Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana przedniej szybki w iPhone 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 MorhenPL

MorhenPL
  • 9 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 kwietnia 2011 - 12:31

Słuchajcie wiecie może ile kosztuje wymiana przedniej szybki w iPhonie 4? Spadł mi i zrobiło się małe pęknięcie obok przyciski "home". Trochę mnie to denerwuje i jestem ciekawe ile kosztowała by mnie naprawa. Pozdrawiam!

#2 Wielki M

Wielki M
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 kwietnia 2011 - 12:34

Hej! We Wrocku mój ojciec wymieniał w 3GS i zapłacił 170zł (złożyli bardzo dobrze i wszystko jest git) - podejrzewam, że szybka od iP4 będzie trochę droższa - ale mniej więcej masz rząd wielkości.

#3 Sunmile

Sunmile
  • 241 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwietnia 2011 - 12:42

Rząd wielkości jest, ale ma się nijak do rzeczywistości. Wymiana przedniej szybki w iP4 to koszt ok. 500zł.

#4 Wielki M

Wielki M
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 kwietnia 2011 - 12:52

Ciekawe gdzie... bo do 3GS to też potrafią po 300zł kasować. We Wrocławiu na Inowrocławskiej koleś robi dobrze i tanio - przede wszystkim nie oszukuje.

#5 xbit

xbit
  • 369 postów

Napisano 05 kwietnia 2011 - 12:54

LCD EKRAN DOTYK DIGITIZER SZYBKA IPHONE 4 4G (1498090312) - Aukcje internetowe Allegro

Część to ok. 100zł, więc sorry ale żeby za robociznę 400zł ?

#6 Wielki M

Wielki M
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 kwietnia 2011 - 13:00

Dokładnie 500 lub 400 to tylko oszuści biorą. Te ekrany na tej aukcji pewnie nie są oryginalne, ale oryginalny na aukcji nie powinien kosztować więcej, niż 200zł więc naprawa z robocizną to maks 250zł (to i tak z zapasem podałem)

#7 Sebol

Sebol
  • 501 postów

Napisano 05 kwietnia 2011 - 13:04

Wielki M - znajdź oryginalny wyświetlacz od Apple - będziesz dobry. Apple nie produkuje części zamiennych

#8 Wielki M

Wielki M
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 kwietnia 2011 - 13:07

Jednak ludzie mają takie rzeczy... ORYGINALNY wyświetlacz LCD+DIGITALIZER IPHONE 4G 4 (1524926997) - Aukcje internetowe Allegro

ps, można samą szybkę w iP4 wymienić czy trzeba z ekranem razem?

#9 Sunmile

Sunmile
  • 241 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwietnia 2011 - 13:38

Wszystko co podaliście to podróbki, zadzwońcie sobie do MacLife/iClinic i tam otrzymacie cenę oryginalnych komponentów.

#10 MorhenPL

MorhenPL
  • 9 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 kwietnia 2011 - 13:45

A możesz podać jakąś stronkę do nich?

#11 Wielki M

Wielki M
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 kwietnia 2011 - 14:02

Taaa... dużo opinii jest na temat MacLife i iClinic - rozbieżnych bardzo. Oni niestety sobie dużo życzą za usługę - moim zdaniem bezpodstawnie. Widziałem 3GS po wymianie w MacLife i miał kurz pod szybką, a do tego uszczelka nie była dobrze osadzona - niezła lipa - pewnie jest tez wielu zadowolonych klientów. Widziałem tez robotę tego gościa z Inowrocławskiej i nawet jeśli mówi, że używa oryginałów, a tak nie jest, to wygląda to po zrobieniu jak oryginał i w dodatku wszystko działa, no i cena atrakcyjna. No ale oczywiście każdy robi jak chce i nikt tutaj nikogo do niczego zmuszać i namawiać nie będzie. ps. MorhenPL może jeszcze mamy za Ciebie tam zanieść sprzęt co? wujek google nie działa?

#12 MorhenPL

MorhenPL
  • 9 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 kwietnia 2011 - 14:37

Dobra ok nie trzeba zanosić. Poszukałem sam i zapomniałem napisać:) To jak radzisz? Dać go do iClinic czy do kogoś na Allegro? Tak, żeby to było dobrze zrobione. PS: Hmm w iClinic życzą sobie za wymianę szybki 650zł... Nie wiedziałem, że jest tak drogo...

#13 Sunmile

Sunmile
  • 241 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwietnia 2011 - 15:31

Ja po zalaniu iP4 wysłałem do MacLife i byłem zaskoczony sprawnością i profesjonalizmem serwisu. Wszystko błyskawicznie. Serwisant zadzwonił co jest do wymiany i w sumie jak liczyłem ile kosztują części to dużo za robociznę nie wzięli. Jedyny mankament to taki, że mi zwichrowali śrubkę przy dock'u, ale potem dosłali na swój koszt drugą. Na twoim miejscu Wielki M nie wysyłał bym do kogoś z allegro, wyświetlacz za 100zł może po dwóch miesiącach pożółknąć albo dotyk działać nie tak jak należy. Sam nie miałem w rękach iP4 z takim LCD, ale wolałbym spać spokojnie i wydać więcej kasy. W MacLife dają 3 miesiące gwarancji na naprawę (nie wiem jak jest w iClinic) Z drugiej strony 650zł to dużo pewnie w MacLife cena jest podobna, chociaż warto się dowiedzieć. Zastanowiłbym się czy rzeczywiście wymieniać go za taką cenę. Popytaj w innych serwisach, bo MacLife i iClinic to górna półka i się rzeczywiście się cenią, ale ich usługa jest na bardzo wysokim poziomie.

#14 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 05 kwietnia 2011 - 15:45

Dobra ok nie trzeba zanosić. Poszukałem sam i zapomniałem napisać:)
To jak radzisz? Dać go do iClinic czy do kogoś na Allegro?
Tak, żeby to było dobrze zrobione.

PS: Hmm w iClinic życzą sobie za wymianę szybki 650zł... Nie wiedziałem, że jest tak drogo...


no cóż decyzja należy do ciebie... Ja dałem 3GS do iClinic na wymianę wyświetlacza i wzięli za to 350 zł. Mi zależało na porządnej usłudze, więc nie szukałem po allegro wyświetlaczy itp. żeby wymienić.

#15 Kuba Lutecki

Kuba Lutecki
  • 16 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 05 kwietnia 2011 - 16:43

Widziałem 3GS po wymianie w MacLife i miał kurz pod szybką, a do tego uszczelka nie była dobrze osadzona - niezła lipa - pewnie jest tez wielu zadowolonych klientów.

Zadowolenie naszych Klientów oszacować można za pomocą statystyki. Jeśli na 5000 zrealizowanych napraw w przeciągu niecałych 2 lat poziom reklamacji sięga ~150 usług, to wynika z tego, że niezadowolonych jest maksymalnie 3% naszych Klientów. Oczywiście reklamacje niewynikające z winy użytkownika rozpatrujemy pozytywnie "z miejsca", więc odsetek jest zapewne jeszcze mniejszy.

Co do kurzu pod szybką oraz uszczelką to niekoniecznie usługa musiała zostać źle wykonana. W wielu przypadkach gdy telefon trafia do nas uszczelka już jest uszkodzona lub brakuje jej w różnych miejscach (istnieje możliwość jej wymiany). Łączenie szyby z matrycą LCD odbywa się przy zwiększonym ciśnieniu przefiltrowanego powietrza, które uniemożliwia "zamknięcie" kurzu wewnątrz telefonu. Nie da się jednak zbyt wiele zrobić jeśli kurz i drobinki szkła ze zbitego panelu wgryzą się w bardzo miękką warstwę matrycy LCD - wtedy ich usunięcie jest niemożliwe i najprawdopodobniej to zaobserwował Pan w iPhonie z wymienioną przez nas szybą.

Mam nadzieję, że rozwialiśmy wątpliwości co do ewentualnych niedociągnięć mogących wyniknąć z naszej strony oraz naświetliliśmy problemy z którymi musimy się zmagać w codziennej pracy.

#16 telefonarium

telefonarium
  • 16 postów

Napisano 05 kwietnia 2011 - 20:37

Witam

Autoryzowany serwis przez Myapple we Wrocławiu ul. Inowrocławska :)


http://myapple.pl/co...one-serwis.html


pozdrawiam

#17 Wielki M

Wielki M
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 kwietnia 2011 - 21:43

O kurde! Ale się temat rozkręcił :) Nawet serwisy się włączyły (nie wiedziałem, że Telefonarium jest rekomendowane przez MyApple). @MacLife - możliwe, ja tylko opisuję, co widziałem @Telefonarium - profesjonalna robota, gratuluję - szczególnie szybkości działania (~40min), a nie 3 dni, jak u innych :)

#18 iClinic.pl

iClinic.pl

  • 177 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwietnia 2011 - 21:59

MorhenPL - nasza strona to iClinic - serwis iPhone, iPod, iPad & Apple Macintosh.

Cena takej wymiany na nowy, oryginalny element to 650zł. Na hasło "myapple" obowiązuje u nas stały rabat 5%, więc masz wtedy kuriera gratis (koszt naszego kuriera to 15zł w 1 stronę).

Wielki M - niestety wymagana jest wymiana całego panelu przedniego - chociaż oczywiście znajdą się chętni, zarówno do sprzedaży jak i montażu samej szybki z warstwą dotykową - jednak my wolimy oferować rozwiązania na które można udzielić gwarancji i wiemy, że po naszej wymianie nie dochodzi do rozwarstwienia się ekranu po 2 miesiacach. Niestety na allegro na prozno szukac oryginalnych elementów do iPhone'a 4

edycja: oj widzę, że odpowiedź trochę spóźniona - nie zauważyłem drugiej strony wypowiedzi :)

#19 MorhenPL

MorhenPL
  • 9 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 kwietnia 2011 - 22:42

No teraz też wydaje mi się, że Allegro to nie jest dobra opcja. Ale z drugiej strony cena wymiany szbki jest zabójcza. Myślę, że dopóki ekran jest w stanie idealnym to jakoś to przeżyję i zakupie sobie folię ochronną. No i oczywiście poczekam na iPhona 5:) Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne informacje! Pozdrawiam serdecznie!

#20 Wielki M

Wielki M
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 kwietnia 2011 - 09:03

Tego się obawiałem, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wymiana całości :( i samą szybko to sobie można tylko zaszkodzić.

#21 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 06 kwietnia 2011 - 09:40

Słuchajcie, zapomnijcie o wymianie samej szybki w iPhone 4 - jest to kompletnie nieopłacalne - da się zachować Retinę i wymienić tylko przód z digitizerem ale zawsze zostanie jakiś babol na wyświetlaczu lub zaciek a chyba tego nie chcecie w takim aparacie? Dlatego polecane serwisy MyApple wymieniają całość. Jeśli ktoś mówi że taka wymiana i 500-600 zł to oszustwo to protestuję - przypominam że pierwsze partie takich paneli kosztowały 450 zł z cłem podatkami itp. A serwis też musi coś zarobić. Warto też wspomnieć że po allegro krążą kopie takich paneli, które są tańsze ale mają ukryte wady. Polecane serwisy MyApple powstały po to by pokazać innym gdzie robią dobrą robotę, a niekoniecznie gdzie są tani jak barszcz. Jest to Wasz wybór ale mówienie o tym że drogo-oszustwo uważam za nieuprawnione. Kiedyś już podawałem że jeśli ktoś ma problem z którymś z serwisów niech do mnie pisze na PW, ja to wyjaśnię (jestem współodpowiedzialny za ten projekt). Przez ostatnie 2 lata zgłosiła się JEDNA osoba, a pamiętać należy że te serwisy robią setki aparatów miesięcznie.

#22 sake_

sake_
  • 36 postów

Napisano 18 listopada 2011 - 01:40

wymienialam w maclife i z kurierem wyszlo 640 pln, bardzo fachowo to wymie nili wygladal jak prosto z pudelka, tyle ze te szybki sa chyba z porcelany bo po miesiacu znowu mi pekla, tym razem nie na drobny mak wiec trudno tak zostanie, bo szkoda mi kasy na nowa jak i tak za jakis czas sie rozbije znowu

#23 servvis

servvis
  • 632 postów
  • SkądMokotów

Napisano 18 listopada 2011 - 08:15

No ludziki... 700zł wywalić na wymianę TYLKO digi i LCD?! Najdroższy komplet na alledrogo to koszt 450zł i 200zł za wymianę ? To jest zdzierstwo... @Rafał Pawłowski Nie mogę się z Tobą zgodzić. Zacieki, babole zostają jeśli ktoś nie robi tego profesjonalnie. Jeśli LCD jest w 100% sprawny to się go zostawia (no chyba że klient sobie życzy inaczej) i gwarantuję Ci, że po wymianie samego digi nie masz nawet jednego paproszka na wyświetlaczu ;]

#24 fryta1979

fryta1979
  • 148 postów

Napisano 12 grudnia 2011 - 16:43

Nie zgodzę się z Wami. Sam wymieniam szybki od 3g, 3gs, robocizna za taka operacje to 80-100 zł i możecie mi wieżyc lub nie ale wymiana panelu w iP4 jest dużo bardziej skomplikowana niż w 3kach. W 3kach pierwsza demontowana częścią jest ekran ... porem trzeba się umiejętnie pozbyć stłuczonego szkła żeby nie uszkodzić uszczelki czy czujników, przyklejamy i voila. Natomiast jeśli chodzi o 4G, to niestety rozebrać trzeba cały telefon i ekran jest ostatnia częścią która się demontuje. To niestety znacznie wydłuża czas wymiany i jednocześnie zwiększa koszt.

#25 AirOne

AirOne
  • 28 postów

Napisano 01 marca 2012 - 16:35

Witam, widzę na allegro oferty wyświetlaczy do iPhone 4 za około 200 zł (lub wymiany za 300zl przez sprzedawce/serwis). Czy to jest oszustwo? Widzę, że tutaj podajecie w porównaniu do tych horrendalne ceny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych