Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tekst w PDF'ie. Jak skrzywić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtekawm

wojtekawm
  • 67 postów
  • SkądWawa

Napisano 04 kwietnia 2007 - 18:55

Witajcie. Tekst w PDF'ie. Jak skrzywić? No nie sadziłem że stane przed takim zadaniem. :( Mam PDF od klienta na bazie ktorego musze zrobic prasowke... lecz niestety fonty w nim "sa z kosmosu" (Kuba, Banff, Fujiyama, Ottawa itp.) :( Takowych nie posiadam. Pytanie wiec moje. Jak skrzywic te fonty aby docolewo w Illustratorze juz miec krzywe.??? Mam AA7Pro podobno tym mozna... ale poswiecilem 1 godzine i nie udalo sie. Wiec pytam WAS! Dzieki za pomoc i pozdrawiam Wojtek

#2 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 04 kwietnia 2007 - 20:53

Wyjściem jest IntelliPDF ale to kosztowna sprawa... możesz podesłać mi pdf'a to Ci go skrzywie, jesli chcesz ??

#3 stomek

stomek
  • 71 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 kwietnia 2007 - 08:25

Mozna tez skrzywic tekst w pdf-ie uzywajac Acrobarat Proffesionala wersji np 7.0. Wybierasz Narzędzia/drukowanie/spłaszczanie przezroczystości i zaznaczasz opcje "konwertuj cały tekst na krzywe" Jest też drugi sposób, jeśli pdf-a przygotowywałeś sam to wgraj go do illustratora i tam skrzyw czcionke a nastepnie zapisz jako pdf. pozdrawiam tomek

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2007 - 13:08

Tekst w PDF'ie. Jak skrzywić?
Mam AA7Pro podobno tym mozna...


Narzędzie PDF Optimizer, w opcjach wybrać zamianę tekstów na krzywe.

#5 haginz

haginz
  • 35 postów

Napisano 19 kwietnia 2007 - 21:18

FonttoCurves

Witam jest taki polski soft z http://acchsh.com/pl dziala bardzo fanie.


pozdr piotrh

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 kwietnia 2007 - 09:42

Ale w wymaganiach ma systemy Windows.

#7 Jess

Jess
  • 391 postów
  • SkądWilanów

Napisano 21 kwietnia 2007 - 09:54

...albo z acrobata zapisz go jako eps i w opcjach wybierz konwersje tekstu na krzywe. po tym zabiegu masz gotowego eps'a do obróbki w illustratorze.

#8 Lookson

Lookson
  • 11 postów

Napisano 27 kwietnia 2007 - 22:40

A czy zna ktoś z was trik do krzywienia tekstu za pomocą ramki z białym tłem na oddzielnej warstwie ze zmianą trybu na overlay? Ktoś mi kiedyś tłumaczył coś w tym stylu, ale nia pamiętam jak to szło :/

#9 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 29 kwietnia 2007 - 19:12

A czy zna ktoś z was trik do krzywienia tekstu za pomocą ramki z białym tłem na oddzielnej warstwie ze zmianą trybu na overlay? Ktoś mi kiedyś tłumaczył coś w tym stylu, ale nia pamiętam jak to szło :/

Tylko po co przeskakiwać przez płot skoro bramka jest otwarta?

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 kwietnia 2007 - 18:13

A czy zna ktoś z was trik do krzywienia tekstu za pomocą ramki z białym tłem na oddzielnej warstwie ze zmianą trybu na overlay? Ktoś mi kiedyś tłumaczył coś w tym stylu, ale nia pamiętam jak to szło :/

Ale... gdzie ta warstwa miała by być dostawiana? W Acrobacie czy innym programie? Obawiam się, że w innym i prowadziłoby to nie tyle do skrzywienia co do zrastrowania tekstów.

#11 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpnia 2008 - 14:27

W wersji acrobata 8 opcja zmien czcionki w podgląd spłaszczania owszem jest ale juz z piaty raz zamieniam na krzywe i nic dalej to sa fonty porazka z tym dlaczego to nie działa????

#12 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 26 sierpnia 2008 - 15:46

Zawsze możesz tego PDF-a wrzucić do Photoshopa, spłaszczyć i zapisać jako .tif. Co prawda nie będą to już wektory, ale taki .tif będzie też wystarczająco dobry żeby drukować. Oczywiście takie rozwiązanie to ostateczność.

#13 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 26 sierpnia 2008 - 20:00

Ale... gdzie ta warstwa miała by być dostawiana? W Acrobacie czy innym programie? Obawiam się, że w innym i prowadziłoby to nie tyle do skrzywienia co do zrastrowania tekstów.


http://www.myapple.p...trator-9-a.html
ostatni post "nie chwaląc się jam to sprawił"

Działa na wszystkich rodzajach PDF w 100% bezpieczny

#14 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpnia 2008 - 20:32

Zawsze możesz tego PDF-a wrzucić do Photoshopa, spłaszczyć i zapisać jako .tif. Co prawda nie będą to już wektory, ale taki .tif będzie też wystarczająco dobry żeby drukować. Oczywiście takie rozwiązanie to ostateczność.



dzieki ale musze miec wektor, (PDFa to bez problemu otwiera Photo... ) wiec nie zawracałbym, glowy gdyby to wystarczyło.

#15 ambasador

ambasador
  • 80 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 sierpnia 2008 - 23:11

wszsytko zalezy w czym robisz najlepiej wyprodukuj eps'a przeksztalc tekst w krzywe w ilustratorze potem distilerem zrob pdf i koniec.

bylo pewnie tysiac razy.

Adobe Forums - Convert PDF text to curves

#16 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpnia 2008 - 07:21

wszsytko zalezy w czym robisz najlepiej wyprodukuj eps'a przeksztalc tekst w krzywe w ilustratorze potem distilerem zrob pdf i koniec.

bylo pewnie tysiac razy.



ide sobie melise wypije chyba - na jak mam otworzyc w ilustratorze jak mi sypia sie czcionki wlasnie po to potrzebuje go skrzywic, jak juz zamienie na krzywe to sobie wlasnie go chce wrzucić do illustrator_a

#17 ambasador

ambasador
  • 80 postów
  • SkądRadom

Napisano 27 sierpnia 2008 - 13:10

nie wiem czego uzywasz albo jakich czcionek

z tego co wiem to w indyku mozna wyeksportowac pdf juz krzywymi quark to raczej tylko w wersji 8

Acrobat 8 PDF Optimizer Review - tutorial on optimizing pdf files for reducing file size and faster downloads

#18 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 27 sierpnia 2008 - 13:58

"sa z kosmosu" (Kuba, Banff, Fujiyama, Ottawa itp.)

Tak na marginesie, ta Kuba: Kuba Applique Font - Fonts.com ?

#19 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpnia 2008 - 16:04

nie wiem czego uzywasz albo jakich czcionek


to nie istotne mam z zewnątrz plik PDF i potrzebuje go edytować w illustratorze.
dzieki juz sobie poradzilem inaczej - swoją droga to cale zamienianie w Acrobacie to o kant d... potłuc co z tego że w spłaszczaniu mam opcje zamien na krzywe jak to niezamienia
pozdrawiam i dzieki za pomoc

#20 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 sierpnia 2008 - 08:28

no ale podałem ci metodę, która działa więc nie wiem w czym problem??? P.S. A tak wogóle to czy Panowie, którzy mówicie że Acrobat exportuje do krzywych sprawdzali czy działa ??? Czy tylko zgadują ?? Otwórzcie tak "skrzywionego" pdf w Illustratorze ale z wyłączonymi fontami i co wtedy ???

#21 Grzegorz_Nowak

Grzegorz_Nowak
  • 1 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 09 marca 2011 - 15:25

Hej,
świetne darmowe rozwiązanie oferuje PuzzleFlow:
[url=http://online.puzzleflow.com/]PuzzleFlow Online - Free PDF Tools Online[/url]

Wszystkie narzędzia (w tym automatyczna konwersja fontów do krzywych) są bezpłatne, dostępne z poziomu strony internetowej, bez konieczności rejestracji!

pozdrawiam
Grzesiek

#22 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2011 - 08:28

Tak tylko jak masz plik powyżej 50MB, a ja bardzo często mam z takimi do czynienia to kiszka ;). Jednak sposób z wcześniejszych postów jest lepszy, bez wysyłania i udostępniania, wszystko na swoim sprzęcie. Tak czy inaczej stronka którą zaproponowałeś jest warta uwagi i pewnie niejednej osobie się przyda.

#23 ErGo

ErGo
  • 119 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 marca 2011 - 11:28

Ja zamieniam fonty na krzywe w InDesign. Na wciągnięty do InDesign dokument PDF nakładam biały prostokąt z przezroczystością multiply. Wypuszczam ponownie do PDF z zamianą fontów na krzywe. Sposób BigMac-a też mi się podoba i jest wygodniejszy w przypadku dokumentów wielostronicowych.

#24 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2011 - 11:45

To podobnie jak ten sposób w samym acrobacie, podoba mi się w indyku to szybciej zrobię dzięki :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych