Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sony PSP2 zagrożeniem dla iPoda touch?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#1 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 29 stycznia 2011 - 20:51

Witam,
Jak być może niektórzy z Was wiedzą, dwa dni temu Sony zaprezentowało konsolę nowej generacji - następcę leciwej już konsolki PSP. Kodowa nazwa to NGP (next generation portable), jednak można być prawie pewnym, że w dniu rynkowej premiery dostanie nazwę PSP2. Nowe dziecko Sony napakowane jest dużym wysokiej jakości ekranem OLED typu "retina", potężnymi jak na tej klasy urządzenie silnikiem graficznym i procesorem (4rdzenie), jak również pełnym zestawem funkcji znanych z zabawek Apple (m.in gyroscope, gps, itp) +kilka innych unikatowych rozwiązań, których próżno szukać w iPhonie, albo touchu. Bardziej rozbudowana specyfikacja poniżej.

Dołączona grafika


Przewidywana cena zabawki Sony to 300-350$, a więc tyle ile trzeba zapłacić za iPoda touch.
Specyfikacja jeszcze niekompletna, póki co wiadomo to co poniżej

Dołączona grafika


Krótki filmik ukazujący nową konsolę
http://www.youtube.com/watch?v=NuANiK4CR64

Gra "Uncharted" z prezentacją działania touch-padów
http://www.youtube.com/watch?v=GI-GtIFgZgw&feature=related

Gra "Little Deviants", na której widać zaawansowane możliwości renderowania fizyki środowiska
http://www.youtube.com/watch?v=Z5AkjLwqm6I&feature=related

Cała konferencja z prezentacji Sony do obejrzenia tutaj Sony's official NGP announcement video hits the web -- Engadget

Co sądzicie o nowej konsoli Sony w kontekście iPoda touch i rynku gier, który zdobywa w coraz większym stopniu? Czy nowa PSP wygryzie toucha? iPhone jako telefon może spać spokojnie, natomiast touch jako urządzenie głównie muzyczno-growe-przeglądarka neta w mojej opinii może stracić sporo rynku na rzecz Sony, zwłaszcza, że bardzo wiele osób decyduje się na toucha głównie ze względu na bibliotekę gier i aplikacji w systemie iOS, także teraz mogą się zwrócić bardziej w stronę Sony. Nowe dziecko japońskiego producenta ma wszystko to co iPod touch, tylko w lepszym wydaniu, a nawet kilka innowacyjnych funkcji, które zdaje się jeszcze bardzo przypadną do gustu graczom. Osobiście po prezentacji PSP2 zastanawiam się nad pozbyciem się iPoda touch i zakupieniem iPoda nano bądź classic, stricte do muzyki +ewentualnie iPad, zaś do wszystkiego innego PSP2. Czy też tak macie? Chyba, że Apple w 5 odsłonie toucha zrobi szereg innowacyjnych zmian, a nie tylko drobnych poprawek kosmetycznych, w każdym razie Steve Jobs myślę, że zrewiduje swoje plany co do designu i funkcjonalności nowego toucha po obejrzeniu konferencji Sony, przynajmniej jeśli nadal będzie mu zależeć na reklamowaniu swoich iOS zabawek jako idealne urządzenia do gier ;) Robi się ciekawie :)

#2 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 stycznia 2011 - 20:56

Kompletnie nie znam rynku gier na Sony, jakie są ceny gier na PSP? Mysle, że oferta gier, jak i ich cena, ma tu znaczenie.

#3 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 stycznia 2011 - 20:57

gdbyby tylko miał funkcje telefonu to bym sie pożegnał z iphoneami i podziekował za 4 lata.

#4 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:00

Dla mnie iPod touch i PSP2 to dwie inne rzeczy. Niby podobne, ale jednak... A czy te PSP2 wygryzie Touch'a? Chyba nie. Nie wiem, czy to dobre porównanie, ale... Czy BlackBerry Playbook wygryzie iPad'a? Moim zdaniem nie. To są dla mnie takie same porównania. Pozdrawiam :)

#5 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:07

Przewaga psp2 nad touchem jest taka, że psp ma fizyczne przyciski i to jest bardzo mocny argument a nie jakieś macanie paluchem po lcd, "touchowe" granie to jakaś pomyłka chyba, że ograniczamy się do jakiegoś przesuwania klocków, gierki logiczne czy jakiś angry birds, wtedy można "robić palcówkę"( tylko bez skojarzeń ;) ) . Sony z hardware w psp2 pojechało z grubej rury, jest OK.

#6 weder95

weder95
  • 76 postów
  • SkądŻory

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:17

zapowiada się bardzo obiecująco, mój brat ma psp, ja osobiście bym nie chciał mieć tego ze wzgl. na rozmiary, a w tym PSP2 te jak widać wystające 'analogi', przeszkadzałoby nosić chyba w kieszeni, co ? chociaż zawsze można targać ze sobą torbe ;)

#7 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:37

To jak porównywać deskorolkę do roweru...

#8 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:38

To jak porównywać deskorolkę do roweru...

Jestem tego samego zdania.

#9 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:41

Chciałbym aby ktoś poprawił cenę. Ma kosztować około 600$... Według mnie PSP to zupełnie co innego niż iPod. A jakby je porównywać to PSP2 zmiażdy iPoda. Mówi się, że będzie lepsze od PS3.

#10 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:43

Retina? 960x544 na 5 calach? Ile ekran będzie mieć, jakoś 4.2 x 2.4 cala, to daje niecałe 230 ppi, to nie jest żadna Retina. Retina ma prawie 330 ppi, to o sto pikseli na cal więcej.

#11 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:44

PSP2 miażdży jeżeli chodzi o gry. Jeżeli chodzi o multimedia typu muzyka, filmy, internet- PSP2 do takich funkcji to dno, wodorosty i dziesięć metrów mułu.

#12 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:49

Wstrzymajmy się od porównań do lipca 2011 ;) iPhone 5/iPod Touch 5G powinien dotrzymać kroku tej konsolce.

#13 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:56

PSP2 miażdży jeżeli chodzi o gry. Jeżeli chodzi o multimedia typu muzyka, filmy, internet- PSP2 do takich funkcji to dno, wodorosty i dziesięć metrów mułu.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przecież jeszcze nie pokazali jak wygląda surfowanie po necie na psp2 :) Jedynie dali mały sneak-peak z nowego interfejsu. Także z oceną przydatności psp2 do innych celów niż gry wstrzymałbym się do czasu pojawienia się jej na półkach sklepowych. Jeśli by się okazało, że konsolka sprawdzi się świetnie również do internetu to jak dla mnie touch traci rację bytu, bo w takim układzie psp2 prócz muzyki wszystko będzie robić tak samo lub lepiej. Jeśli zaś touch ma być tylko do muzyki to już wolę jakiegoś mniejszego iPoda.

#14 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 stycznia 2011 - 21:58

To końcu ile to ma kosztować? 300 czy 600?

#15 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:00

To jak porównywać deskorolkę do roweru...

Czemu? Specjalnie dałem ten temat tutaj i specjalnie dałem nacisk na konfrontacje z touchem, ponieważ uważam, że psp i touch konkurują ze sobą mocno. Zobacz jak Apple ostatnio promuje toucha - nacisk kładziony jest przede wszystkim na fun i gry, zaś takie funkcje jak muzyka schodzą na dalszy plan i stają się tylko dodatkiem. Apple już od jakiegoś czasu pozycjonuje toucha featuresami, które od dawna dominowały w psp, właśnie po to, aby uderzyć w rynki handheldów i z pewnością po części im się to udało. Teraz sytuację zmienia psp2 i jeśli Apple nie zrobi mocnego ruchu to cieńko widzę przyszłość iPoda touch.

#16 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:00

Na jakiej? A no na takiej. :) Po prostu wątpie, żeby jego rozdzielczość była lepsza od Retiny. Po prosty wątpie, żeby jego dotykowość była taka super jak jest w iPod touch. Po prostu raczej wątpie, żeby miał bardzo fajne gesty znane z produktów Apple. Itp. Itd. :)

#17 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:01

To końcu ile to ma kosztować? 300 czy 600?

Nie wiem kto wymyślił 600$
Ma kosztować wg analityków 300-350$
NGP will sell for $300-$350 - Analyst - News at GameSpot

#18 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:03

A iPod $229.

#19 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:06

Retina? 960x544 na 5 calach? Ile ekran będzie mieć, jakoś 4.2 x 2.4 cala, to daje niecałe 230 ppi, to nie jest żadna Retina. Retina ma prawie 330 ppi, to o sto pikseli na cal więcej.

Dlatego użyłem cudzysłowia używając tego terminu :) Tak masz rację nie jest to taka retina jak touchu, czy iphonie, bo one zresztą mają mniejsze ekrany, jednak sądzę, że w 5'' OLED przy zapowiadanej rozdziałce spokojnie będzie zbliżony komfort dla oczu co w iPhonie.

#20 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:07

Chciałbym aby ktoś poprawił cenę. Ma kosztować około 600$... Według mnie PSP to zupełnie co innego niż iPod. A jakby je porównywać to PSP2 zmiażdy iPoda. Mówi się, że będzie lepsze od PS3.


Skąd ta cena? 600?

#21 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:09

Dla mnie iPod touch i PSP2 to dwie inne rzeczy.


100% zgody. PSP jest konsola przenosna, a iPod przenosnym odtwarzaczem multimedialnym.

#22 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:11

Oczywiście. Takie jest moje zdanie.

#23 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:13

Czemu? Specjalnie dałem ten temat tutaj i specjalnie dałem nacisk na konfrontacje z touchem, ponieważ uważam, że psp i touch konkurują ze sobą mocno. Zobacz jak Apple ostatnio promuje toucha - nacisk kładziony jest przede wszystkim na fun i gry, zaś takie funkcje jak muzyka schodzą na dalszy plan i stają się tylko dodatkiem.


Tylko, ze gry na iPoda to z reguly tytuly, nadajace sie do umilenia czasu w poczekalni do dentysty. Kompleksowych gier na niego raczej nie bedzie, chociaz jakies RPGi leza calkiem w zasiegu. Ale wyobrazasz sobie granie w Street Fighter bez przyciskow?

#24 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:17

PowerVR SGX543MP4+ - ktoś wie co oznacza "MP4+"? Wg doniesień, iPad 2 a potem pewnie iPhone dostanie 2 rdzeniowego 543. Tylko co to jest to MP4+ :P

---------- Wpis dodano o 22:17 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:15 ----------

OK, już wiem 4-rdzeniowe 543 :o
Cofam ze smutkiem to co powiedziałem na poprzedniej stronie :(

#25 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 stycznia 2011 - 22:18

Tak na prawdę to Apple wygasza iPoda, uwazam, że wcale mocno go nie promuje. Ważny jest content i ceny, i wg mnie na tym polu Apple radzi sobie lepiej, PSP to sprzęt dla zapaleńców, a takich zawsze jest mało.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych