Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad i "Blueconnect na kartę dla iPada" - przestroga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 10 maja 2011 - 16:15

iPad jest tabletem i telefonem. Jedno nie wyklucza drugiego. No chyba, że kolega chciał wsadzić kartę microSIM do wersji wifi only... A ja nie krzyczę ino mi sie kapslok włączył

#27 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 10 maja 2011 - 16:23

Telefon dzwoni. Karta sim jest do korzystania z internetu. Gdzie ipad, a gdzie telefon...

#28 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 20 lipca 2011 - 16:29

Panowie, niestety historia lubi sie powtarzac. Szkoda ze wczesniej nie trafilem na ten watek. Tak jak pisal jeden z przedmowcow, ja jako zagorzaly, wieloletni i wcale nie tani uzytkownik systemow abonamentowych ery (aktulanie t-mobile.pl) dalem sie skusic na zakup startera za 5 dych podobno dedykowanego dla iPada. Moj nowy nabytek (iPad 3G+Wifi 64GB) ma pojawic sie w moich rekach w ciagu najblizszych dni wiec juz teraz postanowilem zrobic mu powitalna niespodzianke w postaci nowiutkiego, swiezutkiego starterka z pakietem internetowym :))) Jakie bylo moje zdziwienie kiedy wrzucilem zakupionego micro-sima do iPka4 celem aktywacji. A tu niespodzianka - twoja karta nie jest aktywna. Narazie nie zdobylem sie na odwage zatelefonowac na hot-line z prosba o aktywacje. Boje sie uslyszec 60 godzin. A gdy sie juz uda boje sie tego braku blokady przy przekroczeniu limitu dostepnych srodkow na koncie. Szczerze powiedziawszy - bardzo sie zawiodlem na erze. Produkt w opakowaniu wyglada jakby byl dedykowany dla iPada, zgrabna, zaklejona kopertka ze zdjeciem iPada. Tymczasem w srodku jest drugie opakowanie ze zwykla karta micro-sim, taka jaka daja w abonamencie. Nic dziwnego ze autor postu mial przypał z konsultantem hot-line ktory poinformowal go ze to numer abonamentowy. Tego tez boje sie uslyszec po kontakcie z biurem obslugi.

#29 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 23 lipca 2011 - 20:09

Niestety ale musze odgrzac kotleta. W tym samym dniu kiedy napisalem wczesniejszego posta jednak odwazylem sie zadzwonic do hot-line'u i poprosic grzecznie o aktywacje mojej karty. Oczywiscie uslyszalem stara spiewke ze to numer abonamentowy. Po grzeczynym wytlumaczeniu konsultant przyjal zgloszenie i obiecal ze sprawa bedzie zalatwiona w ciagu kilku godzin, max na drugi dzien. Swietnie, pomyslalem. Moj iPad jeszcze nie przyszedl wiec mam czas. Niestety dostawa mojego iPada sie opoznila, ale dla picu postanowilem wrzucic microsima do telefonu i sprawdzic czy aktywowali tak jak obiecali. Ku mojemu zdziwieniu - NIE!!! Czekalem na polacznie z hot-linem ponad 5 minut aby ponownie dowiedziec sie ze to numer abonamentowy. Po juz mniej grzecznym wytlumaczeniu ze to pomylka uslyszalem slawne 60 godzin, ale z racji ze jest to powtorne zgloszenie (karta miala byc aktywna 21 lipca o godz. 17) powinno byc szybciej lecz nie dowiedzialem sie jak szybko. Stracilem cierpliwosc. W moje rece wpadl starter Orange Free z microsimem ktory po wyjeciu z kopertki jest natychmiast gotowy do akcji - bez durnych aktywacji, bez pinow i innych bzdetow skutecznie utrudniajacych zycie. Jestem w erze wiele, wiele lat i nawet w tej chwili korzystam z dwoch systemow abonamentowych na ktorych sie NIGDY(!) nie zawiodlem. Nigdy. A tu taka niemila niespodzianka. Potraktowalem to jako robienie sobie ze mnie jaj i dlatego zakupilem starter u konkurencji. Wszystko dziala ze az milo. Teraz tylko czekac na iPada :) Jednym zdaniem (a moze kilkoma): - Starter Blueconnect niby dedykowany dla iPada to jeden wielki pic na wode!!! NIE KUPUJCIE! SAME PROBLEMY! Sa to najczesciej numery z odzysku i dlatego widnieja w systemie jako abonamentowe. Tak samo z kartami micro sim. Nie maja ani sladu ze sa kartami przedplaconymi systemu Blueconnect. Wygladaja zupelnie tak samo jak karty abonamentowe - taka sama mam w moim iPhonie 4 na abonament. NIE POLECAM!!!

#30 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 23 lipca 2011 - 20:21

masakra era się nie popisała tym razem

#31 heretique

heretique
  • 334 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 grudnia 2011 - 14:57

No to ja trochę odświeżę temat. Udało mi się po poszukiwaniach w całym mieście kupić prepaida na kartę "do iPada". Pierwsze wrażenie: karta brandowana jeszcze jako Era GSM, więc trochę poleżała w magazynie i pewnie nic dobrego mnie nie czeka.

Po pierwsze przezornie sprawdziłem stan konta po "odpaleniu" karty w telefonie: wszystko OK, tylko brakuje tych "500 MB na start". Nie czekając na nikogo poczyniłem czary, tzn. wysłałem SMSa do siebie. Tak jak się spodziewałem, cudownie 500 MB się pojawiło, ale być może trzeba było po prostu poczekać.

Oczywiście problemy pozostały:

- aby zarządzać kontem przez internet, trzeba wpisać przy logowaniu hasło jednorazowe wysłane SMS-em. A SMS oczywiście sobie wsiąknął gdzieś po drodze, po iPad ich nie odbiera. Pani z biura obsługi powiedziała, że do odbierania SMSów *trzeba sobie ściągnąć aplikację ze sklepu Apple*. Wytłumaczyłem pani z BOA że nie ma czegoś takiego, i usłyszałem tylko niemy dźwięk bezradnie rozłożonych rąk.

- jest taki serwis Mobilne iBOA T-Mobile - sprawdzam w telefonie - działa pięknie, bez logowania i innych bzdur. Otwieram na iPadzie: "Przepraszamy, serwis jest niedostępny w Twojej taryfie" :)

Są jednak plusy:

- Konto teraz się przedłuża samoczynnie o rok przy jakiejkolwiek aktywności. Jest to miła sprawa dla tych, którzy z 3G korzystają sporadycznie.

Ale niesmak pozostał:

Aby sprawdzić stan konta i ważność można:

a. jailbreak ipada i aplikacja do czytania smsów :)
b. przełożyć kartę do innego telefonu :(
c. zadzwonić do Biura Olewania Abonenta i poprosić o stan konta :]


Koniec końców kartę zostawię - jeśli ktoś zamierza korzystać z 3G sporadycznie, to T-Mobile to chyba najlepsza opcja.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych