Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sony PSP2 zagrożeniem dla iPoda touch?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#26 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:18

100% zgody. PSP jest konsola przenosna, a iPod przenosnym odtwarzaczem multimedialnym.

Owszem to jest techniczne zestawienie, jednak po pierwsze samo Apple od jakiegoś czasu reklamuje toucha bardziej jako konsolę do gier i surfowania po necie, a po drugie wiele osób dokonując wyboru zakupu zastanawia się między psp i touchem. Np. ja kiedyś sprzedałem psp, po to aby nabyć toucha, bo wówczas był rynkową innowacją i prezentował się lepiej. Teraz sytuacja ponownie się zmienia, tym razem na korzyść Sony. Oczywiście piszę to z perspektywy kogoś kto kładzie może nie największy, ale jednak spory nacisk na możliwości growe w danym urządzeniu. Jasnym jest, że jeśli ktoś szuka tylko muzycznego grajka to wybierze iPoda., jednak nie o to w założonym przeze mnie temacie chodzi. Jest on do dyskusji przede wszystkim dla osób, które prócz muzyki, internetu, szukają też platformy do gier - i w takim kontekście dyskusja czy psp2 zabierze Apple obecnych konsumentów-posiadaczy iPodów touch.

Osobną kwestią jest zbadanie ilu z nabywców touchy to osoby, które go kupiły głównie dla AppStore? To by było bardzo ciekawe i zapewne wtedy możnaby bardziej merytorycznie podyskutować nad realnym zagrożeniem ze strony Sony. Póki co mamy jedynie wróżenie z fusów i subiektywny prognozy, ale i tak jest fajnie :)

#27 Iseeutoo

Iseeutoo
  • 433 postów
  • SkądSea Side

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:34

Na jakiej? A no na takiej. :)

Po prostu wątpie, żeby jego rozdzielczość była lepsza od Retiny.
Po prosty wątpie, żeby jego dotykowość była taka super jak jest w iPod touch.
Po prostu raczej wątpie, żeby miał bardzo fajne gesty znane z produktów Apple.

Itp. Itd. :)


To po Twojemu.

Po prostu nie masz nic do powiedzenia.

---------- Wpis dodano o 22:34 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:32 ----------

100% zgody. PSP jest konsola przenosna, a iPod przenosnym odtwarzaczem multimedialnym.


PSP2 jest konsola przenosna promowana na multigadzet a iPod jest przenosnym odtwarzaczem promowanym ostatnio jako konsola.

Porownanie obu jest bardzo na miejscu. Oczywiscie gdy tylko sie pojawi.

#28 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:34

A ty?

#29 Iseeutoo

Iseeutoo
  • 433 postów
  • SkądSea Side

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:36

A ty?


A Ja potrafie używac opcji "Cytuj" a w dodatku wyraziłem zdanie na temat waszych wywodów w jednym poście. Nie milionach różnych.

#30 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:39

A ja nie użyłem teraz takiej opcji bo pomyślałem i nadal myślę, że piszę do mądrych osób, które zrozumią do czego nawiązuję bez " pokazywania palcem "

---------- Wpis dodano o 22:39 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:36 ----------

OT: No chyba, że się mylę.

#31 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:43

Dobra a teraz na poważnie. Tych produktow nie mozna porównywać, są w zupełnie innym cyklu życia. I z tego co się orientuje ostatnia wersja PSP nie osiągnęła wielkiego sukcesu rynkowego.
Cykl życia produktu – Wikipedia, wolna encyklopedia

#32 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:44

Chyba, że Apple w 5 odsłonie toucha zrobi szereg innowacyjnych zmian, a nie tylko drobnych poprawek kosmetycznych, w każdym razie Steve Jobs myślę, że zrewiduje swoje plany co do designu i funkcjonalności nowego toucha po obejrzeniu konferencji Sony, przynajmniej jeśli nadal będzie mu zależeć na reklamowaniu swoich iOS zabawek jako idealne urządzenia do gier ;) Robi się ciekawie :)

Steve Jobs jest na zwolnieniu, to raz. A dwa, to myślę, że o istnieniu nowego PSP nie dowiedział się dziś bo mówiło się o tym już od dosyć dawna.

Co do samej konsoli to rzeczywiście robi duże wrażenie, ale obawiam się, że chyba trochę przekombinowali ze sterowaniem. Po prostu za dużo tego. Wydaje mi się jednak, że w Japonii zrobi furorę.

#33 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 29 stycznia 2011 - 23:28

W Japonii nawet elektryczna trzepaczka do jajek zrobi furorę. A co do tematu: PSP nie mieści się do kieszeni, a jeśli już, to nie jest zbyt wygodnie. Nie jest więc takie super portable. Ja używam iPoda w drodze do szkoły, gram na przerwach, przeglądam facebooka i twittera w wolnej chwili i jakoś nie wyobrażam sobie wyciągać 5-calowego ekranu z przyciskami po bokach. Dla mnie ekran dotykowy to przyszłość i sterowanie fizycznymi przyciskami nadaję się tylko przy zwykłej konsoli i w pilocie do telewizora.

#34 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 stycznia 2011 - 23:37

Chodzą plotki, że na PSP2 będzie GTA IV... Miażdży iPhone'a/iPoda Touch.

#35 transikk

transikk
  • 118 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 23:57

widzę ze uncharted wygląda super.jesli chodzi o samo granie, zwłaszcza w gry sportowe to ipodzik wychodzi słabiutko w porównaniu do psp2. na pewno na plus analogi i procesor miałem przez kilka lat psp i fakt ,jakoś w kieszeni średnio sie to nosi.

#36 radek96

radek96
  • 758 postów

Napisano 30 stycznia 2011 - 00:07

Będą sprzedawać plecaki do tego ;) Czekam na nowego psp, czy jak to tam nazwą, porównywanie do iPoda jest bez sensu, to jest konsola, a tamto odtwarzacz :)

#37 kisielek89rm

kisielek89rm
  • 297 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2011 - 00:45

Ludzie mieliscie stycznosc chociaz z pierwszym PSP? Jaknmozna porownac smieszne Hero of Sparta do God of War. Jak mozna porownac smiesznego Gangstara do GTA Liberty City Stories. To sa dwie rozne bajki. iPod i iPhone juz od pierwszej generacji PSP dostawaly po dupie. Wiem, to jest forum dla fanboyow Apple, ale am nadzieje, ze choc czesc z was przejrzy na oczy. iPhone jest fajny ale jesli chodzi o szybka seryjke w takie Minigore jak sie nudzimy. Zas PSP to rynek powaznych produkcji. 5cio calowy AMOLED. No ludzie przeciez to bedzie masakra. Retina sie chowa. Polecam pobawic sie Galaxy S (ktory troche jest przejaskrawiony). A argument o tym iz sterowanie dotykowym ekranem jest wygodniejsze od fizycznych klawiszy... przemilcze... Ale jakby ktos smial watpic to uspokajam: PSP2 ma dwa dotykowe panele - ekran oraz caly tyl urzadzenia.

#38 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 30 stycznia 2011 - 06:08

A Nintendo 3DS też ma pokonać iPoda Touch?

#39 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 stycznia 2011 - 07:58

Ludzie mieliscie stycznosc chociaz z pierwszym PSP? Jaknmozna porownac smieszne Hero of Sparta do God of War. Jak mozna porownac smiesznego Gangstara do GTA Liberty City Stories. To sa dwie rozne bajki. iPod i iPhone juz od pierwszej generacji PSP dostawaly po dupie.
Wiem, to jest forum dla fanboyow Apple, ale am nadzieje, ze choc czesc z was przejrzy na oczy. iPhone jest fajny ale jesli chodzi o szybka seryjke w takie Minigore jak sie nudzimy. Zas PSP to rynek powaznych produkcji. 5cio calowy AMOLED. No ludzie przeciez to bedzie masakra. Retina sie chowa. Polecam pobawic sie Galaxy S (ktory troche jest przejaskrawiony). A argument o tym iz sterowanie dotykowym ekranem jest wygodniejsze od fizycznych klawiszy... przemilcze...
Ale jakby ktos smial watpic to uspokajam: PSP2 ma dwa dotykowe panele - ekran oraz caly tyl urzadzenia.


A kto porównuje? Na pewno czytamy ten sam watek?

#40 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 30 stycznia 2011 - 09:26

Ludzie mieliscie stycznosc chociaz z pierwszym PSP? Jaknmozna porownac smieszne Hero of Sparta do God of War. Jak mozna porownac smiesznego Gangstara do GTA Liberty City Stories. To sa dwie rozne bajki. iPod i iPhone juz od pierwszej generacji PSP dostawaly po dupie.
Wiem, to jest forum dla fanboyow Apple, ale am nadzieje, ze choc czesc z was przejrzy na oczy. iPhone jest fajny ale jesli chodzi o szybka seryjke w takie Minigore jak sie nudzimy. Zas PSP to rynek powaznych produkcji. 5cio calowy AMOLED. No ludzie przeciez to bedzie masakra. Retina sie chowa. Polecam pobawic sie Galaxy S (ktory troche jest przejaskrawiony). A argument o tym iz sterowanie dotykowym ekranem jest wygodniejsze od fizycznych klawiszy... przemilcze...
Ale jakby ktos smial watpic to uspokajam: PSP2 ma dwa dotykowe panele - ekran oraz caly tyl urzadzenia.


Lepsze niż Retina z 33% mniejszym PPI? Wg mnie ekran jest słaby, z całą resztą się zgadzam.

#41 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 stycznia 2011 - 10:32

W Japonii nawet elektryczna trzepaczka do jajek zrobi furorę.
A co do tematu: PSP nie mieści się do kieszeni, a jeśli już, to nie jest zbyt wygodnie. Nie jest więc takie super portable. Ja używam iPoda w drodze do szkoły, gram na przerwach, przeglądam facebooka i twittera w wolnej chwili i jakoś nie wyobrażam sobie wyciągać 5-calowego ekranu z przyciskami po bokach. Dla mnie ekran dotykowy to przyszłość i sterowanie fizycznymi przyciskami nadaję się tylko przy zwykłej konsoli i w pilocie do telewizora.


Porownaj to, w co grasz na iP z grami na przenosne konsole, i wszystko stanie sie jasne. PSP jest konsola, wiec potrzebuje przyciski i joysticki. To zupelnie cos innego, nic macanie palcami po ekranie. Ekran ma wiekszy, bo po jakiego grzyba pakowac do niej taka technike, skoro na 3,5 cala nic z tego nie bedzie widac?

PSP jest konsola, iP po prostu nia nie jest.

WIdze, ze jestes z mlodszej generacji, wiec przypomne troche wczesniejsze czasy (:) Sam Gameboy do malych urzadzen sie nie zaliczal, a battery pack do niego dopiero. To samo bylo z GG Segi. Czy to przeszkadzalo? Nie bardzo :)

#42 Damian.De

Damian.De
  • 317 postów
  • SkądWielkopolska, UK

Napisano 30 stycznia 2011 - 10:37

Do czego ma w GŁÓWNEJ mierze służyć iPod? Do słuchania muzyki, a ja nie wyobrażał bym sobie biegać, mając takiego kloca w kieszeni...

#43 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 30 stycznia 2011 - 10:46

W gry zdecydowanie lepiej się gra na PSP i nie ma co gadać. Ewentualnie w jakieś wyścigi to daje radę grać na dotykowych z żyroskopem a reszta to zwykły szajs. Co do ekranu Super AMOLED. Jest naprawdę super. Nie jest tak dobry jak RETINA, ale nie jest to duża różnica. Tym bardziej że w nowym Samsungu Galaxy S2 ma być Super AMOLED Plus i ma być już naprawdę porównywalny do Retiny, a jak Samsung mówi nawet lepszy. Zobaczymy po MWC które jest 14 lutego. Szczerze mówiąc to ja oczekuję na PSPHONE (Xperia Play).

#44 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 30 stycznia 2011 - 10:51

@Damian.De:
Nie musisz mieć go w kieszeni.
a) możesz kupić np. opaskę do iPhod'a.
B) kupić mniejszego, jeżeli chcesz go używać tylko i wyłącznie do słuchania muzyki.

P.S. Do czego ma służyć głównie iPod touch? Moim skromnym zdaniem do rozrywki. Bo tylko do słuchania muzyki są inne iPod'y.

#45 terrorizer

terrorizer
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2011 - 10:54

Do czego ma w GŁÓWNEJ mierze służyć iPod? Do słuchania muzyki, a ja nie wyobrażał bym sobie biegać, mając takiego kloca w kieszeni...


PSP było tworzone w większym stopniu do gier niż do multimediów. To jest handheld przecież a nie odtwarzacz MP4.
A iPod to kombajn multimedialny i nie był skierowany w segment gier a multimediów i internetu.

PSP 2 (czy NGP jak kto woli) rozjedzie iPoda Touch/iPhone, wystarczy spojrzeć na specyfikację (4 rdzeniowy CPU i GPU) i na wideo z konferencji (gameplay z Epic Citadel, Uncharted). Ale zależy także czy będzie zaopatrzenie w dobre tytuły. Już jest sporo deweloperów więc jest nadzieja, np. Rockstar (GTA 4 na handhelda :) ), 2K Games (Mafia 2 :D) i wielu innych. Z pewnością dojdzie jeszcze wielu.

Ciekawe też ile będzie to cudo kosztowało. Mam nadzieję że lekko ponad 1000 zł na starcie.

#46 robgrab

robgrab
  • 1 384 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 stycznia 2011 - 11:00

Nie ma cos sie martwic o ipod/iphone bo mysle ze dzieki temu ze nowe psp ma sgx 543 i arm a9 portowanie gier z psp2 na iphone bedzie bardzo tanie i oplacalne dla firm.

#47 ixion

ixion
  • 347 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 stycznia 2011 - 11:07

Poczekajmy z ocenami na ipod5, a moim zdaniem wolał bym PSP2 od iPod4, Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem, obecnie ipod i iphone4 był dla mnie liderem jeżeli chodzi o gry, no ale wyjdzie iPhone5 i nie będzie wiele wolniejszy od PSP2 i pewnie kupię nowego iphona zamiast PSP2

#48 Damian.De

Damian.De
  • 317 postów
  • SkądWielkopolska, UK

Napisano 30 stycznia 2011 - 11:27

Do Erykos... Mówiąc o klocu miałem tutaj na myśli PSP ;) Sam używam iPhone 4, który jest przecież z dwa razy grubszy od iPhone 4 i się nie skarżę...

#49 proxx

proxx
  • 1 264 postów

Napisano 30 stycznia 2011 - 11:31

Mówiąc o klocu miałem tutaj na myśli PSP ;)

Sam używam iPhone 4, który jest przecież z dwa razy grubszy od iPhone 4 i się nie skarżę...


Aha,sam mam masło ktore jest bardziej maslane ;)

#50 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 30 stycznia 2011 - 11:34

Do Erykos...

Mówiąc o klocu miałem tutaj na myśli PSP ;)

Sam używam iPhone 4, który jest przecież z dwa razy grubszy od iPhone 4 i się nie skarżę...


Hehe... więc nieporozumienie ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych