Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak podłączyć do TV, MacBook Pro?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 31 maja 2011 - 08:22

Słyszałem o przewodzie ( przejściówka ) Mini DisplayPort do HDMI, lecz z racji że wszystkie moje telewizory i laptopy sony posiadają HDMI, i z powodu że potrzebuję zakupić bardzo długi przewód ( kilkanaście metrów ), chciałem zapytać się czy nie istnieje jakiś przewód aby zarówno jednym przewodem można było podłączyć TV z MacBook-iem Pro. 17 cali,( nowy zamierzam zakupić ) jak i w razie potrzeby wykorzystać ten sam przewód by podłączyć nim inne laptopy, dvd, tv i wszystkie urządzenia które mają wyjścia HDMI.

Obserwując wyjścia nowych MacBooki Pro, nie zobaczyłem w nich wyjść HDMI ale doczytałem się że: MacBooki Pro (early 2010) potrafią po Mini DisplayPort przenosić też audio. Wystarczy przejściówka na HDMI, aby móc podłączyć je bezpośrednio do TV. Port Mini DisplayPort w najnowszych modelach komputerów Mac, umożliwia wyprowadzanie sygnałów audio i wideo w standardach DisplayPort i HDMI.
Nie wiem czy istnieją przejściówki które pomogłyby mi wykorzystać ten sam przewód HDMI, zarówno do MacBook Pro jak i reszty urządzeń.


Pod spodem podam też różnicę kabli HDMI:

Organizacja HDMI określa dwa typy kabli HDMI - standardowe (Standard) i o dużej szybkości transmisji (High Speed). Modele standardowe zgodne są z sygnałami 720p i 1080i, a modele High Speed wymagane są do przesyłania sygnałów 1080p oraz obrazu o poszerzonej palecie kolorów (x.v.Colour). Innym oznaczeniem gwarantującym poprawną pracę przewodu w nawet bardzo nowoczesnym systemie kina domowego jest jego zgodność ze standardem HDMI 1,3. Oczywiście kable HDMI różnią się też jakością wykonania, a także wyglądem przewodu i wtyków. Pamiętajmy, że cechy te nie mają bezpośredniego wpływu na jakość przesyłanego sygnału.

Dodam też ciekawy materiał na temat długości kabla HDMI?

Połączenia na odległość do kilku metrów nie wymagają stosowania specjalnych przewodów. Organizacja HDMI zaleca, aby nie używać przewodów High Speed dłuższych niż 7,5 metra oraz przewodów standardowych dłuższych niż 15 metrów.
Dla zachowania dobrej jakości połączenia na odległość do 30 metrów proponuje się stosowanie aktywnych przewodów lub osobnych wzmacniaczy, które wpinamy pomiędzy dwa krótsze przewody. Cena takich modułów zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych.
Jeszcze większe odległości (do 50 metrów) osiągniemy, stosując adaptery z HDMI na przewód popularnej skrętki, wykorzystywanej do tworzenia sieci komputerowej. Koszt takiego urządzenia to kilkaset złotych.
Maksymaliści mogą wysłać sygnał HDMI aż na odległość 100 metrów, ale wówczas powinni pomyśleć o zastosowaniu konwerterów HDMI na kabel współosiowy lub światłowód.

Cytat:
•• Test kabli HDMI - strona 2

Dziękuję.

#2 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 31 maja 2011 - 12:56

Ta przejsciowka spelnia twoje wymogi:
Adapter mini DisplayPort do HDMI Macbook iMac mini (1629335266) - Aukcje internetowe Allegro
Wpinasz w nia normalny kabel HDMI ktory mozesz tez uzyac do laczenia innych sprzetow. Czyli kupujesz swoj super-dlugi zwykly HDMI i taka przjesiowke i masz problem z glowy ;)

PS. Sam uzywam kable MiniDP>HDMI od tego sprzedawcy i jestem bardo zadowolony - produkt jest najwyzszej jakosci.

#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 13 marca 2012 - 22:17

Na poniższej stronie pisze że:

Uwaga: w przypadku bezpośredniego podłączania do portu HDMI komputera Mac mini (połowa 2010 r.) nie są wymagane żadne dodatkowe przejściówki.

Informacje o przejściówce z Mini DisplayPort na HDMI
Czy to oznacza ze w nowych Macbook-ach już jest normalne wyjście HDMI ? Jeśli tak to chciałem zapytać czy we wszystkich modelach nowych Macbook Pro 17, są wyjścia HDMI?
Tak zapytuje bo troch smutne to jest że w prostych laptopach od lat widzę wyjścia HDMI, a w Macbook Pro 17, za 10 000 zł, trzeba będzie nie tylko dokupywać przejściówki, ale zaplątywać się w dodatkowych kablach.

#4 Sebol

Sebol
  • 501 postów

Napisano 13 marca 2012 - 22:49

kolego, tam jest napisane "Mac Mini". W MacBookach jedynym wyjściem wideo jest MDP/Thunderbolt i potrzebna jest przejściówka

#5 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 marca 2012 - 07:40

Zgodnie z regulaminem, nie odświeżamy tematów starszych, niż 6 miesięcy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych