Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Webmasterzy, jak sobie radzicie z tworzeniem pod IE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 15 marca 2007 - 01:06

Jak w temacie, przy tak dużej przewadze użytkowników internet explorera nie jest zbyt rozsądne pomijanie tej przeglądarki podczas tworzenia stron, a jak wiadomo css nie jest interpretowany zawsze tak samo. Jak sobie radzicie z tym problemem? Parallels, CrossOver, znajomi z piecami? A co z IE 7?

#2 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 15 marca 2007 - 01:16

Hm, zwykle używam divów i innych właściwych dla xhtml tagów, aczkolwiek w pewnych miejscach wstawiam tabelki zupełnie bez sensu tlyko dlatego, żeby IE zrozumiał co chcę osiągnąć ;)

#3 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 15 marca 2007 - 02:25

Nie, nie chodzi mi o sposoby ratowania stron (zamiast tabel lepiej chyba używać komplementarnych plików stylów specjalnie dla IE). Chodzi mi o workflow. Jak sprawdzacie, czy na IE jest ok. Ja dzisiaj zainstalowałem crossover i chyba to niezłe rozwiązanie, ale dostępny jest tylko IE6.

#4 Hackmaniak

Hackmaniak
  • 459 postów

Napisano 15 marca 2007 - 07:29

Ja dzisiaj zainstalowałem crossover i chyba to niezłe rozwiązanie, ale dostępny jest tylko IE6.

Nie masz co narzekać, że IE 6, a nie IE 7. Jakieś przynajmniej 80% użytkowników zostanie przy IE6, bo żeby IE7 zainstalować trzeba mieć legalny system aktywowany w M$ itp. W zasadzie nie znam jeszcze ludzi wśród znajomych co mają IE7. Albo IE6 albo już dawno zmiana na Firefox albo Operę.
Może firmom się ładuje samo podczas aktualizacji, ale naprawdę użytkownicy IE7 to będzie margines może taki jak do niedawna Opera.

#5 arth

arth
  • 75 postów

Napisano 15 marca 2007 - 09:39

ja znam kilku co maja IE7 :D
Słyszałem, że ie7 dostarcza nowy standard bezpieczniejszych sesji SSL tzn. extended validation ssl, niby fajnie bo przecież bezpieczniej itd.. ale ..
W momencie kiedy wchodzmy na stronę z certyfikatem ssl, innym niż nadany przez Certification Authorities, pasek adresu zmienia kolor :D na czerwony (cudowne prawda?:roll: ) i IE7 nas informuje: phishing website detected :shock:
i teraz powiedzcie czy dobrze to rozumiem:
jeśli nie stać Cię na certyfikat od VeriSign każdy użytkownik IE7 powie Ci nara oszuście ! ;)
czy to nie jest jakby takie z założenia monopolistyczne ?
pzdr

#6 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 15 marca 2007 - 09:57

a czy microsoft nie jest taki z zalozenia monopolistyczny ? a jesli chodzi o www to w moim wypadku piec z ie, opera i jakims geckoo do sprawdzania musi byc ;)

#7 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 15 marca 2007 - 09:57

Nie wiem, ale proszę nie odchodzić od tematu wątku :)

#8 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 15 marca 2007 - 09:59

Przez jakiś czas używałem Q + XP, ale działa to tak mulasto, że czeka mnie zakup Parallelsa bądź CrossOver'a. BootCamp zupełnie nie wchodzi w grę. Jak wygląda sprawa renderowania czcionek w IE6 pod CrossOverem? Z czasów Linuxa pod Winem pamiętam, że był z tym problem.

#9 krzyspmac

krzyspmac
  • 152 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 marca 2007 - 10:17

Obok stoi pecet, który z reguły służy do gier. Czasem służy też do IE ;)

#10 ambasador

ambasador
  • 80 postów
  • SkądRadom

Napisano 15 marca 2007 - 10:37

definitywnie parallels, czasamie pracuje w Visual Studio wiec dla mnie parallels jest lepszy od boot campa. coz trzeba bylo wydac 75 E, ale sie oplaca. coz u mnie w pracy wszyscy uzywaja IE7, w zasadzie oprocz mnie nikt nie wie co to jest Firefox lub Opera, Wszystkich co znam maja IE 7 pare osob nawet viste, a koles za sciana ma bialego macbook'a

#11 arth

arth
  • 75 postów

Napisano 15 marca 2007 - 10:44

czyli wyjścia są 3, a każde małozgrabne :| - piec zboq , (fuj!) - instalacja windy na macu, (straszne!) - crossover (to sie wydaje najbardziej higieniczne ..)

#12 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 15 marca 2007 - 10:47

Dlaczego mało zgrabne? Trzecie nie jest takie złe, a już na pewno lepsze od pozostałych dwóch.

#13 arth

arth
  • 75 postów

Napisano 15 marca 2007 - 10:51

natywnie byłoby najzgrabniej ale z drugiej strony to niechciałbym chyba ;) tak myślę, że crossover jest najlepszym wyjściem

#14 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 15 marca 2007 - 10:55

tfuuu ;) no coś ty kolejne IE na Maka? Znając MS, różniło by się całkowicie od wersji pod Windowsa (tak jak to było z IE5), a co za tym idzie, do testowania jak się sprawuje strona by się nie nadawało.

#15 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 15 marca 2007 - 12:24

Crossover faktycznie jest całkiem sensowny. Znacznie szybciej i wygodniej niż na Parallels. O czcionki na razie się nie martwię, bo współpracuję z ludźmi którzy mieszczą się nawet w ascii :) Ale muszę to zbadać.

#16 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 15 marca 2007 - 12:38

Pasowało by porównać, czy tak samo się strona renderuje pod Windowsem i pod IE w CrossOverze. Jak tylko będę miał chwilkę to postaram się to wybadać i zamieszczę jakieś screeny.

#17 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 15 marca 2007 - 13:18

O to będzie super! Ja niestety nie mam takiej możliwości, ale mogę sprawdzić, czy ta sama strona jest tak samo wyświetlana na Crossoverze na dwóch różnych macach :)

#18 Kkropka

Kkropka
  • 62 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 marca 2007 - 22:14

Ja używam Parallels, XP i Kubuntu. Mnie tam wystarczy i bardzo dobrze to działa. Ale w zasadzie nie mam problemów z przeglądarkami, zwykle wszystko działa dobrze, więc i nie muszę za często sprawdzać ;) hehe

#19 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 16 marca 2007 - 13:43

Hmmm, skąd wiesz, że działa dobrze, skoro nie sprawdzasz za często? :) U mnie też działa zwykle dobrze, ale diabeł w tkwi w szczegółach. :)

#20 TomekB

TomekB
  • 310 postów

Napisano 16 marca 2007 - 20:32

Ja używam Remote Desktop Connection na stacje z XP. Ale to dlatego że mam PPC. Jak w końcu się przesiądę na Intela to pewnie Parallels.

#21 pxl

pxl
  • 35 postów
  • SkądLondyn

Napisano 19 marca 2007 - 14:45

Ja mam 2 maszyny do testowania.

Problem z I6 i IE7 to nie problem: http://tredosoft.com/IE7_standalone
a jak juz macie IE7 zainstalowane na stale: http://tredosoft.com/Multiple_IE

Strony robie w 100% uzywajac CSS. Tabele uzywam jedynie do przedstawienia danych tabelarycznych. Poki co nie mialem koniecznosci uzywania odrebnego arkusza styli dla IE (a stron zrobilem sporo).

#22 mac.s

mac.s
  • 31 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwietnia 2007 - 19:26

Poki co nie mialem koniecznosci uzywania odrebnego arkusza styli dla IE

Przy mniejszych projektach to nie problem, ale większe sprawy w większości wymagają jakichś 'dodatków'. Dużo też zależy od grafika, jak mało wie to bywa ciężko...

Ja do testowania po prostu mam PC który mi się ostał z czasów przed-makowych. Ponieważ to całkiem sprawny notebook Compaq to nie narzekam. Pracuje stabilnie i nie robi mi scen, chyba że go pomęczę trochę, ale znamy się dobrze więc wiem na ile go stać.

#23 webfly

webfly
  • 17 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 czerwca 2007 - 11:55

Dla webmastera to faktycznie jest problem. Cross Over - troche przymula - pewnie jak wszystko co trzeba emulowac. Dobrym i moim zdaniem jedynie slusznym rozwiazaniem jest posiadanie dwoch maszyn i testowanie stron na Mac i PC. Zdarzylo mi sie kiedys, ze na Camino (niby Macowy odpowiednik Firefoxa) strona wygladala inaczej niz na Firefoxie pod win... za duzo przegladarek - zeby pominac i nie testowac. Dobrze napisany kod sie obroni prawie wszedzie... ale lepiej sprawdzic :)

#24 mac.s

mac.s
  • 31 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 czerwca 2007 - 23:09

dobry kod się obroni, ale czasem projekty wymagają jakichś dziwnych kombinacji które mogą powodować problemy. tak czy inaczej trzeba testować. oczywiście niektóre przeglądarki można pominąć, ale im więcej tym lepiej. a w tych nie przetestowanych - dobry kod się obroni ;)

#25 auss

auss
  • 84 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 czerwca 2007 - 22:31

Osobiscie do testow uzywam i zdecydowanie polecam VMWare Fusion. Przy trybie Unity, praca to czysta przyjemnosc ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych