Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z pamiecia w powerbooku??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grek

Grek
  • 63 postów

Napisano 28 września 2005 - 20:02

Witam, Ostatnio zakupilem pamiec pod powerbooka 1gbRAM PC2700U-25330 DDR333 -kingstone i zaczely sie niezle problemy. Mianowice komputer raz sie poprawnie uruchomili i wszystko dzialalo dopoki po ktoryms zalogowaniu sie zawiesil. I zaczelo sie...teraz nic kompletnie nie chce sie wogole lub czesciowo uruchamiac. Czasami kulura-czarny ekran i prosba o restart, ale w wiekszosci wypadkow to zawias na jakiejs czynnosci (nawet kosola raz sie pojawila zaraz po probie zalogowania). Pamiec ta dziala na takim samym laptopie z wieksza czestotliowscia 1.5 i nawtet teraz z niego pisze i z tego felernego RAMu. Wiec sam nie wiem co jest grane, poniewaz dzisiaj caly dzien pracowalem na tej pamieci i bylo ok... Moja specyfikacja powerbooka to 1.25, 15'cali, pamiec x2 256mbRAM HDD 60GB, tiger 10.4.2, :cry:

#2 macgregor

macgregor
  • 45 postów
  • Skądkrakow

Napisano 28 września 2005 - 20:32

ej, prosze pomozcie koledze

#3 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2005 - 23:53

No niestety - ostatnio sprzęt Apple jest bardzo wybredny jeżeli chodzi o kości pamięci. Pewnie nie pozostaje nic innego jak wymienić te kości na jakieś inne - pewnie innego producenta.

#4 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 29 września 2005 - 08:29

Z jakim obsadzeniem slotow sa problemy ? Z kazdym ? Moze problem wynika z "gryzacych" sie kostek pamieci roznych producentow ? Czasem moze pomoc sprawdzenie roznych kombinacji umieszczenia kosci w gniazdach. Czy komp sprawia tez problemy gdy 1gb kingstone samodzielnie siedzi w slotach ramu?

#5 Grek

Grek
  • 63 postów

Napisano 29 września 2005 - 10:06

Właśnie oboętnie który slot, to jest wysypka. Sam kingstone tez... Pamięci fabryczne natomiast są OK. Aha,btw, czytalem o tym modelu pb(1.25ghz,1hgz) ...najbardziej wybredne.

#6 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 30 września 2005 - 14:02

Podobny problem wystepuje w iBook 12" 1,33GHz (aktualnie najnowszy model).
Po zaladowaniu 1Gb. Zawiecha murowana. Do konca przyszlego tygodnia wyjasni sie .
Sa narazie dwie opcje:
1.Testujemy RAM roznych producentow.
2. Slot moze byc uszkodzony. Sloty na ktorych jest montowany dodatkowy RAM w Apple nie przechodza kontroli technichnej. Produkuje je inna firma.
Zeby sie nie powtorzyla historia taka jak z Accu do chyba to byly iBooki, gdzie trzeba bylo wymienich wszystkim uzytkownikom.
:(

ps. ja stawiam na niekompatybilnosc niektorych kosci RAM i "orgnalnymi Apple" czyli w wiekszosci przypadkow Samsug.

Jak mozesz to sprobj z taka koscia:
http://www.dsp-memor...oducts_id=1580

[ Dodano: Sob 01 Paź, 2005 ]
Mialy przyjsc dzisiaj RAM innych producentow. Nie dotarly a wiec napewno w poniedzialek.

#7 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 02 października 2005 - 08:21

Hmm, jak dotąd jakiej bym kości (oczywiście o odpowiednich parametrach) nie włożył do mojego PB G4 15" 1.33GHz, każda działa. Zauważyłem w Photoshopie jedną operację, podczas której wyświetla się komunikat, że może wystąpić problem z ramem, dlatego lubię ją zawsze na dzień dobry nowej kosci włączyć. Poza tym obserwuję jak się zachowuje system przy wielu otwartych naraz aplikacjach. Na Kingstonie 512mb wziętym z Toshiby chodził zarówno mój starszy iBook G4 jak i PB. Potem włożyłem 2x 256mb firmy Nanya z Acera i działały bez zarzutu. Z tego co pamietam, nie pojawił się nawet wspomniany komunikat w Photoshopie, który wyskakuje przy jednej kosci Swissbit, którą mam zainstalowaną. Wkładałem też dwie inne kości z innych laptopów i też wszystko grało (niestety nie pamietam już firm) Zmartwiłeś mnie tą kością Kingstona 1Gb, bo zamówiłem właśnie taką (za bardzo małe pieniądze) i sądziłem, że nie będzie problemu. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać i samemu się przekonać.

#8 dundrub

dundrub
  • 842 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 17 października 2005 - 09:10

i jak panowie wasze walki z koscmi (pamieci)? sam zastanawiam sie nad rozbudoa istniejacej juz w moim ibooku 1,33ghz 512ramu o jeszcze raz tyle (na 1 gb nie bedzie mnie w najblizszym czasie stac) macie jakies doswiadczenia?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych