Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Instalacja drukarki Adobe PDF oraz Adobe PostScript Printer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 superment

superment
  • 56 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2010 - 13:03

Jestem nowym użytkownikiem Mac Os i mam problem, właściwie to zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać.
Posiadam pakiet Adobe Design Premium CS5, jednak nie zainstalowała mi się drukarka Adobe. Nie mogę wydrukować pliku do Pdf lub Postscript. W internecie natknąłem się na stronę: Adobe - PostScript printer drivers : For Macintosh
gdzie do porbania są sterowniki. Niestety zupełnie nie mam pojęcia jak je zainstalować, prosiłbym Was drodzy forumowicze o pomoc :)

#2 superment

superment
  • 56 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudnia 2010 - 15:21

naprawde nikt tego nie używa i nie wie jak to zrobić?

#3 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 16 grudnia 2010 - 22:58

Hm... Nie orientuję się, jak to wygląda w DTP i czego oczekujesz, ale Mac OS X ma wbudowaną "drukarkę PDF". Jak chcesz normalnie drukować (cmd+p najczęściej), to masz opcję utworzenia PDF-a z tego. Może wystarczy Ci tyle?

#4 superment

superment
  • 56 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 grudnia 2010 - 23:42

No właśnie wygląda na to, że mój system nie ma wbudowanej drukarki PDF bo przy opcjach wydruku nic takiego mi się nie wyświetla... Chciałbym wiedzieć jak ją dodać, może będzie posiadała opcje które są mi potrzebne.

#5 Demonik

Demonik
  • 98 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 grudnia 2010 - 00:27

wybierz dodaj drukarke, Protokół: Demon drukarki wierszowej - LPD, Ades: localhost, Kolejka: (nic nie wpisujesz), Nazwa: (Podaj jaka ci pasuje), Lokalizacja: (zostawiasz puste), Sterownik: (wybierasz inny i wskazujesz plik PPD). powinno zadziałać - u mnie hula. lokalizacja pliku PPD: klikasz prawym przyciskiem myszy na ikonie acrobat'a, wybierasz "pokaż zawartość pakietu" i dalej po scieżce: show package contents->contents->macos->sethealfiles->AdobePDFPrinter->PPDS->contents->resources->enl.proj powodzenia

#6 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 17 grudnia 2010 - 17:24

Jeszcze a propos zwykłej "drukarki" PDF screenshot (język nieważny w tym momencie :P). [ATTACH=CONFIG]7430[/ATTACH]

#7 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 27 grudnia 2010 - 18:08

Acrobat’s Adobe PDF Printer Replaced in Snow Leopard | InDesignSecrets
Tu jest też opis i generalnie na tej stronie dużo jest. :-)

#8 otizz

otizz
  • 2 postów

Napisano 07 marca 2011 - 14:15

Cześć, mam prośbę o pomoc, straciłem trochę "grunt" po zmiana systemu na snow leopard i pakietu na CS5 :) Do tej pory wypuszczałem plik postscriptowy z ID z użyciem sterownika PPD Adobe 8.0 i destyłowałem, aby uzyskać PDFa... nie było problemów z wielkością pliku. Teraz po wybraniu drukowania do postscriptu nie mam dostępu do sterownika PPD Adobe 9.0. Zrobiłem tak jak polecił Demonik, zainstalowałem drukarkę osobno, ale PPD jest przypisane tylko do niej i nie mogę drukować do PS. Czy jest jakiś sposób aby PPD Adobe 9.0 było dostępne dla opcji drukowania do PS. Z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam

#9 Demonik

Demonik
  • 98 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 marca 2011 - 00:10

witaj, u mnie po tym sposobie wygląda to tak jak na screenie. drukuję normalnie do ps. zrobiłeś wszystko tak jak napisałem? [ATTACH=CONFIG]8290[/ATTACH]

#10 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 08 marca 2011 - 13:05

Mam CS5 + leopard. Postscripty robię na zasadzie druk do ps + distiller = pdf produkcyjny. Ostatnio zauważam coraz więcej błędów w wygenerowanych postscriptach - i to takich na prawdę głupich. Przykład: Tekst (który jest tekstem, a nie krzywymi) w którym jedna z liter jest jakby przecięta na pół w pionie z lekkim przesunięciem do góry (cały czas mogę ten tekst edytować w Acrobat!). Po przyjrzeniu się dokumentowi w Indyku okazało się, że na tym tekście dokładnie w tym miejscu przebiega ramka od podlinkowanego obiektu psd z przezroczystym tłem (akurat w miejscu tekstu nie ma nic). Tekstu nie mogłem przesunąć powyżej obiektu psd, gdyż tego wymagał projekt. Jedynym lekarstwem okazało się wypuszczenie (poprzez export) pliku do produkcji w standardzie pdf/X4-2008. Pdf ten zachowuje warstwy, więc nic w nim nie jest pocięte. Problemów takich nie było w CS3.

#11 otizz

otizz
  • 2 postów

Napisano 08 marca 2011 - 15:16

witaj,

u mnie po tym sposobie wygląda to tak jak na screenie. drukuję normalnie do ps. zrobiłeś wszystko tak jak napisałem?

[ATTACH=CONFIG]8290[/ATTACH]


Demonik, wielkie dzięki, właśnie to co jest na screenie chciałem uzyskać, jednak po zainstalowaniu drukarki Adobe początkowo PPD nie było widoczne w opcji drukowania do PS.....nie zrobiłem restartu... teraz jest wszystko ok ;P

---------- Wpis dodano o 15:16 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:58 ----------

Jaras, takie problemy były w SC3, być może nie trafiłeś na ramki w takich miejscach. Miałem z tym kiedyś wielki problem, bo sprawiały wrażenie że się wydrukują, to jest jednak jak się wydaje błąd podglądu. Drukując już na zwykłej biurowej drukarce błędów tych nie będzie, poza tym zwróć uwagę że przecięcie-błąd na podglądzie pliku produkcyjnego nie skaluje się, a przy niektórych % nie występuje. pozdrawiam

#12 Demonik

Demonik
  • 98 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 marca 2011 - 21:40

otizz, ciesze się ze zadziałało :)

#13 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 09 marca 2011 - 14:36

Jaras, takie problemy były w SC3, być może nie trafiłeś na ramki w takich miejscach. Miałem z tym kiedyś wielki problem, bo sprawiały wrażenie że się wydrukują, to jest jednak jak się wydaje błąd podglądu. Drukując już na zwykłej biurowej drukarce błędów tych nie będzie, poza tym zwróć uwagę że przecięcie-błąd na podglądzie pliku produkcyjnego nie skaluje się, a przy niektórych % nie występuje. pozdrawiam

Nie rozumiemy się. Ja nie opisuję sytuacji, gdzie strona jest "pocięta", tylko o błędzie graficznym, powodującym przesunięcie części grafiki.
Samo pocięcie strony nigdy nie wychodziło w druku - to jest tylko błąd wyświetlania w Acrobat.
Dla zobrazowania mojego błędu załączam zrzut ekranowy - chodzi o uskok na górze litery "t".
Przypominam, że o dziwo w Acrobat cały czas ta litera jest edytowalna i zaznaczalna jako tekst.

[ATTACH=CONFIG]8294[/ATTACH]

#14 iFilip

iFilip
  • 791 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 12 marca 2011 - 11:07

Jaras, takie problemy były w SC3, być może nie trafiłeś na ramki w takich miejscach. Miałem z tym kiedyś wielki problem, bo sprawiały wrażenie że się wydrukują, to jest jednak jak się wydaje błąd podglądu. Drukując już na zwykłej biurowej drukarce błędów tych nie będzie, poza tym zwróć uwagę że przecięcie-błąd na podglądzie pliku produkcyjnego nie skaluje się, a przy niektórych % nie występuje. pozdrawiam


To nie jest błąd podglądu tylko antyalisingu. Wyłącz go w preferencjach readera, to kreski znikną.

#15 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 12 marca 2011 - 20:23

W moim przypadku nie jest to ani błąd podglądu, ani antyaliasingu, tylko błąd postscriptu/pdf-a, gdyż z tego powodu była zdejmowana praca z maszyny.

#16 femme

femme
  • 3 postów

Napisano 18 marca 2011 - 12:04

witam, czy mógłby mi ktoś podać stronę z której można ściągnąć sterowniki do zainstalowania drukarki postscriptowej. Na stronie podanej na początku tematu są pliki do pobrania, które są niekompletne.... nie wiem jak to fachowo określić, ale w opisie jest napisane, że plik który się ściągnie ma rozszerzenie .hqx, a po ściągnięciu okazuje się, że nie ma.... - może ja coś źle robię?

#17 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwietnia 2011 - 15:09

W moim przypadku nie jest to ani błąd podglądu, ani antyaliasingu, tylko błąd postscriptu/pdf-a, gdyż z tego powodu była zdejmowana praca z maszyny.



miałem to samo :( dzisiaj właśnie zdjeli mi z maszyny druk bo wyszły kreski, poradziłem sobie eksportem bezpośrednio z INdyka, i kreski zniknęły, a tradycyjne najpierw PS potem distiler to zaczynam sie bac tej metody, choć robię tak juz kilkanaście lat...

#18 WjtkD

WjtkD
  • 5 postów

Napisano 26 stycznia 2014 - 12:39

Cześć, Pozwolę sobie na odświeżenie wątku. OS X Mavericks jest moim pierwszym systemem od Apple'a, więc dopiero się wciągam. Przejrzałem ten temat i mimo wszystko mam problem z instalacją drukarki PDF (Adobe Acrobat XI) w MacBook'u. Sposób podany przez "Demonik'a" byłby skuteczny, ale przy wyborze "pokaż zawartość pakietu" mam do wyboru tylko dwie opcje: szybki przegląd i tagi. Proszę o pomoc i podanie sposobu instalacji drukarki PDF w OS X Mavericks. Z góry dziękuję.

#19 Demonik

Demonik
  • 98 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 stycznia 2014 - 16:49

WjtkD, napisz mi na priv swój adres mail to wyślę do Ciebie PPD

#20 OhNo

OhNo
  • 33 postów

Napisano 30 stycznia 2014 - 21:51

Witam, Ja tez mam problem z drukarką na macu. Moja drukarka nie jest postscriptowa, ale wydruki z Illustratora na Windowsie były ostre i wyraźne. Druk z tego samego programu na macu jest paskudnie poszarpany. Dodam że jakość druku z Pages jest bez zarzutu. Co może być przyczyną?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych