Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Orange - abonament przekroczony o 700zł!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
58 odpowiedzi w tym temacie

#26 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 26 kwietnia 2011 - 14:31

Ja myślę że to Ci jeszcze może pomóc:
§ orange - niewiarygodna kara za przekroczenie limitu transferu danych – Forum Prawne
A na MyApple było również:
http://myapple.pl/op...dluzenia-3.html
oraz:
http://myapple.pl/ip...jest-grane.html

Oprócz przeczytania zawartości stron które podałem wyżej, pragnij zwrócić uwagę na zakładkę:
Ustawienia >> ogólne >> użycie >> Dane Sieci Komórkowej

A sprawę, jak pisałem wcześniej - wyjaśnij w Orange.
Idź do głównego salonu Orange w Twoim mieście, powiedz im o zaistniałej sytuacji. Zwróć im uwagę że wiele osób miało ten sam problem. Zgłoś reklamację, powiedz im że się z tym nie zgadzasz.
Nie płać tego aż sprawa się nie rozwiąże.

Co do postów które były na początku i nic do owego tematu nie wnosiły:
Nie rozumiem dlaczego się czepiacie. Adam13 to nowy user na tym forum, nie wiedział że temat był już kilka razy poruszany. Nie wiedział również że nie tylko on siedzi w bagnie jakie Orange mu stworzyło. Człowiek się zagubił, potrzebuje pomocy bo nie wie co zrobić. Normalna rzecz. Jak Wy kiedyś będziecie w podobnej sytuacji, co zrobicie? Pójdziecie do znajomego, on wam powie że już tysięczna osoba z takim problemem do niego przyłazi, że masz szukać gdzie indziej. Miło by było? Nie sądzę.
Człowiek ma różne problemy, z nimi udaje się w różne miejsca. Adam13 wybrał MyApple, na którym część ludzi mu pomogło, a część wyszydza z niego, mówiąc że ma użyć google, szukać na forum, itd.. Człowiek to tylko człowiek, tak samo google to tylko google a nie wszechwiedzący Bóg. Ktoś ma problem, a ty udajesz że go słuchasz następnie twierdzisz że to już było i polecasz mu samobójstwo. Ładnie? nie. No właśnie. Nie rozumiem takich ludzi... Niech idą wypowiadać swoje mądrości gdzie indziej, a nie wyszydzają z człowieka potrzebującego pomocy w sprawie, która dla niego jest akurat ważna, a nie tak jak dla niektórych forumowiczów "była poruszana x miliardów razy". To, czy temat był na forum poruszany czy nie, i czy ma być zamknięty/usunięty - o tym zdecydują moderatorzy według swojego uznania. Ewentualnie dopiszą coś POMOCNEGO przed zamknięciem tematu i odeślą do innych POMOCNYCH źródeł. To tyle co JA mam w tej sprawie do powiedzenia.

Pozdrawiam i życzę szczęścia w wybrnięciu z tej sprawy. ;)

#27 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 kwietnia 2011 - 17:29

Jak się wyłącza cały dostęp do internetu w iPhone? Czy ktoś ma usługe Pantera w orange ? Chodzi o to, że paranoją jest niemoc korzystania z telefonu.

#28 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 26 kwietnia 2011 - 17:41

Czemu jeszcze nie zadzwoniłeś do Orange?

#29 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 kwietnia 2011 - 17:44

zadzwoniłem...to jest jakaś paranoja. Proszę tylko o podanie informacji, jak wyłączyc internet, przepraszam, ale nie mam czasu teraz rozpisywać się dlaczego. Opiszę wszystko jutro.

#30 Vorgi

Vorgi
  • 50 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 26 kwietnia 2011 - 17:45

Ja mam usługę Pantera w Orange, jak coś pisz na prv.

#31 zubel

zubel
  • 1 194 postów
  • SkądWodzisław Śląski / Opole / Katowice

Napisano 26 kwietnia 2011 - 17:57

zadzwoniłem...to jest jakaś paranoja. Proszę tylko o podanie informacji, jak wyłączyc internet, przepraszam, ale nie mam czasu teraz rozpisywać się dlaczego. Opiszę wszystko jutro.


ustawienia >> ogólne >> sieć >> dane sieci kom.

#32 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwietnia 2011 - 17:57

Ustawienia, ogólne, sieć, dane sieci kom.

#33 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 kwietnia 2011 - 18:15

Dzięki wielkie za pomoc. Ciesze się, że jest ktoś jeszcze na takich forach. Dzwoniąc do orange powiedzieli mi, że w ustawieniach telefonu mogę włączyć coś takiego, że po przekroczeniu limitu wyłączony zostanie internet automatycznie. To chyba jakaś bzdura. Co za kraj! Wszyscy musza cie robić w ch**a

#34 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 kwietnia 2011 - 18:20

Dzięki wielkie za pomoc. Ciesze się, że jest ktoś jeszcze na takich forach. Dzwoniąc do orange powiedzieli mi, że w ustawieniach telefonu mogę włączyć coś takiego, że po przekroczeniu limitu wyłączony zostanie internet automatycznie. To chyba jakaś bzdura. Co za kraj! Wszyscy musza cie robić w ch**a


Pierwszy raz słyszę o takiej opcji,

#35 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 kwietnia 2011 - 18:20

Nxie spotkałem się jeszcze z takim telefonem, może wszystkiego nie wiem.

#36 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 kwietnia 2011 - 18:28

Czy mam co chwila sprawdzać środki na koncie? Chodzi tu o GB?! Jeżeli odrazu po przyjściu SMS kolega wyłączył internet i i tak mu się nabiło 150zł. Co to ma być? Nie mogę z ulgą korzystac z internetu? Muszę co miesiąć zostawiac sobie 10 MB, żeby przypadkiem przez aktualizacje się nie wyczerpał. http://myapple.pl/op...-rachunek_.html oto temat. Jak można spokojnie funkcjonować z iPhone

#37 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 26 kwietnia 2011 - 18:39

Czy mam co chwila sprawdzać środki na koncie? Chodzi tu o GB?! Jeżeli odrazu po przyjściu SMS kolega wyłączył internet i i tak mu się nabiło 150zł. Co to ma być? Nie mogę z ulgą korzystac z internetu? Muszę co miesiąć zostawiac sobie 10 MB, żeby przypadkiem przez aktualizacje się nie wyczerpał. http://myapple.pl/op...-rachunek_.html oto temat. Jak można spokojnie funkcjonować z iPhone


można spokojnie funkcjonować, płace sobie 10zł i mam internet bez ograniczenia danych, prędkość wprawdzie do 1mb ale w zupełności mi wystarczy, sprawdzenie poczty, komunikatory, jako punkt dostępowy dla MBP w podróży...

#38 zubel

zubel
  • 1 194 postów
  • SkądWodzisław Śląski / Opole / Katowice

Napisano 26 kwietnia 2011 - 18:46

mam podobnie jak @maciejtca - w erze, po przekroczeniu limitu 1gb (bo taki dostalem) nie place za dodatkowe dane - to jest chyba to szukane przez Ciebie pewne rozwiazanie na normalne funkcjonowanie minusem jest predkosc, ale jak napisano wyzej: dla iphone'a czy nawet macbooka w podrozy spokojnie wystarcza =edit= z drugiej strony, mozesz korzystac z neta jak kilku moich kumpli i sadze, ze wiekszosc osob nie mających wykupionych pakietów: normalnie internet maja wylaczony, jak potrzebuja wlaczaja, sprawdzaja co maja sprawdzic w necie i wylaczaja

#39 corba

corba
  • 242 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 26 kwietnia 2011 - 18:51

Nie wiem co ty robisz z tym telefonem...Mam 2 GB na iPadzie i 4Gb na iPku w Orange korzystam non top [ipla,dropbox itp.] i nigdy nie miałem problemów z naliczeniem opłat za dodatkowy transfer. Ogarnij się człowieku i napisz w jednym poście o co ci tak na prawdę chodzi z czym masz problem.

#40 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 26 kwietnia 2011 - 19:04

tak w sumie to @adam13 nie przyznał się ile wykorzystał transferu, a jestem tego bardzo ciekawy

#41 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 kwietnia 2011 - 20:58

Już chyba wiadomo. Podłączając iPhone do komputera i mając w kompie internet ściągałem gre z appstore. Widziałem, że internet mi neci na komuterzE. z tego wynika, że iPhone zarejestrował, że niby również ściągał tą gre. W billingu mam napisane, że to to. Ale jak to możliwe?! Przecież podłączyłem iPhone do kompa i z kompa sciągałem. Po drugie gra ma 210mb w AppS a jest napisane, że ściągnąłem 350mb. Miałem do wykorzystania 300mb a naliczył mi, 780zł za ściągnięcie tej gry. Najlepsze jest to, że nastepnego dnia za jakieś 10mb nie zapłaciłem ani grosza. Dlaczego orange policzyło mi 350MB a nie 50MB ??? Boże co za horror ;// EDIT: czy iphone ściąga mi non stop jakieś info dot. położenia czy aktualizacji? Chpodzi tu o bardzo małe paczki danych. Bo w orange podobno naliczają minutowo!!! Czyli za jedno połączenie płace 0.25gr lub za 50kB transferu. 350MB=358400kB 358400kB/50=7168 7168*0.25=1792(zł) Niemożliwe

#42 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 kwietnia 2011 - 21:00

Napisz reklamacje, skoro jest tak jak piszesz (jeśli jest) to rozpatrzą pozytywnie i już.

#43 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 26 kwietnia 2011 - 22:19

Jak pisałem: Nie płać tego, nie denerwuj się. Idź grzecznie do głównego salonu Orange i z uśmiechem na twarzy wyjaśnij miłej pani że tak być nie może i złóż reklamację. Jak ci reklamacji nie uznają a ty sam uznasz po dłuższym sprawdzaniu sytuacji że mają rację, wtedy musisz raczej zapłacić. Ale z tym bym się i tak wstrzymał. ;)

#44 lobotommy

lobotommy
  • 553 postów
  • SkądGliwice

Napisano 27 kwietnia 2011 - 09:25

A nie masz przypadkiem załączonego tetheringu w telefonie? Może podłączając telefon do laptopa telefon zaczął robić za modem. W takim razie dupa. Sprawdź w ustawieniach bo prawdopodobnie własnie tak się uwaliłeś. Co do przekraczania liczby MB z abonamentu i płacenia zań - dostałem w styczniu 4 cyfrowy rachunek od Orange. Załatwiłem to z nimi tak że oni to anulowali ale musiałem przejść na wyższy abonament internetowy, z 30 zł za 2GB na 60zł za5 GB z przedłużeniem umowy o kolejne 12 miesięcy. Problem w tym, że oni za 1 MB biora po przekroczeniu około 6 zł. I nawet głupie 50MB potrafi zaszarpać portfelem. Dlatego nigdy nie bierz internetu płatnego po przekroczeniu limitu tylko bierz pakiet taki który tylko spowalnia po przekroczeniu. I zawsze o to dopytuj, żeby na papierze Ci to podali. Wiele osób przy przedłużaniu umowy się tak (przepraszam za wyrażenie ale tylko ono pasuje) ujebało. iPhone sam z siebie co najwyżej kilkadziesiąt kilobajtów pościągac może na dobę - jako push notifications lub maile, żadnych aktualizacji, żadnych innych danych.

#45 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwietnia 2011 - 09:34

Jeśli nie masz Jailbreak'a to:
1. Przez GSM nie pobierają się aplikacje większe niż 20MB.
2. Safari nie pobiera danych jeśli jest zminimalizowane (strona wczytuje się tylko w aktywnej karcie).


1. bzdura - najnowszy nr newsweeka 110mb - przez GSM...... Aplikacje wieksze niz 20mb sie nie pobieraja ale juz dodatki do appsow tak.

---------- Wpis dodano o 10:34 ---------- Poprzedni wpis dodano o 10:33 ----------

Jak się wyłącza cały dostęp do internetu w iPhone? Czy ktoś ma usługe Pantera w orange ? Chodzi o to, że paranoją jest niemoc korzystania z telefonu.


Ja mam Pantere 190zl
ogolnie 2GB internetu w pakiecie - nawet jak przekrocze to i tak nic nie place, tylko transfer spada.

#46 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 kwietnia 2011 - 09:42

Tak czytam i mam wrażenie że przeoczona została jedna rzecz i to chyba dość istotna, mianowicie nie każdy pakiet funkcjonuje z komputerem (po prostu niektóre z nich można używać tylko i wyłącznie na telefonie a komputer idzie na osobny rachunek), wiem bo ja mam z ery 300MB i po limicie zwalnia ale bez dodatkowych opłat aczkolwiek telefonu jako modem używać nie mogę bo naliczają osobno :)

#47 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwietnia 2011 - 16:52

Pani z orange złożyla reklamacje za mnie mówiąc, że abo zostanie rozliczony jeszcze raz. Mam nagraną rozmowę i wysłałem jeszcze swoją reklamacje. @horyzont: jak to ? Przecież ona mi mówiła, że w każdym przypadku po wykorzystaniu sie płaci w Tych nowych taryfach.;/

#48 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 27 kwietnia 2011 - 17:05

Pani z orange złożyla reklamacje za mnie mówiąc, że abo zostanie rozliczony jeszcze raz. Mam nagraną rozmowę i wysłałem jeszcze swoją reklamacje. @horyzont: jak to ? Przecież ona mi mówiła, że w każdym przypadku po wykorzystaniu sie płaci w Tych nowych taryfach.;/


Ja także jestem zdziwiony. W Erze o takim czymś słyszałem, że po wyczerpaniu transferu jest dalej za darmo, lecz strasznie wolno, ale w Orange?

#49 Adam Kaczor

Adam Kaczor
  • 689 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 kwietnia 2011 - 17:30

Jak zobaczyc/włączyć/wylączyć tą usługę w ustawieniach iPhone jako modem ?

#50 zubel

zubel
  • 1 194 postów
  • SkądWodzisław Śląski / Opole / Katowice

Napisano 27 kwietnia 2011 - 18:34

ustawienia -> ogólne -> sieć -> i tam bodajze pod roaminigiem masz (nie pamietam jak to sie nazywa, bo mam ip4 z 4.3.2 i u mnie to widnieje jako hotspot osobisty)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych