Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Avi to mov.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 leehooker

leehooker
  • 207 postów

Napisano 27 grudnia 2010 - 15:45

Chcę sobie dodać moje filmy w formacie avi do iTunesa. Rozumiem, że wtedy mają być w formacie mov. Jak przekonwertować plik avi na mov? Polecacie jakiś DARMOWY program do tego? A góry dzięki.

#2 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2010 - 15:47

ffmpegX a DVD, SVCD, VCD, CVD, VOB, DivX, XviD, H.264, PSP, iPod, MP4, MOV, FLV encoder for Mac OSX

#3 orius

orius
  • 370 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój, PL

Napisano 27 grudnia 2010 - 17:34

gizmo -> darmowy.
anyway, próbowałeś PYM Playera? ma wbudowany konwerter który może zmienić Ci format na *.mp4 i dodać napisy.

#4 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 27 grudnia 2010 - 20:18

nie ma łatwiejszej metody i to w dodatku za pomoca QuickTime

[url=http://osxdaily.com/2009/11/16/convert-avi-to-mov/]Convert AVI to MOV[/url]

#5 roha

roha
  • 181 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 grudnia 2010 - 22:18

jest jakis dobry program do windowsa z avi do mov? nie liczac tego wyżej

#6 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2010 - 22:19

Na windowsa jest multum konwerterów, wysil się troche

#7 orius

orius
  • 370 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój, PL

Napisano 27 grudnia 2010 - 23:26

o, zapomniałem o Perianie, kiedyś się nim bawiłem próbując zrobić coś z plikiem mkv ale nic z tego nie wyszło, lecz teraz na plikach avi normalnie da się pracować. prawie. prawie, bo nie mogę gotowych plików *.mov dodać do iTunes (tzn mogę, ale plik przy próbie odtworzenia pokazuje mi tylko czarny obraz bez dźwięku), a że jestem pedantyczny i czepliwy to chciałbym mieć ładnie wszystko uporządkowane.

#8 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 28 grudnia 2010 - 12:06

handbrake - ma wbudowane profile do iphone'a i ipada. Konwertuje zarówno avi jak i płyty dvd. Darmowy. Na Mac OS X i Windowsa.

#9 orius

orius
  • 370 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój, PL

Napisano 28 grudnia 2010 - 13:21

przy okazji konwertuje chorobliwie długo. to co QT robi mi z plikiem AVI z napisami w 2 minuty zajmuje mu około 30? i tak, jest to ogromna różnica, czas to pieniądz. ;)

#10 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 28 grudnia 2010 - 14:16

było już opisywane jak sobie z tym porzadzić. Konwertujesz do mov'a/m4v przy pomocy handbrake, następniesz dodajesz soft-napisy przy pomocy sublera. Napisy muszą być w formacie SRT i kodowaniu UTF-8 (co załatwia na przykład PYM PLAYER). Film konwertuje się kilka minut (zależy od komputera, na którym się konwertuje), dodanie napisów to może z 30 sekund. Pa.

#11 orius

orius
  • 370 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój, PL

Napisano 28 grudnia 2010 - 14:21

kilka minut? na jakich ustawieniach, na moim macbooku zazwyczaj pokazuje 30 minut pozostałe do końca konwersji, a tyle to mi sie nie chce czekać. enyłej, jak rozumiem, tym sposobem z perianem/qt nie da rady dodać plików do itunes? szkoda.

#12 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 28 grudnia 2010 - 14:28

To zmień komputer na szybszy, skoro nie chce Ci się czekać. Perian jest komponentem QT odpowiedzialnym za wyświetlanie materiału kodowanego m.in. przy pomocy divx/xvid. iTunes sprawdza rozszerzenie pliku i kodek pomijając niejako QT, dlatego nie pozwoli dodać żadnego pliku AVI do swojej biblioteki, ani nawet mov'a, który nie spełnia określonych wymagań. Przy próbie synchronizacji urządzenia zewn. np. iphone'a sprawdzana jest możliwość odtworzenia materiału na tym urządzeniu i tutaj również iTunes może nie pozwolić wrzucić pliku do urządzenia.

#13 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 28 grudnia 2010 - 16:09

myslę, ze takich jest wiele n. [url=http://www.leawo.com/video/avi-mov.html]AVI to MOV: Convert AVI to MOV with AVI to MOV Converter & AVI to MOV Video Converter![/url]

albo

[url]http://www.auspisoft.com/avi-converter/[/url]

#14 orius

orius
  • 370 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój, PL

Napisano 28 grudnia 2010 - 18:56

@magmac, ojeju ojeju, już lecę zmienić. stwierdziłem fakt, no ale że Ty lubisz siedzieć i czekać to bardzo się z tego cieszę, ja jak mam czekać aż się film przekonwertuje na zjadliwy dla iTunes format to już wolę go obejrzeć przez innego playera. chciałem tylko móc wrzucić swoje ulubione filmy do biblioteki, no ale że musiałbym się bawić z tym wszystkim to sobie podaruję.

#15 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 28 grudnia 2010 - 19:12

Zapytałeś o możliwość - dostałeś odpowiedz. Liczy się wolno ? Zmień komputer - inaczej nie przyspieszysz. Ja nie siedzę i nie czekam, bo u mnie film liczy się około 12 minut, wiec to nie problem. Oczywiście, ze możesz używać innych player'ów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych