Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

FCP na macu z intelem GMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 04 lutego 2011 - 14:10

Czy Final Cut Pro będzie działać na mac z taka nieszczęsną karta graficzną? Spotkałem sie na necier z opiniami że tak.

#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 lutego 2011 - 14:20

Wiem na pewno, że ostatnie wersje potrzebowały grafik 128MB i nie pozwoliły nawet instalować się na GMA950. Ale był jakiś opis w necie, jak to ominąć.

#3 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2011 - 14:21

Podobno niektórym się udało... niemniej jednak będzie to katorga, a nie montaż, bardziej się zniechęcisz, niż zachęcisz. Złożysz klip HD z 10 krótkich ujęć z przejściami i poprawisz kontrast, po czym będziesz musiał czekać godzinę, żeby go zobaczyć w miarę płynnie.

---------- Wpis dodano o 14:21 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:20 ----------

Poza tym nie zaznaczyłeś, czy chodzi o gma950 czy o x3100, co nie zmienia faktu, że nie będzie to fajnie działać.

#4 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 04 lutego 2011 - 14:22

ok czyli jaka wersja FCP pójdzie na macu mini z gma 950?

#5 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2011 - 14:39

Nie wiadomo, może 4.5, może 5... ale to i tak są zabytki już, nigdzie tego nie kupisz. Może nie jestem montażystą z 50letnim stażem, tylko 3-4 letnim, ale jednak tłumaczę Tobie - montowanie na maku mini albo na macbooku to jak przyjechanie traktorem na wyścigi F1...

#6 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 04 lutego 2011 - 14:44

:) to oczywiste że GM 950 to poracha. Bardzo spodobał mi FCE. Z FCP najbardziej interesował Motion może coś innego w zamian tak by łączyć to co zrobię na C4D. Macie jakiś pomysł np. sam Motion plus FCE. Lub jakieś inne rozwiązanie zanim nie szarpnę się coś z wyższej półki sprzętowej.

coś takiego chciałbym sobie porobić :)

#7 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2011 - 15:12

Motion, jeżeli myślisz o compositingu i efektach 3d, to jest jeszcze większy potwór niż fcp. Poza tym, przynajmniej w moim fragmencie środowiska "pro video", motion nie uchodzi za dobry program, lepiej pójść w AE, Combustion, Smoke, Shake... To, co zalinkowałeś, da sie zrobić w Motion 4, ale da się także zrobić w wielu innych programach, zaraz pewnie odezwą się głosy, że nawet lepiej ;)

#8 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 04 lutego 2011 - 15:21

właśnie Shake ten program mnie intryguje co o nim myślisz? Ma jakiś intuicyjny interfejs? Czy może AE??

#9 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2011 - 15:41

Shake jest dla fanatyków... ;) Apple już przestał go wspierać niestety, ale jego wielką zaletą jest prędkość działania. AE jest najpopularniejszy, mnogość wtyczek, jakie do niego są czyni pracę bardzo szybką i przyjemną :)

#10 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 04 lutego 2011 - 15:44

:) narazie spróbuję z AE C4D. Jak zmienię kompa FCP.

#11 zbigy

zbigy
  • 17 postów

Napisano 06 lutego 2011 - 11:06

Shake raczej tylko compositing i tak jak kolega ex3v wspomniał apple już o nim zapomniało. Szkoda, bo był całkiem sprawny a i cena (300 USD) była bardzo zachęcająca... Teraz większość shake'owców przesiadła się na Nuke'a, który ma ogromne możliwości ale i cenę bardziej adekwatną (ok. 4500 USD). AE na początek wydaje się najlepszym wyborem, bo tu nie tylko compositing ale i motion design (o tym zapomnij w systemach nodowych). Kosztuje całkiem rozsądnie i muszę przyznać, że ostatnio nawet przesiadłem się z FCP do Premierki CS5, chociaż zawsze byłem zagorzałym fanem FCP. Nowa wersja premierki jest już naprawdę niezła i FCP ma co nadrabiać! Production Premium można już za ok. 6000 PLN kupić, w którym masz AE, AI, PS, PP czyli wszystko to, co powinno wystarczyć a osobno kosztuje fortunę.

#12 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 07 lutego 2011 - 23:29

Jakoś mi przypadł do gustu sposób działania FCE a LiveType jest bardzo dobrym programem. Wiem że na razie będę musiał zadowolić się Adobe . Jak ktoś odpalił motion na gma niech napisze swoje refleksje jak będzie tak miły. :)

#13 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 08 lutego 2011 - 20:39

mam okazje tanio nabyć Shake 4.1 wraz z tutakami z lyndy.com może to wsiąść zamiast AE cs3 na początek?

#14 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2011 - 06:19

na początek to raczej AE- Shake to typowe narzędzie filmowe do rozdzielczości nawet 4k i nie uświadczysz w nim efektów i narzędzi z AE. Shake jest trudniejszy i oparty na zupełnie innej zasadzie działania której nie wykorzystasz- co innego AE które na pewno sprawi Ci radość. Bez materiału kinowego lub 3D kinowej rozdzielczości nie masz co za Shake się zabierać. Pozdrawiam T

#15 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 09 lutego 2011 - 09:30

lol shake to jakiś monstrum do filmów :) z tego wynika

#16 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2011 - 12:03

Dokąd był rozwijany wykorzystywano go właściwie we wszystkich filmach jakie oglądałeś:)

#17 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 09 lutego 2011 - 12:39

Czemu apple go zabiło?

#18 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2011 - 22:54

To był dobry soft- nie bardzo wiem, chyba nie umieli go rozwijać.

#19 zbigy

zbigy
  • 17 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 21:03

A ja myślę, że zwyczajnie się nie opłacało. Konkurencja stała się coraz silniejsza, więc nie było sensu brnąć dalej w rynek prosumencki. Bardziej zapewne opłaca się co roku wydanie nowego iP... Wcale bym się nie zdziwił jakby to samo za jakiś czas spotkało FCP. Już teraz siódemka jest mocno przestarzała, więc musieliby sporo nadgonić.

#20 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 lutego 2011 - 04:54

A ja myślę, że zwyczajnie się nie opłacało. Konkurencja stała się coraz silniejsza, więc nie było sensu brnąć dalej w rynek prosumencki. Bardziej zapewne opłaca się co roku wydanie nowego iP... Wcale bym się nie zdziwił jakby to samo za jakiś czas spotkało FCP. Już teraz siódemka jest mocno przestarzała, więc musieliby sporo nadgonić.

ale jaka konkurencja? Jedyny konkurencyjny soft to był wielokrotnie droższy Nuke. Ani Fusion, ani AE nie było konkurencją a cena Shake była super konkurencyjna i miał ogromną popularność. I nie rozumiem gdzie i w stosunku do czego FCP jest przestarzały...

#21 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 11 lutego 2011 - 09:46

Ja np wielokrotnie spotykałem się z opinią że after jak i cała premiera nadają się max do wesel przy FCStudio. Swoją drogą mogę nabyć za 50 zł Motiona 2.1 opłaca się?

#22 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 11 lutego 2011 - 16:01

Gdyby nie fakt, że jest na PPC... Ja również spotkałem się z taką opinią, zresztą mój znajomy montuje na Premiere i nie raz go krew zalewała (ponoć przy CS5 jest lepiej). Ja osobiście tego programu nie trawię :P

#23 Jankesik

Jankesik
  • 479 postów
  • SkądCzęstochowa/Poland

Napisano 11 lutego 2011 - 16:46

Motion 2.1 jest już wersją także pod Intela ale nie ma w nim camery wszystko z pierwsze rzutu :( Może ktoś kuma jak operowac kamera w Shake?

#24 zbigy

zbigy
  • 17 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 19:36

A combustion czy smoke? Avid ds? Nie twierdzę, że było coś nie tak z shake'iem. Sugeruję tylko, że applowi nie opłacało się ścierać z konkurencją na rynku softu do fx, bo to zapewne dużo mniejsze zyski niż nowy iPhone czy iPod co roku. Co do FCP to do niedawna broniłbym go, ale trochę z przymusu zacząłem też w Premierce CS5 pracować i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Lepsze wsparcie dla materiału z lustrzanek czy reda, wygodniejsza praca z dźwiękiem - drobiazgi, które mocno usprawniają pracę... Owszem, ma też swoje wady ale wydaje mi się, że Premierka nie ma się już czego wstydzić. Poza tym poczułem się trochę oszukany po wydaniu FCP 7.0, który w sumie nie wniósł nic nowego (chociaż przyznam, że kolorowe, ruchome markery fajna rzecz, bo dużo ich używam). Takie pierdoły mogli w updacie wprowadzić.

#25 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 13 lutego 2011 - 14:03

A pluginy E1 Canona, czy REDCODE/RED QT Codec? :P Bardzo wygodnie się pracuje z tym pluginem od Canona, niestety RED-em nie miałem okazji się nawet chwili pobawić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych