Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Polonizator - jak usunąć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 moral

moral
  • 1 postów

Napisano 05 marca 2007 - 18:48

Witam, jak widać po pytaniu jestem zielony jesli chodzi o sprawy mac'owe niemniej jak definitywnie usunąć polską wersje jezykową pomijająć reinstalację systemu? Dzieki za wszelkie podpowiedzi. pozdro moral

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2007 - 18:52

Usunąć się nie da, można jedynie wyłączyć. Wystarczy usunąć polski z pierwszego miejsca na liście języków w ustawieniach międzynarodowych, a następnie uruchomić skrypt "Odblokuj", który znajdziesz u mnie na stronie z Drobiazgami lub na płycie Polonizatora.

#3 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 05 marca 2007 - 19:15

usunąć można programami do usuwania zbędnych lokalizacji. jednak nie wyrzucą one całkowicie wszystkich śmieci. można próbować za pomocą pkg-remove który daje większe szanse na pełne usunięcie.

#4 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marca 2007 - 19:28

Tego rodzaju programy niosą niebezpieczeństwo destabilizacji systemu. Warto o tym pamiętać. Wyłączenie lokalizacji jest zdecydowanie bezpieczniejsze, szczególnie dla początkującego użytkownika.

#5 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 06 marca 2007 - 19:56

Czyli należy się 2 razy zastanowić zanim się to zainstaluje ? Czy to jest tak jak z SP2 do xp ? Jak zainstalujesz to nie tykaj bo się posypie ?

#6 Kicek

Kicek
  • 63 postów
  • SkądWrocekko, PL

Napisano 07 marca 2007 - 14:26

Jaki jest sens (poza odzyskaniem tych kilku mb na dysku) usuwania czegos, co mozna po prostu wylaczyc?

#7 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 07 marca 2007 - 15:03

Czyli należy się 2 razy zastanowić zanim się to zainstaluje ? Czy to jest tak jak z SP2 do xp ? Jak zainstalujesz to nie tykaj bo się posypie ?


Etam, nic się nie sypie... Czasem ktoś sobie po prostu na własne życzenie namiesza w systemie,
zacznie grzebać, wpisywać tajemnicze rzeczy w Terminalu, wymuszać instalację niewłaściwych
uaktualnień, uruchamiać dziwne programiki zmieniające wygląd OS X, próbować ręcznie
zmieniać nazwę katalogu domowego, dodawać dziwne rzeczy do pliku rc, usuwać zdjęcia
z iPhoto z poziomu Findera - i jak już wszystko popsuje, to przypomina sobie, że przecież
był zainstalowany Polonizator, więc jest na co zwalić winę ;)

Przestawienie języka angielskiego na pierwsze miejsce na liście skutecznie wyłącza Polonizator,
a po zdjęciu zabezpieczającej blokady za pomocą skryptu Odbiezpiecz (dostępnego na płytce
z Polonizatorem oraz np. na stronie Heidiego) można sobie instalować uaktualnienia bezpośrednio
z apple.com i wszystko jest OK.

Jeżeli ktoś chce grzebać, czyli np. instalować w polskim systemie najnowsze iTunes z apple.com,
nie czekając na wersję polską z SADu, musi liczyć się z tym, że coś mu może przestać działać
i niezbędne okażą się dodatkowe kroki, w tym przypadku albo przełączenie całego systemu na
jeden z języków wspieranych przez Apple (np. angielski, fiński, rosyjski, chiński...) - to wersja
,,hard'', albo tylko wyłączenie polskiej lokalizacji w uaktualnionym programie, czyli w tym
przypadku iTunes.

#8 pretorianie

pretorianie
  • 67 postów

Napisano 08 marca 2007 - 23:25

Również nie widzę sensu usuwania czegoś co można spokojnie, bezpiecznie wyłączyć.

#9 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 30 maja 2007 - 10:24

Witam, Polonizatora nie zawsze można bezpiecznie wyłączyć. Ja np. mam zainstalowanego (w chwili słabości chyba) Illustratora i InDyka w wersji CE (Photoshopa na szczęście EN). I teraz jak mam wyłączonego Polonizatora, to Illustrator się wogóle nie uruchamia. Co ciekawe InDyk w wersji EN systemu chodzi bez bulu. Można jakoś temu zaradzić bez przeinstalowywania Illustratora? Pozdrawiam Jaras

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maja 2007 - 00:10

A bo Illustrator CE wymaga polskiego na pierwszym miejscu, o ile dobrze pamiętam. Ot, taki ficzer. Tyle że nie ma to nic wspólnego z Polonizatorem, a jedynie z kolejnością języków.

#11 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 31 maja 2007 - 09:19

Wiem wiem, to sposób dla windowsowców... ale jeśli jednak wolisz mieć polski na pierwszym miejscu- np używać lokalizowanych programów, chyba najprościej jest przeinstalować system bez zachowania użytkowników. Dane zawsze można zachować na dysku zewnętrznym/innym maku- ja nawet ostatnio z ibboka migrowałem po FW na imaca, po reinstalacji przywróciłem użytkownika na laptopa..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych