Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z Quark8.12 / PostScript ucina layout


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 07 kwietnia 2011 - 16:00

Witam, Większość prac z Quark drukuje do .pdf używając opcji "Zapisz jako PostScript" i później odpalam z Adobe Distiller'a. Problem w tym, że mój Quark ucina mi layout. Powiedzmy mam rozmiar 1000 wysokości na 500 szerokości. Podczas drukowania do PostScript i po utworzeniu .pdf'a rozmiar jest już inny z uciętą częścią layout'a :( :( Próbowałem już wszystkiego , jeżeli chodzi o zamienianie wartości WYS/SZER i przekręcanie strony .... W czym może być problem ? Jako ustawień używam "Generic Imagesetter" ..... Może tu jest problem ? Pozdrawiam, Michał

#2 yorick77

yorick77
  • 291 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 kwietnia 2011 - 17:58

Proponuję najpierw i mimo wsystko zainstalować bezpłatne uaktualnienie do 8.5, a potem ustawić PPD na Acrobat Distiller albo E6 postscript printer driver (np. E6_ps3.ppd) - znajdziesz w internecie. Tylko dlaczego nie zrobisz od razu pdfa

#3 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 07 kwietnia 2011 - 21:19

Dzięki Yorick. Update nie zrobię bo się nasłuchałem, że nie jest kompatybilny z tym co mam w studiu. Jakbyś mógł mi podesłać więcej info na temat jak ustawić PPD na Acrobat to by było super. Po "normalnym" eksporcie do .pdf'a jest to samo.... Jedyne co działa to eksport na .eps

#4 yorick77

yorick77
  • 291 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 kwietnia 2011 - 18:55

Witaj. A nie masz ppd acrobata na liście?

W sąsiednim wątku jest informacja, gdzie instalować ppd i skąd je brać

http://myapple.pl/dt...pt-printer.html

Brać stąd: http://www.adobe.com...rv&platform=mac
Instalować tu:

Macintosh HD / Biblioteki / Printers / PPDs / Contensts / Resources / en.lproj

A potem w oknie Drukuj wybierasz tak jak przedtem (drukarka / zapisz jako ps) i w Device 8czy "Urzadzenie") powinien być ten "Acrobatr Distiller" na liscie. Jest? nie ma? - Zrób restart.

To tak w połowie z pamieci. Rzadko się to ustawia,, ale raczej nie przeoczyłem czegoś.

A tak na marginesie, to z czym jest 8.5 niekompatybilny?

#5 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 08 kwietnia 2011 - 21:02

Działa! pięknie dziękuje :)

#6 yorick77

yorick77
  • 291 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 kwietnia 2011 - 23:24

i nie obcina? :)

#7 Para

Para
  • 193 postów
  • SkądForbidden Planet

Napisano 08 kwietnia 2011 - 23:43

Nie obcina, czekajcie sprawdze jeszcze raz na innym pliku ;) Wszystko śmiga pięknie aż się dymi z Macbook'a :P Dzięki wielkie za pomoc :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych