Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ACD 23" i awaryjnosc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 yarosh

yarosh
  • 165 postów
  • Skąd

Napisano 21 marca 2007 - 00:48

Witam Przymierzam sie do zakupu 23" monitora Apple Cinema Display. Wyswietlacz prawdopodobnie bedzie sprowadzony zza oceanu zatem moge sie spodziewac problemow z ewentualna naprawa gwarancyjna stad moje pytanie: macie jakies doswiadczenia co do awaryjnosci tego sprzetu? pozdr.

#2 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 21 marca 2007 - 14:54

Raczej nie sa awaryjne. Mi w jednym 30" rypnela raz lampa, ale to naprawde jakis wadliwy model musialem trafic. Te monitory sie zbyt czesto nie psuja wiec nie ma co sie obawiac wedlug mnie. Chyba, ze dorwiesz jakis wadliwy model czego nie zycze.

#3 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 22 marca 2007 - 08:44

Sprawdz tylko jakość matrycy przed zakupem (czy jest równomiernie podświetlona i nie ma Bad Pixeli) Ostatnio ktoś z Forum dwa czy trzy egz. z rzedu w iSpotach musiał odpuścić ze względu na pixele

#4 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 22 marca 2007 - 14:39

Tygrysio - ja za "sprowadzony" mysle, ze raczej nie bedzie mial takiej mozliwosci :(

#5 yarosh

yarosh
  • 165 postów
  • Skąd

Napisano 23 marca 2007 - 21:20

dzieki za odpowiedzi. szczerze mowiac to obecnie dosc powaznie rozwazam propozycje Della 24" (2407WFP) ewentualnie dozbieram drugie tyle i kupie jakies polprofesjonalne Eizo ColorEdge pozdr.

#6 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 23 marca 2007 - 23:20

Posiadam od czerwca'06 ACD23' i prócz dwóch martwych pikseli oraz jednej tajemniczej plamki na środku ekranu bez zarzutu. Drugiego jednak bym sobie nie dokupił, bo wybieram własnie nowy model EIZO S2411W z dwoma wejściami DVI;)

#7 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 23 marca 2007 - 23:42

Posiadam od czerwca'06 ACD23' i prócz dwóch martwych pikseli oraz jednej tajemniczej plamki na środku ekranu bez zarzutu. Drugiego jednak bym sobie nie dokupił, bo wybieram własnie nowy model EIZO S2411W z dwoma wejściami DVI;)


Kupiłeś go widząc te pixele czy objawiły sie po jakims czasie uzytkowania ?? :roll:

#8 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 24 marca 2007 - 00:53

Kupiłem z martwymi pikselami, ale to raczej trzyma się spokojnie w normie i przy takiej rozdzielczości, ciężko je zauważyć. Co do plamki na środku ekranu, to nie jestem pewien do końca, ma wielkość około 8x8 pikseli( wygląda jak wypalone) - cholera wie co to, ale również mi nie przeszkadza ( także i nie pomaga...:D ).

#9 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 24 marca 2007 - 10:08

hmmm Podziwiam :) ja nosze sie z zamiarem zakupu ACD a bede szukał egz. "idealnego" ot takie niegrozne zboczenie :)

#10 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 25 marca 2007 - 08:48

Ja bym z przyjemnoscia kupil sobie Eizo gdyby tylko nie ich durny design i brak tych monitorow w sklepach w CA :/

#11 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 25 marca 2007 - 11:02

ja kupilem ostatnio monitor Benq FP241W i jest to zdecydowanie lepszy wybor niz Apple 23". lepsza jakosc obrazu, zlacza DVI-D, VGA, S-Video, Component, Composite, HDMI. Jest lepszy niz Dell 24''

pozatym pivot, ustawianie wysokosci itp. oczywiscie nie jest tak ladny jak apple cinema diplay :] no ale cos za cos.

W pracy mam 23'' Appla i ma mnostwo subpikseli ktore pojawiaja za kazdym razem inaczej :] pozatym obraz zostaje czyli jezeli zostawisz monitor bez wygaszacza przez np 5 minut to potem obraz zostaje :] i mija sporo czasu za nim obraz wroci do normy co jest bardzo denerwujace. jednym slowewm nie polecam.


test benq

http://www.bit-tech....q_FP241W/1.html

#12 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 25 marca 2007 - 15:07

Wprawdzie bardziej niz 23" celuje w 20" ACD ale z tego co ogladałem w iSpotach oraz pytałem posiadaczy to odsetek "wadliwych" pixeli wsród 20" jest bardzo niewielki - wrecz znikomy .... taka przypadłosc 23" ??

#13 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 26 marca 2007 - 01:47

hmmm Podziwiam :) ja nosze sie z zamiarem zakupu ACD a bede szukał egz. "idealnego" ot takie niegrozne zboczenie :)

Oj będzie ciężko znaleźć taki idealny model, gdyż monitory ACD należą, o ile mi wiadomo do drugiej klasy wg normy ISO 13406-2, a co za tym idzie dla 23' modelu dopuszczalna liczba wadliwych pikseli to 6. Mój egzemplarz liczy 2 więc wszystko trzyma się w normie.
Potwierdzam też, to co pisze sagat, że gdy przełączę się na pulpit po pracy w jakimś programie, to widzę przez długą chwilę (jak wieczność!) jego poświatę, "cień"(duchy....?:shock: ). Ot, takie dziwy...

#14 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 26 marca 2007 - 02:42

Oj będzie ciężko znaleźć taki idealny model, gdyż monitory ACD należą, o ile mi wiadomo do drugiej klasy wg normy ISO 13406-2, a co za tym idzie dla 23' modelu dopuszczalna liczba wadliwych pikseli to 6. Mój egzemplarz liczy 2 więc wszystko trzyma się w normie.
Potwierdzam też, to co pisze sagat, że gdy przełączę się na pulpit po pracy w jakimś programie, to widzę przez długą chwilę (jak wieczność!) jego poświatę, "cień"(duchy....?:shock: ). Ot, takie dziwy...


Coś jakby za długi czas reakcji matrycy ( choć bawiąc sie w iSpot 30" i 20" nie widziałem opisanego efektu "cienia" .... Ech mam nadzieje ze norma jest bardziej przychylna dla 20" ze wzgledu na ten fantastyczny (moim zdaniem) design nie bede rezygnował z ACD.... Swoja droga jak sie sprawuje przy odtwarzaniu filmów ??:rolleyes:

#15 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 26 marca 2007 - 06:59

ale tu nie chodzi o "długi czas reakcji matrycy" tylko o obraz ktory zostaje jakby wypalony na matrycy . Mozna to sobie wyobrazic tak: masz np czarny pulpit na nim odpalasz np safari zostawiasz na 5 minuti popieciu minutach jak zminimalizujesz ekran safari to na ekranie zostaje ci czarne tlo z jakby nalozonym obrazkiem safari tak m/w z przezroczystoscia 15% :] morzesz nawet text przeczytac chociaz safari jest ukryte w docu :] Jak nadal nie rozumiesz to moge fote strzelic :)

#16 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marca 2007 - 07:39

po 6-7 godzinach pracy zostaje mi ślad po spotlighcie i dacie oraz fladze na górnym pasku findera (i niczego nie ćpałem) jak się dobrze przyjrzeć to widać nawet cień po samym pasku, wcześniej miałem nie najgorsze zdanie o ACD, ale "po tym" drugiego ACD już nie kupię, mam obok monitor formaca i takie cuda się nie dzieją ile by nie pracował. Wszystko znika gdy monitor postoi nie włączany kilka godzin, a potem od nowa. Panowie z serwisu stwierdzili, że to nie możliwe... Jeszcze go do nich nie zawiozłem, ale zawalczę z nimi pod koniec gwarancji, bo to żart ze strony apple żeby takie rzeczy w monitorze za 4500 się działy po pół roku używania... z tego co wiem to nie jest odosobniony przypadek.

#17 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 26 marca 2007 - 09:38

Qrde pojde az do iSpota i przetestuje .... ale wyglada na to ze te ewidentna wada mam tylko nadzieje ze nie przypadlosc ogolna ACD :(

#18 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 26 marca 2007 - 09:46

No dokładnie, tak wygląda jak tu piszą przedmówcy, czasem można czytać spokojnie litery. Szkoda, że nie można wykonać print-screena:D A swoją drogą wydawało mi się, że to jest ogólna przypadłość LCD-ków, bowiem wcześniej miałem tylko miesięczną przygodę z bardzo udaną 19tką Fujitsu- Siemens. Chyba zgłoszę to do serwisu, bo mi także jakoś w maju mija ten marny rok gwarancji:/ Niestety ja jeszcze załapałem się na cenę 5600 i po tym co teraz przeczytałem, jestem z lekka zły:( Co do smużenia w filmach, to nie występuje wcale, w ogóle parametry, które w większości sprzętu są pisane na wyrost, to tu jakby odwrotnie. Więc w przypadku Apple'a nie pisano tutaj bajek, ale to moja subiektywna opinia.

#19 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 26 marca 2007 - 13:40

dolacze sie z biadoleniem na acd 23. mala firma w austrii, 6 sztuk acd 23. ani jedna moim zdaniem nie nadaje sie do pracy wszystkie - maja bad pixele 2 - 5 szt. na wszystkich pojawiaja sie raz na jakis czas (zupelnie losowo) piksele, ktore wygladaja jak martwe, ale po nastepnym wlaczeniu dzialaja juz normalnie. do tego dochodzi ta dziwna mora, ktora zostaje po pracy i widac, ze chlopaki ogladaja stronki z nie do konca ubranymi paniami. dwa byly juz w serwisie, wymieniono lampki. sliczny jest ten monitorek, ale jakos mi nie pasuje. ale potwierdzam, ze przy filmach jest wysmienicie. tu jest faktycznie CINEMA. martwiaki sie gubia, zadnych smuzen ani innych brzydkich przypadlosci. poza tym obraz jest swietnie widoczny pod duzym katem. do tego polecam serdecznie, ale do pracy...
  • darekmil lubi to

#20 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 26 marca 2007 - 17:05

Podzielam zdanie kolegi Fadro jest dokladnie tak jak mowi.

#21 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 26 marca 2007 - 17:27

a Macie moze doswiadczenia z ACD 20" ?? ten mi odpowiada i ciekaw jestem jak jest z tym modelem :(

#22 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 27 marca 2007 - 22:14

Tak ja mówiłem tak zrobiłem :) pojechałem dziś do iSpotu i Bardzoooo Wnikliwie poddałem testom monitorki ACD (30"23"20") 23" nawet 2 egz. :) i na żadnym nie uswiadczyłem ani Bad pixela (sprawdzałem na ewentualność wystepowania sub-pixeli na różnych kolorach) dodatkowo sprawdzalem czy dam rade zaobserwować efekt ktory opisywany był (cien) .... Niestety a moze stety nie zaobserwowałem go na zadnym monitorku :) Wiec nic innego jak monitory o ktorych tu mowa są Ewidentnie uszkododze :(

#23 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 29 marca 2007 - 13:23

Tak ja mówiłem tak zrobiłem :) pojechałem dziś do iSpotu i Bardzoooo Wnikliwie poddałem testom monitorki ACD (30"23"20") 23" nawet 2 egz. :) i na żadnym nie uswiadczyłem ani Bad pixela (sprawdzałem na ewentualność wystepowania sub-pixeli na różnych kolorach) dodatkowo sprawdzalem czy dam rade zaobserwować efekt ktory opisywany był (cien) .... Niestety a moze stety nie zaobserwowałem go na zadnym monitorku :) Wiec nic innego jak monitory o ktorych tu mowa są Ewidentnie uszkododze :(


zeby zauwazyc ten efekt trzeba troszke czasu. chlopaki tutaj zaczeli to zauwazac po okolo dwoch tygodniach pracy.ciezko mi powiedziec czy cos sie po prostu po jakims czasie zaczyna z tymi monitorkami dziac, czy wczesniej nie zwraca sie na to uwagi, ale jesli 6 na 6 ma taka przypadlosc to juz nie jest dobrze. wczesniej myslalem, ze to jakas nieciekawa seria moze, ale widze ze problem jest tez ze sprzedawanymi poza austria, zreszta wczoraj kolega przywiozl acd 23 z danii i efekt jest ten sam (monitorek jest dwumiesieczny). przy czym on uzywa go jako telewizora glownie i mniej mu to przeszkadza. ale powtarzam: sa piekne:)

#24 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 29 marca 2007 - 18:26

zeby zauwazyc ten efekt trzeba troszke czasu. chlopaki tutaj zaczeli to zauwazac po okolo dwoch tygodniach pracy.ciezko mi powiedziec czy cos sie po prostu po jakims czasie zaczyna z tymi monitorkami dziac, czy wczesniej nie zwraca sie na to uwagi, ale jesli 6 na 6 ma taka przypadlosc to juz nie jest dobrze. wczesniej myslalem, ze to jakas nieciekawa seria moze, ale widze ze problem jest tez ze sprzedawanymi poza austria, zreszta wczoraj kolega przywiozl acd 23 z danii i efekt jest ten sam (monitorek jest dwumiesieczny). przy czym on uzywa go jako telewizora glownie i mniej mu to przeszkadza. ale powtarzam: sa piekne:)


Rozumiem .... Testowałem tam monitory które są wystawowe i świecą conajmniej 10h dziennie .... testowałem na różnych oknach (Safari , GarageBand, Finder - na full Screen i zmniejszone okienka) specjalnie usuwałem tapete tworząc jednolite tło (i ciemne i jasne) zeby ewentualnie zobaczyć tą poświate .... Okienka Safari zostawiałem właczone na kilka-kilkanaście minut po czy minimalizowałem i .... NIC no naprawde nie jestem ślepy :) pozatym nie zaobserwowałem wadliwych pixeli .... moze poporstu miałem szczeście .... naprawde nie wiem co o tym myśleć .... Oczywiście wierze w to co Piszą użytkownicy ale też zdaje sobie sprawe z tego co widziałem .... :)

PS. Dodatkowo pytałem Sprzedawcy (a nawet dwóch) czy spotkali sie z takim problemem w ACD - Odpowiedz pierwsze słysze :( (z drugiej strony wiem jednak zeby nie traktować opini sprzedawcy jako obiektywnej ) :)

A moze ja poprostu jestem juz troche ślepy ?? :D

#25 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 30 marca 2007 - 21:48

ok. nie jestes slepy. graz, kilkusettysieczne miasto na poludniu austrii. dwa acd 23 stoja sobie. i dzialaja pieknie! bylem kolo 17 wiec byly pare godzin wlaczone i nic. zupelnie. albo ktos robi klienta w trabe (dwa z wymienionych przeze mnie wczesniej byly kupowane w tym sklepiku) albo to niektorzy nie maja szczescia. ale fakt. egzemplarze "wystawowe" wygladaja na super dzialajace. wspolczuje tygrysiowi. bogu dzieki ja nie musze podejmowac takiej decyzji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych