Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

leworęczne fakturki, czy jakoś tak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 power15

power15
  • 44 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 października 2005 - 19:13

Byłem dzisiaj w Empiku, na Bielanach Wrocławskich. Chodzę sobie tak bez celu, bo ileż można siedzieć w Apple_Store :) aż tu nagle widzę gazete z niebieską okładką, podchodze bliżej i widze... LeftHadnd "coś tam, coś tam" ale nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to żę na okładce był dopisek: "wersje dla Windows, Linux i Mac OS X" ... a całość kosztowała 30zł. PS. piszę o tym bo wiele razy już czytałem że nie możecie znaleść programów do faktur na Mac OS X

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2005 - 19:19

Gazeta kosztowała 30 zł, ale... czy dołączone do niej są pełne wersje programu, czy też tylko wersje demonstracyjne? :wink:

#3 power15

power15
  • 44 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 października 2005 - 19:22

Pisało na okładce, bo głębiej nie śmiałem zaglądać :wink: że za 30zł dostaje się program wart 800zł czy coś podobnego, więc śmiem twierdzić, że była to pełna wersja...

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2005 - 19:25

Wow! To rzeczywiście byłaby dobra wiadomość! :) A dla pełni wiadomości dodasz tytuł czasopisma? :wink:

#5 power15

power15
  • 44 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 października 2005 - 19:31

Tytuł mówisz :?: no to będzie coś w stylu -> LeftHand (i tu jeszcze coś było małymi literkami :))

#6 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 10 października 2005 - 20:12

a może wersja dla Windows za free a demo dla OSX-a :) ??

#7 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 10 października 2005 - 20:19

a może wersja dla Windows za free a demo dla OSX-a :) ??


raczej za darmo do niekomercjalnego uzytku :mrgreen:

#8 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2005 - 20:23

Dobre :mrgreen: Ciekawe jak wygląda taka FV

#9 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 10 października 2005 - 23:09

:mrgreen: niom, ale to ciekawe, może chłopaki z LeftHand przestraszyli się losu Neostate i postanowili zawładnąć rynkiem? (będą zarabiać oczywiście na reklamch ;) ) Ale tak całkiem serio już - trzebaby się tej sprawie przyjrzeć BLIŻEJ! :twisted:

#10 Grek

Grek
  • 63 postów

Napisano 11 października 2005 - 12:17

http://lefthand.com.pl to jest tutaj... świetnie, że taki jest pod os x ;) w końcu w firmie można się przerzucić na jakiegoś maczka ;)
pozdrawiam

#11 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 11 października 2005 - 18:59

Pozwoliłem zakupić sobie rzeczone czasopismo wraz z płytką. Niestey program wymaga systemu conajmniej 10.3, więc nie poszalałem. Jeśli coś w tej materii ulegnie zmianie, to nie omieszkam poinformować. Ale i tak warto było zakupić - nieczęsto zdarza się dostać oprogramowanie na maczka w zwykłym kiosku - no, może trochę przerośniętym ;)

#12 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2005 - 13:05

Szczerze powiem, że czekałem na taki program od dawna. To wyjątkowa sprawa, że w końcu ktoś napisał program do księgowości dla małych firm pod nasz ukochany system i to przystosowany do polskich warunków! Wszystko ładnie pięknie ale od dłuższego czasu walczę z uruchomieniem programu i wciąż bezskutecznie... Cały czas mam informację o niemożności połączenia z bazą danych (firebird) i nieprawidłowych ścieżkach dostępu do plików lh.gdb i database.dat. Wymieniłem już kilka e-maili z autorami ale niestety nie pomogły ich rady.. Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać?

#13 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 października 2005 - 17:08

mam ten sam problem. pomocy

[ Dodano: 12-10-2005, 18:15 ]
Instalacja programu na systemie MacOS X

Program wymaga systemu w wersji minimum 10.3
Pierwszym krokiem jest zainstalowanie bazy danych Firebird, poprzez klikniecie na pakiet Fireird-CS-1.5.pkg. Baza MUSI byc zainstalowana w domyslnej lokalizacji (/Library/Frameworks). W przeciwnym wypadku program nie bedzie dzialal poprawnie. Nastepnie nalezy zainstalowac pakiet Lefthand_MK. Po instalacji wymagany jest restart systemu aby poprawnie uruchomila sie baza Firebird
Po instalacji na pulpicie powinien utworzyc sie skrot do programu z rozszerzeniem command
Program uruchamia sie klikajac na ta ikone. Nastepnie pojawi sie okno terminala, ktore mozna zamknac po uruchmieniu programu.

pojawia się nowy użytkownik - Firebird SQL Database

oto screen
Dołączona grafika

[ Dodano: 13-10-2005, 14:29 ]
sauo,
Możesz przytoczyć ich rady. Walczę i nic z tego.... :(

[ Dodano: 17-10-2005, 11:12 ]
HALO!!!

Czy Ktoś rozwiązał ten problem?

#14 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 20 października 2005 - 19:41

ja zrobil;em calkiem odwrornie i najpierw zainstalowalem program a potem baze :) dziala ... musze do empiku po gazetke wyskoczyc :)

#15 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 października 2005 - 22:03

Tom_mac: niestety nie udało mi się nic zrobić.. Wysłali mi niby poprawioną wersję Firebirda ale nic nie pomogło.... Może rada Hugiiiego pomoże? Dzięki Hubiii

[ Dodano: 2005-10-20, 23:43 ]
Jassssssna cholera udało się....:shock: w końcu ale po jakich trudach!!!! No więc tak tom_mac ( i wszyscy którzy mieli podobne problemy): Dzięki wspaniałej poradzie Hubiiiego udało się przejść do etapu drugiego w którym program pyta o hasło. Tutaj napotkałem kolejny problem szukając na forum lefthanda rozwiązania ale niestety niczego nie znalazłem....Wszedłem jednak w ustawienia i tam domyślne ścieżki do plików lh i database na te odnoszące się do folderu "db" mieszczącego się w Applications>Lefthand_MK (czyli tym w którym znajduje się sam program). Puki co działa. Zobaczymy jak dalej ;) Dzięki jeszcze raz Hubiii! Koniecznie muszę Ci sieknąć ptaka ale nie wiem jak się to robi Jakaś podpowiedź?

#16 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 21 października 2005 - 09:03

ptaka mojego zostaw w spokoju :) nim sie ma kto zajmowac ;) co do hasla .. hmm zostawilem puste i wcisnalem OK ;) dziwie sie ze autorzy pisza instrukcje do instalacji ktora nie dziala ;) poprawnie .....moze jakis blad ;) co do samego progamu .. troche za duzo tych kolorowych ikonek .. ja osobiscie sie w nim gubie ;) ale podoba mi sie ze na maku cos jest szkoda ze tak pozno sie dowiedzialem o tym bo kupilem jakis czas temu soft na pieca do fakturowania ale jak ten okaze sie lepszy to chetnie sie na niego przesiade ;)

#17 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2005 - 18:07

Koniecznie muszę Ci sieknąć ptaka ale nie wiem jak się to robi Jakaś podpowiedź?

Poproś o to autora wątku.

#18 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2005 - 19:40

Poproś o to autora wątku.


Dzięki,

Zrobione :)

#19 power15

power15
  • 44 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 października 2005 - 21:30

Poproś o to autora wątku.


Autor wątku został poproszony i przychylił się do prośby sauo. :D

#20 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2005 - 19:15

Kurde U mnie bez zmian, nadal nie mogę uruchomić tego programu. Najpierw wyrzuciłem (chyba) wszystkie pliki oraz bazę firebirda, potem zainstalowałem program - restart - następnie instalacja bazy danych. Może nie wyrzuciłem wszystkich komponentów - jak to sprawdzić? pomocy :cry:

#21 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2005 - 23:22

Hmm... a zmieniłeś ścieżki do plików database i lh? Mają się odnosić do katalogu db w głównym folderze programu. Wyślę Ci jeszcze tę poprawioną wersję Firebirda jeśli chcesz. Podaj mi maila na PW :)

#22 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 24 października 2005 - 10:12

Hmm... a zmieniłeś ścieżki do plików database i lh? Mają się odnosić do katalogu db w głównym folderze programu. Wyślę Ci jeszcze tę poprawioną wersję Firebirda jeśli chcesz. Podaj mi maila na PW :)


PANOWIE!!!
Prosba
moze ktos napisze faka do instalacji lefthanda - w koncu jeden z nielicznych programow do fakturowania na nasza ukochana maszynke.
Ja tez kupilem i nie za bardzo wiem jak to po kolei ugryzc

#23 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 października 2005 - 18:21

Dzięki pomocy sauo, program udało się uruchomić. Problemem musiała być baza firebird. Po zainstalowaniu nowej bazy od sauo wszystko OK. Jeszcze raz dziękuję.

Sam program jest dowodem na stare powiedzenie "pierwsza jaskółka wiosny nie czyni"
- mało przyjazny interfejs
- wolno pracujący
- to rzecz gustu - ale jakiś taki brzydki

Może w przyszłości będzie coś bardziej makowego....

#24 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 24 października 2005 - 20:16

program uruchomilem - skonfigurowalem (a przynajmniej tak mi sie wydaje) ale podczas zapisu faktury lub probie wydruku zalicza zwieche no i tyle po leworecznym fakturowaniu ps - program faktycznie chodzi wolno

#25 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 października 2005 - 21:41

Ma kilka poważnych wad. Nie można wystawiać faktur z datą wsteczną, można wstawić tylko 2 typy faktur więc jest kilka ograniczeń... Poza tym rzeczywiście działa dość wolno ale kiedy mamy tylko takie wyjście to cóż...Dobrze, że jest i to :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych