Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[LC475] Instalacja systemu 7.5.3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ciapekk

ciapekk
  • 5 postów
  • SkądDom

Napisano 25 marca 2007 - 13:49

Witam! Mam problem: Na moim maku LC475 nie ma systemu, dysk był sformatowany na FAT32. Włączyłem Superbootera a z niego HDSC - wykryło dysk 0 i dałem "INITIALIZE" po kilkunastu minutach wyskoczył jakiś błąd, program powrócił do głównego menu, lecz już nie wykrywał dysku, ale dziwne, że dysk nadal pracował tak jakby był nadal formatowany. Wyłożyłem dyskietkę wyłączyłem komputer. Włączyłem ponownie i nic - nie wykrywa dysku. Nie wiem co mam z tym zrobić, pomysłów mi już zabrakło :), wygrzebałem ten komputer w piwnicy i chciałem go przywrócić do życia :-) , czekając na G3. Z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam Ciapekk P.S. Czy warto kupić G3 350Mhz, 448 RAM, 20 + 4 GB dysk + klawiatura i mysz na usb za 250zł?

#2 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 marca 2007 - 14:50

Czy warto kupić G3 350Mhz, 448 RAM, 20 + 4 GB dysk + klawiatura i mysz na usb za 250zł?



Myśle żę warto jeśli to jest PowerMac g3 B&W a nie Beige g3 chociaż można juz dostać PM g4 o jakieś 200 zł drożej..to juz twoja decyzja

Jeśli to PM G3 B&W to zwróc uwagę czy ma płyte główna rev.2 bo z rev.1 były jakieś problemy ( coś gdzieś czytałem jak miałem podobny zamiar )

#3 ciapekk

ciapekk
  • 5 postów
  • SkądDom

Napisano 07 kwietnia 2007 - 18:04

G3 to wersja B&W - już go kupiłem :), będe miał po świętach.
Wracając do tematu - podłączyłem dysk z LC475 (IBM 200mb) do jakiegoś starego kontrolera do SCSI. Kontroler został wykryty przez bios, lecz gdy zaczął wykrywać dyski mrugała tylko dioda na nim i na dysku. Nie mam 100% pewności czy kontroler jest sprawny. Podejrzewam jednak, że za wszystko odpowiada dysk.
Mam w związku z tym pytanie... Czy jeśli kupie np. taki dysk [URL="http://www.allegro.pl/item182877283_dysk_fujitsu_mab3091sc_9_1gb_scsi_80pin.html"]http://www.allegro.pl/item182877283_dysk_fujitsu_mab3091sc_9_1gb_scsi_80pin.html[/URL]Czy będzie on działał w tym maku ? Ew. jak już dostanę G3 mogę z niego wyciągnąć HDD 4GB i włożyć do LC. No i najważniejsze - Jeśli na dysku będzie FAT32 to czy HDSC mi go wykryje i sformatuje ??

Ale namieszałem ;) . Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi :)

#4 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 07 kwietnia 2007 - 19:18

ten dysk nie bedzie dzialal bez odpowiedniej przejsciowki - zauwaz ze ma 80 pinowe gniazdo, a w twoim maczku dostepne sa tylko 25-cio i 50-cio pinowe. a dysk w b&w nie bedzie scsi tylko ata...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych