Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaka myszka bluetooth do Maca (photoshop, aperture)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 lutego 2011 - 02:19

Kupiłem myszkę DELL Travel na bluetooth ale nie działa dobrze - czasem kursor skacze i nie jest dokładny. Czy ktoś może mi polecić jakąś ZAJEB* myszkę na bluetooth? (Myszki Apple oczywiście odpadają)

#2 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 02 lutego 2011 - 02:52

Używam Logitecha v470 (do Mac Mini) : V470 Cordless Laser Mouse for Bluetooth® . Niedroga (około 100 zł), w kolorze białym bardzo ładnie z Makami komponuje się :-).
U mnie działa bez zarzutu, ale na sterownikach Apple a nie Logitecha. Wprawdzie te ostatnie oferują parę bajerów, typu expose po naciśnięciu kółka, itp., jednak generalnie mysz na tych sterownikach działała dużo gorzej, problemy z połączeniem, wolna reakcja, problemy w wybudzaniem, itp. Na sterownikach Apple (czyli niczego nie instalujesz) działa idealnie.

#3 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 02 lutego 2011 - 13:04

czemu po BT masz MX Logitecha wkladasz malego dongla pod usb ktorego nawet nie widac i masz naprawde super precyzje i ergonomie tylko ta cena...

#4 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 02 lutego 2011 - 14:10

A jak z lagiem jest z tym logitechem i ile wytrzymuje (pracuje srednio 6h dziennie na myszy ) moja przewodowa juz umiera, magic mouse wykancza akumulatory i ma czasami jakiegos laga szczegolnie po 50% stanu bateri... szukam nowej myszki podobnie jak max, glownie PH, fc, after, tylko jeszcze dylemat czy Bt czy kabel o_O

#5 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lutego 2011 - 14:34

W sumie dziwne że do Photoshopa i Aperture nie pasuje ci Magic Mouse. IMO jest całkiem ok :) Sam jednak niedawno zmieniałem mysz. Miałem już: Logitech Marathon m705 - bardzo kiepska rolka. Ciężko się wciska i zbyt czuła (wystarczy ją lekko musnąć a już reaguje) Razer Orochi - wygodna choć mała, świetna jakość wykonania ale ma nieprzyjemny 'sleep mode' - po 2sek. Przy wybudzaniu następuje przeskok kursora co jest dość irytujące. Kupiłem w końcu Razer Mamba i ta jest niemal idealna. Do wad zaliczyć mogę bardzo łatwe wybudzanie kompa. Wystarczy ją lekko trącić, nawet gdy jest wyłączona i ładuje się na docku. W efekcie po prostu ją na noc wyłączam i zostawiam na podkładce a doładowuję w trakcie dnia.

#6 dorian

dorian
  • 311 postów
  • SkądLublin

Napisano 02 lutego 2011 - 19:10

A jak z lagiem jest z tym logitechem i ile wytrzymuje (pracuje srednio 6h dziennie na myszy ) moja przewodowa juz umiera, magic mouse wykancza akumulatory i ma czasami jakiegos laga szczegolnie po 50% stanu bateri... szukam nowej myszki podobnie jak max, glownie PH, fc, after, tylko jeszcze dylemat czy Bt czy kabel o_O


Ja podobnie, po kilka godzin dziennie. Nie odczuwam żadnych lagów, działa bez zarzutu. Nie mierzyłem, ale baterie doładowuję nie tak często, co kilka tygodni, a pracuje codziennie. Dioda prosząca o zmianę baterii mruga dopiero wtedy gdy już jest słabe naładowanie i wtedy trzeba wymienić. Nie chciałbym tej myszy zamienić na jakąś z kablem, zresztą ładnie wygląda przy bezprzewodowej klawiaturze Apple.

#7 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 02 lutego 2011 - 19:47

Polecam Logitecha'a M555b w/g mnie jedyna rozsądna myszka jak się lubi precyzję, komfort i długgggie działanie baterii :)

#8 pmoo

pmoo
  • 406 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 03 lutego 2011 - 14:32

Sam używam 2 urządzeń. Do szybkiej pracy Logitecha V470. Dobre baterie alkaiczne wytrzymują mi 3-4 miesiące. Do grubszej pracy tablet wacoma bamboo. Brak porównania z jakąkolwiek myszą. koszt coś pod 220zł

#9 sheeppendale

sheeppendale
  • 50 postów
  • SkądOvingham, United Kingdom

Napisano 07 marca 2011 - 22:30

Z tą precyzją to nie do końca prawda. U mnie w myszy Logitecha wszystko działa dobrze do czasu, gdy włączy się archiwizacja na przez Time Machine. Wtedy można szału dostać, bo mysz nie reaguje, zacina się, skacze kursor i jedyne co pozostaje to używać touchpada, co nie jest wygodne przy zewnętrznym monitorze i klawiaturze do MacBooka. Poza tym po roku kółko myszy stało się bardzo czułe i czasem samo przeskakuje. Dlatego też poszukuje innej myszy i zastanawiam się czy połączenie jej przez Bluetooth nie będzie lepszym rozwiązaniem.

#10 maxbmx

maxbmx
  • 248 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 marca 2011 - 00:30

Mam dokadnie to samo na v470 jaknzaczyna sie archiwizacja to mysz szaleje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych