Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

InDesign - problem z regulami tabelki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qbs

Qbs
  • 214 postów

Napisano 18 kwietnia 2011 - 07:57

Witam,
mam problem z ostylowaniem tabelek i spac przez to nie moge, otoz nie potrafie przy pomocy styli uzyskac takiego efektu - http://iv.pl/images/...09995144247.jpg

chodzi mi konkretnie o uzyskanie naprzemiennych kolorow ramek dla rzedow
przyklad ze screen zrobilem "recznie" (tj. kazdy rzad zaznaczalem i recznie zmienialem kolor ramki)
kombinowalem z Row Strokes i Column Strokes ale nie bardzo mi sie udalo

z gory dzieki za pomoc

#2 Zuo

Zuo
  • 191 postów

Napisano 25 kwietnia 2011 - 13:58

Bo to się robi w Fill's ;) A resztę możesz zrobić ręcznie, czyli ramki.

#3 Qbs

Qbs
  • 214 postów

Napisano 26 kwietnia 2011 - 07:40

fills to przeciez wypelnienie i mam zrobione a wlasnie chodzi o to zeby przy 10 stronach tabelek nie robic recznie ramek...

#4 Zuo

Zuo
  • 191 postów

Napisano 26 kwietnia 2011 - 11:44

To źle cię zrozumiałam. Musisz stworzyć ogólny styl tabeli a potem style komórek - to ci pomoże - [url=http://www.adobe.com/designcenter/video_workshop/?id=vid0084]Adobe Design Center - CS3 Adobe Video Workshop[/url] Będziesz miał z tym trochę zabawy ;)

#5 marcin07

marcin07
  • 97 postów
  • SkądZewszad

Napisano 26 maja 2011 - 18:42

Ojojoj... wszystko zalatwia sie kolorami wypelnien i kolorami ramek tabeli... roboty na 3 minuty z przerwa na fajke. Tabele w Indesignie sa trywialnie proste

#6 Qbs

Qbs
  • 214 postów

Napisano 27 maja 2011 - 10:51

@marcin07: zdaje sobie sprawe ze tabelki w ID to nie jest wysylanie wahadlowca na orbite okoloziemska i z reguly nie mam z nimi problemow ale ta jedna rzecz mnie rozlozyla, dlatego jakbys mogl konkretniej pomoc to byloby fajnie

#7 marcin07

marcin07
  • 97 postów
  • SkądZewszad

Napisano 28 maja 2011 - 22:59

musisz opanowac - zmiane koloru wnetrza tabeli (kazdego okna osobno) - zmiane koloru linii tworzacych ramke (pojedynczych linii) - zmiane grubosci linii tworzacych ramke (pojedynczych linii) zrobisz fragment - reszte zalatwi copy/paste roboty na 2 minuty Wlasnie robie rekrutacje do dzilu DTP w naszej Agencji - natchnales mnie do zmodyfikowania zadania testowego Konkretnie zwroc uwage na sposob w jaki zaznacza sie ktore linie chcesz modyfikowac - na gorze belki z menu okno z tabelka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych