Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Allegro - Johnnyvodka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
417 odpowiedzi w tym temacie

#1 wowo3

wowo3
  • 49 postów
  • SkądTarnów

Napisano 09 stycznia 2011 - 15:58

Witam, ma ktoś może jakieś doświadczenia z kupna u użytkownika Johnnyvodka? Jak widać ma dużo pozytywnych komentarzy, także sądzę że nie powinno być problemów, chodzi mi o aukcję: Apple MacBook Pro 13.3 2.4GHz/4GB/250GB/GF320M/ (1397736818) - Aukcje internetowe Allegro

pozdrawiam

#2 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2011 - 16:18

Polecam. Sam kupowalem. Czas oczekiwania długi (zdarzyło mi sie czekac o tydzien dluzej) ale gratisy i cena super ;) Moj kolega tez zadowolony.

#3 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 09 stycznia 2011 - 20:21

Johnnyvodka ma napisane na swojej aukcji o iPad'zie, że: [...]Urządzenie jest nowe(refurbished), oryginalnie zapakowane oraz zafoliowane, gwarancja 12 miesięcy. Ostatnie 2 sztuki![...] To jak, bo ja tego nie rozumiem- nowe i refurbished ? Więc nie jest to taki jak np. w cortlandzie ?

#4 aohitomi

aohitomi
  • 114 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 stycznia 2011 - 22:20

Refubrished czyli tak jakby odnowiony. Oznacza to, że klient z jakiś powodów (zazwyczaj usterki) zwrócił sprzęt, który następnie został naprawiony, zapakowany i dopuszczony do dalszej sprzedaży. Ale dokładnie co i jak to musisz już pytać sprzedawcę...

#5 wowo3

wowo3
  • 49 postów
  • SkądTarnów

Napisano 09 stycznia 2011 - 22:26

Pytałem sprzedawce czy sprzęt jest nowy czy refubrished, odpisał że nowy. Chyba się zdecyduję na tego tego macbooka.

#6 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 09 stycznia 2011 - 22:30

No właśnie a z tym Johnnyvodka to nie ma kontaktu.

---------- Wpis dodano o 22:27 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:26 ----------

Jak się go pytałeś? Po przez co ?

---------- Wpis dodano o 22:30 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:27 ----------

Bo ja po przex opcjię zadaj pytanie sprzedającemu i nic. A ty?

#7 wowo3

wowo3
  • 49 postów
  • SkądTarnów

Napisano 09 stycznia 2011 - 22:30

Pytałem przez allegro, odpisał po kilku godzinach, ogólnie w komentarzach ludzie piszą że wszystko ok, także myślę że nie będzie problemów.

#8 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 09 stycznia 2011 - 22:32

Hmmm... Nie wiem czemu nie odpisał :/ Pytałem i nic, no trudno zadam pytanie jeszcze raz, bo oferty ma przyzwoite.

#9 dkk

dkk
  • 1 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 12:51

A jak z VATem, jak chciałbym kupić od niego z allegro, mogę sobie odliczyć VAT?

#10 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 13 stycznia 2011 - 14:02

On urzęduje w USA więc średnio z FVAT:) a refurbished niczym sie nie rozni od nowego jak tylko tym, ze jest dwukrotnie sprawdzony przed dopuszczeniem do obrotu, zas nowy zwykly jest raz sprawdzany :) rfb ma wszystkie akcesoria nowe, obudowa wymieniana, usterka naprawiona takze nowe czesci, zas to co zostaje z poprzedniego to wszystko to co jest dobre w nim:) wszystkie moje sprzety mam rfb i nigdy mnie nie zawiodly.

#11 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 14:16

Jeśli wysylka jest z USA, to uwazalbym na kwestie VAT i cła Pozdro

#12 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 17:40

No, ale wiesz, jednak to refurbished.

#13 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 13 stycznia 2011 - 17:59

On urzęduje w USA więc średnio z FVAT:)

a refurbished niczym sie nie rozni od nowego jak tylko tym, ze jest dwukrotnie sprawdzony przed dopuszczeniem do obrotu, zas nowy zwykly jest raz sprawdzany :) rfb ma wszystkie akcesoria nowe, obudowa wymieniana, usterka naprawiona takze nowe czesci, zas to co zostaje z poprzedniego to wszystko to co jest dobre w nim:)
wszystkie moje sprzety mam rfb i nigdy mnie nie zawiodly.

Różni się też tym, że refurb ma najprawdopodobniej wadliwe pixele ;) Z jakiegoś powodu stał się refurbem, a najczęsciej ludzie zwracają z powodu pixeli. Potem są one "odnawiane", czyszczone, pakowane w nowe zastępcze pudelka i sprzedawane po niższej cenie jako refurby. Nie polecam takiego kupować, bo masz 100x większe szanse na trafienie irytujących pixeli.

#14 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 13 stycznia 2011 - 18:02

Cena np. iPad'a refurb jest o 150 zł tańsza od nowego więc, chyba lepiej dołożyć.

#15 Slasheer

Slasheer
  • 150 postów
  • SkądStorrs, CT

Napisano 14 stycznia 2011 - 00:16

A moim zdaniem właśnie lepiej kupic rfb. Po co przepłacać za ten sam sprzęt, dla pudełka? Sprzęt jest w 100% sprawny i to co pisze goodboy25 , że jest większe prawdopodobieństwo na to, że trafisz na sprzęt z bad pixelami jest śmieszne. Jeśli akurat się zdarzy to przecież też oddasz go na gwarancji. Miałem 2 komputery (macbooki pro) oraz ipoda touch 2gen z ref i nie miałem ŻADNEGO problemu , a zaoszczędzone pieniądze mogłem przeznaczyć na dodatkowe gadżety i dobrą imprezę ;-) ps Kupując przez telefon pierwszy komputer , konsultant Apple, który w zasadzie powinien mi doradzić nowy, by Apple dostał więcej kasy, sam stwierdził że ma wszystkie urządzenia z rfb i sam mi je poleca , ale jest to mój wybór (zapytałem czy widać że sprzęt był używany, czy się psuje itp)

#16 kubaamm

kubaamm
  • 252 postów
  • SkądPL|USA

Napisano 14 stycznia 2011 - 00:26

Jeśli wysylka jest z USA, to uwazalbym na kwestie VAT i cła
Pozdro


oj tutaj zgłoszę sprzeciw ponieważ są możiwośći LEGALNE! na nieoclenie i nie ovatowanie przesyłki;) zapewne johnyvodka tak robi;) Pozdrawiam!

#17 wowo3

wowo3
  • 49 postów
  • SkądTarnów

Napisano 14 stycznia 2011 - 00:51

oj tutaj zgłoszę sprzeciw ponieważ są możiwośći LEGALNE! na nieoclenie i nie ovatowanie przesyłki;) zapewne johnyvodka tak robi;) Pozdrawiam!


Niech robi jak chce, ważne żeby do mnie laptop dotarł i żeby potem nie było problemów. A macbook ma być nowy, nie refrub(tak mi napisał w mailu).

#18 paraelement

paraelement
  • 35 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 stycznia 2011 - 01:14

A jakie są legalne możliwości niezapłacenia cła? Jestem przekonany, że ich nie ma i że UC, US lub UKS skontaktuje się prędzej czy później ze wszystkimi klientami spzedawców oferujących drogi sprzęt bezposrednio z USA.

#19 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 14 stycznia 2011 - 01:23

A cło na sprzęt komputerowy nie wynosi przypadkiem 0%?

#20 ksips

ksips
  • 59 postów

Napisano 14 stycznia 2011 - 07:35

Cła nie ma :)
Swojego MacBooka ściągałem z USA :)

Do zapłaty był VAT - http://img10.imagesh...33/37930345.jpg

#21 paraelement

paraelement
  • 35 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 stycznia 2011 - 09:37

Oczywiście miałem na myśli vat. To jakie są legalne możliwości jego ominięcia?

#22 brachson

brachson
  • 145 postów

Napisano 14 stycznia 2011 - 11:42

A jakie są legalne możliwości niezapłacenia cła? Jestem przekonany, że ich nie ma i że UC, US lub UKS skontaktuje się prędzej czy później ze wszystkimi klientami spzedawców oferujących drogi sprzęt bezposrednio z USA.


tak na 100% - ze wszystkimi jeden po drugim :)

Odprowadzenie VAT do US ciąży na sprzedawcy nie na konsumencie.

#23 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 14 stycznia 2011 - 12:26

Odprowadzenie VAT do US ciąży na sprzedawcy nie na konsumencie.

No chyba niekoniecznie jeżeli kupujemy za granicą.

#24 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 stycznia 2011 - 12:40

no właśnie - jak przyjdzie do nas paczuszka ze Stanów to VAT jak malowany będzie. Co innego jak Janek Wódka wyśle do nas sprzęt z Polski.

#25 kubaamm

kubaamm
  • 252 postów
  • SkądPL|USA

Napisano 14 stycznia 2011 - 13:14

no właśnie - jak przyjdzie do nas paczuszka ze Stanów to VAT jak malowany będzie. Co innego jak Janek Wódka wyśle do nas sprzęt z Polski.



Można uniknać vatu wysyłając jako "niedrogi" prezent... dla rodziny(bliskich)


A jeżeli wyśle z polski to nie może nikt naliczyć vatu;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych