Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone z USA - najczęściej zadawane pytania


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
797 odpowiedzi w tym temacie

#1 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 kwietnia 2011 - 09:52

Na forum pojawia się mnóstwo tematów o iPhonie z USA, więc tu zamiescze wszystkie odpowiedzi, jednocześnie prosze moderatorów o przyklejenie wątku.

Czy będę miał simlocka?

Tak, będziesz miał simlocka, którego na iPhone 4 na dzień dzisiejszy nie ma możliwości ominięcia programowo.

Czy iPhone za stanów, czymś się różni, od iPhoneów np. z Europy?

Nie, w zestawie jest to samo, jednynie jest inne wejście do kontaktu, ale wystarczy inna przejściówka.

Kiedy będzie możliwość ominięcia simlcoka?

Niby jest już możliwość zastosowania specjalnej nakładki na karte sim, ale są różne opinie na ten temat.


Jeżeli macie jakieś inne pytania, to proszę zadawać je tutaj, a nie zaśmiecać dział takimi samymi tematami.

#2 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 kwietnia 2011 - 09:55

ad 3 - Simlock z każdego iPhone | Blog - iPod, iPad, iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 - informacje ...

#3 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 kwietnia 2011 - 16:24

"Właśnie kupiłem iPhone z USA i nie ma wejścia na karte sim. Co robić :(" iPhone'y 4 są sprzedawane w Stanach w wersjach GSM i CDMA - polecam zwrócić na to uwagę.

#4 adamch

adamch
  • 497 postów

Napisano 17 kwietnia 2011 - 21:38

"Właśnie kupiłem iPhone z USA i nie ma wejścia na karte sim. Co robić :("


Czekałem kiedy ludzie zaczną zwozić do Polski wersje CDMA. Ciekawe, czy na Allegro już są? A co do samego pytania "co robić", to trzeba takiemu odpowiedzieć "wyrżnąć śrubokrętem dziurę na kartę, albo ewentualnie przykleić z tyłu obudowy".

#5 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 kwietnia 2011 - 21:50

"dlaczego iPhone 4 kosztuje w USA 199USD a u nas 3000 zł? Nie lepiej polecieć do USA i sobie kupić albo poprosić wujka/ciocię/kogokolwiek, który jest w USA, kupił mi i wysłał pocztą?" cena na stronie apple.com to cena telefonu w abonamencie AT&T lub Verizon "czy telefony kupione na stronie apple.com wysyłane są do Polski?" nie, nie są. Dotyczy to również pozostałego sprzętu zakupionego na tej stronie.

#6 RAK

RAK
  • 1 507 postów
  • SkądNYC

Napisano 18 kwietnia 2011 - 14:42

A na koniec tematu to trzeba powiedzieć jasno i niedwuznacznie: -kupowanie iPhone'a w USA to pakowanie się w duże kłopoty.

#7 invictus

invictus
  • 2 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 14:03

Podobno iPhone 3GS 8GB jest za $50.. czy jeśli sprowadzę takiego do Polski, to będzie działać? Jestem w Orange mix.

#8 Mikey124

Mikey124
  • 550 postów

Napisano 23 lipca 2011 - 21:07

O kurde... czegoś takiego na forum jeszcze nie było. Czy z postach na górze nie masz odpowiedzi na ten pytania?

"dlaczego iPhone 4 kosztuje w USA 199USD a u nas 3000 zł? Nie lepiej polecieć do USA i sobie kupić albo poprosić wujka/ciocię/kogokolwiek, który jest w USA, kupił mi i wysłał pocztą?"

cena na stronie apple.com to cena telefonu w abonamencie AT&T lub Verizon



Czy iPhone za stanów, czymś się różni, od iPhoneów np. z Europy?

Nie, w zestawie jest to samo, jednynie jest inne wejście do kontaktu, ale wystarczy inna przejściówka.


Uwierz mi, to samo tyczy się 3GSa. Jeśli chcesz go kupić bez abonamentu to kosztuje 449 USD jednak ciągle ma sim-locka.

#9 odra27

odra27
  • 549 postów
  • SkądBerlin/Szczecin

Napisano 26 lipca 2011 - 21:50

Bollocks.
iPhone 4, wersja GSM, (iPhone 4 - Unlocked (GSM) - 16GB Black - Apple Store (U.S.)) sprzedawany jest oficjalnie również jako model unlocked, czyli bez ograniczenia do tylko jednej sieci.

#10 pocztakg

pocztakg
  • 12 postów

Napisano 08 sierpnia 2011 - 13:51

witam Panie i Panów mimo dość długiej separacji ze sprzętem Apple postanowiłem" zanabyć "iPhone 4g prosze o poradę - od czasu gdy posiadałem 2g upłyneło duuuuużo wody ... mam okazje kupić : iphone 4G 16 gb czarny iOS 4.3.3 karta Gevey telefon z USA sim-lock AT&T CENA 1400ZŁ proszę o wybaczenie - być może nie ten dział - być może odpowiecie "szukaj" ... zasadnicze pytanie czy warto ? czy nie spotka mnie niespodziankA /przykra ??? / - biorąc taki tel z simlokiem AT&T proszę o wyrozumiałość ....i pomoc - odpowiedź - poradę ps - jestem na forum kilka latek ...a widzę ze licznik postów mam stan "zero" - dziwne :-)

#11 Michał Kubowicz

Michał Kubowicz

    MyApple Team


  • 2 022 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpnia 2011 - 13:58

Moim zdaniem nie opłaca się, za 1600 kupisz już telefon bez simlocka, bez zabawy z Gevey'em. Nie ma takiego telefonu jak iPhone 4G - jest iPhone 4.

#12 pocztakg

pocztakg
  • 12 postów

Napisano 08 sierpnia 2011 - 14:15

witam Michale ok masz racje - oczywiście ze chodzi o "4" - literówka - problemem nie jest cena - chodzi mi o simlock na AT&T - czy w tej kwestii jest jakiś "knyf" , na pewnej stronie jest oferta zdjęcia blokady poprzez iTunes- niestety oferta zdjęcia simloka z AT& {USA} jest ponad 2 krotnie większa niż na przykład z Ip4 pochodzącego z GB pozdrawiam serdecznie krzysztof

#13 Michał Kubowicz

Michał Kubowicz

    MyApple Team


  • 2 022 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpnia 2011 - 14:46

Jeśli problemem nie jest cena, to po co kombinować? Kup iPhone'a bez simlocka. Z gevey są czasami problemy, dla mnie nawet idea jego działania jest nieco nietrafiona (nie do końca legalne wdzwanianie się na numer alarmowy -112). Nie ma sensu inwestować w telefon z simlockiem, teraz cena słuchawki bez blokady operatora zbliżona jest do 1600złotych, nie widzę więc żadnego sensownego argumentu za kupnem takiej "4" z sieci ATT. Sam używałem 4 z ATT, jeszcze w czasach gdy czwórka na allegro kosztowała ponad 2500, jednak z simlockiem ściąganym software'owo, jest to nieco inna metoda niż Gevey SIM, jednak bez rozwodzenia się nad szczegółami, telefon nie zawsze działał tak jak tego chciałem.

#14 pocztakg

pocztakg
  • 12 postów

Napisano 08 sierpnia 2011 - 15:13

dzięki za pomoc ...faktycznie masz wiele racji ... a drugie pytanko - co z zakupem zafoliowanego ip4 np z wysp ? jeśli tel nie był aktywowany kartą macierzystą - czy jest szansa by to zrobić w jakiś inny sposób / nie posiadając karty sim np Vodafone / pzdrw

#15 tytan

tytan
  • 86 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 09 sierpnia 2011 - 16:59

Ja bym brał tego ze stanów. Też mam At&t z geveyem i działa wyśmienicie. No chyba że rzeczywiście cię stać to bierz bez simlocka - potencjalnie mniej problemów jak wyjdzie już iOS 5, bo nie wiadomo jak wtedy będzie z omijaniem simlocka.

#16 dameon

dameon
  • 1 353 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 sierpnia 2011 - 09:06

dla mnie nawet idea jego działania jest nieco nietrafiona (nie do końca legalne wdzwanianie się na numer alarmowy -112).


"Poprawiona" wersja Gevey SIM czyt. PRO nie wymaga już wdzwaniania się na ten numer

#17 Komel

Komel
  • 1 410 postów
  • SkądTarnów

Napisano 10 sierpnia 2011 - 23:33

Na Allegro są już po 1400 zł w dobrym stanie np. Lock Orange (Polski) albo bez loca. ludzie teraz sprzedają iP4 i zbierają na 5 :)

#18 strenghold

strenghold
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 sierpnia 2011 - 02:06

Ja, powiem tak, nie ryzykował bym, po pierwsze koszty przesyłki, po drugie nie pewność działania w PL, po trzecie problemy z SIM lockiem( tak jak i w nie których przypadkach zresztą z samym SIM) wolę dołożyć te kilka stówek, które i tak wpakował bym w przesyłkę. Mógłbym kupić w USA iPada, iPoda, nawet Maca gdybym się wysilił, ale nie iPhone( za duże ryzyko), ja wszystko co mam od Apple kupiłem w PL, a wcale nie wygrałem w totka. Nie chcę mydlić oczu więc powiem już w końcu, że ktoś tam powie " a ja mam z USA i mi działa " pewnie jest taka szansa, ale jest dużo większe prawdopodobieństwo nie działania takiego sprzętu, np. koledze z kilku postów wyżej przytrafił się brak wejścia SIM i zgadzam się z kolegom niżej, gdyż kupując iPhone z USA bierze się na siebie całe ryzyko.

#19 plato

plato
  • 252 postów

Napisano 16 sierpnia 2011 - 20:34

A czemu iphone ze Stanów ma nie działać?! Wystarczy mieć troche oleju w głowie i kupić wersje GSM. Poza tym jest już możliwość kupienia iphona bez simlocka: iPhone 4 - Unlocked (GSM) - 16GB Black - Apple Store (U.S.) . Jedyny problem,że nikt Ci go nie przyśle do Polski. Trzeba się pofatygować samemu lub kupić przez kogoś. Jest jeszcze opcja Ebaya. W tej chwili kupno iphona ze Stanów to żadne ryzyko.

#20 Jazz

Jazz
  • 18 postów

Napisano 12 września 2011 - 15:53

A czemu iphone ze Stanów ma nie działać?! Wystarczy mieć troche oleju w głowie i kupić wersje GSM. Poza tym jest już możliwość kupienia iphona bez simlocka: [url=http://store.apple.com/us/product/MC603LL/A?mco=MjI4NTM2NTM]iPhone 4 - Unlocked (GSM) - 16GB Black - Apple Store (U.S.)[/url] . Jedyny problem,że nikt Ci go nie przyśle do Polski. Trzeba się pofatygować samemu lub kupić przez kogoś. Jest jeszcze opcja Ebaya. W tej chwili kupno iphona ze Stanów to żadne ryzyko.


Ja właśnie tak kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Chociaż będę musiał zapytać o coś w Apple Reseller :D

#21 channel4

channel4
  • 3 postów

Napisano 12 września 2011 - 20:34

witam, mam wlasnie tel iPhone G4 z USA z sieci AT&T, czy stosujac karte Gevey bedzie ten tel dzialal w sieci PL Play? i co nalezy jeszcze "zastosowac"?? poniewaz "magicy" twierdza ze lepiej ten tel sprzedac niz bawic sie w jego uruchamianie..... prosze o info

#22 j4błk0

j4błk0
  • 124 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 15 października 2011 - 18:35

Witam, w Nowym Jorku mam wujka, ktory mogłby pojść do Apple store i kupic mi iPhone 4S, a potem przesłać go do PL. Mam pytania:
Czy jesli kupie model 16GB za 199$, moge kupić go bez abonamentu i umowy? NOWOŚĆ ORYGINALNY GEVEY ULTRA NAJTANIEJ BEZ 112 (1825984504) - Aukcje internetowe Allegro Ta karta "pozwala" ominąć sim locka, ale czy to naprawdę działa ?
iPhone 4S - Buy iPhone 4S for AT&T, Verizon, Sprint - Free shipping - Apple Store (U.S.) niżej na tej stronie pisze "Or get iPhone unlocked and contract-free. Coming in November". Klikając na to wyskakuje, że 16GB kosztuje 649$. Nast. klikając na 16GB wyświetla się informacja o tym że nie ma simlocka, działa bez umowy etc. Czyli oznacza to, zę jesli go sprowadzę, to będę mógł na nim śmigać na karcie z Orange? Prosze o pomoc :(

#23 mietosz

mietosz
  • 17 postów

Napisano 15 października 2011 - 20:45

[url=http://www.ebay.com/itm/14-N-E-W-unlocked-Apple-Phone-4S-64gb-/160638548677?pt=Cell_Phones&hash=item2566cdbac5]-14- N*E*W unlocked Apple Phone 4S 64gb | eBay[/url] - co byscie powiedzieli o tej aukcji?

#24 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 października 2011 - 14:00

Witam, w Nowym Jorku mam wujka, ktory mogłby pojść do Apple store i kupic mi iPhone 4S, a potem przesłać go do PL. Mam pytania:
Czy jesli kupie model 16GB za 199$, moge kupić go bez abonamentu i umowy? NOWOŚĆ ORYGINALNY GEVEY ULTRA NAJTANIEJ BEZ 112 (1825984504) - Aukcje internetowe Allegro Ta karta "pozwala" ominąć sim locka, ale czy to naprawdę działa ?
iPhone 4S - Buy iPhone 4S for AT&T, Verizon, Sprint - Free shipping - Apple Store (U.S.) niżej na tej stronie pisze "Or get iPhone unlocked and contract-free. Coming in November". Klikając na to wyskakuje, że 16GB kosztuje 649$. Nast. klikając na 16GB wyświetla się informacja o tym że nie ma simlocka, działa bez umowy etc. Czyli oznacza to, zę jesli go sprowadzę, to będę mógł na nim śmigać na karcie z Orange? Prosze o pomoc :(


Tyle, że cena 199 to cena z abonamentem.

#25 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2011 - 14:12

Ejjjjj noooooo ludzie - 199$ za iPhone 4s bez kontraktu ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych