Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone z USA - najczęściej zadawane pytania


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
797 odpowiedzi w tym temacie

#751 mossberg

mossberg
  • 21 postów
  • SkądLDZ

Napisano 25 listopada 2013 - 23:33

Dla wszystkich "niepewnych".
Właśnie przed chwilą aktywowałem Iphone 5S przywiezionego przez moją siostrę z USA i zamówionego przez Apple
Jest to wersja z załączoną kartę T-Mobile (Unlocked and contract-free) za 749$(bez podatku).
Telefon aktywował się prawidłowo z polską kartą Orange.
Wcześniej nigdy nie był włączany w USA(osobiście rozpakowałem pudełko z folii).

Uważam więc, iż mój post powinien ostatecznie rozwiać wątpliwości.

Pozdrawiam


EDIT: właśnie iPhone zaktualizował sie do 7.0.4 i nadal nie ma simlocka i działa ;-)

#752 Kuras77

Kuras77
  • 191 postów

Napisano 25 listopada 2013 - 23:36

Ja mimo wszystko nie jestem co do tego w 100% przekonany. No bo jaki byłby sens w takim razie wprowadzenia do sprzedaży 5S SIM Free skoro wersja T-Mobile to tel fabrycznie bez SIMlocka?


Domyślam się, że to jest jakaś zaszłość bo pewnie kiedyś tak na prawdę tylko modele sim-free były faktycznie bez simloka. Trzeba też brać poprawkę na marketing, który czasami a raczej zazwyczaj nie kieruje się logiką... ;)
A ja ciągle szukam kogoś zaufanego wracającego z USA do przywiezienia mi pachnącego nowością 5S :)

Dla wszystkich "niepewnych".
Właśnie przed chwilą aktywowałem Iphone 5S przywiezionego przez moją siostrę z USA i zamówionego przez Apple
Jest to wersja z załączoną kartę T-Mobile (Unlocked and contract-free) za 749$(bez podatku).
Telefon aktywował się prawidłowo z polską kartą Orange.
Wcześniej nigdy nie był włączany w USA(osobiście rozpakowałem pudełko z folii).

Uważam więc, iż mój mail powinien ostatecznie rozwiać wątpliwości.


Przeklejam z nadzieją, że skończą się ciągłe pytania o to samo...chociaż sam w to wątpię ;)
W każdym razie dzięki za pewną i rozwiewającą wątpliwości odpowiedź!

#753 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 25 listopada 2013 - 23:39

@mossberg. Spróbuj też (jeśli masz taką możliwość) czy ten tel będzie działać w innych sieciach.

#754 mossberg

mossberg
  • 21 postów
  • SkądLDZ

Napisano 25 listopada 2013 - 23:52

Jutro jak będę w firmie to sprawdzę na karcie Play EDIT: wydaje mi się, że powinno normalnie działać bo na stronie jest napisane: "(...)When you travel internationally, you can use a nano-SIM card for iPhone 5s from a local GSM carrier(...)"

#755 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 26 listopada 2013 - 00:19

Pisze "card" w liczbie pojedyńczej, a nie mnogiej.

#756 mossberg

mossberg
  • 21 postów
  • SkądLDZ

Napisano 26 listopada 2013 - 02:06

@Amex - Czepiasz się :-p dla mnie to oczywiste - jak byś napisał po polsku? np: "możesz używać karty lokalnego operatora" lub "możesz używać kart lokalnych operatorów" sens ten sam - MOŻESZ :-) pozdr

#757 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 26 listopada 2013 - 03:21

Nie czepiam się-tylko staram się ustalić rzeczywisty stan rzeczy, tak żeby nie było żadnych wątpliwości.

#758 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 26 listopada 2013 - 10:05

Ja mimo wszystko nie jestem co do tego w 100% przekonany. No bo jaki byłby sens w takim razie wprowadzenia do sprzedaży 5S SIM Free skoro wersja T-Mobile to tel fabrycznie bez SIMlocka?


Sens był taki, żeby ludzie kupili.

Info o braku simloka rozeszło się, 5c się nie sprzedaje, produkcja 5s nadgoniła i czas oczekiwania sie skrócił, pierwsza fala kupujących się przewaliła...

Informacja o 40-sto dniowym simloku w T-Mobile z Apple Store pojawiła się z powodu nieporozumenia - telefony kupione w T-Mobile mają takie ograniczenie, te w Apple Store go nie mają.


Ta karta T-Mobile to tylko dodatek, ściema, tzw gratis. Ta firma ma się dość kiepsko w USA i potrzebuje promocji.

Czytałem już dawno na forum Szwedzkim, że ktoś aktywował 5s (T-Mobile kupiony w Apple Store) w USA i potem drugi raz aktywował w Szwecji i było OK.

Ale mam nadzieję, że znajdzie się też ktoś na tym forum, kto to potwierdzi, żeby można było zamknąć temat.

#759 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 26 listopada 2013 - 10:50

mi tam sie ta karta tmobile przydala, żeby dociąć micro simke do odpowiedniego rozmiaru ;D

#760 mossberg

mossberg
  • 21 postów
  • SkądLDZ

Napisano 26 listopada 2013 - 10:52

@Amex : Właśnie sprawdziłem z kartę PLAY i działa normalnie. Jednym słowem mogę potwierdzić, że iPhone nie posiada blokady SIM-lock To chyba wyczerpuje temat...

#761 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 26 listopada 2013 - 10:55

Temat może nie, bo jest wątek o najczęściej zadawanych pytaniach ale odpowiedź na jedno z kluczowych przewijających się pytań to tak :)

#762 gareon

gareon
  • 38 postów

Napisano 26 listopada 2013 - 20:53

T-mobile to wersja identyczna jak sim free tyle, ze w tej t-mobile dostajecie karte tmobile aby nie isc do sklepu w usa i nie kupowac jej. Sim free to identyczny telefon jak t-mobile tyle, ze bez karty w srodku. Kwestia wygody... chcesz miec bez simlocka w t-mobile to kupujesz t-mobile... karta w srodku, chcesz miec innego operatora i jestes na tyle leniwy, ze nie chce sie tobie wyciagac karty sim ze srodka to kupujesz sim free.

Macie moj certyfikat, ze wam obydwa iPhony beda dzialaly w Polsce ;)

Kupowalem ostatnio 5S i dziala w polsce, teraz przed swietami bede wracał i biore jeszcze jednego. Za kazdym razem biore tmobile, bo moge sobie z niego korzystac w usa przy okazji. Roaming polski jest straszny tutaj :P

#763 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 26 listopada 2013 - 21:06

@Amex :
Właśnie sprawdziłem z kartę PLAY i działa normalnie.

Jednym słowem mogę potwierdzić, że iPhone nie posiada blokady SIM-lock

To chyba wyczerpuje temat...


No właśnie dla niektórych nie wyczerpuje, bo wisi nad niektórymi strach, że jak aktywują ten iphone w USA z kartą T-Mobile to potem będą mieli simloka.
Osobiście w to nie wierzę ale lubię kiedy na forum są informacje sprawdzone i wszelkie nieporozumienia rozwiązane.

#764 jafo71

jafo71
  • 1 postów

Napisano 26 listopada 2013 - 22:34

Witam Mam ip 4s z simlock na Sprint - próbowałem z nimi rozmawiać przez translator ale za każdym razem czat dla nich nie jest widoczny - angielskiego niestety nie znam :( czy mógłby ktoś pomóc w rozmowie z operatorem ? Telefon mam od marca 2013 a czytałem że powyżej 6 miesięcy poza USA odblokowują iphony. Za zalatwioną sprawę pozytywnie zapłacę 200 pln.

#765 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 listopada 2013 - 23:08

Witam
Mam ip 4s z simlock na Sprint - próbowałem z nimi rozmawiać przez translator ale za każdym razem czat dla nich nie jest widoczny - angielskiego niestety nie znam :( czy mógłby ktoś pomóc w rozmowie z operatorem ? Telefon mam od marca 2013 a czytałem że powyżej 6 miesięcy poza USA odblokowują iphony.
Za zalatwioną sprawę pozytywnie zapłacę 200 pln.


Obawiam się, że jeżeli nie masz aktywnej umowy w Sprint i nie opłacasz abonamentu, to możesz zapomnieć o odblokowaniu.

Dyskusja z pracownikiem Sprinta na ich forum z zeszłego miesiąca: https://community.sp...w/thread/132351

Sprint nie przewiduje możliwości zdjęcia simlocka, poza przypadkami, kiedy swoim dobrym klientom, dużo podróżującym mogą w ramach wyjątku zrobić łaskę i zdjąć simlocka, ale to i tak będą indywidualnie rozpatrywać. Warunek jest taki, że musisz mieć aktywną u nich umowę abonamentową przez ostatnie 90 dni bez żadnych opóźniej w płatnościach itp.

#766 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 27 listopada 2013 - 07:42

a słuchajcie tak mi przychodzi do głowy różnica między wersją unlocked a tmobile sim free może w wersji unlocked dają szpilkę do SIM'a :D ? bo w tmobile nie ma

#767 gareon

gareon
  • 38 postów

Napisano 27 listopada 2013 - 20:31

a słuchajcie tak mi przychodzi do głowy różnica między wersją unlocked a tmobile sim free
może w wersji unlocked dają szpilkę do SIM'a :D ? bo w tmobile nie ma


Dokladnie tak jest :)

#768 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 listopada 2013 - 23:17

Witam
Mam ip 4s z simlock na Sprint - próbowałem z nimi rozmawiać przez translator ale za każdym razem czat dla nich nie jest widoczny - angielskiego niestety nie znam :( czy mógłby ktoś pomóc w rozmowie z operatorem ? Telefon mam od marca 2013 a czytałem że powyżej 6 miesięcy poza USA odblokowują iphony.
Za zalatwioną sprawę pozytywnie zapłacę 200 pln.


Zdjecie simlocka ze Sprint USA o ile nie jestes ich abonentem to koszt minimum 600 zl i prawie nikt tego nie oferuje.

#769 misterious

misterious
  • 7 postów

Napisano 29 listopada 2013 - 20:58

Panowie! Czy gwarancja na iPhone 5C z USA będzie również działała w Polsce?

#770 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 29 listopada 2013 - 21:08

Nie.

#771 misterious

misterious
  • 7 postów

Napisano 29 listopada 2013 - 21:10

Jeśli mógłbyś mi wytłumaczyć jeszcze dlaczego?

#772 Amex

Amex
  • 1 711 postów
  • Płeć:
  • SkądNEW YORK

Napisano 29 listopada 2013 - 21:29

Gwarancja na iPhone 5C z USA obejmuje tylko kontynent Am. Płn.

#773 Tomek28ST

Tomek28ST
  • 168 postów
  • SkądGorzów Wlkp., PL

Napisano 29 listopada 2013 - 23:23

Dla wszystkich "niepewnych".
Właśnie przed chwilą aktywowałem Iphone 5S przywiezionego przez moją siostrę z USA i zamówionego przez Apple
Jest to wersja z załączoną kartę T-Mobile (Unlocked and contract-free) za 749$(bez podatku).
Telefon aktywował się prawidłowo z polską kartą Orange.
Wcześniej nigdy nie był włączany w USA(osobiście rozpakowałem pudełko z folii).

Uważam więc, iż mój post powinien ostatecznie rozwiać wątpliwości.

Pozdrawiam


EDIT: właśnie iPhone zaktualizował sie do 7.0.4 i nadal nie ma simlocka i działa ;-)


5s (A1530) zakupiony w Hong Kongu bez blokady (570USD) również działa po aktualizacji do iOS 7.0.4.

#774 mariozam7

mariozam7
  • 40 postów

Napisano 30 listopada 2013 - 15:45

MaM pytanie dotyczące tego jak mam przywieźć w sensie jak spakować i w jakim bagażu przewozić iphona z usa aby nie płacic vatu dodam że cena iphona to 811$ już z amerykańskim podatkiem ... Proszę o pomoc osoby które przywiozły sobie iphona z usa lub ipada..

#775 donmikers

donmikers
  • 29 postów

Napisano 30 listopada 2013 - 16:21

Wsadzić do kieszeni a pudełko w baga




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych