Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nagrywanie płyt wielki problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 CLAy

CLAy
  • 15 postów

Napisano 20 kwietnia 2007 - 05:10

Witam czy istnieje program do nagrywania płyt dla maca pod windows sciągłem system operacyjny i nie moge go niczym nagrac na płytę daje linka do pliku moze wy mi powiecie jak to nagrać [URL="http://www.apple.com.pl/support/polskie_dodatki/starsze_systemy/7.5.3_Unity_Pl.smi.bin"]http://www.apple.com.pl/support/polskie_dodatki/starsze_systemy/7.5.3_Unity_Pl.smi.bin[/URL]

#2 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 20 kwietnia 2007 - 05:31

Masz systemowy DIsk Utility a z komercyjnych rozwiazan zdecydowanie najlepszy, ale niestety i platny, jest Toast Titanium (osatnia wersja, to chyba 8 ) :)

#3 CLAy

CLAy
  • 15 postów

Napisano 20 kwietnia 2007 - 06:27

ale ja mam PC'ta i chce nagrać płytke z systemem dla Macintosh'a na Mac'u nie mam zadnego systemu i tu mam problem bo nieczym nie moge tego nagrać

#4 KACPEREK

KACPEREK
  • 62 postów
  • SkądWAŁCZ

Napisano 20 kwietnia 2007 - 15:31

RawWrite'm zrób te dyskietki i powino byc po sprawie co do wypalenia płyt nie wiem jak musiał bys miec obraz takowej płyty(iso) ale to raczej jest nie dostepne usmiechnj sie do kogos z oklicy a może udostepni ci osa i po sprawie

#5 surveyor

surveyor
  • 405 postów
  • SkądChorzów

Napisano 21 kwietnia 2007 - 15:55

Jezeli pliki z obrazem systemu sa jako .dmg, to mozesz sobie odpuscic... Jesli natomiast masz je w .iso, to nagrywasz je po prostu jako obraz i wsadzasz do Mac'a. Komputerek sie bootuje itd. :D

#6 Diodak

Diodak
  • 301 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 kwietnia 2007 - 04:40

Jezeli pliki z obrazem systemu sa jako .dmg, to mozesz sobie odpuscic... Jesli natomiast masz je w .iso, to nagrywasz je po prostu jako obraz i wsadzasz do Mac'a. Komputerek sie bootuje itd. :D

Przecież kolega napisał jaki to obraz, podał link do pliku... to nie jest ani DMG ani ISO.

7.5.3_Unity_Pl.smi.bin to samomontujący się obraz + dodatkowo zakodowany w MacBinary. O ile możesz sciągnąć StuffIt Expander pod Windowsa i rozpakować ten obraz to i tak nic z nim nie zrobisz - możesz go otworzyć tylko pod Mac OS bo to nie jest sam obraz tylko obraz z dołączonym programem który go otwiera niezgodnym z Windows.

Jedyny sposób to nagrać na płytkę tak jak jest i rozpakować na Maku na którym ma być ten system zainstalowany. A jeśli stary maczek nie ma CD-ROMu to trzeba pobrać ze strony Apple wersję dyskietkową Mac OS 7.5.3. Obrazy makowe na dyskietki można pod Windowsem nagrywać w programie TransMac.

#7 CLAy

CLAy
  • 15 postów

Napisano 22 kwietnia 2007 - 07:08

a nie mógłby ktoś zrobić obraz w ISO i wrzucic na rapidshare.com albo może ktoś ma blisko do Tychów (obok Katowic)

#8 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 19 kwietnia 2008 - 17:12

Radze dać sobie spokój z netem i PC-tami. Latwiej zdobyć dyskietkowy (ew.na CD) MacOS 7.5.3 - np. u mnie - niż bawić się wg scenariuszy "ekspertów" od netu i PC-tów, które jakoby pomagały użytkownikom Maców. Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych