Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odzyskiwanie danych z dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiwo

wiwo
  • 96 postów

Napisano 16 lutego 2011 - 23:08

Witam niestety podczas dziwnej operacji w Lightroomie (przenoszenie biblioteki z innego komputera i kombinowanie ze ścieżkami do zdjęć) coś za mocno wykombinowałem i lightroom wyczyścił mi folder w którym miałem wszystkie zdjęcia z 2010 roku... a trochę ich było (około 100gb) chciał bym je odzyskać, niestety nie ma ich w koszu ani żadne cofnij nie działało jedyna opcja to odzyskiwanie danych z dysku, tylko tutaj pojawia się problem ponieważ dysk to dysk zewnętrzny na USB o pojemności... 2TB po wykasowaniu tych zdjęć nic na dysk nie nagrywałem. Próbowałem odzyskać zdjęcia programem GetDataBack for FAT (dysk ma system plików FAT32, program dla windows na innym komputerze) ale niestety program się zawiesza, i po zakończeniu pierwszego etapu (chyba przeszukiwania, nie znam się na procesie odzyskiwania) pokazuje mi się napis please wait... i tak od godziny, samo przeszukiwanie trwało około 27 godzin... co mam zrobić żeby odzyskać te dane? jakiego programu użyć żeby dał radę przeszukać tak duży dysk? i żeby ten proces nie trwał tydzień? chciał bym odzyskać dane z tego dysku i nagrać ja na drugi 250gb (w tej chwili czeka pusty) będę na prawdę wdzięczny za pomoc!

#2 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2011 - 23:11

Data Rescue 3 - uratował mnie kilka razy.
Jest demo: Prosoft Engineering - Products

#3 wiwo

wiwo
  • 96 postów

Napisano 16 lutego 2011 - 23:16

do czego upoważnia wersja demo? nie chciał bym żeby okazało się pod koniec przeszukiwania że muszę zapłacić milion żeby móc te dane odzyskać

#4 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 16 lutego 2011 - 23:18

Wprawdzie bardziej do kart flash, ale spróbuj tym: Lexar Image Rescue 3 – Free Full version Download

P.S. Program pierwotnie dodawany do kart Lexara z serii Professional (tych w pudełku). Teraz dodają wersję 4 - jest jednak bardzo uproszczona w stosunku do wersji 3.

#5 grzewac75

grzewac75
  • 28 postów
  • SkądRodgau, Niemcy

Napisano 19 marca 2011 - 21:49

Ja właśnie testuję program do odzyskiwania danych Disk Doctors! Póki co zainstalowałem wersję demo, która pozwala na przeszukanie dysku twardego i wykazania znalezionych plików!
Hard Drive Data Recovery Software to Recover Deleted Lost Data, Files & Outlook Emails

Program trochę kosztuje, stąd też zastanawiam się, czy warto go kupić, gdyż nie mam doświadczenia. Może ktoś zna już ten progrma i poradzi coś, albo ewentualnie jakaś alternatywa?

#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 19 marca 2011 - 22:20

http://www.stellarin...ta-recovery.htm

#7 grzewac75

grzewac75
  • 28 postów
  • SkądRodgau, Niemcy

Napisano 24 marca 2011 - 20:51

Kupiłem program i co się okazało? Odzyskiwanie plików możliwe pod warunkiem że komp od czasu utraty danych nie był używany! Znalazł mi pliki, ale akurat nie te, które potrzebowałem! Odradzam software! Chyba muszę się już pogodzić z kompletną utratą danych! CHyba że ktoś z Was ma jakiś pomysł!

#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 24 marca 2011 - 21:13

Dostałeś już przecież inne propozycje - sprawdziłeś je chociaż ? Najlepszy z komercyjnych jest Data Recovery 3 polecany przez @Jeremy.

P.S. Wypróbuj sobie jeszcze to: http://www.subrosaso...o&products_id=1

#9 P.DYkban

P.DYkban
  • 47 postów

Napisano 12 sierpnia 2011 - 09:13

Dostałeś już przecież inne propozycje - sprawdziłeś je chociaż ? Najlepszy z komercyjnych jest Data Recovery 3 polecany przez @Jeremy.

P.S. Wypróbuj sobie jeszcze to: FileSalvage - Mac OS X Data Recovery, Undelete Files, Rescue Lost Data


Problem w tym, że odzyskuje dane bez struktury katalogów. Po formacie dysku odzyskał większość plików, ale co z tego jak wszystkie mają zmienione nazwy i są w "jednym worku"

#10 Marucins

Marucins
  • 861 postów

Napisano 14 sierpnia 2011 - 13:15

Widać iż każdy oferował coraz to gorsze badziewie. Nie jest to darmowy program ale ma ogromny potencjał, odzyskuje całe tablice partycji, wraz z danymi a co za tym idzie struktura katalogu jest zachowana.

R-Studio for Mac -> File Recovery and Data Recovery Software. Hard Drive recovery utility -> $80 wart swojej ceny

#11 arturwica

arturwica
  • 27 postów

Napisano 28 lutego 2016 - 17:32

Widać iż każdy oferował coraz to gorsze badziewie. Nie jest to darmowy program ale ma ogromny potencjał, odzyskuje całe tablice partycji, wraz z danymi a co za tym idzie struktura katalogu jest zachowana.

R-Studio for Mac -> File Recovery and Data Recovery Software. Hard Drive recovery utility -> $80 wart swojej ceny

 

Czy odzyskuje skasowaną partycje Boot Camp? 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych