Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

era zmieni się w t-mobile - cy można rozwiązać umowę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#26 xploler

xploler
  • 236 postów

Napisano 20 maja 2011 - 13:58

Era wg mnie to była bardziej "polska" nazwa. Ze zmianą na "T" będziemy bardziej międzynarodowi. Cytat z chip.pl: Wraz z wprowadzanymi zmianami sieć T-Mobile w Polsce zyska również nowe logo - „T” oraz hasło przewodnie „Chwile, które łączą”, polską wersję hasła DT „Life is for sharing”. Przygotowana specjalnie dla polskich klientów z okazji inauguracji T-Mobile oferta składa się z 3 głównych filarów, a jej podstawą jest międzynarodowy i globalny zasięg sieci T-Mobile. Po raz pierwszy w historii - i jako pierwsi w Grupie Deutsche Telekom - klienci T-Mobile w Polsce w ramach opłaty abonamentowej otrzymają możliwość nielimitowanych połączeń zarówno na krajowe numery T-Mobile, jak i numery T-Mobile na całym świecie. Drugim elementem nowej oferty są usługi roamingowe i międzynarodowe - tak tanie,jak usługi krajowe. Transmisja danych w roamingu to trzeci filar propozycji T-Mobile skierowanej do polskich klientów. Jako pierwszy w Polsce T-Mobile uruchamia najtańszą transmisję danych w roamingu w całej Unii Europejskiej, umożliwiającą pełną kontrolę kosztów.

#27 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 20 maja 2011 - 19:29

Era wg mnie to była bardziej "polska" nazwa. Ze zmianą na "T" będziemy bardziej międzynarodowi.
Cytat z chip.pl:
Wraz z wprowadzanymi zmianami sieć T-Mobile w Polsce zyska również nowe logo - „T” oraz hasło przewodnie „Chwile, które łączą”, polską wersję hasła DT „Life is for sharing”.
Przygotowana specjalnie dla polskich klientów z okazji inauguracji T-Mobile oferta składa się z 3 głównych filarów, a jej podstawą jest międzynarodowy i globalny zasięg sieci T-Mobile. Po raz pierwszy w historii - i jako pierwsi w Grupie Deutsche Telekom - klienci T-Mobile w Polsce w ramach opłaty abonamentowej otrzymają możliwość nielimitowanych połączeń zarówno na krajowe numery T-Mobile, jak i numery T-Mobile na całym świecie.
Drugim elementem nowej oferty są usługi roamingowe i międzynarodowe - tak tanie,jak usługi krajowe. Transmisja danych w roamingu to trzeci filar propozycji T-Mobile skierowanej do polskich klientów. Jako pierwszy w Polsce T-Mobile uruchamia najtańszą transmisję danych w roamingu w całej Unii Europejskiej, umożliwiającą pełną kontrolę kosztów.


Ciekawe czy to wszystko dla nowych klientów , czy ci z aktualną umową też będą mogli skorzystać z tych dobrodziejstw bo nie powiem, "normalne" opłaty za połączenia w roamingu to coś czego mi trzeba :D

BTW nie wiem czy widzieliście: www.t-mobile.pl ;)
.. I cofam moje pytanie na tej stronce jest wszystko napisane

#28 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 maja 2011 - 01:03

Ja nie wiem, czy jest się z czego aż tak cieszyć. W tej chwili cały kapitał odpłynie do Niemiec, podobnie jak z TPSA odpłynął do Francji. Odnośnie ceny to nie liczyłbym na jakieś mega obniżki. Mam i tak jedne z najdroższych połączeń w Europie. Interconnectu też się raczej nie obniży. Pożyjemy zobaczymy. Byłem w Erze ponad 7 lat, teraz jestem od 6 w Plusie i jestem bardziej zadowolony.

#29 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 21 maja 2011 - 06:44

Popieram przedmowce. Zas ja od roku jestm w Play jezdze po calej polsce i nie ma co narzekac, wszystko dziala normalnie siec gsm jak i 3g bo przez nia ciagne 24/7 uslugi BB. Ci co maja kilka lat jakas siec i wypowiadaja sie ze jest naj, naj naj itp. niech udokumentuja to bo tez moge napisac ze play jest najlepszy. kazdy ma jakies swoje plusy i minusy, mialem plusa - 1 rok, ere - 1 rok, orange - 13 lat, teraz mam play i jestem najbardziej zadowolony. Zasieg ok, ceny uslug tez a co do reszty to wszystko mam w obsludze internetowej kilku numerow przypisanych do 1 konta

#30 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 22 maja 2011 - 14:54

T-Mobile jest w większości krajów w Europie i czy teraz gdy już będzie w Polsce to jeśli kupię pakiet internetowy w naszym rodzinnym kraju to czy będzie działał np. w Chorwacji gdzie mają tez T-Mobile? Pozdrawiam

#31 Blutut

Blutut
  • 207 postów

Napisano 22 maja 2011 - 15:26

Nie. Oni patrzą tylko na zysk.

#32 Mikey124

Mikey124
  • 550 postów

Napisano 23 maja 2011 - 15:39

Tak BTW to nie wiem czy ktoś to wcześniej zauważył, ale po wejściu na stronę BB i rozwinięciu menu "wybierz opcje" pod telefonem mamy "T-Mobile-Poland".
Ja przez 6 lat byłem w Plusie, od roku jestem w Erze i żałuję, że przeszedłem. Jeśli będzie możliwość to zrywam umowę i wracam do Plusa :)

#33 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 23 maja 2011 - 18:56

Ja jestem w Erze już 7 rok i jak na razie jestem z niej zadowolony mam na dzieje ze z powodu zmiany na "T" będzie jakaś fajna promocyjka żeby nie odepchnąć klientów
a tak przy okazji pewnie większość osób wie o co kaman z reklama ery którą teraz puszczają (zrywają baner itd...) to odliczanie na zmiane nazwy nawet jest to na stronie głównej ERYTelefon, Internet, Abonament, SMS, MIX - era.pl

#34 kajtek88r

kajtek88r
  • 330 postów

Napisano 24 maja 2011 - 13:52

Ja już w Erze nie jestem, ale za to moja mama zaraz będzie.. 12 rok albo 13 - jakoś tak. Nie ukrywam, że jestem zaskoczona jak Era nie dba o swoich klientów, telefon na firmę, duże rachunki od lat - taka praca, a problem jest z wymianą głupiego aparatu przy zepsutym głośniku, promocji itp. To będąc teraz w Play dali mi nowy telefon i przedłużyli umowę na moje życzenie 9 miesięcy przed terminem - bo potrzebowałam aparat.

#35 Pati007

Pati007
  • 265 postów
  • SkądSuchy Las, PL

Napisano 27 maja 2011 - 13:23

Ja w Erze byłam 11 lat (tel na osobę prywatną, a jakieś ostatnie 3 lata na firmę, zaczęłam z nimi przygodę jak jeszcze nieletnia byłam :P telefon dostałam na paszport i legitymację szkolną, bo dowodu jeszcze nie miałam :D). Rodzice są w Plusie (ja przez niecały rok używałam też Plusa - do Blackberry), niecały rok byłam w Play (równorzędnie z Erą), a teraz od prawie roku mam telefon w Orange. Więc jakieś doświadczenie z różnymi operatorami mam. I muszę stwierdzić, że Era zdecydowanie najlepiej wypadała. Play to dla mnie kompletna porażka, konsultanci na infolinii kompletnie niedoinformowani, w salonach i stoiskach to już w ogóle tragedia (no może z kilkoma wyjątkami jak np. salon w Panoramie w Poznaniu). Usługi takie sobie, często zrywało połączenia lub mimo pełnego zasięgu nie można było do mnie się dodzwonić - niestety paru znajomych miało to samo i też uciekli z Play. Orange - trochę lepiej niż Play, ale... czasami jakieś wtopy z działaniem usług się zdarzają. A żeby cokolwiek u nich załatwić trzeba się nieźle natrudzić i uzbroić w cierpliwość :) Czasami są niedoinformowani (jak kierowniczka salonu powiedziała, że nie zdejmują simlocków z iPhona, bo po zdjęciu simlocka będzie gubił zasięg i straci się gwarancję i dwójka pracowników salonu to potwierdziła to myślałam, że padnę ze śmiechu na miejscu - cóż takie bzdury im wciskają na szkoleniach) i nie można załatwić nawet podstawowej rzeczy (zakup 2 abonamentów na firmę, ale z taryfą dla osób prywatnych). Nie wiem jak z ofertami przedłużenia umowy, bo to czeka mnie dopiero za ponad rok ;) Plus - działanie usług i sama obsługa klienta jak najbardziej OK. Na minus może im się liczyć jedynie ogólna oferta i abonamenty. No i to, że przedłużając umowę na 3 numerach nie potrafili na prawdę nic sensownego zaproponować. Ale to podobno normalka - dobry przyjaciel płacący rachunki rzędu 400-700 PLN miesięcznie za jeden numer też na to narzekał... Era - usługom i obsłudze klienta na prawdę nic nie mogę zarzucić. Ofercie dla stałych abonentów też nie - zawsze dostawałam co chciałam i raz nawet umowę przedłużałam 9 miesięcy przed jej końcem (brałam iPhone 3GS). Ogólnie raz miałam tylko przykre doświadczenie z niedziałającą usługą przez parę dni, ale w ramach rekompensaty dostałam ją przez miesiąc gratis. Dlatego też cieszę się, ze zmian jakie zajdą w Erze. Fakt, kapitał nam pewnie odpłynie, ale... Dla nas abonentów oferty będą lepsze. A to też pewnie zmobilizuje do działania pozostałych operatorów. Na prawdę poważnie rozważam powrót do Ery jak tylko skończy się umowa z Orange (albo nawet jeszcze przed jej końcem - zależy co z ofertą wykombinują)

#36 Finer123PL

Finer123PL
  • 91 postów

Napisano 28 maja 2011 - 16:58

Play to dla mnie kompletna porażka, konsultanci na infolinii kompletnie niedoinformowani, w salonach i stoiskach to już w ogóle tragedia (no może z kilkoma wyjątkami jak np. salon w Panoramie w Poznaniu). Usługi takie sobie, często zrywało połączenia lub mimo pełnego zasięgu nie można było do mnie się dodzwonić - niestety paru znajomych miało to samo i też uciekli z Play.


Na infolinię nie dzwonię, w salonie tylko abo opłacam. Wykorzystuję jedynie w połowie pakiet za internet i tak z 20zł rachunku doliczonego do abo za sms. I jakoś w różnych miastach nie doświadczyłem(w tych mniejszych i większych) zrywania połączeń lub problemów z dodzwonieniem się do mnie.


Wcześniej byłem w Orange lecz na szczęście uciekłem(no bez jaj, 1200zł do abonamentu mi doliczyli za internet, mimo że miałem pakiet który trudno mi było w połowie go wykorzystać...)


PS-Czy Wam też jak wyszukujecie operatorów to zamiast Ery jest t-mobile.pl?

#37 NowakLukasz

NowakLukasz
  • 114 postów

Napisano 28 maja 2011 - 17:21

Mam telefon w PLAY-u 5530XM i u mnie wyszukuje PLAY,PLUS,ORANGE i ERA ale wiem że u moich kumpli znajduje już T-Mobile.pl nie wiem jak to działa że u mnie jeszcze Era a u innych T-Mobile.pl. Ogólnie T wchodzi na polski rynek 5 czerwca br. Byłem w erze 6 lat (osoba prywatna) i powiem wam że zaproponowali na przedłużeniu umowy gorsze warunki od kogoś kto dopiero przychodzi do sieci więc podziękowałem. Teraz jestem w PLAY zobaczmy co PLAY mi zaoferuje na przedłużeniu za 6 miesięcy mam nadzieje że ta sieć dba o klientów lepiej niż ERA.

#38 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 28 maja 2011 - 19:25

dzisiaj dostałem takiego sms'a: Era akcja majówka przyjdz do sklepu era i zapytaj o prezent niespodzianka wie ktoś o co chodzi i jeszcze jak era przechodzi w t-mobile to co będzie z tak-takiem?

#39 Pieka

Pieka
  • 641 postów

Napisano 28 maja 2011 - 19:36

...i jeszcze jak era przechodzi w t-mobile to co będzie z tak-takiem?

Cytujac za Era zmieni się w T-Mobile:

...Zasady korzystania z usług przedpłaconych w Tak Taku oraz Heyah pozostają niezmienione...



#40 igiel

igiel
  • 1 141 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 29 maja 2011 - 10:18

U mnie jeszcze dalej mam Erę jako operatora, i nie wyszukuje mi T jeszcze ;p ( ani na iP ani na BB) Byłem wczoraj w jednym z centrów handlowych i salony ery są już ready , banner wymieniony już na T i zakryty folią z napisem Era, purpurowe półki już stoją(na razie puste).. Tak więc czekają na 5 czerwca :)

#41 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 29 maja 2011 - 17:45

u mnie na nokii nie wyszukuje "T" a ni na sony ericssonie na iphone też nie. w piątek będe we wzorcowni to oblukam jak tam u nich z erą

#42 Pieka

Pieka
  • 641 postów

Napisano 29 maja 2011 - 17:47

Zmiana marki ma miec miejsce piatego, wiec nie ma sensu szukac teraz.

#43 Finer123PL

Finer123PL
  • 91 postów

Napisano 01 czerwca 2011 - 14:43

Ale już u niektórych wykrywa tmobile. Btw. Przechodziłem obok salonu Ery i teraz wszystko tragicznie wygląda. Na zewnątrz logo T a na nim folia z logiem Era. W salonie różowo białe sciany przykryte chyba niebieską folią (nie przyglądałem się zbytnio). Oczywiście pani w salonie nadal nie wie czemu takie remonty...

#44 bartek001b

bartek001b
  • 1 104 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 05 czerwca 2011 - 00:01

No to era przeszła do historii:( miejmy nadzieje ze t-mobile dobrze zastąpi operatora tak samo starego jak ja wchodząc na stronę era.pl automatycznie przekieronkowywuje na stronę t-mobile Patrzalem na ceny. iPhone jak na razie bez zmian Na komórce wciąsz widnieje napis era:d

#45 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 05 czerwca 2011 - 00:15

Era ciągle widnieje,a ja już chcę moje niwe T-Mobile! Ja się cieszę z cen międzynarodowych.

#46 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 05 czerwca 2011 - 07:50

A jak się ma sprawa z pakietami internetowymi? Bo nie mogę znaleźć...

#47 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 05 czerwca 2011 - 08:08

Ja nie wiem, czy jest się z czego aż tak cieszyć. W tej chwili cały kapitał odpłynie do Niemiec, podobnie jak z TPSA odpłynął do Francji.


A co to ma wspólnego z marką? Przecież (współ)właścicielem ptc spzoo od dawna jest DT więc ten transfer się już długo odbywa, nie ważne czy marka sieci to Era czy T.

#48 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 czerwca 2011 - 08:30

A co to ma wspólnego z marką? Przecież (współ)właścicielem ptc spzoo od dawna jest DT więc ten transfer się już długo odbywa, nie ważne czy marka sieci to Era czy T.


Ma duzo. Aby legalnie odplywał, lokalne firmy płacą ogromną kasę za możliwość korzystania z globalnej marki.

#49 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 05 czerwca 2011 - 08:41

Ma duzo. Aby legalnie odplywał, lokalne firmy płacą ogromną kasę za możliwość korzystania z globalnej marki.


Tzn wyjaśnij, bo chyba nie masz pojęcia o czym dokładnie piszesz, tylko sobie gdybasz. Co ma zmiana marki Era na T na układ współwłaścicieli PTC Sp z o.o. - np na przepływ dywidendy. I co w tym jest nielegalnego :)

#50 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 czerwca 2011 - 13:51

Tzn wyjaśnij, bo chyba nie masz pojęcia o czym dokładnie piszesz, tylko sobie gdybasz. Co ma zmiana marki Era na T na układ współwłaścicieli PTC Sp z o.o. - np na przepływ dywidendy. I co w tym jest nielegalnego :)


Mam dość spore pojecie na ten temat, czego dokładnie nie zrozumiałeś? Czy transfer zysków, choć raczej przychodów, jest możliwy? Czy trzeba księgowo jakoś go "ukryć"? Więc jet to opłata za markę, np. 200-300 milionów za używanie T-Mobile.
A co ma dywidenda, do transferu? Dywidenda jest po opłaceniu podatków, więc jak najbardziej ok.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych