Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak przenieść bibliotekę iTunes na inny komputer? Przeniesienie biblioteki iTunes PC MAC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 szyber

szyber
  • 11 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 16:35

Mam takie pytanie. Pare dni temu kupilem mojego pierwszego Macka. Do tej pory uzywalem tylko PC, dlatego program iTunes znajduje sie na moim PC, niestety wszystkie kupione aplikacje do iPhona tez. Tak sie zastanawiam jak przeniesc te aplikacje z PC na MAC. Z gory dziekuje za pomoc.:confused:

Juz znalazlem nalezy autoryzowac nowy komputer w programie iTunes a nastepnie z menu plik wybrac przenies zakupione rzeczy na nowy komputer, przy podlaczonym iPhonie.

Doprecyzowałem nazwę tematu, plmax.
EDIT: Tematy pokrewne:
[URL="http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/78300-kopia-zapasowa-aplikacji-z-biblioteki-kupionych-w-itunes-store-na-inny-komputer-lub-dysk.html"]Kopia zapasowa aplikacji (z biblioteki) kupionych w iTunes Store na inny komputer lub dysk[/URL]
[URL="http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/170521-przeniesienie-muzyki-z-biblioteki-itunes-na-inny-komputer-lub-dysk.html"]Przeniesienie muzyki z biblioteki iTunes na inny komputer lub dysk[/URL]
[URL="http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/224791-nowy-komputer-i-itunes-ponowna-instalacja-windowsa-stracona-synchronizacja-z-itunes.html"]Nowy komputer i iTunes & ponowna instalacja windowsa & stracona synchronizacja z iTunes[/URL]
[URL="http://myapple.pl/ipod-itunes-itunes-store/217617-eksport-ustawien-programu-itunes.html"]Eksport ustawień programu iTunes[/URL]
plmax

#2 bazi22

bazi22
  • 132 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 21 czerwca 2009 - 08:30

Plik/biblioteka/Archiwizuj na płytę Klika DVD i po problemie. Możesz przenieść tylko elementy zakupione, a pozostałe po prostu skopiować

#3 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwca 2009 - 12:47

Ja żonie przenosiłem z iBooka na Macbooka skopiowałem wszytko i na nowym autoryzowałem iTunes a na startym wyłączyłem autoryzacje. W pierwszym momencie przeraziłem się że nie przeniosły mi się filmy zakupione a iBooka już nie było. Na szczęście wszytko się przeniosło. Przegrałem cały katalog z iTunes z danymi na dysk sieciowy(na zewnętrzny też można, lub odrazu na nowego maczka). Płyty DVD/CD to strata czasu.

#4 mariachi

mariachi
  • 20 postów

Napisano 22 marca 2010 - 10:44

Hej, jeżeli chodzi o archiwizacje programów z Iphone, to wystarczy je przegrać na dysk zewnętrzny z folderu ItunesMedia/Mobile Application? czy coś dodatkowo trzeba wykonać? z góry dziękuje za odpowiedź.

#5 Betman

Betman
  • 141 postów
  • SkądSingapur

Napisano 23 października 2010 - 09:23

Biblioteka Itunes - jak przenieść na inny komputer??

Kiedy ja przesiadałem się na nowego Mac'a przenosiłem też całą bibliotekę iTunes. Nie zwróciłem uwagi na "ocenę" i ilość otworzeń piosnek. I po Twoim poście kiedy sprawdziłem okazało się, że wszystko przeniesione.

A wszystko za sprawą takiego zabiegu. W menu iTunes wybrałem kolejno Plik-->Biblioteka-->Eksportuj bibliotekę muzyczną
później oczywiście ją impotrowałem na nowym komputerze. i wszystko w tym temacie ;)


Czy aplikacje w podobny sposób można przenieść, czy muszę sobie na karteczce spisać wszystkie i ponownie je ściągnąć na nowym kompie? :)

#6 zihlmann

zihlmann
  • 408 postów
  • SkądCK/WWA

Napisano 23 października 2010 - 14:02

Zaznaczasz wszystkie aplikacje i przeciągasz do folderu, w którym chcesz zapisać, a potem z folderu z powrotem do iTunes w nowym komputerze. Możesz też nagrać na płytę poprzez eksport biblioteki

#7 seklerek

seklerek
  • 95 postów

Napisano 28 listopada 2010 - 21:54

Jak przenieść bibliotekę? Hej! Mam problem, ostatnio gdy czyściłem sobie komputer przypadkowo skasowałem folder iTunes Media. Wszytkie dane które w nim były mam na moim touchu i tu moje pytanie - da się w jakiś sposób przenieść całą bibliotekę z iPoda do iTunes? Jak? Pozdro,

#8 tomit

tomit
  • 140 postów
  • SkądCzęstochowa / Kraków

Napisano 01 grudnia 2010 - 03:49

iTunes media to z tego co pamiętam tylko aplikacje (kontakty, smsy, ... są przechowywane gdzie indziej). W takim wypadku najpierw odhaczasz w itunes 'automatyczną synchronizację po podłączeniu', potem podłączasz sprzęt i jak Ci go wykryje to klikasz prawym przyciskiem myszy na niego i opcja - "przenieś do biblioteki' (albo jakoś podobnie). Wtedy wszystkie programy powinny się przenieść z ipoda do itunes. Co do muzyki no to nawet jeśli Ci się usunie to pewnie ją masz na dysku także zsynchronizujesz jeszcze raz. Tak jak mówiłem wcześniej - kontakty itp. są w innym miejscu na dysku, także chyba tego nie usunąłeś ;) Jako, że też jestem świeży w tych tematach to nie ręczę, że wszystko będzie tak jak napisałem. Poczekał bym na potwierdzenie ze strony jakiegoś forumowicza ;)

#9 seklerek

seklerek
  • 95 postów

Napisano 01 grudnia 2010 - 16:34

Dzięki za odpowiedź :)

#10 maxaple

maxaple
  • 21 postów
  • SkądLONDYN ,UK

Napisano 29 grudnia 2010 - 12:21

iTunes biblioteka - jak ja przeniesc Witam szanowne forum Chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob moge przeniesc zawartosc mojego ITunes wraz z zakupionymi programami na inny dysk ( zmieniam w swoim obecnym kompie dysk na wiekszy ) Czy jak wgram nowe ITunes na nowy dysk I sie zaloguje to bede mial dostep do zakupionych wczesniej programow Obecnie mam podlaczone - Iphon4 I IPad

#11 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 29 grudnia 2010 - 12:27

Tak będziesz miał dostęp do zakupionych wcześniej aplikacji. Całą bibliotekę możesz przenieść na nowy dysk kopiując katalog iTunes który znajdziesz na swoim dysku w folderze Muzyka

#12 maxaple

maxaple
  • 21 postów
  • SkądLONDYN ,UK

Napisano 29 grudnia 2010 - 12:34

Czyli tak , folder muzyka/ iTunes tam powinno byc wszystko - muzyka ,programy itp. Wystarczy skopiowac wszytko z tego katalogu do tego samego katalogu na nowy dysk I Potem sie zalogowac do iTunes . Nie musze wszytkiego ponownie sciagac z iTunes ?

#13 radek96

radek96
  • 758 postów

Napisano 30 grudnia 2010 - 09:12

Ja mam podobne pytanie więc się dołączę. Czy jest możliwość przeniesienia programów z jednego konta iTunes do innego? Głównie chodzi mi o programy, bo muzykę o ile wiem tak się da, chyba, że jestem w błędzie to proszę mnie poprawić. Czy jest możliwość przeniesienia gier z jednego konta na drugie, jak to się ma z muzyką?

#14 Pistel

Pistel
  • 83 postów

Napisano 19 marca 2011 - 14:37

Biblioteka Itunes - jak przenieść na inny komputer?? witam wszystkich! Mam następujący problem - chcę przenieść całą bibliotekę iTunes (jakieś 40GB muzyki + 20GB applikacji iPod/iPad), która jest rozdzielona na wewnętrznym dysku na starym PC i na dysku przenośnym, na nowego PC. Z tamtą biblioteką mam zsynchronizowane 2 iPody i iPada i muszę koniecznie przenieść dane, bo w starym lapku nie ma miejsca na HDD (w końcu co można zmieścić na 80GB :) ). Czy wystarczy zrobić kopię zapasową iTunes na dysk przenośny? Czy w ten sposób cała zawartość zostanie skopiowana? I na nowym sprzęcie wybrać jakąś opcję importu biblioteki? W ten sposób, jak mniemam, zostaną powielone wszystkie pliki ma przenośnym dysku, także te które natywnie na nim się znajdują? Boję się tylko momentu podłączenia na nowym laptopie urządzeń zaczynających się na "i" i miłego komunikatu "to urządzenie jest zsynchronizowane z inną biblioteką iTunes, z radością wymarzę Ci wszystkie dane, save'y w grach i dokumenty" :) Czy ktoś już to wcześniej robił? Może macie jakieś przestrogi i sugestie? :)

#15 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 marca 2011 - 14:49

W iTunes poszukaj w Plik/biblioteka opcji nagrywania na DVD,tam Ci całość powinno zarchiwizowac na płytce,potem po włożeniu do napędu powinna odtworzyć wszystko

#16 gieza

gieza
  • 709 postów

Napisano 19 marca 2011 - 15:08

40GB muzyki i 20GB aplikacji archiwizować na płytach DVD?

#17 shanhaevel

shanhaevel
  • 679 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 19 marca 2011 - 15:25

iTunes dla systemu Windows: przenoszenie katalogu iTunes Media

#18 Pistel

Pistel
  • 83 postów

Napisano 19 marca 2011 - 16:24

Dzięki za linka, ale to chyba nie jest rozwiązanie problemu - tam jest opcja przeniesienia (a w zasadzie skopiowania!) biblioteki z jednego dysku na inny, ale na tym samym komputerze!!

jeśli wszystkie pliki muzyczne i multimedialne mają po prostu zostać przeniesione na inny dysk twardy w systemie


Mi chodzi o przekopiowanie na inny system! /nota bene z XP na Win 7/ I jeszcze jedna kwestia - tutaj się mówi o plikach multimedialnych czyli muzyka + video, ale czy to także obejmuje aplikacje na iPody? Za każdym razem kiedy jest synchronizacja z iTunes, aplikacje z naszych iPodów są kopiowane na dysk twardy w kompie. I o ile nie ma się co przejmować takim Doodle Jump, który ma może z 7MB, to appy na iPada zajmują naprawdę dużo miejsca (taki Rage HD ponad 1 GB!!). Czy te wszystkie dane trzeba ręcznie skopiować czy jest jakaś mądra opcja w iTunes?

#19 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 19 marca 2011 - 18:45

a nie wystarczy przekopiować cały katalog iTunes + preferencje iTunes ?

#20 Pistel

Pistel
  • 83 postów

Napisano 23 marca 2011 - 20:56

No tak, ale pliki z biblioteki nie są w jednym folderze. Nie chodzi tylko o muzykę, ale też o aplikacje - one się domyślnie zapisują w innym folderze niż iTunes media. I ciągle się obawiam, że po przerzuceniu na nowy komputer i próbie synchronizacji iPodów zostanie wymazane wszystko co na nich jest...

#21 crisco

crisco
  • 1 485 postów

Napisano 24 marca 2011 - 07:14

Witam, Też mam problem z przeniesieniem aplikacji z jednego komputera na drugi. Aby uściślić, wszystko odbywa się w ramach Windowsa. Skopiowałem wszystkie aplikacje z katalogu Mobile Apllications w bezpieczne miejsce. Teraz mam problem z przywróceniem stanu pierwotnego biblioteki na nowym komputerze. Robiłem tak: 1. ręcznie przekopiowałem pliki do nowego katalogu Mobile Apllications na nowym kompie- efekt była taki, że nowa biblioteka nie widziała tych plików 2. dodawałem pliki wskazując z iTunes dodaj plik lub folder- efekt taki, że na początku programy były widoczne a potem po podłączeniu iPoda w większości pojawiły się wykrzykniki przy programach. Czy ktoś może mnie naprowadzić na właściwą procedurę? pozdro

#22 Majkpe

Majkpe
  • 394 postów

Napisano 24 marca 2011 - 22:43

mi się udało przenieść całą bibliotekę z jedno kompa na drugi. w tym przypadku instalowałem na nowo system. z tego co pamiętam to: zainstalowałem na czysto itunes, w preferncjach wybrałem folder, w którym będzie bilbioteka, np. c:/itunes. potem z tej biblioteki zapisanej zmieniałem coś w pliku tekstowym, nie pamiętam. chyba ścieżki plików, bo tamta biblioteka była przystosowana do tego, że muzyka była na E:, a ja teraz chciałem, aby była na C. jak to zrobiłem, skopiowałem całą bibliotekę do tego katalogu na C, i wrzuciłem w itunes. pościągało wszystkie dane, nawet ilość odtworzeń. zautoryzowałem system. poprzerzucałem appsy jak muzykę. potem zrobiłem kopię iphone'a, gdyby wywalił wszystko z niego. potem spróbowałem z zaciśnietymi kciukami synchronizacji, mimo iżpisał, że wywali wszystko. nie zrobił tego i jest ok.

#23 Pistel

Pistel
  • 83 postów

Napisano 24 marca 2011 - 23:28

Czyli wszystko wrzucić do jednego folderu iTunes media? I muzykę i appsy? I jak to kopiowałeś - przez eksploratora? Czy może jest jakaś tajna opcja w iTunes? :) I tu chyba kluczem jest dalej synchronizacja - czy będziemy mieli niespodziankę czy nie? :)

#24 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 marca 2011 - 09:39

1. Skopiowac caly folder z muzyka, po czym otworzyc folder w iTunes - muzyka doda sie do biblioteki. 1a Muzyke ktorej nie masz na kompie a masz na iPodzie musisz sciagnac z niego innym programem. 2. Aktywowac iPody i co tam jeszcze na nowym kompie i zbackupowac je na nowym kompie. 3. Poprzenosic aplikacje z jednego kompa na drugi iPodem (transfer purchases na nowym) albo download z iTunes - rekomendowane (nie backupowac drugi raz!) 4. Sync iPoda i iPada (wymaze wszystko na obu) 5. Restore z backupow, ladowanie muzy z reki i juz powinien dzialac

#25 crisco

crisco
  • 1 485 postów

Napisano 25 marca 2011 - 20:55

Tylko mi zostały już same aplikacje w katalogu na dysku zewnętrznym bez zaszeregowania pod program iTunes. Jak te pliki aplikacji poprzenosić aby iTunes je skutecznie widział?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych