Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

program do muzyki na początek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#26 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 kwietnia 2011 - 19:44

nuendo konkurentem pro tools?? chyba w Polsce. Nigdy w zyciu o tym nie slyszalam.

Nie. W Stanach Zjednoczonej Ameryki i w Bundesrepublice. UK nie jest pępkiem świata post. Może jakbyś poszukała studiów post w LA... Logic ma już MXF? ADR? Wbudowany Dolby?

#27 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 09 kwietnia 2011 - 20:00

ygg To że uważasz, że C. jest zbyt kombinatorski i zakrencony nie znaczy... ze taki jest. Nie umiesz nim sie po prostu efektywnie posługiwać. Spróbuj na L. i Cub. sorzystac z np. wokodera. na L. tworzysz ścieżkę audio, tworzysz ścieżkę inst. na ścieżce instr zapinasz.... nie chce mi sie dalej pisać co jeszcze trzeba aby zadziałalo. Na Cub. zapinasz po prostu wokoder jako plugin - wszystko jedno, czy VI czy zwykłe audio. Spróbuj w L. wysłać w aranżu MIDI z jednego VI. do innego - NIEMOŻLIWE. W cub. owszem. Ile masz busów w L.? bo w cub 999 i w dodatku jak wyslesz coś sendem na auxa, który nazwałas sobie GRZYB to send nazywa sie GRZYB a nie bus## jak w L. Enviroment genialny? no to spróbuj np. grać na zewn. instr. z arp. , np microQ i niech ten arp. kontroluje cokolwiek w L. To że uważasz, że Nue do post jest słaby wynika, że przetestowałaś ten program, czy z tego że jego tez nie znasz i opierasz sie na opiniach ludzi, którzy tez niekoniecznie znają? Różnica funkcjonalna m-dzy Nue i PT jest taka, że... PT jest bardziej znany i popularny. A propos PT - ten w sandardzie nie ma nic właściwie a jakoś sie trzyma. Ciekaw tez jestem co sprawia, iz uwazasz, że obsługa audio PT jest lepsza od L, Cub? Jesli chodzi o edycję no to tylko "fade to selsction" i "aplly standard fades" w L. mi brakuje. No i jakas implementacja w stylu AS by sie przydała, bo tak to "shift-W" Jeśli uważasz, że sample dołączone do L są NAPRAWDĘ fajne .... - no ja tak nie uważam i na ty poprzestanę, poza tym nawet jak by były fajne to i tak bym nie używał, bo zostały użyte już 10000000000 razy Na Cub. L. i PT zrobiono dużo dobrych produkcji i bezsensowne jest pisanie - ten suuuuuper a ten do bani. Ciekawe jest to co piszesz o pracy realizatora na L., bo to soft powstały/rozwijany z myslą o artystach i twórcach a nie inznierach;-) Mysle, że kokos ma rację pisząc, że Cub. jest postszy, ale L. jest DUZO bardziej wydajny (od PT tez) i mysle, że jednak ma wieksze mozliwości - nie wspominając o jakości dołączonych narzedzi. Generalnie 90% użytkowników korzysta z funkcji, które w L. Cub, PT są TAKIE SAME, z tym że najprościej z Cub ;-) który lepiej działa na PC, więc jak ktoś juz ma maczka, to zdecydowanie L.

#28 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 09 kwietnia 2011 - 20:03

Nie. W Stanach Zjednoczonej Ameryki i w Bundesrepublice. UK nie jest pępkiem świata post. Może jakbyś poszukała studiów post w LA... Logic ma już MXF? ADR? Wbudowany Dolby?


Nie przypominam sobie, zebym gdziekolwiek w swoim poscie sprecyzowala konkretne panstwa :)

#29 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 09 kwietnia 2011 - 20:09

no to sprecyzuj - bedzie jasność :-)

#30 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 kwietnia 2011 - 20:15

Ale szukając studiów do postowania filmów fabularnych nie możemy ograniczać się terytorialnie.

Bylam w kilku powaznych studiach za granica

Którą granicą? Jaką granicą? Robisz w UK/PL? Czy robisz globalnie?

---------- Wpis dodano o 21:15 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:09 ----------

Wracając do tematu: "program do muzyki na początek"

Garageband..... ma to co najlepsze z Lodzia :lol:

#31 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 09 kwietnia 2011 - 20:20

czyli potrafi nagrać/odtworzyc plik audio i midi (o ile midi nie dotyczy "prawdziwego" zewnętrznego instrumentu) ;-)

#32 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 09 kwietnia 2011 - 20:28

ksamus, nie bede wnikac w to, jaki jest cubase dla osob, ktore na nim pracuja. jesli przeczytasz moj post dokladnie, to zobaczysz moment, w ktorym napisalam, ze meczylam sie z projektem na studiach i od tamtego momentu wystarczajaco mnie do siebie zrazil :) a minelo juz pare ladnych lat od tamtego czasu. i mylisz sie. znalam cubase, potem probowalam jak najszybciej zapomniec ;). napisalam tez, ze zdaje sobie sprawe z tego, ze wiele produkcji bardzo niebanalnych powstalo na tym sofcie (za przyklad podalam infected mushroom, bo z tego co mi wiadomo oni czesto i gesto zapinaja cubase)
soft z mysla o artystach...hmm. oczywiscie. biblioteki sampli, pluginy. natomiast z wersja pt7 (o ile pamietam) pojawily sie narzekania. wiesz dlaczego?? dlatego, ze digidesign postanowili sie pobawic i poprzestawiac niektore funkcie w menu. i dla kogo jest to problem? nie dla artystow. nie dla tworcow. dla dzwiekowcow, od ktorych wymaga sie, zeby COKOLWIEK bylo zrobione najlepiej 'na wczoraj'. teraz sie polap bo ktos pomyslal, ze bedzie smiesznie, zeby namieszac ';] ale oczywiscie kazdy pracuje inaczej, wiec nie kazdego obchodzi gdzie co jest.

co z tego, ze sample zostaly uzyte 10000000000 razy? uzyj inwencji ;]

nie przekonasz mnie i ja nie przekonam Ciebie ;] ja uwazam i zawsze bede uwazac, ze logic jest prostszy od cubase. tak samo tez stwierdzilo w zasadzie 100% moich studentow. Ci, ktorym wydawalo sie na poczatku, ze cubase jest prostszy sami doszli do wniosku, ze to dlatego, bo cubase byl pierwszym softem, ktory poznali ;] i oczywiscie duzo do tego maja przyzwyczajenia, drobiazgi, ktore robi sie w nieco inny sposob. Z calym szacunkiem do wszystkich powstalych softow (a raczej ich tworcow) i z calym szacunkiem do Ciebie ;) ale wciaz pozostaje przy moim standardowym wyborze 'na latwizne' - pro tools do projektow audio, logic do midi z ewentualna niewielka dawka audio w postaci kilku sciezek ;)
Jesli chodzi o environment - mam na mysli mozliwosci, ktore oferuje, ale oczywistym jest, ze jesli chcesz znalezc haczyk, to z cala pewnoscia go znajdziesz :P

pozdr.

---------- Wpis dodano o 20:28 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:20 ----------

omg, kokos, nie mowie o branzy filmowej, bo tam sa inne priorytety nieco odnosnie wymagan wzgledem softu ;].

uk/pl z tego wzgledu, bo tam spedzam wiekszosc czasu. nie wnikam co gdzie i jakie studia. to nie jest istotne. przedstawilam swoja opinie. uczepiles sie jak pijany plota :P

garageband...juz nawet nie chce mi sie klocic ;) swoja droga, ciekawe czy tworcy tematu chce sie w ogole czytac te wszystkie dziwactwa ;] na jego miejscu chyba czulabym sie troche jak w sytuacji kiedy chce sie dowiedziec jaki kupic plyn do naczyn, a ludzie beda pisac wyklady z chemii ;)

cofam wszystko - nie zmieniam zdania, ale cofam, ta sprzeczka jest bez sensu ;)))

#33 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 kwietnia 2011 - 20:29

I uwaga: RTAS NIE NADAJE się do prawidłowej obsugi VI w RT I treściwa sprzeczka z inteligentnymi ludźmi jest SUPER :lol: Lubię to. Dzięki ygg i ksamus. Szacunek.

#34 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 09 kwietnia 2011 - 20:43

co z tego, ze sample zostaly uzyte 10000000000 razy? uzyj inwencji ;]


ano to z tego że jak mam po raz 1000000 użyc tego samego trzasniecia drzwiami/uderzenia w talerz to mi sie niedobrze robi

100% poparcie- brzmi podejrzanie ;-)

ze realizator ma na wczoraj? a jak kompozytor ma na wczoraj - to oprócz tego co robi realizator (czyli np. mixu), to musi np wymyślić "obiekt miksowania"
pisząc o pewnych brakach L. nie pisałem o drobnostkach, tylko o POWAŻNYCH historiach, które juz dawo powinny być zrobione.

Jeśli chcesz tylko MIDI (+ew. kilka audio) , to moze L.+8core macpro za duża atmata i lepiej Atari ;-) mniej prądu bierze, tańszy jest i w ogole....

---------- Wpis dodano o 21:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:40 ----------

ygg
jak chcesz się juz cofac to TYLKO do przodu! Pamietaj!

pozdr

#35 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 10 kwietnia 2011 - 23:05

I uwaga: RTAS NIE NADAJE się do prawidłowej obsugi VI w RT

I treściwa sprzeczka z inteligentnymi ludźmi jest SUPER :lol: Lubię to. Dzięki ygg i ksamus. Szacunek.


Jak chcesz sie klocic, to super, chetnie posprzeczam sie tez na temat mikrofonow, ale to nie ten dzial ;)

ksamus, to weźże mikrofon i sam sobie trzaśnięcie nagraj :P albo ja Ci nagram jak chcesz :D w 2 minuty nagram Ci kilka ładnych trzaśnięć o różnej dynamice :P

eeee....kompozytor to wiesz...siedzi, chleje i wtedy przychodzi wena ;> a dzwiekowiec co? jakich uzyc mikrofonow, zeby dzwiek pasowal do preferencji artysty, jak je ustawic, ladnie wszystko nagrac, zeby nie bylo szumow, halasow i pierdniec, krzyczec na wokaliste, zeby nie plul do mikrofonu ;) to nie taka prosta sprawa ;) mozna narobic sobie wielu wrogow :P

jesli chodzi o powazne braki w Logic, to owszem, tez sa. Ja mam bardzo wybujala fantazje i chcialabym wiele fajnych rzeczy, ktorych tam nie ma ;) ale swoja droga, apple w tych sprawach rzadzi - wez np. iPhone 3GS - aparat fotograficzny bez lampy - skrajne zacofanie ;]

Za Atari dziekuje, nie jest kompatybilne z Logic 9 :P poza tym, musze jakis upgrade zrobic na tym kompie, bo nie wytrzymuje presji - przy zaledwie 30 sciezkach audio z ok 90 pluginami zaczyna sie pocic ;] Juz mi mozg dymi jak widze info "system overload' ;]


pozdro!

#36 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 10 kwietnia 2011 - 23:49

hehe no dobry kompozytor to i na trzeźwo coś wymysli;-) A poza tym na chlanie to trzeba zarobic. Odnosnie realizatora, to każdy, kto siedział "po drugiej stronie" ma... hmmm ciekawe przeżycia z muzykami. Niewątpliwie wokaliści królują. odn. trzasniec w talerz no to własnie sobie musze nagrywac, a wolalbym nie musiec tylko sobie z wypasionej biblioteki L. wziąć. Poza tym cymb. to akutat prostactwo (i razem z drzwiam takie rzeczy to w SoundIdeas). W porównaniu z np. lizaniem się kota albo krasnoludami w dziwnych zbrojach. A odn. systemu no to na L. czy PT, czy Atari masz takie osiągi;-) ?

#37 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 11 kwietnia 2011 - 09:22

Tia, tylko policz sobie ilu jest takich dobrych, ktorzy na trzezwo osiagneli sukces (nie watpie, ze wielu, tylko pewnie nie z tego gatunku, co ja preferuje ;) ). Wokalisci kroluja, bo zwykle uwazaja sie za liderow zespolu i szefow calego gangu, co zwalnia go z zakazu plucia z mikrofon (tak, okrutnie mnie to wkurza) i uprawnia do pokazywania swojej racji odnosnie technik i jego wlasnej madrosci oraz wyzszosci nad wszystkimi innymi (czesto tez problem gitarzystow, dlatego jakis mam do nich dystans). Przyznam jednak szczerze i z duma, ze jeszcze nigdy, glosno nie nazwalam muzyka debilem podczas sesji :) to swiadczy o mojej wytrwalosci :P Jesli chodzi o Logic, to niechetnie zejde ponizej 9 (wlasnie ze wzgledu na flex i powiekszanie audio do rozmiaru sample w arrange). Jesli chodzi o PT - powiem szczerze, ze avid nie umie juz zrobic chyba tak dobrze jak digidesign. Osobiscie nie korzystalam z HD (chyba, ze w stanie glebokiej 'pijanosci' ;) ), ale z opinii znajomych dowiedzialam sie, ze sporo tam robali, do tego tez takich zupelnie niebanalnych, ktore pozeraja pliki, strasznie krucha sprawa :( . Moim niedoscignionym idealem PT jest 6.4.1 w systemie TDM. Nigdy nie zginal mi plik, nigdy mi sie nie zawiesil. Jedyny Problem jaki miewalam z pt6 to zapchany dysk i przerwanie sesji w trakcie nagrywania - ale to juz nie wina pt, tylko wiadomo ;) Atari...kiedys ten eksponat byl w studio, jeszcze za czasow, kiedy studiowalam. Byl tam cubase. Potem gosc go wywalil i zamienil na iMaca (zeby byly 2 kompy), pomimo czasow, ktore nastaly, moje ulubione studio dysponuje wciaz tylko G4 wlasnie z powodu systemu TDM - w G5 zmienili podobno rozmiar slotow na karte, wiec sila rzeczy nie mozna bylo podlaczyc, a Pro...No ten okazal sie, jak to ku mojemu zdziwieniu powiedzieli panowie z digidesign, ZBYT MOCNY, zeby pociagnac system TDM, wiec z wielkim zalem powiedzieli, ze musimy wydac kilkanascie tysiecy na HD, bo przeciez jest taki fajny. Nawet moja 40 minutowa klotnia nie byla w stanie tego zmienic (wtedy przekonalam sie, ze nie zawsze wygram ;) ) "oto moja historia" ;) pozdr.

#38 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwietnia 2011 - 18:39

ygg urzekła mnie twoja historia, aż mi łezka w oku się zakręciła Atari, G4, PT 6 to naprawdę piękne. ;) Co do artystów tak z nich są nieźli artyści to nie podlega wątpliwości i powszechnie wiadomo, że ów twórcy bez względu na gatunek muzyki, którą tworzyli lubili dać w gaz jak i w szyje niektórym zostało to do dziś, ale to już inna kwestia :) I weś sobie takiego ów tworce który jest jak to oni określają w procesie twórczym i pluje Ci taki w mikrofon jak by ślino toku dostał to człowiek wiadomo zwróci mu uwagę raz drugi trzeci, i tłumaczy, że to wszystko słychać w nagraniu to niekorzystnie wpływa na jakość nagrywanej ścieżki, niszczy mi pan w ten sposób sprzęt, aż w końcu usłysz od jak to ygg nazwał lidera ehh spokojnie panie to się wytnie to wtedy człowiek wtedy dostaje palpitacji serca i ma ochotę iść i położyć się spać, bo w ryj za przeproszeniem nie da bo nie wypada bić ręki która karmi ;) Tak mnie nie jednokrotnie wielogodzinne sesje nauczyły panowania nad sobą i swoimi emocjami i bardzo to sobie cenie w swojej pasji. Wracając do wątku bardzo żałuje że nie mogłem się do niego wcześniej dołączyć naprawdę super konwersacja, ale niestety dość mocno zaniemogłem i przez ostatnie parę dni leżałem w łóżku i próbowałem się jakość pozbierać do kupy. :) Piepszona wiosna statystycznie co roku na wiosnę jakieś ustrojstwo mnie dopada ;) A teraz już tak mocno mocno wracając do tematu to kwestia doboru programu na jakim pracujemy w dzisiejszych czasu to moim zdaniem to tylko i wyłącznie kwestia gustu i przyzwyczajenia. Większość wiodących programów DAW czy to na Okna czy na Maca funkcjonalność i możliwości ma takie same różnią się tylko detalami, ale to te detale fakt decydują niejednokrotnie a chyba nawet zawsze o tym na jaki program stawiamy. Jeśli L. nie posiada funkcji "A" którą posiada PT. to zapewne jest wtyczka, która tą funkcjonalność "A" uzupełnia w L. i dokładnie na odwrót i tak w kółko i tak tworząc błędne koło od którego jesteśmy uzależnieni bo zapewne dnia "n" stanie się tak, żę spotka się dwóch kolegów którzy używają L. i PT i powiedzą sobie stary ta funkcja w PT jest kozacka naprawdę spina ścieżki perfekt nic już nie trzeba grzebać od razu jest. i z dumą mówi widzisz twój Lodziarz tego nie ma na to ty do niego z tą samą dumą, że ha mylisz się bo firma "Elysia' dnia "y" wydała wtyczkę do Lodzia która działa tak samo jak ta funkcja w PT i zaczyna się nieskończona konwersacja nad detalami nad , którymi mogą dyskutować ludzie o takim samym poziomie odjechania jacy udzielają się w wątku ;) i są od tego uzależnieni i statystyka ich wyśmiewa i ma za debili ;) (tak na marginesie za to kocham statystykę :P)

#39 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 11 kwietnia 2011 - 20:07

ciki, cieszę się, że przywróciłam 'antyczne' wspomnienia ;) jeśli chodzi o mikrofony - tak, jestem przewrażliwiona. Do tego jestem okrutnie pedantyczna i jędzowata w pracy - przy pracy ze studentami obrywało im się, jeśli kable nie były poukładane wg długości, a mikrofony na statywach, zamiast w opakowaniach ;]. Swoją drogą wiedziałam, że ktoś popsuje całą dynamiczną konwersację na temat wyższości jednego softu nad drugim ;). Banda zakochanych w jednym sofcie sprzecza się z bandą zakochanych w drugim, aż tu nagle wpada ktoś (i tu o Tobie, ciki ;D ) z twierdzeniem, że wszystkie są fajne. Masz rację jednak (nie lubię przyznawać komuś racji, ale zostałam postawiona pod ścianą ;) ). Jak też napisałam w którymś z wcześniejszych postów - Uwielbiam PT, bo niezwykle łatwo i szybko pracuje się w nim z audio, z drugiej jednak strony MIDI (pomimo obiecanych uproszczeń w wersji 8) jest wciąż, przepraszam za wyrażenie, strasznie burakowate. Logic natomiast jest aż debilnie prosty w pracy z MIDI, ale z kolei troche mniej poręczny w pracy z audio. Ostatnio (ze wstydem ogromnym stwierdzam) nie jestem na topie z nowościami, ale obiło mi się o uszy, że ostatnia wersja PT nie ogranicza się już do korzystania ze ściśle określonej listy interfejsów, co jest niejako wielkim przełomem. Jestem pod wrażeniem, jednocześnie czuję się nieco zaniepokojona tak poważnym błędem jak znikanie plików. Nie da się ukryć, że odkąd logo digidesign zamieniło się w avid zaszło wiele zmian. Pytanie tylko czy na lepsze? W swoim sprzęcie mam tylko Logic i ograniczę się w chwili obecnej tylko do tego. Szczerze mówiąc zżera mnie też ciekawość odnośnie tego, co nowego będzie w wersji 10 ;) Tak jak więc powiedziałeś - w każdym sofcie coś jest, a jak nie ma, to można sprawić, żeby było ;]. Tak więc PT uwielbiam za pracę w audio i audio suite, Logic za wszystko, a zwłaszcza flex, cubase za...ehm...ładne logo, reason za bibliotekę, ableton akceptuję za łatwość w użyciu, fl studio za (omg, tu będzie trudno) ZA KOLOROWE OBRAZKI, a sonar za to, że szybko udało mi się go odinstalować ;) P.S. nie jestem uzależniona, utrwalam wiedzę :P

#40 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 kwietnia 2011 - 20:58

Tak wiedziałem, to było pewne...że wykładowcy 20% swoich wrzasków i złości wylewają na studentów nie dlatego, żeby ich czegoś nauczyć, a tylko i wyłącznie dlatego, że tacy są taki mają charakter i takie od sobie coś tam albo po prostu mają zły humor. ;) ygg skoro jest już po fakcie to powiem Ci, że celowość i determinacja moja była na niesłychanie wysokim poziomie, rzekł bym nawet że rzadko osiągam taki poziom determinacji w rozmowach internetowych by moja wypowiedz była tak jasna i klarowna i nie pozostająca (wybacz za wyrażenie :)) mojemu oponentowi żadnego pola manewru. Ważna kwestia nie zrobiłem tego,dlatego by to moje zdanie było tym wiarygodnym i tym właściwym zrobiłem to dlatego, że tak po prostu jest i jest to uznawane za prawdę ogólnie pojmowaną ;) i dlatego nie użyłem żadnych nazw, dat, itp. itd. Byś nie mogła się o nic zaczepić a jeśli byś próbowała to odparcie twojego ataku było by ułatwione.:) Wiem, że tak trochę nie przystoi mężczyźnie takie zachowanie w stosunku do kobiety ale cóż....:D (hehe czekam na rewanż) L. tak jest debilnie prosty z reszto jak i większość produktów spod szyldu Apple. Produkty tej firmy są tak debilnie proste i tak intuicyjne, że aż trudne... niestety. Jeśli chodzi o to mikrofony to ja wole monitory ;) Dlaczego a nom, tylko dlatego, że monitory są wstanie pobudzić moje ośrodki nerwowe do granic nie możliwych in "+" oraz out "-" czego nie potrafi zrbić mikrofon choć jestem w pełni świadomy tego, że mikrofon jest środkiem do tego celu. P.S. uważam, że jesteś uzależniona tylko się nie przyznasz do tego bo masz świadomość, że uzależnienie ogranicza twój twórczy umysł ;P

#41 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 12 kwietnia 2011 - 00:03

ygg jako że napisałaś, iż pracowałaś kilku powaznych studiach na pewno wiesz czego najwiecej wydobywa się podczas czyszczenia konsolet w "poważnych studiach". Dla tych, którzy nie mieli okazji w owych studiach podpowiem, ze nie jest to cukier puder. NIe zebym zaprzeczał, że większość dziel sztuki powstała pod wpływem "odmiennych stanów świadomości" (miłośc, C2H5OH, bardziej skomplikowane związki chemiczne ... ) ciki no przecież na dobrą srawę monitor to odwotnośc mikrofonu, różnica tylko w którą strone wieje powietrze. Ni można woleć wiatru tylko w jedna stronę;-). Bo jak staniesz inaczej to i wiatr sie zmenia. Wracając do sedna sprawa wyboru daw jest prosta - trzeba wybrać cokolwiek co jest na tyle przyjazne, funkcjinalne i "standardowe, ze pozwoli nam pracować z różnymi gatunkami muzycznymi kiedy przestaniemy już byc początkującymu żółtodziobami. Wydaje się, że L., Cub, lub PT. może jeszcz Live - ale chyba głównie dla tych co collage wola. Okiennicy mogą jeszcze nad samplitude lub cakewalk pomysleć. GarageBand może i fajny ale w porównaniu z resztą bolidów to taki melex jest.. .. Każdy, nawet najbardziej poczatkujący chce "tworzyc" zaje-fajną muzę, ale nie chce mu się rozkminiać normalnego softu i postanawia "na początek coś prostego". Nie bierze jednak pod uwagę, że na torze rajdowym nieiwlkie korzyści z umiejętności prowadzenia furmanki i czas zupełnie stracony

#42 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2011 - 00:14

Problem z "prostym" programem polega na tym, czy obsługując go uruchamiamy prawą, czy lewą półkulę mózgu. Jeżeli tworzymy i mamy "natchnienie", działąmy głównie pod wpływem prawej półkuli (jeżeli jestęśmy praworęczni). Nie wolno wtedy oddać sterów lewemu mózgowi, bo przejmie kontrolę, uwikła sie w schematy, zacznie racjonalizować i z kreacji nici, bo zacznie się kombinowanie typowo logiczne : skutek-przyczyna, a w twórczości nie o to chodzi. Natomiast starając się uporządkować wytwory naszej podświadomości musimy uruchomić mózg lewy i stłamsić chęć prawej półkuli do dalszego świrowania. Idealnie potrzebne są zatem DWA programy. Jeden całkowicie intuicyjny, wulgarnie prosty, z lekka nieprzewidywalny (rola przypadku i błędu w twórczości jest nie do przecenienia), odwołujący się do irracjonalnego rozumu humanisty magika, drugi schematycznie rygorystyczny, subtelnie wyrafinowany i całkowicie przewidywalny, dobry dla logików i matematyków. Praktyka może wyglądać tak: teges śmeges jest sytuacja tralalala... ożesz; mam pomysł na melodię... szybko utrwalić trzeba, a więc bach odpalam soft, nie obchodzi mnie bitowość, częstotliwość, miejsca zapisu, format sesji...NIE MOŻNA O TYM MYŚLEĆ, wciskam guzior nagrywam melodię....zaraz też mam gitarkę/piano, jakieś lupydelup łambam już coś pyka, jakiś gruw 1, 2 3 cczaczacza teraz podkręcę coś tempo echo dilej filtr wiuuuu sru pyk pyk terza szybko jakieś mięsko harmoniczne, rozwiązania sound sound sound i teges.... soft ma wszystko na wierzchu, parę guzików, duże litery, mało opcji...po chwili mam aranż pełen śmiecia i perełek. To GaraqeBand, Live, albo dyktafon wielośladowy :lol: Potem sru do Lodzia/ProToolsa i zaczyna się cięcie gięcie, harmonia nie pasuje, tu gruw szwankuje, pomysł niby ok, ale wymaga duuuuuuuuuuużo pracy, potrzebne opcje, parametry, montaż dogranie porządnych partii, wokal jakiś fajny, może instrumenty na żywo, albo wszystko do kosza i zostaje gitarka tylko. Sesje z Gretschem, Steinwayem robie w 24bit/96kHz, mam większy dysk. :smile:

#43 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 12 kwietnia 2011 - 10:55

Tak wiedziałem, to było pewne...że wykładowcy 20% swoich wrzasków i złości wylewają na studentów nie dlatego, żeby ich czegoś nauczyć, a tylko i wyłącznie dlatego, że tacy są taki mają charakter i takie od sobie coś tam albo po prostu mają zły humor. ;)


nie nie, ja chcę, żeby nauczyli sie po sobie sprzatac :P (to sie nazywa lekcje z wychowania na zajeciach z multitracking :P)


Jeśli chodzi o sprzeczkę to odwaliles kawal dobrej roboty - podstepnie, ale skutecznie ;] nie wypada tak traktowac kobiety, byc moze, jestem w branzy, w ktorej przewazaja faceci - przywyklam do wszelkiego rodzaju zlosliwosci :P

Monitory...widzisz, ja nawet sie jakos monitorami nigdy nie interesowalam jakos bardzo bardzo ;]. W chwili obecnej (od jakichs 4 lat) mam obsesje na punkcie mikrofonow - cos w nich jest (wyprzedze sugestie - nie chodzi o ksztalt ;] ). Charakterystyka, ulozenie, eksperymentowanie z kazdym dzwiekiem. Ach... :D

P.S. ciki, no nieee, twierdzisz, ze jestem ograniczona??? ;] (ta zniewaga krwi wymaga;> )

ksamus, wiem co się wydobywa ;). Ale co tu nie zaprzeczac? Niewiele fajnych (ale naprawde fajnych) kawalkow powstala po trzezwemu ;]. Niestety, trzezwemu czlowiekowi brak wyobrazni. Nawet Mozart byl pijakiem i imprezowiczem :P

haha, uwielbiam tekst ksamusa odnosnie wiatru ;))) - proponuje guzik 'wypowiedz dnia'
Z ta furmanka na torze rajdowym tez ladnie powiedziane. (mam dzisiaj zly dzien, bede sie ze wszystkimi zgadzac, jutro bede sie wypierac)


KOKOS, widac, ze w opis tworzenia wlozyles wiele serca i emocji ;) jestem pod wielkim wrazaniem :D
P.S. jestem oburęczna, czy to oznacza, ze nie dojdę do porozumienia między półkulami? ;>

#44 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2011 - 12:20

@ygg: gratuluję zsynchronizowanego mózgu.

#45 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 12 kwietnia 2011 - 15:05

@ygg: gratuluję zsynchronizowanego mózgu.


dziękuję, ja nie mam mózgu (naturalna blondynka)

#46 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2011 - 15:06

@ygg "intryga zwinna a ty połknęłaś haczyk, teraz możesz za to słono za płacić" :P (pozdrawiam kokos;)) hehe Wiem, że nie wypada z racji tego, że jesteś kobieto. Racji tego, że rozmawiam z tobą jak równy z równym to uznałem, że mogę sobie na to pozwolić. Skoro była mała sprzeczka to może czas na małą wojnę :) skoro ma już dojść do rozlewu krwi to bynajmniej z jakiś powodów. ygg nie twierdzę, że jesteś ograniczona moje twierdzenie mówi o tym że uzależnieni jest formą ograniczenia a to jak mi się wydaje drastycznie zmienia postać rzeczy. Ja może trochę nie jasno się wyraziłem chodzi ogólnie o kwestie akustyki jak ustawienie monitorów wpływa na to jak słyszymy dźwięk zaczeło mnie to bardzo interesować kiedy zabrałem się do testów s10 i tak wojuję z prawami fizyki do dziś @ksamus odnośnie tego wiatru wiesz wszystko się zgadza prawa fizyki dopadają każdego, ale jak to zwykle bywa diabeł tkwi w szczegółach :) Bo ja lubię jak wiatr wieje mi w plecy wtedy łatwiej iść, a nienawidzę jak wieje mi w oczy bo wtedy do oczu wpada piasek i zaczynają łzawić i wtedy muszę zakładać ciemne okulary :P @kokos a co z leworęcznymi?? Wiesz pytam z ciekawości bo jestem sam jestem mańkutem i nie wiem co ze mną i co mówi na mój temat Twoja teoria .

#47 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2011 - 15:28

Jeżeli tworzymy i mamy "natchnienie", działamy głównie pod wpływem prawej półkuli (jeżeli jesteśmy praworęczni)

Będąc mańkutem, Twoje "serce" jest po lewej, a "rozum" po prawej.

dziękuję, ja nie mam mózgu (naturalna blondynka)

Masz idealnie wymieszane serce z rozumem. Dlatego gratuluję. I nie jest to sarkazam.

#48 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2011 - 15:48

Czyli nagrywam na dwóch ścieżkach brak mi synchronizacji nie ważne w efekcie i tak mamy:

JEDNO SERCE, JEDNO JEDNĄ MIŁOŚĆ, JEDEN ROZUM, JEDNO JEDNĄ MUZYKĘ, JEDEN TRACK !!!

I chwała wszystkim tym co się pod tym podpisują :)

#49 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwietnia 2011 - 15:58

Mam jedną radę: korektor pisowni :)

#50 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 12 kwietnia 2011 - 16:04

Będąc mańkutem, Twoje "serce" jest po lewej, a "rozum" po prawej.
Masz idealnie wymieszane serce z rozumem. Dlatego gratuluję. I nie jest to sarkazam.


A widzisz. To chyba mam jeszcze przerośnięty mózg i wszystko mi na wszystko uciska, bo udaje mi się skutecznie schrzanić absolutnie wszystko, za co się zabieram ;)


ciki, bardzo się poczułam podekscytowana faktem, że jakaś wojna się szykuje. Jako kobieta - wiadomo, że wojny lubię ;) powiem jednak krótko, bom głupia, oczekuje dookreśleń, zatem zinterpretuj w jakim sensie uzależnienie jest formą ograniczenia? bynajmniej nie tego szkodliwego ;) i czy nadal mówimy o muzyce czy generalnie? (rozumiem, że uzależnienie od czegoś miałoby z góry zakładać, że zrobimy to, od czego jesteśmy uzależnieni, a nie coś innego i w związku z tym będziemy ograniczeni. Podobno zawsze są odstępstwa od reguł, jak mówi święta zasada 'nie mówimy o wszystkich elementach zbioru", a zatem, podobno, fałsz. uzależnienie może być konkretnym ukierunkowaniem, niekoniecznie od razu ograniczeniem, bo uzależnienie samo w sobie nie ogranicza, jest to moim zdaniem po prostu chęć zrobienia czegoś, do czego przywykliśmy. uzależnienia można pokonać, choćby dla samej satysfakcji, żeby udowodnić Ci, że się mylisz :P )

no i miałam ambitny plan, żeby powiedzieć, żeś mnie nie sprowokował, człowieku, i moja babska porywczość i gadulstwo mnie pokonały ;] (nigdy przenigdy nie wykorzystuj tego jako argument odnosnie uzaleznien, bo tu juz o naturze babskiej mowimy, a nie o uzaleznieniach ;> ) ale generalnie to ja chciałam zapytać o te fascynacje akustyką etc. czy to jakaś głęboka fascynacja? bo ja od paru lat zbieram się do pracy nad pewnym projektem, ale ja, wiadomo, kupka siana w glowie, wobec tego chętnie porozmawiałabym na ten temat z kimś mądrym ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych