Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

nowy system na imac g4 - jaki? gdzie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 daffyx

daffyx
  • 3 postów
  • SkądŁowicz

Napisano 13 grudnia 2010 - 19:11

Witam wszystkich Jestem nowym użytkownikiem imac'a a i jestem kompletnie zielony w tym temacie. Jakiś czas temu przywiozłem z UK Imaca , dostałem go od człowieka który chciał bo wyrzucić, "wyrwałem" go w ostatniej chwili. Jedyne co mam to jednostke , myszkę i klawiaturę. Komputer uruchamia sie i wszystko działa , jednakże nie moge niczego zainstalować ani zmienić żadnych ustawień bo założone jest hasło , którego ja nie znam i nie ma szans abym je poznał. Najprostszym rozwiązaniem wydaje mi się zakup nowego oprogramowania i przeinstalowanie systemu i tu jest problem , bo nie wiem co właściwie powinienem zakupic , nie wiem tez gdzie , na Allegro znalazlem jedynie jakieś wersje Leoparda , ale obawiam się że potrzebuje czegoś strasza. Obecnie zainstalowana jest wersja Mac os X 10.2.8 procesor 1GHz PowerPC G4 memory 256 MB Podsumowują jaką wersję systemu powinienem zakupic i gdzie. Czy obecnie zainstalowana wersja to max co mozna władowac w tego Imaca P.S. Ostatecznie moze jest jakaś mozliwośc zresetowania hasła bez płyty

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2010 - 19:20

Mactracker
Sprawdź, co możesz ściągnąć za darmo i do jakiej wersji opłaca się robić zakupy.

#3 sebcioz

sebcioz
  • 31 postów

Napisano 13 grudnia 2010 - 19:41

Hasło można prosto zmienić: macos reset password - Google Search

#4 daffyx

daffyx
  • 3 postów
  • SkądŁowicz

Napisano 14 grudnia 2010 - 10:35

niestety nie poradzilem sobie ze zmiana hasla bez plyty instalacyjnej. Znalazlem informacje ze aby zmienic hasło potrzebna jest oryginalna plyta z ktorej zostal zainstalowany system będący aktualnie zainstalowany. Czy wobec tego uda dokonac zmiany hasła przy pomocy dowolnej kopii systemu , sciagnietej z sieci?

#5 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 14 grudnia 2010 - 10:50

na takim sprzęcie po dołożeniu RAM możesz odpalić Leoparda,ale bardziej na miejscu byby 10.4,wystarczy czysta reinstalka,hasło możesz zresetować z płyty instalacyjnej dla 10.2,albo przez terminal

#6 daffyx

daffyx
  • 3 postów
  • SkądŁowicz

Napisano 14 grudnia 2010 - 13:54

wlasnie udalo mi sie zresetowac haslo bez plyty
(Click Restart at the login window
While the computer is restarting, hold down "Command-S" until you see text scrolling through the window. This boots the computer into single user mode.
At the Localhost% prompt type:

/sbin/mount -uw /
/sbin/SystemStarter

You will then see various services starting up.


When the Localhost% prompt reappears, type:
passwd root
It will then ask you to type the new root password twice, so do so.


After entering the new password, type:
reboot
At the login window, enter username root wih the new password. Once you are connected, you can use the Multiple Users application (/Applications/Utilities) to change your normal user's password, or create a new user account.
)

wszystko super , ale m.i.:

Safari 1.0 nie otwiera poprawnie stron www i z tego co sie zorientowalem nie da sie zaladowac nowszej wersji na ten system

Na dysku jest duzo programow i dokumentow poprzedniego wlasciciela , ktore sa mi nie potrzebne , w zwiazku z powyzszym mysle ze najlepszym rozwiazaniem bylby mimo wszystko jednak nowy system.
Kolega Smoczy wspomnial ze mozna by odpalic nawet Leoparda , po dolozeniu RAMu .
Domyslam sie jednak ze system ten moze byc dosc powolny na taki sprzecie , prawda ?
i jeszcze jedno ile RAMu mazna mu zaladowac.

Co do Leoparda , jaka to powinna byc wersja , uaktualnienie wystarczy ?

Kolor czerwony zarezerwowany jest dla moderacji / ftpd

#7 imac g4 uk

imac g4 uk
  • 1 postów

Napisano 28 kwietnia 2015 - 18:02

Witam mam taka sama sytuacje posiadam imac g4 10.3.9 przywiozlem go z uk tak samo go znalazlem i chcialbym sie dowiedziec jak mam zdjac haslo admina mam przy logowaniu dwa konta jedno imac g a pod spodem konto student ktore wygenerowalo mi samo haslo po kliknieciu pare razy zaloguj...wpisalem i jestem na koncie student ale nie moge otwierac roznych stron takich jak youtube itp oraz portali ...wchodze na fb ale mam biala sciane i klodke w gornym prawym rogu jaby czegos braowalo nawet w opcjach security nie podswietlaja mi sie wszystkie opcje ....pomozcie prosba !!!



#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 28 kwietnia 2015 - 18:20

1. Przepis na reset hasła bez płyty Masz przecież w poście 6 tego tematu. Jak nie zadziała (nie wiem, bo nie sprawdzałem) - Musisz niestety kombinować płytki z systemem.

 

2. Poza tym ostatni system dla PPC (10.5) jest już mocno za stary na fejs-zbuki, ledwo wyrabia na YT przy "jakości" 360p i nie nadaje sie do HD - a ty Masz jeszcze starszy system (10.3) - więc wnioski są chyba oczywiste.

 

3. PPC nadaje się jeszcze wprawdzie do prostych codziennych zadań, ale nie oczekuj już fajerwerków po PPC - czasy świetności ma już niestety za sobą. 



#9 anhem

anhem
  • 17 postów

Napisano 30 września 2015 - 21:06

mam emac ppc z procesorem 1,4ghz i radeon 9600 64ramu...po podkreceniu ati to mogę powiedzieć że youtube w miare chodzi....safari odtwarza dobrze youtube ale musisz zauktualizować system (jeseli safari raz nie widzi filmó to wystarczy odświerzyć strone).....mój system to Tiger ze wszystkimi aktualizacjami....poza safari warto jeszcze mieć przeglądarke TenFourFox która dalej jest aktualizowana na ten system i ten procesor......np. filmy których safari nie odtwarza na www to na tenfourfox grają....ogólnie na neta można powiedzieć że jeszcze ten komp wyrabia gorzej oczywiście z grami.....ale jeśli lubisz klasyke DOS , MAC , Mame to się sprawdzi.....jest wiele świetnych gier znanych z PC z lat 1990-2005 np. ostatnio na tym macu grałem w nieśmiertelne Return to Castle Wolfenstein i Unreal czy DeusEx.....poza Tigerem możesz próbować jakiś linux na ppc ... u mnie działa kubuntu 12.04 ppc ale wole Tigera






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych