Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Automatu, czy sie tak da???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2011 - 19:24

Witam. Automator to dla mnie abstrakcja i zanim zacznę męczyć z nim chciałbym zapytać czy się tak da zrobić. A mianowicie, potrzebuje w Photoshopie uruchomić zadanie, co spowoduje zapisanie pliku na pulpicie. Potem ten plik muszę zaimportować w innym programie by poddać go dalszej obróbce. Plik na pulpicie zawsze ma taka samą nazwę. Przeglądam automator i próbowałem coś takiego nagrać ale on naśladuje ruchy myszki, do tego ona jedzie 1cm na minute i nie trafia w cel ;). Proszę o pomoc koledzy jak i co...

#2 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 marca 2011 - 19:29

Pewnie lepszy tutaj będzie Apple Script, Automatorem na zasadzie przeciągnij i upuść tego wszystkiego nie zrobisz, a on po to właśnie powstał. Także jak już to AppleScript.

#3 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2011 - 19:50

A żebym przypadkiem nie napisał czego w "Apple Script", koledzy ja rysuje nie jestem informatykiem. PS ma fajna funkcje automatyzacji i w niej sobie radzę, ale bez szaleństw, liczyłem że w Automatorze taż podobnie nagram co mam zrobić.

#4 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 08 marca 2011 - 21:42

Systemowy Automator posiada jedynie podstawowy zestaw "komend". Pozostałych trzeba już poszukać - tu jest tylko przykład: Photoshop CS Automator Actions | Automator World Jeśłi nie ma tam tego czego szukasz - wpisz w google zapytanie w rodzaju "automator actions for photoshop".

#5 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2011 - 07:31

Hm... bardziej potrzebuje zautomatyzować "Art Text" niż Photo... Chciałem tak jak opisałem to w zapytaniu, pozatym - poddaje się to niestety nie dla mnie, robię to ręcznie i tak zostanie pewnie, liczyłem że to łatwiejsze jest.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych