Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kilka problemow z plikami video itp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qiss

Qiss
  • 21 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 grudnia 2010 - 12:02

Witam, mam kilka problemów z plikami video. 1.Potrzebuje konwertera z plików avi na inne odtwarzane na macu i mozliwe do konwertowania (by pozniej nagrac na dvd) 2.Mam film z napisami format .mkv (napisy osobno w formacie txt) chce nagrac film na plycie dvd by odtwarzal ja stacjonarny odtwarzacz dvd. Jak to zrobic by film dzialal z napisami ? 3.Zazwyczaj jesli juz nie mam problemów z filmem nagrywam go w postaci VIDEO_TS. Czy to najlepsze rozwiazanie ? Prosze o jakies dobre i latwe programy gdyz jestem poczatkujacym uzytkownikiem. Dodam tylko, iż posiadam już MacX Video Converter Pro i Toast Titanium. Pozdrawiam :)

#2 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 04 grudnia 2010 - 13:21

Witam, mam kilka problemów z plikami video.

1.Potrzebuje konwertera z plików avi na inne odtwarzane na macu i mozliwe do konwertowania (by pozniej nagrac na dvd)

2.Mam film z napisami format .mkv (napisy osobno w formacie txt) chce nagrac film na plycie dvd by odtwarzal ja stacjonarny odtwarzacz dvd. Jak to zrobic by film dzialal z napisami ?

3.Zazwyczaj jesli juz nie mam problemów z filmem nagrywam go w postaci VIDEO_TS. Czy to najlepsze rozwiazanie ?

Prosze o jakies dobre i latwe programy gdyz jestem poczatkujacym uzytkownikiem. Dodam tylko, iż posiadam już MacX Video Converter Pro i Toast Titanium.

Pozdrawiam :)


zobacz tu [url=http://osxdaily.com/2009/11/16/convert-avi-to-mov/]Convert AVI to MOV[/url]
co do napisów wstawiających napisy, to np Adobe Encore, ale są darmowe rozwiązania muszę poszperać, by cie nie wprowadzić w maliny

co do video_ts wszystko zależy od tego co uznasz za kryterium "najlepszego rozwiazania" zgodność z dvd/pal/ntsc, rozmiar pliku,
rodzaj kodownia. To co dla jednego bedzie najlepsze dla drugiego bedzie najgorsze :-)

#3 Qiss

Qiss
  • 21 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 grudnia 2010 - 14:10

Priorytetem jest raczej zgodność z moim stacjonarnym dvd, ponieważ nie jest ono zbyt zaawansowane ale jednak odczytuje sporo plików w tym właśnie VIDEO_TS w formacie standardowym, gdyż film mieści się w granicach 3GB i przy okazji ma dobrą jakość ;) Periana już ściągam zobaczę, cze po przekonwertowaniu na mov da się później na VIDEO_TS ale domyślam się, że tak. Dzięki za pomoc, w razie jakichś pomysłów pisz :) EDIT: A więc: Mam 3 filmy w tym formacie. Maczete otwiera, ale Maczete otwiera tez MacX Video Converter Pro, natomiast 2 pozostalych niestety nie. Pojawia się komunikat o tym, że QTP nie odczytuje takiego pliku i tu mam problem...

#4 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 04 grudnia 2010 - 14:34

by the way jak zauważyłes perian czyta równiez mkv wiec ta metoda przekonwertujesz również i ten format Dzięki perianowi odtworzysz i przekonwertujesz qicktimem avi, mkv i "dziesięć" innych formatów sprawdz jak po zainstalowaniu periana odtwarzane sa te filmy z którymi miałes problem w qt

#5 Qiss

Qiss
  • 21 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 grudnia 2010 - 14:39

Tych 2 nie czyta, właściwie to nawet 3 bo jeszcze Zielonej Mili nie chce... nie rozumiem tego za bardzo, bo zarówno "Maczeta" jak i np "Policja zastępcza" są w formacie avi a jednak coś je musi różnić... A to treść komunikatu: Nie można było otworzyć dokumentu „Policja Zastępcza - The Other Guys [2010] [UNRATED.BDRip.XVID-PSiG] [Lektor PL] [Arx].avi”. Format tego filmu nie jest zrozumiały dla QuickTime Player.

#6 imielski

imielski
  • 373 postów

Napisano 04 grudnia 2010 - 16:19

nawet po zainstalowaniu periana w qt ?

---------- Wpis dodano o 16:19 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:18 ----------

jest jeszze cos takiego [url=http://homepage.mac.com/major4/dvd_sub.html]How to make a DVD with selectable subtitles with ffmpegX (MacOS X)[/url]

#7 Qiss

Qiss
  • 21 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 grudnia 2010 - 16:27

Tak, nawet po zainstalowaniu... Pojawil sie perian w panelu po zainstalowaniu znaczy w preferencjach systemowych, wiec dobrze zainstalowany. ffmpegX juz pobieram




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych