Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana przedniej szybki w iPhone 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#26 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 01 marca 2012 - 18:30

Na czym miałoby to oszustwo polegać?

#27 AirOne

AirOne
  • 28 postów

Napisano 01 marca 2012 - 18:33

Na czym miałoby to oszustwo polegać?

Tzn. może się przejęzyczyłem. Chodzi mi o to: czy nie mam się czego obawiać wybierając taką ofertę z allegro za 300 zł? Bo szczerze mówiąc nie stać mnie obecnie by płacić 600zl czy podobne kwoty jakie tu ludzie wypisują w tym temacie...

#28 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 01 marca 2012 - 23:40

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to takie same produkty.

#29 AirOne

AirOne
  • 28 postów

Napisano 02 marca 2012 - 10:44

Czy serwisowi Telefonarium można zaufać?
Znalazłem taką aukcję:
Naprawa oryg. digitizer szyba ekran Iphone 4 4G (2115152093) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Zauważyłem dopiskę
"Jesteśmy jedynym autoryzownym serwisem
MyApple "

300 zł to by było spełnienie marzeń, bo 650 zł to obecnie nie mogę sobie pozwolić :/

#30 szybkilech

szybkilech
  • 1 postów

Napisano 30 stycznia 2013 - 14:17

Naprawa iphone 4/4S

Co do części to nie ma oryginalnych dostępnych na rynku są tylko zamienniki,
jednak zamienniki można podzielić na te wyższej jakości AA+ oraz gorsze ich odpowiedniki.
Wymiana w Warszawie szybki z dotykiem AA+ kosztuje do 350 zł
np. Serwis na ul. Piwarskiego 7/63 wymienia nawet za 229 zł i daje 6 miesięcy gwarancji.
Wystarczy dobrze poszukać

- - - Połączono posty - - -

#31 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 stycznia 2013 - 14:20

Wymiana wyswietlacza i dotyku 3GS - 150 zl. Wymiana wyswietlacza i dotyku iPhone 4 - 290 zl.

#32 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 30 stycznia 2013 - 15:05

U mnie wymiana dotyk + lcd + stelaż 3gs to około 85zł (przybliżeniu 90zł) w 4 wynosi mnie 129zł z vat i 4s 149zł z vat. W iphone 4 wymieniałem u siebie za dokładnie 921.87zł z vat i przesyłka

#33 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 stycznia 2013 - 15:40

Chyba w 5 za to 9 stow ;)

#34 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 30 stycznia 2013 - 17:41

Chyba w 5 za to 9 stow ;)


Tak, nie dopisałem :P Oczywiście o 5-tkę mi chodziło ;)

#35 indu

indu
  • 972 postów
  • Płeć:

Napisano 31 stycznia 2013 - 08:35

U mnie wymiana dotyk + lcd + stelaż 3gs to około 85zł (przybliżeniu 90zł) w 4 wynosi mnie 129zł z vat i 4s 149zł z vat. W iphone 4 wymieniałem u siebie za dokładnie 921.87zł z vat i przesyłka



Mówisz oczywiście o samych kosztach części ?

#36 Lopez1407

Lopez1407
  • 3 postów

Napisano 20 lutego 2013 - 14:24

Raczej tak musi być. Ja w Gdańsku za 250 zł robię 4, a 4s za 270 zł. Koszt wysyłki kurierem pobranie ze sprawdzeniem zawartości wliczony. Od połowy marca będzie taniej ;) P.s. Oczywiście faktura VAT. Na miejscu wyjdzie trochę taniej.

#37 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lutego 2013 - 16:42

Panowie, przestańcie robić tu prywatę, bo zaraz polecą ostrzeżenia za spamowanie. Chcecie się reklamować, zapraszam do wykupienia grupy BIZNES.

#38 Lopez1407

Lopez1407
  • 3 postów

Napisano 21 lutego 2013 - 16:40

ok. dzięki za info

#39 lara_perkins

lara_perkins
  • 7 postów

Napisano 19 kwietnia 2013 - 16:30

A ile w Warszawie wzięliby sobie za samą usługę wymiany (bo posiadam już nowy panel z LCD dotykiem na wymiane) w iphone 4s?

#40 swiatek94

swiatek94
  • 450 postów

Napisano 20 kwietnia 2013 - 00:34

A ile w Warszawie wzięliby sobie za samą usługę wymiany (bo posiadam już nowy panel z LCD dotykiem na wymiane) w iphone 4s?


To zależy od Serwisu, każdy serwis pobiera inna opłatę, niestety w 4 i 4S konstrukcja nie jest dla nas korzystna, bo żeby dostać się do LCD trzeba praktycznie rozebrać cały telefon, a w 3/3gs/5 tego problemu nie ma, dlatego w serwisie pobierają większe opłaty, tak przynajmniej jest w trójmieście.

W 50zł powinieneś się zmieścić myślę.

#41 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 20 kwietnia 2013 - 09:45

Czy to może być oryginalne ORYG WYŚWIETLACZ LCD + DOTYK DIGITIZER iPhone 4S (3169303057) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ? Wygląda dobrze , ma ostry numer seryjny (nie jakiś zamazany ) . Cena kusi , bo jest dosyć tanio a potrzebuję naprawić swojego 4S'a ;)

#42 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 20 kwietnia 2013 - 10:18

Nie może.

#43 VanRave

VanRave
  • 380 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 kwietnia 2013 - 12:10

Czy to może być oryginalne ORYG WYŚWIETLACZ LCD + DOTYK DIGITIZER iPhone 4S (3169303057) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ? Wygląda dobrze , ma ostry numer seryjny (nie jakiś zamazany ) . Cena kusi , bo jest dosyć tanio a potrzebuję naprawić swojego 4S'a ;)


Radze ci tego sprzedawce omijać szerokim łukiem.

#44 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 20 kwietnia 2013 - 12:19

Radze ci tego sprzedawce omijać szerokim łukiem.


Możesz powiedzieć dlaczego?

#45 VanRave

VanRave
  • 380 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 kwietnia 2013 - 12:50

Nie mam pojęcia jak to jest do 4's u niego,lecz jak brałem od tego Pana niby "Nowy Oryginalny LCD do 3G's" to dostałem taki piękny nowy LCD,że był porysowany,uwalony smarami,słabej jakości barw (z jakości zdawałem sobie sprawę,lecz ten był naprawdę kiepskim zamiennikiem).A żeby było jeszcze pięknie to miał martwy pixel....

#46 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 20 kwietnia 2013 - 13:41

Wystarczająco mnie przekonałeś. Poszukam czegoś innego , dzięki :)

#47 pilot-84

pilot-84
  • 9 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 maja 2013 - 13:37

Witam,

Podzielę się swoimi doświadczeniami, bo wczoraj samodzielnie wymieniłem wyświetlacz w swoim iPhone 4.
Kupiłem nowy wyświetlacz, oczywiście nieoryginalny za 125zł. Wahałem się czy wybrać taki za 250zł, czy taki za 100zł z tych co są dostępne na allegro. Nie byłem pewny co do lepszej jakości tych droższych. Akurat w Łodzi pojawiły się wyświetlacze za 125zł więc kupiłem właśnie taki.
Zapakowany w białe pudełko, od tyłu wyświetlacza ma taką niebieską naklejkę, jak na tym zdjęciu:
[ATTACH=CONFIG]15047[/ATTACH]

Wymiana w oparciu o instrukcję z ifixit.com, bardzo szczegółowo opisana i dokładna:
[url=http://www.ifixit.com/Guide/Installing+iPhone+4+Display+Assembly+Replacement/11755/1]Installing iPhone 4 Display Assembly Replacement - iFixit[/url]
Zajęła mi ok. 3,5 godziny, z czego musiałem już nowy wyświetlacz ponownie wykręcać, bo na etapie zakładania płyty głównej zauważyłem, że taśma od digitizera mi się podwinęła i jest za krótka żeby ją podłączyć do płyty głównej. Także miałem ze 40 minut więcej pracy.
Narzędzia do pracy to śrubokręty precyzyjne, do podważania złącz wykorzystałem skrzydło od śmigłowca zdalnie sterowanego (chodzi o to żeby to był plastik z cienką końcówką, ale jednocześnie dosyć twardy) + pęseta.
Samo wykręcanie śrubek nie stanowi problemu (używając oczywiście odpowiednio małych śrubokrętów), śrubki polecam odkładać w kolejności i ją zapamiętać. Gorzej z kolei z ich ponownym wkręcaniem, z początku nie pomyślałem o pęsecie i męczyłem się z ich montażem, ale przy użyciu pęsety poszło już z górki. Gdy drugi raz montowałem wyświetlacz - poszło mi o wiele szybciej.
Myślę że teraz zmieściłbym się w 2 godzinach.

Teraz uwagi do samego wyświetlacza:
- razem z przednim panelem jest minimalnie grubszy (o około 0,5 mm). Pozostawiłem oryginalny Home i teraz jest wyczuwalny skok między Home a obudową.
- twardość ekranu - przy mocnym naciśnięciu palcem nad i pod ekranem - widać że szkło napiera na brzeg ekranu i robią się takie "odparzenia", które znikają po zwolnieniu ucisku (sprawdźcie na matrycy laptopa o co chodzi). Nacisk na sam ekran nie powoduje tego problemu.
- rozdzielczość ekranu - jak w oryginale, nie widzę różnic.
- kolory - niestety dosyć słabo - kolory są wyblaknięte, biały nie jest biały, a lekko żółty, barwy nie są nasycone. Można to porównać do koszulki która była już wielokrotnie wyprana. Biała nie będzie już biała, a lekko pożółknięta, a kolorowa nie będzie też jak od nowości. Czarny też nie jest czarny, a taki ciemno szary, grafitowy.
- podświetlenie - po zrobieniu "czarnego" zdjęcia widać że podświetlenie jest nieco jaśniejsze przy krawędziach i ciemnieje w stronę środka ekranu - ale źle nie jest.
- widoczność w pełnym słońcu - nie miałem za dużo okazji aby potestować, ale jest słabo. W pełnym słońcu ekran niestety robi się praktycznie nieczytelny. Trzeba go rozjaśnić (mam suwak jasności w połowie). [edit] Jednak nie jest tak źle. Nie jest to widoczność jak w oryginalnym wyświetlaczu, rewelacji nie ma, ale w słońcu jest czytelny.
- kąty widzenia - także słabo - na prosto jest jeszcze ok, ale już przekręcenie telefonu do widoku panoramicznego powoduje zmianę kolorów jakie widzimy. Jak w tanich tabletach.

Zdecydowałem się na kupno najtańszego wyświetlacza, wraz z ryzykiem jego średniej jakości (co się potwierdziło), bo nie chciałem przepłacać 300zł za niby lepszy wyświetlacz (większość sprzedawców na allegro ma "najlepsze"), który okaże się dokładnie tym samym. Kupno oryginału też nie wchodziło w grę bo: nie wiadomo czy to będzie oryginał, nie chciałem z demontażu, iPhone'a 4 mam już 2,5 roku i niedługo czas na zmianę na młodszy model. A mój wyświetlacz był na maxa nieczytelny po stłuczeniu.

W załączeniu fotka z wymiany:
[ATTACH=CONFIG]15052[/ATTACH]

Podsumowując:
- chcecie dobrej jakości - tylko oryginał (ale to będą raczej używki)
- chcecie tanio, licząc się z tym że to już nie będzie ten sam telefon co kiedyś ;) - można kupić wyświetlacz za stówkę, kilka dni i się przyzwyczaicie

#48 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 07 czerwca 2013 - 18:25

Czy ktos wie jaki obecnie jest koszt takiej imprezy np. w Cortland lub innym autoryzowanym, dobrym serwisie?

#49 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 czerwca 2013 - 18:29

Czy ktos wie jaki obecnie jest koszt takiej imprezy np. w Cortland lub innym autoryzowanym, dobrym serwisie?


Ze 3 razy drożej niż w nieautoryzowanym a wsadzane są te same elementy co w nieautoryzowanych.

#50 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 07 czerwca 2013 - 18:33

A moze ktos cos polecic zaufanego z Trojmiasta lub Torunia?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych