Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

program do muzyki na początek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 lucasn

lucasn
  • 32 postów

Napisano 26 marca 2011 - 11:47

Poszukuję w miarę prostego dla początkujących programu do tworzenia muzyki / na pewno nie będzie mi potrzebny taki potwór jak logic studio :) +może coś na wzór sony sound forge ? możecie coś polecić

#2 Muzi01

Muzi01
  • 88 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 26 marca 2011 - 12:46

ableton live 8

#3 lucasn

lucasn
  • 32 postów

Napisano 26 marca 2011 - 16:18

dzięki przyjrzę się mu lepiej na pierwszy rzut oka wygląda interesująco, jakby jeszcze ktoś miał coś ciekawego na oku to poproszę:)

#4 gefty

gefty
  • 321 postów

Napisano 26 marca 2011 - 18:01

Może moja odpowiedź będzie z deka niepoważna ale tak się czuję po przeczytaniu pytania.... GarageBand?

#5 Tacik

Tacik
  • 69 postów
  • SkądCieszyn

Napisano 26 marca 2011 - 18:12

Może moja odpowiedź będzie z deka niepoważna ale tak się czuję po przeczytaniu pytania....

GarageBand?


tez o tym pomyślałem. Zalezy jaka muzyke chcesz robić ?

#6 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 26 marca 2011 - 22:36

co masz na mysli pisząc "prosty"?, czyli jakich funkcji ma nie mieć? Najprościej było by chyba z GarageBand. Poza tym wałaściwie wszyscy "wielcy" producenci oferują wersję "light": masz zatem Logic Express, Cubase studio. jest jeszcze Reaper. ProTools jest dosyc prostym programem, ale wymagającym dodatkowych inwestycji w kwesti wtyczek i instr. wirt. Jeśli muza klubowa, to moze Ableton byłby dobrym rozwiązaniem. Musisz wziąć jedna MEGAWAŻNĄ sprawe pod uwagę. Jeśli zamierzesz pozostac na poziomie dla początkujących to wszystko jedno co wybierzesz. Jeśli zamierzasz sie rozwijać, to ja proponowalbym ci od razu "wsiąść" na program, który jest standardem: Logic (ew. express), Cubase (ew. Studio), ProTools. Nawet rozpoczynając przygodę z audio na komuterze lepiej móc skorzystać z rad i pomocy ludzi, którzy znają program na wylot i profesjonalnie sie tym zajmuja. Jak zaczniesz od "amatorskiego" oprogramowania to bedziesz skazany na pomoc, rady amatorów. Nie wspominając, że w którymś momencie i tak czeka Cię przesiadka i nauka od nowa. Najbardziej polecałbym Ci Logic express, ale musisz pamietac, że cokolwiek wybierzesz to Ty bedziesz se z tym męczyć.

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2011 - 01:43

I pomyśleć, że paredziesiąt lat uindousowej indoktrynacji daje takie efekty. Padam i płaczę.


GarageBand


http://www.youtube.com/watch?v=OS-liV28Wtc

---------- Wpis dodano o 03:43 ---------- Poprzedni wpis dodano o 03:40 ----------

Kiedy wreszcie zrozumiemy, że najbardziej wartościową rzecz w naszym wszechświecie jest nieskrępowany akt twórczy. Wszystko, co stoi na przszkodzie powinno być nielegalne. Nieistotne.

#8 radek96

radek96
  • 758 postów

Napisano 27 marca 2011 - 02:14

Lubię to! Film leci do ulubionych ;)

#9 PatrolekPL

PatrolekPL
  • 301 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 marca 2011 - 09:08

Garage Band Ci wystarczy.

#10 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 27 marca 2011 - 12:05

Mit Janko-Muzykanta: talent + nieskrępowana chęć tworzenia = arcydzieło. Przyznam, że absoutny brak skrępowania niektórych twórców czasem jest dla mnie krępujący ab ovo: jakże twórczy akt stworzenia wszechświata został ograniczony prawami fizyki.

#11 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2011 - 18:27

Akt twórczy STWORZYŁ prawa fizyki. I oczywiste dla wszystkich jest jedno: talent bez ciężkiej pracy jest jak kalosz z włóczki.

#12 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 28 marca 2011 - 01:11

no to nasz Janko ma talent i zapał do ciężkiej pracy.Ale jest biedny jak Janko-Muzykant, więc musi jeszcze tylko a) ukraść skrzypce B) samemu wystrugać skrzypce c) wygrac konkurs skrzypcowy i za nagrodę kupic sobie skrzypce (ale na czym bedzie cwiczyl do konkursu?) a odn. stwarzania i praw fizyki, to jesli pzrzyjmiemy, ze to sprawa przyrody, to znaczy że jednak pewne prawa (ograniczenia) jednak sa potrzebne i naturalne. Jesli, stwprzenie jest aktem Boskim, to Bóg miał wybor, a jednak łącznie z wszechswiatem stworzył prawa go ograniczające. Moim zdaniem ze sztuka jest podobnie. Die Kunst der Fuge. żeby nie było zpełnie off: oprogramowanie/instrument jak i kazde inne narzedzie do tworzenia to wazna sprawa, bo to jednoczesnie mozliwości i ograniczenia (które swoja droga maja twórczą rolę). Wybór JEST wazny. Natomiast nie podoba mi sie: "potrzebuje czegos prostszego na początek": pan da mi jakies prostsze skrzypce (trzymając sie juz Janka M.), bo chcialbym spróbowac pograć

#13 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2011 - 01:58

ksamus piękna bajka o Janko Muzykancie podoba mi się ;) I jak że prawdziwa, ale co ważne dla mnie nie trzeba jej nic dodawać i ujmować bo jest 100% autentyczna. A teraz wracając do tematu z progamami DAW jest sprawa dość prosta są cholernie rozbudowane, cholernie można je jeszcze rozbudować nie są łatwe a jeden od drugiego różni się interfejsem jeden jest bardziej przestępny a drugi mniej kwestia gustu jaki komu pasuje. Wybór jest dość szeroki a musisz pamiętać,że Janko-Muzykant nie miał takiego wyboru skrzypiec:)

#14 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2011 - 17:44

ja polecam na szybko Logic Express:-)

#15 halved

halved
  • 67 postów

Napisano 28 marca 2011 - 19:53

A ja z całego serca polecam Abletona w jakiejkolwiek wersji :) Zeby stworzyc cos od zera jest to banalne, mozna sobie ladnie klocuszki dzwiekow poukladac, swingowac, tonować bez dodatkowych urządzeń. Superlatwa edycja sampli, a wszystko przejrzyste i szybkie. Do tego nieograniczone możliwości.

#16 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 28 marca 2011 - 20:04

co masz na mysli pisząc swingowac i tonować?

http://en.wikipedia....iki/Swing_music

#17 ciki12

ciki12
  • 572 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marca 2011 - 11:51

:) tonować może chodzi o zmianę tonacji dźwięku, ale to rozważania typu co autor miał na myśli a to wie tylko sam autor :) Swing tak to mi się dobrze kojaży z tańcem a taniec trochę z muzyką, ale jak to się ma do programu DAW to nie wiem :P

#18 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marca 2011 - 20:35

"It don't mean a thing if it ain't got that swing"

Kwantyzacja w lodziu ma parametr "Q-Swing"

Q-Swing: This percentage value alters the position of every second point in the current quantization grid. Values over 50% delay the beats. Values under 50% predelay them. The most practical settings fall between 50% and 75%, imparting a swing feel to strictly quantized (or tightly-played) MIDI regions.

"Ta wartość procentowa zmienia pozycję co drugim punkcie w obrębie obecnej siatki kwantyzacyjnej (chodzi o nieakcentowante miary taktu). Wartości powyżej 50% opóźniają nieakcentowane miary taktu. Wartości powyżej 50% wyprzedzają je. Najczęściej stosowane wartości wypadają pomiędzy 50% a 75%, tworząc "swing feel" w ściśle zkwantyzowanych (lub precyzyjnie zagranych :lol: ) rejonach MIDI"

#19 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 30 marca 2011 - 14:28

kokos ja wiem (wiem, że Ty tez wiesz) co znaczy "swingować" zarówno w teminologii L. jak i "normalnej" zrozumiałej dla muzyków grających np. jazz. Dlatego zapytałem co kolega halved ma na myśli. Czy a Ableton ma możliwości "swingowania" tylko w MIDI, czy potrafi (np. poprzez analizę transjentów) zmienić "stright rytmh to swing" pliku audio (czyli po "polskiemu grzegruwowac lupa), czy np. wg pliku audio zdobić schemat rytmiczny MIDI. SWING najprościej- najprościej tłumacząc, to (wg teorii muzyki) jest takim poziałem rytmicznym, w którym na okres metryczny zarezerwowany dla 2ch wartości mamy 3 wartości (czyli triolę). Oczywiście jest to duże uproszczenie ale z grubsza oddaje sens muzyczny. Odn. TONOWANIA znowu nie mam pojęcia, bo np. "stonowana wypowiedź" to wypowiedź spokojna, umiarkowana etc....

#20 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 30 marca 2011 - 15:38

ableton 8 + sample i wtyki na vst

#21 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2011 - 17:03

@ksamus: ja wiem, że Ty wiesz, ale czy [nick]halved[/nick] wie o czym pisze?

#22 Iseeutoo

Iseeutoo
  • 433 postów
  • SkądSea Side

Napisano 30 marca 2011 - 20:45

Sprobuj Cubase badz FruityLoops. Oba sa proste, otwarte. A przede wszystkim zacznij od studiowania Syntezatorow i budowy muzyki. Wlasciwie to program jest jedynie zazwyczaj swego rodzaju dockiem dla VSTi ktore mozesz dobierac jak ci sie podoba. Np taki Fruityloops jest tego idealnym przykladem. PS. Jak sie wkrecisz to i tak na Logicu wyladujesz ;D moze na poczatku ogrom narzedzia przytlacza ale z czasem zaczyna byc spojny i zrozumialy.

#23 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 09 kwietnia 2011 - 15:46

Sprobuj Cubase badz FruityLoops. Oba sa proste, otwarte. A przede wszystkim zacznij od studiowania Syntezatorow i budowy muzyki.

Wlasciwie to program jest jedynie zazwyczaj swego rodzaju dockiem dla VSTi ktore mozesz dobierac jak ci sie podoba. Np taki Fruityloops jest tego idealnym przykladem.

PS. Jak sie wkrecisz to i tak na Logicu wyladujesz ;D moze na poczatku ogrom narzedzia przytlacza ale z czasem zaczyna byc spojny i zrozumialy.



omg... nie rozumiem. dla poczatkujacych to sie zalatwia demowki i patrzy, czy chce sie tym bawic. skoro chcesz sie tym zajmowac to po co wydawac kase na takie porazki jak cubase czy fruity loops (sam cubase to porazka, ale nawet obok niego stawiajac tak 'zaawansowana' aplikacje jak FL czuje sie conajmniej jak idiotka).
Od wielu lat pracuje na pro tools i logic pro (jako uzytkownik i wykladowca), pracowalam przejsciowo na cubase, ableton, reason, probowalam zaprzyzjaznic sie z sonar i FL z czystej ciekawosci... Za kazdym razem jak widze pytanie typu: 'co moge miec, zeby bylo proste i fajne dla poczatkujacych??' to mnie ze szczeroscia przekreca w zoladku. Logic jest najprostszym i najbardziej przejrzystym i wygodnym w uzyciu programem z jakim mialam do czynienia. Jest prosty w uzyciu, bo musi byc - program o profilu profesjonalnym, jedyny powazny konkurent branzowego konika, ktorym wciaz jest pro tools. musi byc prosty, bo tez staje sie takim standardem jak pro tools. skoro i tak planujesz pracowac w branzy to po co rozdrabniac sie na jakies tandety wlasnie typu cubase czy fl. solidaryzuj sie z reszta ludzi i zacznij od tego. dodatkowo powiem Ci, ze jesli zaczniesz od innego softu to ciezko bedzie Ci sie przyzwyczaic do logic i pro tools np. - te dwa sa najbardziej do siebie zblizone dzialaniem, w innych jest zbyt wiele tych 'malych denerwujacych roznic'.
nie wiem czy moja wypowiedz nie jest zbyt chaotyczna, ale jak widze cos takiego to zaczynaja mna targac emocje (jako wieloletnia oddana niewolnica pro tools i logic pro ;] ) chetnie wyjasnie lub dookresle poszczegolne kwestie w odpowiedzi na pytanie: czy wybrac logic i dlaczego tak? ;]

pozdro

#24 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 kwietnia 2011 - 16:04

Raz: Upieram się przy twierdzeniu, że Logic dla nowego użytkownika NIE JEST PROSTY. Używam go od wersji 2 (jeszcze z czasów Emagic, potem dodałem kartę AudioMedia i wersję 2.5) Dwa: Cubase i FL to nie "porażka" Wielu kompozytorów pracuje na Cubasie tworzą piekną i wyrafinowną muzykę, opartą nie tylko na loopach, ale na twórczym użyciu efektów VST. (obsługuję system kolegi; Cubase 5.5 plus kilkanaście POWAŻNYCH bibliotek sampli i syntezatorów na ośmiordzeniowym Mac Pro) Trzy: Poważnym konkurentem ProTools jest system Nuendo, przynajmniej w dziedzinie postprodukcji. Post na Lodziu? Robiłem to wiele lat... i JUŻ NIGDY WIĘCEJ ( ma 5 licencji logic) Cztery: moim zdaniem, implementacja instrumentów VST w Cubase jest bardziej solidna i prosta niż w Lodziu.

#25 ygg

ygg
  • 115 postów
  • SkądPL

Napisano 09 kwietnia 2011 - 17:14

Ech... ciezko mi sie z tym zgodzic. To, ze uzywasz Logic od wersji 2 nie jest argumentem do tego, ze wersja 9 czy 8 jest prosta. Za czasow Emagic bylo inaczej, bo to byly czasy Emagic ;] teraz sa czasy Apple i wiadome bylo wprowadzanie zmian (jak np. exclusive for Mac ;] tez z wiadomych powodow ;] ) Z tego co wiem, Infected Mushroom miedzy innymi pracuje na cubase. Uwielbiam ich tworczosc, co nie zmienia faktu, ze nigdy w zyciu nie zabralabym sie za cokolwiek w cubase, bo jest zbyt niejasny, kombinatorski i zakrecony. Do tej pory mam dreszcze jak przypominam sobie prace nad projektem w cubase na studiach. powiedzialam sobie "nigdy wiecej'. Logic 8 i 9 poza tym, ze ma genialnie rozbudowana biblioteke sampli (z ktorych wszystkie sa royalty free), to mam wrazenie, ze z kazda wersja jest coraz bardziej czysta, prosta i przejrzysta. Element 2 paskow po lewej stronie ekranu, wybranej sciezki i master jest bardzo dobrym pomyslem, nie wspomne o flex time, ktory jest juz zupelna rewolucja. w arrange same sciezki. w cubase w arrange jest wszystko. po godzinie sie pogubilam. nie patrze na to z punktu widzenia artysty, bo ten w kazdym sofcie sobie 'jakos' poradzi, ale z punktu widzenia dzwiekowca - czyli najprostszego. Logic jest softem, ktory odpalasz i znajac podstawy nie masz problemu z poruszaniem sie. Dodatkowo funkcja Environment - geniusz. niesmiertelny exs24, w ktorym mozna tworzyc wlasne instrumenty, space designer, do ktorego mozna wgrac wlasny reverb, AdLimiter - prosty i skuteczny i Multipressor, tez jest w stalym skladzie w kazdym z moich projektow. nuendo konkurentem pro tools?? chyba w Polsce. Nigdy w zyciu o tym nie slyszalam. Powaznie. Bylam w kilku powaznych studiach za granica i ku mojemu zdziwieniu ludzie powaznie zastanawiaja sie lub juz nawet przestawili sie na Logic. Ku zdziwieniu, bo wciaz uwazam, ze strona audio wciaz nie jest do konca rowna Pro Tools'owi. Przyznam jednak, ze dodaniem funkcji flex time i mozliwosci powiekszenia pliku do poziomu sample size w arrange zrobili gigantyczny krok do przodu. Do tego nie wiem czy Cubase ma juz w standardzie sampler (nie mylic z 'sample player') 8-rdzeniowy Mac Pro...Mam taki. Na tym etapie wrazenie wywiera na mnie 16 rdzeni ;] Powazne biblioteki sampli - jak masz to nie widze problemu w korzystaniu z nich w Logic. To, ze masz zewnetrzne pluginy czy biblioteki nie swiadczy o tym, ze inny soft jest lepszy. Ja mowie tu o standardzie, ktory dostajesz w pudelku razem z softem. Kazdy zewnetrzny instrument mozesz podpiac pod Logic, tak samo jak robisz to z Cubase.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych