Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone z USA - najczęściej zadawane pytania


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
797 odpowiedzi w tym temacie

#26 j4błk0

j4błk0
  • 124 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 16 października 2011 - 20:29

A co z modelem za 649$ ? Jak go sprowadze, to bedzie mi działał w Orange?

#27 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 października 2011 - 20:36

Tak.

#28 dvoric

dvoric
  • 9 postów

Napisano 16 października 2011 - 21:31

Czy to jest możliwe, żeby kupić z autoryzowanego sklepu appla iPhone'a 4S za 650$ bez żadnej umowy i blokady simlock? To dotyczy tylko internetowego sklepu apple store ,czy również normalnych punktów sprzedaży appla np w Nowym Jorku ?

#29 mietosz

mietosz
  • 17 postów

Napisano 17 października 2011 - 14:54

Czy to jest możliwe, żeby kupić z autoryzowanego sklepu appla iPhone'a 4S za 650$ bez żadnej umowy i blokady simlock?
To dotyczy tylko internetowego sklepu apple store ,czy również normalnych punktów sprzedaży appla np w Nowym Jorku ?


moglby sie ktos wypowiedziec kto ma potwierdzone info jak to wyglada ;P

#30 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 17 października 2011 - 15:05

Jam na razie są to NIEpotwierdzone informacje. Mam zamiar się wybrać do Apple Store w tym tygodniu i dowiedzieć się z 1-ej ręki jak to naprawdę jest. iP 4S bez SIMlocka miały być w sprzedaży dopiero od listopada. @mietosz. Musisz dodać 8.75 TAX do $649=$708.

#31 mietosz

mietosz
  • 17 postów

Napisano 17 października 2011 - 15:51

@RAK. chodzilo mi o to czy sa dostepne w sprzedazy :P TAX to podatek czy co :P ?

#32 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 17 października 2011 - 16:08

Jak będę wiedział- to dam znać. TAX=podatek.

#33 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 października 2011 - 14:07

Ludzie, wystarczy czytać newsy w necie. Apple planowo rozpoczyna sprzedaż off contract w listopadzie, natomiast w salonach są już dostępne, online ---> listopad.

#34 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 22 października 2011 - 19:44

Witam, Czyli do cen które widnieją w apple store us ($649, $749, $849) należy doliczyć jakiś podatek 8,75%, nawet jeśli znajomi w NY kupią ten telefon niby dla siebie i przewiozą go jako ich własność?

#35 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 października 2011 - 21:14

W USA ceny zazwyczaj są bez podatku stanowego (bo stawki są różne w Poszczególnych stanach). Np. W stanie new hampshire podatek wynosi 0% jeśli kupują w ny to muszą doliczyć podatek. Mogą ewentualnie kupić przez internet w sklepie z innego stanu - z tego co wiem wtedy Nie płaci się podatku.

#36 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 22 października 2011 - 21:40

Czyli jeżeli pójdą do apple store w NY to zapłacą podatek, a jeżeli zamówią online z apple store us ?

#37 burdzyk

burdzyk
  • 40 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2011 - 11:18

Jak zamówią z Apple Online Store też zapłacą podatek - to czy płaci się podatek czy nie zależy od tego czy w stanie, w którym przebywa kupujący firma, od której się kupuje ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Apple ma sklepy pewnie w każdym stanie dlatego płaci się podatek zamawiając online. maibatsu - jak twoi znajomi są w NY to może się wybiorą do Delaware - tam sales tax też jest 0. Ja we wrześniu podczas pobytu w USA z Maryland wybrałem się ze znajomym i dziewczyną do Christiana Mall w Newark, DE. Tam jest Apple Store i normalnie w sklepie kupiliśmy co chcieliśmy nie płacąc podatku.

#38 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 24 października 2011 - 17:50

burdzyk - dzieki za podpowiedz, ale nie bede im juz zawracal glowy dodatkowymi wyjazdami, zaplace juz te ~ $75 podatku, i tak wyjdzie pewnie duzo taniej niz w naszym pieknym kraju.

#39 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 27 października 2011 - 19:20

@RAK.

chodzilo mi o to czy sa dostepne w sprzedazy :P:P ?


Nie ma. To były tylko plotki.

#40 leonZawałowiec

leonZawałowiec
  • 25 postów

Napisano 27 października 2011 - 21:43

A ja mam pytanie co ze cłem i podatkiem. Kuzyn chce mi sprezentować swojego tygodniowego Ipka 4S, ale boje się, że mi przyjdzie płacić za cło i podatek sporo, czy jest mozliwość jakiegoś ominięcia tego ?

#41 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 października 2011 - 22:02

Jeśli wyśle ci paczkę lotniczą to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ją otworzą i doliczą ci 23% vatu (cło jest bodajże 0%).

#42 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 27 października 2011 - 23:26

A najgorsze jest to ze nie będziesz mógł go używać w PL gdyż nie zdejmiesz SIMlocka.

#43 piotrekpepe

piotrekpepe
  • 71 postów

Napisano 28 października 2011 - 09:50

Jeśli wyśle ci paczkę lotniczą to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ją otworzą i doliczą ci 23% vatu (cło jest bodajże 0%).

Nie do końca, wiele razy znajomi wysyłali mi coś z USA. Gdy ktoś wysyła do nas np. elektronikę i nie zamieszcza rachunku/faktury to wzywają mnie najczęściej do Urzędu Celnego (o ile w ogóle wzywają) i każą pisać mi oświadczenie ile produkt jest wart. Do bodajże 30$ nie płacimy cła, więc piszę np 10$. Można się też upierać, że to prezent i nie płacić podatku w ogóle. Wiele sklepów w USA które wysyła produkty na cały świat, ma w opcji w formularzu zamówienia miejsce, gdzie można zaznaczyć, że jest to "GIFT" (prezent) i faktura ma być na 0$. Jeszcze nigdy nie zapłaciłem podatku za rzecz z Chin, Japonii czy USA. Przy dużym pechu, możemy trafić na celnika, który zacznie sprawdzać, ile jest wart produkt w internecie, ale np, można uznać wtedy, że produkt jest używany i celnik już nie jest w stanie określić wartości produktu. Podsumowując:
1)Zamawiamy np. iPhone'a z USA do Polski i sklep dołącza fakturę = płacimy cło i podatek na 100%, nie da się tego ominąć.
2)Zamawiamy np. iPhone'a z USA do Polski i sklep dołącza fakturę na 0$ i ktoś ze sklepu pisze dużymi literami na fakturze "GIFT" - nie płacimy cła ani podatku (ja nigdy nie zapłaciłem, Urząd Celny w Warszawie)
3)Znajomy kupuje nam iPhone'a i nie dołącza faktury. Typowy prezent, nie płacimy podatku i cła.
Ktoś może zapytać, co z fakturą skoro sklep daje ją na 0$? Mi najczęściej sklep wysyłał normalną fakturę oddzielnie listem.

Z tych powodów właśnie, jestem coraz bliżej zamówienia iPhone'a 4S w USA, tym bardziej, że mam umowę z UPS i transport do Polski będzie niezbyt drogi...

P.S. Całkowicie nie wiem jak się ma polskie prawo do powyższego opisu, napisałem to na podstawie własnych doświadczeń z kilku poprzednich lat (5-6 przypadków). Oczywiście zawsze zamawiałem 1-2 produkty. Jak ktoś zamówi 10 telefonów, to niech nie myśli ze celnicy to puszczą...

#44 maibatsu

maibatsu
  • 245 postów

Napisano 01 listopada 2011 - 19:50

Witam, Orientuje sie ktos jak wyglada sprawa dostepnosci nowego iPhone w amerykanskich apple store? Sa dostepne od reki? Dlugo sie stoi w kolejce? Mam tam znajomych, ale nie chce aby stali pol dnia przed sklepem. Niby jest jeszcze sprzedaz wysylkowa, ale poki co nie wiadomo nawet kiedy zaczna je wysylac i jak dlugo moze isc paczka, a znajomi przylatuja za niecale 2 tygodnie, tak wiec watpie, aby w ogole zdazyli odebrac te paczke.

#45 leonZawałowiec

leonZawałowiec
  • 25 postów

Napisano 02 listopada 2011 - 10:16

A najgorsze jest to ze nie będziesz mógł go używać w PL gdyż nie zdejmiesz SIMlocka.

No dobra, ale kuzyno pofatygował się do AT&T popytać, że chce iphona 4s wysłać do Polski za przedłużenie umowy u nich. Jak wiadomo oni mają simlocka, ale baba mu powiedziała, że sam może go zdjąć i nie będzie problemu, no ale jeśli ja podepnę pod swojego macbooka to mi się znowu zablokuje ? jak to jest ?

#46 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 listopada 2011 - 12:51

Witam,

Orientuje sie ktos jak wyglada sprawa dostepnosci nowego iPhone w amerykanskich apple store? Sa dostepne od reki? Dlugo sie stoi w kolejce? Mam tam znajomych, ale nie chce aby stali pol dnia przed sklepem. Niby jest jeszcze sprzedaz wysylkowa, ale poki co nie wiadomo nawet kiedy zaczna je wysylac i jak dlugo moze isc paczka, a znajomi przylatuja za niecale 2 tygodnie, tak wiec watpie, aby w ogole zdazyli odebrac te paczke.

Kolejek nie ma, czasami trzeba się zapisać i poczekać 2-3 dni. Z tym, że nie ma unlocków jeszcze. Wysyłkowo 1-2 tyg. co w przypadku Apple oznacza tydzień, jak będzie źle to do 2 tyg, online też nie ma unlocków.

#47 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 02 listopada 2011 - 14:21

No dobra, ale kuzyno pofatygował się do AT&T popytać, że chce iphona 4s wysłać do Polski za przedłużenie umowy u nich. Jak wiadomo oni mają simlocka, ale baba mu powiedziała, że sam może go zdjąć i nie będzie problemu, no ale jeśli ja podepnę pod swojego macbooka to mi się znowu zablokuje ? jak to jest ?


Baba głupot mu nagadała. Nie ma możliwości by zdjąć SIMlocka z iP 4/4S.
Ja sam nie miałem wyboru-musiałem przejść z T-Mobile do At&t.

#48 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 listopada 2011 - 02:26

RAK, Ty też nie mówisz do końca prawdy. Jest opcja "ominięcia" simlocka. Zwykle jednak jest to opcja dostępna kilka tygodni po wydaniu danej wersji softu. Wszystko do znalezienia na forum.

#49 Jasiek123

Jasiek123
  • 3 postów

Napisano 06 listopada 2011 - 22:48

Chce kupić iPhona z USA . Czytałem już gdzieś kiedyś o tym , że iPhony z USA mają Simlocki itd. ale dzisiaj udało mi się znaleźć blog jakiegoś gościa gdzie było napisane , że któregoś tam czerwca wyszła wersja iPhona 4 Unlocked . Domyśliłem się , że jest to wersja bez Simlcoka i bez problemu włożę tam kartę np z Play . Z tym , że nie jestem tego do końca pewien , czy nie będzie żadnych komplikacji . Proszę o jakieś odpowiedzi . Dzięki z góry

#50 NoVyr9

NoVyr9
  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 listopada 2011 - 01:06

Z wersją unlocked nie będzie problemu, z tym, że jest to iP 4 8GB o ile dobrze się orientuje, jeżeli 8GB Ci wystarczy to czemu nie. Moja muzyka nawet, by się nie zmieściła na tych 8GB :) Natomiast do końca listopada powinny być ogólnie dostępne iPhone'y 4s w wersji unlocked.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych