Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wątpliwości co do migracji z sieci i oferowanych pakietów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 haakonsen

haakonsen
  • 86 postów
  • SkądKrk, PL

Napisano 15 marca 2011 - 14:44

Na wstępie chciałby powitać wszystkich Forumowiczów. Postanowiłem zapytać doświadczonych użytkowników iPhone'a w nadziei, że pomożecie mi się uporać z tym dylematem. Otóż, muszę przenieść mój numer na firme. Aktualnie jestem w orange na os. prywatną i to czy przejde na firmową taryfe orange czy przeniose numer do ery na os prywatna i później cesja na firme uzależniam tylko od oferty obu sieci. Do tej pory jak widac w profilu posiadałem BlackBerry i miałem wykupiony pakiet BIS. Jednak zafascynował mnie iPhone i chciałbym by to był mój nowy telefon. Ponieważ do iPhone'a potrzebuje pakiet danych bo korzystanie z BB przyzwyczailo mnie do notyfikacji o poczcie, korzystania z komunikatorów np WhatsApp stad moje pytanie czy 250-300MB to wystarczający pakiet ? Korzystam przede wszystkim z notyfikacji o poczcie, facebook oraz bede mial stale wlaczony komunikator WhatsApp, a okazjonalnie zerkne na www czy skorzystam z Shazam by znalezc interesujacy mnie utwor. Konsultant z ery powiedzial mi ze w firmowych taryfach nie ma niby pakietow na internet :? i zeby szybko sie przeniesc to wybrac oferte dla os.fiz - Taryfy Multimedialne 99zł. W orange interesowalby mnie plan Optymalny250. A drugie moje pytanie dotyczy tego pakietu 300MB z erze. Po jego przekroczeniu spada predkosc transmisji - ale jak bardzo? Czy to jest wtedy tak szybkie jak po EDGE ? Czy jeszcze woniejsze? Dla przychodzenia notyfikacji i WhatsApp wystarczy? Będę wdzięczny za rady - moze akurat ktos ma jakos fajnie skonfigurowany plan pod iPhone'a.

#2 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 15 marca 2011 - 14:53

Dla Twoich potrzeb moim zdaniem te 300MB spokojnie wystarczy.

#3 haakonsen

haakonsen
  • 86 postów
  • SkądKrk, PL

Napisano 15 marca 2011 - 15:02

Dzięki za tak szybką odpowiedź. A czy orientujesz sie jak jest po wykorzystaniu tych 300MB ? Miałem możliwość korzystania z iPhone'a 3GS przez dwa dni i korzystalem z internetu przez EDGE chyba (było takie E na ekranie na pasku) i jesli chodzi o aplikacje Maps albo Shazam to szybkosc mnie satysfakcjonowala. Nie wiem jak mam rozumiec ze spadnie predkosc albo inaczej jakiej predkosci sie spodziewac podczas korzystania z tych 300MB. Moj sasiad ktory ma HTC Desire troche mnie wlasnie postraszyl bo on ma pakiet 2GB i "jemu to starcza" :/

#4 gieza

gieza
  • 709 postów

Napisano 15 marca 2011 - 15:22

Ja mam pakiet 2GB. Korzystam z poczty służbowej, prywatnej, google maps i ogólne surfowanie po stronach i ani razu nie przekroczyłem limitu - oscyluję pewnie ok 1GB. Dodam, ze na służbowej dość dużo załączników dostaję.

#5 haakonsen

haakonsen
  • 86 postów
  • SkądKrk, PL

Napisano 15 marca 2011 - 15:40

stron akurat nie przegladam ale moze rzeczywiscie lepiej wiekszy pakiet. W erze sie nie da dokupic pakietu na miesiac. A w orange z tego co wiem z indywidualnej umowy mozna sobie zakupic na miesiac pakiet np 1GB extra do rachunku.

#6 4d37a28502

4d37a28502
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 marca 2011 - 15:44

Ja mam w swojej taryfie w Erze pakiet 300 MB i zdarzyło mi się go wyczerpać. Prędkość internetu spada wtedy do około 2-3 kB/s bez względu na to czy jesteś w zasięgu EDGE, 3G czy HSDPA. Z aplikacji, z których wtedy korzystałem czyli np. Facebook czy WeatherPro da się w miarę jeszcze korzystać choć wszystko ładuje się naprawdę bardzo wolno. O korzystaniu z przeglądarki możesz zapomnieć gdyż nawet nieskomplikowana strona ładowała mi się prawie 5 minut (!). Sytuację ratuje nieco wtedy Opera Mini ale i tak musisz się liczyć z długim czasem ładowania stron. Jeśli chodzi o maile to dochodziły bez problemów i opóźnień ale jeśli był to mail HTML lub jeśli miał załącznik to też trochę trwało zanim się pobrał. Nie wiem jak wygląda sytuacja z komunikatorem bo nie korzystałem z niego przy okrojonym transferze. pozdrowionka!

#7 haakonsen

haakonsen
  • 86 postów
  • SkądKrk, PL

Napisano 15 marca 2011 - 15:54

michalski7 dzięki za odpowiedź - takiej właśnie oczekiwałem - pokazała mi czego się można spodziewać po tym zwolnionym transferze;) to chyba poszukam jakiejs taryfy z min 500GB chyba ze ktos moze polecic jakas konfiguracje uslug w erze (indyw. lub firma) albo w orange ? Tak do ok 100zl

#8 4d37a28502

4d37a28502
  • 32 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 marca 2011 - 16:48

Ja mam w Erze właśnie tę taryfę, którą oferował Ci konsultant, czyli Multimedialna z abonamentem 99 zł w tym mam 440 minut i ten pakiet 300 MB. Wszystko spokojnie wystarcza ;-) Myślę, że jak na te wymagania, które opisałeś w pierwszym poście to 300 MB powinno Ci spokojnie wystarczyć. Nie wiem jak z minutami. Dla mnie też jest istotne, że obcinają wprawdzie transfer ale nic nie płacisz za te MB ponad pakiet. Wybór należy do Ciebie ;-) pozdrawiam!

#9 haakonsen

haakonsen
  • 86 postów
  • SkądKrk, PL

Napisano 16 marca 2011 - 14:17

heh co salon to inne informacje :/ okazuje sie ze w Erze sa pakiety danych i za 15zł - 1GB / za 30zł - 2GB tylko brak im interesujacej mnie uslugi z "darmowym numerem" jak np. Przyjaciel w Orange gdzie mam 1200min z wybranym numerem :( Skoro 300mb mowisz ze wystarcza to moze wykupie sobie 1GB bo w koncu to nie tak drogo jest. natomiast w Orange zainteresowala mnie oferta dla indywidualnego klienta - Pantera 300 (99zł za 300min +120min za staż + 100min w prezencie na 12miesiecy, 1GB internet i dziala jak w erze i usluga przyjaciel za 10zl) Wychodzi mi na to, że w taryfach firmowych, ktore wygladaja na mniej korzystne w tych cenach (za 64zł mam 250min, nie wiem czy przysluguja za staż i 2 darmowe numery; internet natomiast 250mb-12zl bo nie mozna innego np 2GB za 39zl) a wiec jedyna korzyscia są lepsze ceny za telefon ??? Pani mi proponowala HTC HD2 za 399zł co jest cena calkiem niezłą za tel z tej półki ale sama oferta jakoś nie robi szału. Co myślicie? Chyba Pantera 300 najlepiej wychodzi. Tak czy siak bede musial wziac jakies HTC i sprzedac razem z moim BB zeby kupic iPhone'a 4 :/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych