Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Audio] Ableton Live-nagrywanie wokalu z Vokal VST


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 23 marca 2007 - 16:14

czy ktos uzywa pluginow VST do Abletona Live? chcialbym wyprobowac pluginy vst do vokalu. jesli ktos uzywa to prosze, niech sie wypowie.

#2 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2007 - 16:25

more data

#3 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 23 marca 2007 - 17:11

chodzi o to ze jeszcze nie mam takowych pluginow. pytam bo nie wiem skad i co sciagac. mam abletona 5 ale niebawem 5.2 poniewaz UB. (MBP) wokal nagrywam mikrofonem shure beta 58A oraz urzadzenie ktore sluzy mi jako przedwzmacniacz-UX1.

#4 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2007 - 17:22

skąd? kupić takie jakie potrzebujesz. nie wiem czy ableton jest dobrym programem do nagrywania, na twoim miejscu raczej skupiłbym się na cubase lub logic.

#5 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marca 2007 - 00:13

6, hehehe.... chiba Autotune się by przydało, co nie ? A może siakiś nowy ...??@ eeeep... Intonator ?????????????? albo czosztakego

#6 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marca 2007 - 00:22

TC Intonator HS jest do bani.

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marca 2007 - 00:25

TC Intonator HS jest do bani.

Święte słowa Glub wiesz o co chodzi - ale co tam - widziałeś kiedyś czyste nuty wokalistów ??? Już wolę Intonatora, zwłaszcza jak mi jakiś dupek smędzi... hahahahahaha - dobrze mu tak.. hahahaha... niech jedzie jak rrrrrrrrrrrrrrrobbbbottttttttt hahahahahahahahaha

#8 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 24 marca 2007 - 02:24

robot? gdzie?

#9 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marca 2007 - 02:39

6.

wird sind die roboter... np.

Ale Tune firmy Waves jest jeszcze gorszy. To zależy też troszkę od źródła i ustawień...

Bo " Do yououo believe in love after love" Cher, czyli efekt świrującego Autotune'a może być piękny.
Albo ten hicior: Blue czy jakoś tak - śpiewający fajny robot.

Fajne są też Vocoder fx, albo głosy z telefonu z Marsa

#10 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 24 marca 2007 - 14:31

hm mars nie mars ale potrzebuje porady co zrobic aby wokal brzmial w miare okej. obcinac skrajne tony? wysokie np? czy moze jakis plugin czy cos do GB albo Logica

#11 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marca 2007 - 14:58

Kokos- raz widziałem śpiewaczkę śpiewającą czysto ale tylko raz. Waves Tune Demo nie mogłem aktywować ilokiem więc odpuściłem, Autotune jest bardzo dobry ale Melodyna wydaje się być bardziej zaawansowana, lecz to już inna para kaloszy za 700$ o ile pamiętam to cher robili przy pomocy vocodera sterowanego midi [Digital Talk?] Pokłos- popracuj jakimś EQ, sprobuj podbić jakąś częstotliwość a potem szukaj najbrzydszej i podetnij ją, sprobuj kompresora, dodaj pogłosu. Wiesz takie rady generalnie są do bani, nie ma recepty ogólnej na wszystko.

#12 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marca 2007 - 17:55

6,

generalnie :

- przede wszystkim wyrownaç intonację
-

Pokłos- popracuj jakimś EQ, sprobuj podbić jakąś częstotliwość a potem szukaj najbrzydszej i podetnij ją,

możesz też podbić lekko prezencję 3-5kHz, podciąć dudniący dól poniżej 80Hz - dodać "powietrza' wokół 12-16kHz
-

sprobuj kompresora

, ale lekko wyrównaj i podciągnij rms limiterem
-

dodaj pogłosu.

- np early reflections, albo lekkie echo -krótkie z obcięciem gory na odbiciu

#13 tomekatomek

tomekatomek
  • 128 postów

Napisano 24 marca 2007 - 18:40

Tutaj jest pare plaginow moze cos znajdziesz:
http://www.music-boss.com/freeware.htm

#14 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 26 marca 2007 - 09:44

Jeśli masz Logica, nie potrzebujesz nic więcej, żeby wokal brzmiał "w miarę ok". Jeśli oczywiście nagrasz pojemnościówką z dużą membraną. Ja zapinam korektor, podkręcam "półkę" od 13 kHz w górę i lekka górka koło 1-2 kHz. To tak mniej więcej - zależy od barwy samego wokalu. Albo exciter, który również jest w Logicu. A potem kompresor i już. Jeśli koniecznie chcesz coś kupić, kup korektor Focusrite (czerwony), Aural Exciter Aphexa i RVox (to wszystko plug-iny) i jeśli jeszcze zostanie Ci 10.000 na Neumanna, będziesz miał full wypas :)

#15 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marca 2007 - 10:08

cheniek- zapomniałeś o najważniejszym- o pomieszczeniu- jeśli będzie do kitu to bajery za tysiące dolców mu nie pomogą. chyba że przyjąłeś takie założenie. Aphex aural exiter jest do bani- jeśli będzie go stać na czerwoną serię focusrite to stać go na SPL np Tube vitalizer. BTW w wavesa bym się nie pchał- na jego miejscu wolałbym już kupić UAD-D1 lub Powercore [akurat powercore mam, co prawda element ale jest :)]

#16 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 26 marca 2007 - 11:01

nic nie rozumiem. uzywanie taki terminow i skrotow myslowych ktorych moj mozg nie rozszyfrowuje. po prostu zamienie abletona na Logica i sie pobawie a moze cos uzyskam..jak nie to poszukam stodoly bo sznur juz mam.

#17 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marca 2007 - 11:26

nic nie rozumiem.... poszukam stodoly bo sznur juz mam.


6,

nie idź na łatwiznę :wink:

Jest literatura, niestety nie poskojęzyczna.
Jeśli wpiszesz w Google "podręcznik realizatora dźwięku", to wyskoczy też taka książka

#18 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 29 marca 2007 - 08:44

Racja - czasem człowiek zapomina o rzeczach oczywistych... ;)

#19 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 02 kwietnia 2007 - 12:21

6,

Jeśli wpiszesz w Google "podręcznik realizatora dźwięku", to wyskoczy też taka książka



POZYCJA NIEDOSTĘPNA JUŻ W SPRZEDAŻY



#20 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 kwietnia 2007 - 13:17

6, wykupiłem cały naklad - 1szt. :wink:

#21 dredziarz

dredziarz
  • 869 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 02 kwietnia 2007 - 13:20

hehe, dobre ;) może jeszcze Ty ją napisałeś ;D

#22 pierun

pierun
  • 27 postów
  • Skądpoznan

Napisano 08 kwietnia 2007 - 08:01

poklos, jesli chcesz nagrywac wokale jak w studio tzn full profesjonal to tak jak chlopaki wczesniej rzekli...ale jesli chcesz poprostu nagrac wokal zeby gadalo dla ucha ok to spoko uzyj abletona i fx z jego zasobow do ustawien - nie widze problemu. Nawet bez przedwzmacniacza da rade...kwestia jest tylko jakie sa oczekiwania co do jakosci wokali he pozdawiam

#23 Poklos

Poklos
  • 703 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 09 kwietnia 2007 - 00:10

co to znaczy: " uzyj abletona i fx z jego zasobow do ustawien "? co to jest fx? niedlugo bede mial juz Logica wiec się w nim pobawie ale narazie w tym abletonie poszukam tych fx.

#24 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 kwietnia 2007 - 10:55

pokłos- logic będzie zdecydowanie lepszy od abletona, gdyż to jest narzędzie typowo do zastosowan produkcyjnych live, nie do miksowania, choc to tez potrafi.

#25 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 kwietnia 2007 - 14:41

6,

fx = effects [i:'feks] = efekty.

Czyli sposoby zmiany barwy, tembru, obwiedni, pozycji w polu stereo danego dźwięku.

Np., efekt oddalenia dźwięku od słuchacza i brzmienia w pomieszczeniu uzyskamy za pomocą sciszenia wyższych częstotliwości widma dźwięku i przepuszczenie go przez rewerberator (nie myl z wibratorem :smile:) generujący pogłos lub echo.

Poklos zanim odpalisz lodzia - poczytaj cokolwiek.... [pliz]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych