Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

FreeM - co o tym myślicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 24 lutego 2011 - 09:28

Cześć
Co myślicie o sieci FreeM?
Zobaczyłem reklamę na facebooku, kliknąłem, przeczytałem to i owo no i doszedłem do wniosku, że oferta jest całkiem niezła.
Dlaczego?
-korzystanie z:
# Facebook
# Twitter
# Wikipedia
# Foursquare
# EuroSport
# FilmWeb
# Nimbuzz
# Nokaut.pl
Za darmo - bez konieczności doładowywania karty!
Czyli:
Jak karta traci ważność korzystam z tego darmowego neta i ważność przedłużana jest o 30dni.
Z tego co wyczytałem, karty nie musisz doładowywać, chyba, że nie masz za co zadzwonić.
Tak więc myślę sobie czy nie zamówić sobie tej karty (dostawa do domu za free) nie po to aby jej używać do smsowania i dzwonienia ale do surfowania po necie. W końcu po co mam marnować kasę na facebooka i wikipedię z własnej karty jak mogę mieć to za darmo?

Zamawiał z was ktoś taką kartę? Czy to wszystko jest takie różowe jak przedstawione na stronce na FB?
Chętnie bym zamówił, ale mimo wszystko ekhm... podawanie adresu mi się nie podoba :) (niby jak zamawiałem kubek z iSpotu to mnie nie okradli heeheh)

Nie wiem czy takie pytania są odpowiednie na forum komputerowym, ale to jedyne forum z którego korzystam (i do którego mam zaufanie)

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
Tomek


link do str. http://freem.pl/

#2 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 24 lutego 2011 - 13:36

Nosić dwa telefony (bo w domu przecież nie przeglądałbyś internetu na telefonie) po to by oszczędzić kilka megabajtów miesięcznie na Facebooka, Wikipedię i Filmweba (piszę te, bo tylko tych z wyżej wymienionych używam)? Jak dla mnie głupi pomysł, i jeśli chodzi o ofertę z internetem, to jeśli więcej piszesz to Orange One (sam używam, polecam!), a jeśli więcej internetu to Orange Free, chyba nic lepszego nie znajdziesz w żadnej sieci.

#3 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lutego 2011 - 15:59

@up
Strasznie drogi ten Orange. Z tego co się orientowałem miesiąc temu to w tej chwili najlepszą ofertę ma mBank Mobile i GaduAIR. Sam wybrałem mBank Mobile bo w tej chwili jest taka promocja, że co miesiąc dostajesz 50 MB transferu za darmo, a połączenia i smsy są bardzo tanie. W GaduAIR jest lepszy cennik jak chodzi o smsy i połączenia chyba, ale to też promocja i z Internetem biedniej. Dodatkowo w mBank Mobile można dostawać dodatkowe minuty jeśli ma się konto w mBanku, a 50 minut bez niczego na zachętę. To ostatnie akurat mnie nie skusiło, bo nie wykonuję takich operacji, za które mógłbym dostawać bonusy, ale 50 minut na start się przydało :)
Jak mi się mBank mobile nie spodoba, albo po obecnej promocji wprowadzą coś gorszego to sobie przeniosę znowu numer do lepszej sieci ;) Wolność rządzi.

Nigdy więcej żadnego Orange ani Ery. Przerobiłem już wszystkie sieci chyba i z tych największych to jedynie Play może czymś skusić, ale nie mam zamiaru brać udziału w ich polityce. W tych wszystkich dużych sieciach (głównie Erę i Orange mam na myśli) denerwuje mnie milion różnych pakietów (żeby było "taniej") i zapamiętywanie tych wszystkich reguł typu: "jak doładuję za 25 zł to dostanę 125 minut (tylko do Orange... -.-), a jak doładuję za 50 zł to 345".

#4 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 24 lutego 2011 - 23:03

Niestety nie wiedziałem. Jeśli będziesz miał dobry humor to możesz przenieść? :)

#5 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lutego 2011 - 13:27

Play jest super, oczywiście poza zasięgiem (chociaż w mieście jest w porządku). Przykładowo, doładowując za 30 zł, starczy na pakiet 1 GB i 1000 SMS-ów do wszystkich. Przy doładowaniu za 50-100 zł (czyli normalną stawkę abonamentową) jest naprawdę przyzwoicie. No, dla kogoś, kto mieszka w niemałym mieście.

#6 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 26 lutego 2011 - 13:02

a jeszcze lepiej zrobic tak w PLAY(troszke czasu to zajmie): -kupujemy kartę z ery za piątaka -rejestrujemy ją -idemy z papierami z rejestracji do PLAY-a -mówimy ze chcemy przenieść numer do play fresh -czekamy na wydruki i sie podpisujemy -najlepiej wydzwonic te 5 zł z ERY bo po przeniesieniu kasa przepada więc zakładamy w ten sam dzień karte z ery i dzwonimy np. do audiotele (nóż widelec sie uda dodzwonić :D) -na nastepny dzień numer jest przeniesiony -doładowywujemy za 5 zł i dostajemy 60 zł gratis na 90 dni do wykorzystania -5 zł przeznaczamy na pakiet internetu a 60 zł na smsy i rozmowy (no chyba ze za 15 zł jak doładujemy mozna kupić 500 MB) W sumie wydaliśmy 10 zł a mamy 60 zł + 100 MB pakietu (lub wydalismy 20 zł i mamy 60 zł + 500 MB pakietu) Można tak robić co miesiąc ;)

#7 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lutego 2011 - 21:43

Komu by się chciało?

#8 GacolekPL

GacolekPL
  • 257 postów
  • SkądTarnów

Napisano 01 marca 2011 - 20:30

Jak ktoś mieszka koło salonu play i ery :P Ale też iPhone 4 - 2000/2500 i kombinowanie takie ;D

#9 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 03 marca 2011 - 20:11

Dzisiaj doszedł do mnie starter owego FreeM.... puki co nic nie testowałem bo mają coś z siecia ;/ Nie za dobrze to o nich świadczy ehh..

#10 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2011 - 21:54

Nie wspomniałeś, że darmowy internet okupiony jest masą reklam.

#11 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 03 marca 2011 - 22:13

No bo niestety na stronie głównej się tym nie chwalą ;/ Teraz właśnie korzystałem przez chwilę z tego internetu i irytowały mnie te reklamy.... W sumie nic za darmo ci nie dadzą :P No cóż.. reklamy są, ale net i tak się w szkole przyda. Chociażby jutro bo mam 3 (wolne) w czytelni heehe

#12 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2011 - 22:43

To Warszawski Kochanowski widzę, że jest do przodu. Bo mamy Wifi w całej szkole. ^^

#13 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 03 marca 2011 - 22:54

No niestety... u nas miało być Wifi, ale dyrektor wpadł na super pomysł, że lepiej będzie na kablu mimo, że wszyscy informatycy prosili o net bezprzewodowy :/ Swoją drogą pracownie komputerowe mamy również niezłe... jedna z linuxem (ta lepsza), a druga z windowsami 98 -.- (300Mhz i 32MB ram) Pięknie się pisało dzisiaj Dialneta na tych komputerach... Postarajmy się o koniec OT

#14 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 10 maja 2011 - 14:07

UWAGA, UWAGA! internet we free m za darmo (cały net). Jest jakieś ograniczenie dniowe, ale po jego wykorzystaniu za 2zł/tydzień można znów buszować bez ograniczeń. Czyli wychodziłoby 8zł miesięcznie... nie jest aż tak źle.

#15 Murphy

Murphy
  • 70 postów

Napisano 11 maja 2011 - 20:20

A jak z zasięgiem? Na czyich nadajnikach to chodzi?

#16 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 12 maja 2011 - 07:41

Wszystko na stronie jest ... Zasięg PLUSA ... zamowilem se te kartę zobaczymy co to będzie :D

#17 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 12 maja 2011 - 18:11

10MB dziennie limitu,dziekuje postoje

#18 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2011 - 21:13

"Dziennie możesz wykorzystać 10 MB transferu. Jak go wyczerpiesz masz dwie możliwości: czekasz do nastepnego dnia albo wysyłasz sms surfmax na numer 8765 (2 zł) i masz zdjęty limit transeru przez następne 7 dni !" Nie wiem jednak jak to wygląda w praktyce :)

#19 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2011 - 21:55

Komercha i tyle. To już lepiej Orange Free na kartę, gdzie dostaje się za 25 zł 1GB do surfowania przez miesiąc (i dalej te 25 zł na dzwonienie...).

#20 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 13 maja 2011 - 17:37

10MB dziennie limitu,dziekuje postoje


Dlaczego? To jest tak akurat żeby sprawdzić portale informacyjne i facebooka w autobusie :)
Dobra oferta dla osób które mało korzystają z mobilnego neta i nie chcą za to płacić.

#21 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 13 maja 2011 - 19:36

strasznie niezrozumiala jest ta ich strona czy ktos posiada i moze powiedziec jak to jest po wykorzystaniu 10mb ?wysylacie sms za 2zl i macie nielimitowany internet bez ograniczenia predkosci?

#22 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 16 maja 2011 - 07:35

Korzystałem z FreeMa. Według mnie, atrakcyjna oferta. Darmowy net (chyba 10mb dziennie), dość tanie rozmowy. Do tego darmowy Facebook i te pierdoły. Jak dla mnie, dobra rzecz. Ale tu przydałoby się coś z DualSim, bo odkąd przeszedłem na iPhone'a, nie chce mi się co chwilę szpilki wyciągać z pudełka i przekładać karty. Tym bardziej że nie zawsze ową szpilkę mam przy sobie :D

#23 TTomekk

TTomekk
  • 1 741 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 16 maja 2011 - 13:07

Ja zwykle mam drugi telefon w plecaku- ten z Free M. Moim zdaniem to fajne, że w końcu coś dzieje się jeśli chodzi o mobilny internet. Ciekawe kiedy inni operatorzy obniżą stawki za net (chociażby do takiej jak w Orange Free na kartę 1gr za 100kb).

#24 kris1992

kris1992
  • 663 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 16 maja 2011 - 20:22

Do dupy to jest bo non stop przekierowywuje na reklamy ;/ Nawet jak se wykupisz za 2 zł ten pakiet nielimitowany niby bo jest limit 1gb na tydzień to i tak co chwila reklamy ;/

#25 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 16 maja 2011 - 20:43

W sumie bez rewelacji. Osobiście moim zdaniem dużo lepiej wypada GaduAir dla mniejszych miejscowości i Play dla większych. Ta oferta to jednak głównie do osób, które chcą za darmo mieć neta w komórce (jeśli dobrze rozumiem, nie trzeba doładowywać telefonu co 30 dni za 25zł). Jeśli się jednak doładowuje regularnie te 20zł/30zł, to bardziej opłacalni są operatorzy wcześniej wymienieni;>




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych