Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone z USA - najczęściej zadawane pytania


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
797 odpowiedzi w tym temacie

#51 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 11 listopada 2011 - 17:27

No w koncu! iPhone 4s unlocked jest juz oficjalnie dostepny w US.

#52 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 11 listopada 2011 - 17:46

RAK, Ty też nie mówisz do końca prawdy. Jest opcja "ominięcia" simlocka. Zwykle jednak jest to opcja dostępna kilka tygodni po wydaniu danej wersji softu. Wszystko do znalezienia na forum.


O tak?
-No to uświadom mnie znawco co mam zrobić by ominąć SIMlocka na moim iP 4 soft 5.0 BB 04.11.08.
Chciałbym go potem sprzedać i kupić 4S tym razem w wersji fabrycznie bez SIMlocka.

#53 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 11 listopada 2011 - 19:49

Myśleć i nie wgrywać softów, które to uniemożliwiają jako pierwszy pomysł. Gdyby był kupiony np w orange to zdjąć u nich, w stanach podobno operatorzy też mają wprowadzić opcję zdjęcia za dopłatą.

#54 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 11 listopada 2011 - 19:54

Słuchaj no "myslicielu"-kupiłem go (okazyjnie za $250) z takim iOS. I co mi teraz odpowiesz?

#55 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 12 listopada 2011 - 01:34

Czy ladowarki iPhone maja zakres napiec wejsciowych np. 110V - 240V, czy sa albo na 110V (USA) ablo na 230V(Europa) ?

#56 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 listopada 2011 - 03:41

Słuchaj no "myslicielu"-kupiłem go (okazyjnie za $250) z takim iOS.
I co mi teraz odpowiesz?


Powiem Ci, że wiedziałeś co kupujesz.

#57 Kamil92

Kamil92
  • 21 postów

Napisano 12 listopada 2011 - 11:12

"The unlocked iPhone works only on supported GSM networks, such as AT&T in the U.S. When you travel internationally, you can also use a micro-SIM card from a local GSM carrier. The unlocked iPhone will not work with CDMA carriers such as Verizon Wireless or Sprint." Jeśli dobrze rozumiem, to można zamówić iPhone z oficjalnej dystrybucji Apple w cenie tam podanej ($649.00)? Wszystko będzie działać w Polskich sieciach? Jest to aż około 600 zł mniej niż w Polsce.

#58 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 12 listopada 2011 - 15:00

Z tym tylko ze do PL nie wysyłają.

---------- Wpis dodano o 09:00 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:57 ----------

Czy ladowarki iPhone maja zakres napiec wejsciowych np. 110V - 240V, czy sa albo na 110V (USA) ablo na 230V(Europa) ?


Są uniwersalne.

#59 rafalb1994

rafalb1994
  • 31 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 listopada 2011 - 17:19

Już dostępna jest wersja unlocked w USA @ heehe myślałem że będe pierwszy a wyżej już napisali

#60 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 12 listopada 2011 - 17:32

Jeśli dobrze rozumiem, to można zamówić iPhone z oficjalnej dystrybucji Apple w cenie tam podanej ($649.00)? Wszystko będzie działać w Polskich sieciach? Jest to aż około 600 zł mniej niż w Polsce.


Z TAX'em pełna cena to $710. Czyli 2250 PLN.

#61 deryl4

deryl4
  • 76 postów

Napisano 12 listopada 2011 - 23:22

mam pytanko. w tej chwili mój znajomy jest w USA i w grudniu wraca do polski. Jak kupi na miejscu iphona 4S i przyleci tu razem z nim to będzie musiał ponosić dodatkowe opłaty celne/podatkowe oprócz ceny za sam telefon (649$) ? Druga sprawa jest taka czy będąc w USA lepiej kupić telefon w sklepie apple czy zamówić go online?

#62 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 listopada 2011 - 23:43

Nie będzie problemu z dodatkowymi opłatami, jeśli kolega rozpakuje pudełko, które włoży do torby a sam telefon będzie trzymał w kieszeni - niby jako swój

#63 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 listopada 2011 - 01:14

mam pytanko. w tej chwili mój znajomy jest w USA i w grudniu wraca do polski. Jak kupi na miejscu iphona 4S i przyleci tu razem z nim to będzie musiał ponosić dodatkowe opłaty celne/podatkowe oprócz ceny za sam telefon (649$) ?
Druga sprawa jest taka czy będąc w USA lepiej kupić telefon w sklepie apple czy zamówić go online?


Musisz doliczyć amerykański TAX, czyli pewnie wyjdzie Ci coś koło 710$, a jeżeli paragon wciśnie sobie gdzieś w portfel, iPhone rozpakuje z folii i weźmie w bagażu podręcznym nikt go nie ruszy, a nawet w walizce do jednej sztuki nierozpakowanej raczej się nie przyczepią.

#64 deryl4

deryl4
  • 76 postów

Napisano 13 listopada 2011 - 15:43

Musisz doliczyć amerykański TAX, czyli pewnie wyjdzie Ci coś koło 710$, a jeżeli paragon wciśnie sobie gdzieś w portfel, iPhone rozpakuje z folii i weźmie w bagażu podręcznym nikt go nie ruszy, a nawet w walizce do jednej sztuki nierozpakowanej raczej się nie przyczepią.



czytałem na internecie, że w mieście (Boston), z którego ewentualnie będzie pochodził mój telefon podatek tax wynosi 5%. czyli 649$ + 5%= 681,45$ czyli jeszcze nie jest tak źle :)

#65 chrzanu

chrzanu
  • 87 postów
  • SkądPraga, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 13 listopada 2011 - 19:47

Skad te ceny iphona 4s? Bo na app store sa podane z abonamentem

#66 deryl4

deryl4
  • 76 postów

Napisano 13 listopada 2011 - 20:27

Skad te ceny iphona 4s? Bo na app store sa podane z abonamentem


1. wejdź na tą stronę iPhone 4S - Buy iPhone 4S for AT&T, Verizon, Sprint - Free shipping - Apple Store (U.S.)
2. wybierz kolor telefonu
3. na dole naciśnij na "Or get iPhone unlocked and contract-free"

#67 chrzanu

chrzanu
  • 87 postów
  • SkądPraga, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 13 listopada 2011 - 20:39

Ok dzieki, nie zauwazylem wczesniej tej opcji. Czy w Ispotach w usa tez trzeba czekac na I4s czy sa one dostepne od reki? Gwarancje w polsce bez problemu uwzglednia?

#68 mackofff

mackofff
  • 28 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2011 - 00:43

Gwarancja na iPhony jest kontynentalna. Sprawdzone w iSource, RAGZ. Nie przyjmują sprzętu poza UE.

http://images.apple...._4_warranty.pdf

WAŻNE OGRANICZENIE
Apple może ograniczyć serwis gwarancyjny do kraju, w którym Apple lub jego
Autoryzowani Dystrybutorzy pierwotnie sprzedali Produkt Apple.

#69 rafalb1994

rafalb1994
  • 31 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 15 listopada 2011 - 18:34

W takim razie czemu na Allegro sprzedają 4s z USA z gwarancją producenta? No chyba że to jakiś chwyt marketingowy, a gwarancja nie będzie ważna, ale byłoby to trochę dziwne.

#70 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 15 listopada 2011 - 20:02

W takim razie czemu na Allegro sprzedają 4s z USA z gwarancją producenta? No chyba że to jakiś chwyt marketingowy, a gwarancja nie będzie ważna, ale byłoby to trochę dziwne.


do niedawna gwarancja byla globalna, teraz jest juz tylko kontynentalna, a wlasciwie chyba tylko krajowa (UE traktowana jest jako jeden kraj).
Mozliwe wiec, ze sprzedawcy z allegro nie sa jeszcze tego nawet swiadomi, albo dobrze o tym wiedza - w koncu gwarancja jest, ale uznawana tylko w kraju, w ktorym telefon zostal kupiony (US).
Troche mnie to zdenerwowalo, bo znajomi w US telefon juz zamowili wczesniej, a wczoraj dopiero dowiedzialem sie o tym haczyku. Jak cos (odpukac) padnie i bede musial zaplacic za naprawe tu w kraju to wyjde na tym sprowadzaniu jak zablocki na mydle;p
Swiadom ograniczonej gwarancji, zastanowilbym sie, czy kupno w us jest nadal tak oplacalne.

#71 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 15 listopada 2011 - 20:15

Nigdy nie miałem przypadku by iPhone mi się zepsuł, a przez moje ręce przeszło wiele iP.

#72 rafalb1994

rafalb1994
  • 31 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 15 listopada 2011 - 20:59

Ja też zamówiłem z USA przez znajomych i mam nadzieję że nie będzie problemów z awaryjnością. A szukając plusów tej sytuacji przynajmniej nie będą musieli mi odsyłać oddzielnym listem faktury bo i tak się nie przyda

---------- Wpis dodano o 20:48 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:45 ----------

Gwarancja na iPhony jest kontynentalna. Sprawdzone w iSource, RAGZ. Nie przyjmują sprzętu poza UE.

http://images.apple...._4_warranty.pdf

WAŻNE OGRANICZENIE
Apple może ograniczyć serwis gwarancyjny do kraju, w którym Apple lub jego
Autoryzowani Dystrybutorzy pierwotnie sprzedali Produkt Apple.



Właściwie to ta gwarancja dotyczy również iPhona 4, a on miał gwarancję międzynarodową. Teraz pytanie czy dodali tę treść po premierze iPhona 4s, czy może była ona od początku?

#73 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2011 - 21:00

Dodali już dość dawno, było nawet o tym mówione na forum. Podobnie jest ze sprzętem stacjonarnym. Ale ciekawostka, że wykupienie AC powoduje, że sprzęt spoza UE jest naprawiany.

#74 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 15 listopada 2011 - 21:13

renqien jakie AC ? To jakies ubezpieczenie wykupowane u Apple ?

#75 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2011 - 21:22

Apple Care ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych