Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podstawka chłodząca pod MBP 13"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sparhawk

Sparhawk
  • 33 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 marca 2011 - 11:57

Witam, Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem MBP 13 calowego, i zauważyłem, że do pracy przy biurku przydała by mi się podstawka chłodząca, która by obniżyła trochę temperature macbooka w stresie. Znalazłem ładne podkładki zalmana i logitecha, jednak wszystkie wydaje mi się iż są za duże (przeznaczone na 15-17" komputery). Tu pojawia się pytanie - czy moglibyście doradzić dobrą, ładną i dobrze chłodzącą podstawkę która by pasowała do MBP 13" i nie była dużo dużo większa? Pozdrawiam.

#2 sztukus

sztukus
  • 21 postów
  • SkądAndrychów, Poland

Napisano 14 marca 2011 - 00:03

Hmm, osobiście nie używam czegoś takiego. Ale zastanawiam się czy taka podstawka coś da skoro w mbp wylotów powietrza nie ma od spodu? jak ktoś używa niech napisze może jak to się sprawdza:)

#3 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 14 marca 2011 - 00:19

Speaker Lapdesk N700

Mam i za całym sumieniem mogę polecić :)

p.s. mogę Ci podesłać fotkę jak wygląda MBP 13" na niej ;)

#4 sztukus

sztukus
  • 21 postów
  • SkądAndrychów, Poland

Napisano 14 marca 2011 - 00:25

chętnie zobaczę, zarzuć: sztukal@gmail.com
pzdr.

#5 Sparhawk

Sparhawk
  • 33 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 marca 2011 - 00:28

ja również na PW bym poprosił ;)

#6 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 14 marca 2011 - 09:06

OK, po powrocie do domu wyślę ;)

#7 kapciak

kapciak
  • 12 postów
  • SkądWołomin, PL

Napisano 14 marca 2011 - 09:50

posiadam również mbp 13" i dokupiłem do niego podstawkę chłodzącą [URL="http://www.logitech.com/en-us/notebook-products/cooling-pads/devices/5493"]logitecha[/URL]

muszę powiedzieć, że służy w zasadzie jedynie za podstawkę. Obserwowałem temperaturę przy włączonej podstawcę i dużym obciążeniu i mam wrażenie, że to nic nie daje - może 1-3 stopnie różnicy. Ale również mam wrażenie, że gdy mam włączoną podstawkę z opóźnieniem zaczyna przyśpieczać wiatrak w macu.

#8 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 14 marca 2011 - 10:17

podstawka chłodząca to raczej zabieg marketingowy, jest to w 100% tylko podstawka ale żeby producenci złapali więcej chętnych dodali do tego "chłodząca" kapciak dobrze napisał, jeśli to chłodzi to na takiej samej zasadzie jak łyżeczka cukru posłodzi ocean, niby posłodzi ale kto to zauważy?

#9 Sparhawk

Sparhawk
  • 33 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 marca 2011 - 17:27

Istnieje zatem jakiś sposób na obniżenie temperatury macbook'a w stresie? Bo przyznam, że o ile do celów rekreacyjnych nawet nie dochodzi do połowy obciążenia to przy pracy przy bardziej wymagających aplikacjach zdarza mi się doprowadzić do wysokich temperatur a to troche utrudnia pracę (nie w jakimś ogromnym stopniu jednak nie lubię nawet tego lekkiego zaburzenia płynności pracy aplikacji i systemu i wolałbym się go pozbyć...)

#10 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 14 marca 2011 - 17:31

obiecana fotka: Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#11 pisar

pisar
  • 140 postów
  • Skąd666

Napisano 14 marca 2011 - 19:28

Mam taką i polecam: YouTube - Macally Ecofan Pro Review - Bamboo Laptop Cooling Stand

Rewelacyjna jest...regulowane płaszczyzny i świetnie prezentujący się bambus.
Kiedy jadę z domu to pierwsze chwile bez podstawki to dramat : ) Pozycja nachylona to idealne rozwiązanie.

#12 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 14 marca 2011 - 19:37

ja mam podstawkę logitecha, ale bez chłodzenia, bo nie wierzę w takie cuda poza tym używam coolbooka i smcFanControl

#13 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 14 marca 2011 - 20:01

Te podstawki obnizaja temperature o 0 / słownie: ZERO/ stopni C. Jak juz zostało ładnie napisane "to zabieg marketingowy". Bez wzgledu na rodzaj pracy MBP nie ma szans na przegrzanie a wyzsze temperatury w MBP w stosunku do lapów spod znaku Win wynikaja z jego "zamknietej" obudowy. Samo Unibody ma obnizac temperature tworząc pseudo alu radiator, a samo powietrze wypychane jest w przypadku 13 jednym wentyaltorkiem , a w przypadku 15 i 17 dwoma przez szczeliny z tyłu obudowy. Osobiscie od zawsze jak tylko wyszły, do kazdego posiadanego modelu uzywam Macally futerał i pomimo naprawde stresu przy uzywanych przez siebie programów / FC+Motion+LiveType+Handbrake+CS5 / NIGDY MacBook Pro sie nie zagotował. Dodam, ze ostatnio moja zona na 13" robiła selekcje zdjec, poprawki w aperture, w tle iPhoto renderujace jakis pokaz slajdów z muzyką / łaczny czas projekcji okolo 30 minut / w miedzy czasie przegladała w zakładkach Safari i...nic sie nie stało, a uzywa czerwonego Macally-ego futerał ze skóry. Szkoda kasy Panowie, nie badzmy naiwni...przeznaczcie sobie te pieniadze na RAM lub w przyszłosci na szybszy dysk.Reszta to gadzet. Pozdrawiam

#14 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 14 marca 2011 - 20:17

coś w ty jest, praktycznie nigdy nie włączam wentylatora w swojej n700. Za to głośniki jak i wygoda pracy w łóżku skłania do tego że mogę ją polecić :)

#15 k344

k344
  • 61 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 marca 2011 - 21:34

Ja używam aluminiowej podstawki (jak na foto) jest chłodzenie bardzo dobre + hub USB koszt ok 20zł ja kupiłem na allegro nazywało się to Notebook Cooler Pad.

#16 tajson1976

tajson1976
  • 188 postów
  • SkądGelsenkirchen

Napisano 14 marca 2011 - 21:47

To wszystko ściema wywalenie kasy. Przeszedłem LOGITECH bo kobita ma komputer z WIN i nic to nie daje tylko wyciąganie kasy :)

#17 pisar

pisar
  • 140 postów
  • Skąd666

Napisano 14 marca 2011 - 22:05

Ja swoją używam w 100% ze względu na czynnik ergonomii pracy...wiatraczków nawet nie odpalam więc mało mnie obchodzi czy to działa czy nie : ) A połączenie drewna z aluminium jest genialne!

#18 k344

k344
  • 61 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 marca 2011 - 23:49

To czy się sprawdza czy nie to zależy od doboru odpowiedniej podkładki, jeżeli kupuje się z jednym wiatrakiem pod 15 lub 17 to nie będzie chłodzić napewno, ja mam trzy wiatraki pod 13 i jest róznica ok 4-6 stopni C (na XP używając popularnych programów Cax) na macOS nie sprawdzałem jaka jest róznica temperatur. Natomiast ergonomia pracy - niezastąpiona :)

#19 michalspd

michalspd
  • 132 postów

Napisano 23 marca 2011 - 11:10

Ja mam pod 15" Zalmana ZM-NC2000, obniża faktycznie od 15-20C.

#20 cobytuwpisać-945fbb9a76

cobytuwpisać-945fbb9a76
  • 454 postów

Napisano 23 marca 2011 - 21:50

Ja mam pod 15" Zalmana ZM-NC2000, obniża faktycznie od 15-20C.


fiu, fiu, jakiś dowód?

#21 michalspd

michalspd
  • 132 postów

Napisano 26 marca 2011 - 11:49

Masz mnie, zrobiłem literówkę i powinno być "do" nie "od". Grafika obciążona Wiedźminem grzała się nawet do 90-paru stopni (po kilkudziesięciu minutach działania), z podkładką nie więcej niż 75. Procek podobnie. Może jak będę miał czas zrobię jakiś test techniczny bardziej.

#22 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 marca 2011 - 12:51

A jest jakiś użytkownik Macally EcoFan / EcoFan Pro ? Wygląda pięknie, raczej bardziej jako ozdoba niż jako podstawka chłodząca - ale myslę, bo cena niewielka :)

#23 pisar

pisar
  • 140 postów
  • Skąd666

Napisano 26 marca 2011 - 15:41

Ja mam Ecofan Pro. Polecam ją ponieważ ma regulację. Właściwości chłądzących nie znam bo nawet nie używam wiatraczków...ale polecam kupić ze względu na ergonomię pracy. Po pierwszym kontakcie już nie da się pracować na płasko : ) No i genialnie wygląda połączenia drewna z aluminium. Gdybyś się zdecydował to śpiesz się...już w jednym sklepie widziałem w nowych cenach po podwyżce za 179pln o ile dobrze pamiętam : /

#24 zavader

zavader
  • 298 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 marca 2011 - 15:45

Spoko, i tak bym zamawiał z Amazona, tam zawsze lepsza cena :) No i chyba wolałbym tą wersję bez wiatraczków, tylko jako podstawkę, właśnie ze względu na estetykę i ergonomię.

#25 pisar

pisar
  • 140 postów
  • Skąd666

Napisano 26 marca 2011 - 16:26

Chyba obie mają wiatraczki. Różnią się tym, że jedna ma regulację a druga nie. Zresztą to bez znaczenia bo i tak wiatraczki sa całkowicie niewidoczne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych