Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Duży zrzut maków w kwietniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#26 Bednar

Bednar
  • 241 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 07 marca 2007 - 20:22

U mnie w szkole na infie programujemy ciągle w C# tyle ze tempo tłumaczenia naszego informatyka jest znacznie szybsze od pracy naszych kompów więc infe rozumieją u mnie w klasie pojedyńczy pasjonaci :P Rok temu nawet zmieniali nam kompy na nowe i przywieźli takie średniej klasy PC-ty w kosmicznych obudowach. Zapytałem wtedy dla żartu mojego informatyka "A czemu nie programujemy na Macach" A on na to "Nawet były do wyboru jakieś G3 ale pomyślałem że stracimy za dużo czasu na naukę obsługi systemu" Strasznie się wtedy wkurzyłem ale po przemyśleniu to nawet bardzo się cieszę że tak wyszło. Gdybym był zmuszony do pracy na Macach w szkole to na pewno szybko bym je znienawidził. Nie mówiąc już o tym że pewnie ciągle musiał bym słuchać narzekania kolegów i wysłuchiwania obelg w stylu "Ten @#$$#@@# komputer jest do @%#$%^^@$$ nie ma w nim dziury na dyskietkę @#$$%$%%#$@#@ i wogle jak sie zamyka okienko!!!! #%$#%@^ nie działa ALT F4 @^#%#$#@" a ja tylko musiałbym chodzić do każdego i tłumaczyć "komputer jest dobry tylko masz złe windowsowskie nawyki weź głęboki wdech i popatrz jakie to proste...." Oooo nie to ja już wole patrzeć w szkole jak ci nieuświadomieni ludzie małego rozumku udają że programują i wkurzają się jak im sie windows zawiesi ;) a miejsce maców jest w domciu :):):)

#27 pawello

pawello
  • 150 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 marca 2007 - 10:07

a no tak bo na PC odpalasz osiołka i ściągasz, nie zawsze legalne ale profi...


1. ja nie mowilem o piratach
2. na p2p sa tez piraty na maka :lol:

#28 Alibaba

Alibaba
  • 8 postów

Napisano 12 marca 2007 - 21:55

To ja mam małą szkołę i mamy MAC, windę, sbs, Linucha, novell. Dopiero jest jazda jak siadasz na sprzęt i nie wiesz w jaki systemie bedziesz pracować. A jest to tylko 1 pasjonatowi co posciagał te systemy do szkoły.

#29 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 12 marca 2007 - 22:39

Ja spory czas temu postanowilem przekabacic informatyka z high-school zeby przezucil szkole na Linuxy :) Do dzis okolo tysiac komputerow w szkole skonczylo umowe z Microsoft :) Wszedzie Mandrake. I dobrze. Tylko w niektorych salach sa Windows do specyficznych progsow jak SoundForge, Premiere albo AutoCAD 07. A na maki? Coz wiele szkol sie moze bac na zmiane platformy tak gwaltownie...

#30 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marca 2007 - 22:42

e tam zadupie moja miejscowosc ma 29tys mieszkancow a jedne LO ma pracownie zlozona z 30 eMac 1.42Ghz PPC i dwoch PowerMac G5 Quad 2.5ghz a wiec spoko jest

#31 Łukasz321

Łukasz321
  • 3 postów

Napisano 06 listopada 2013 - 00:06

Aktualizacja pracowni EFS2007 dla gimnazjum do OSX 10.6

Witam,

Mam problem z pracownią szkolną, gdzie są używane MAC-i udostępnione szkole w ramach EFS2007. Jest to sprzęt z 2006 roku, białe komputery, procesor Core 2 Duo 1,86 i 512 MB ram. [url=http://support.apple.com/kb/Sp28]iMac (Late 2006) - Technical Specifications[/url] tutaj jest specyfikacja, prawdopodobne to ten pierwszy model.

Sam system OS X 10.4 jest już dużym ograniczeniem, nie można na nim używać nowszego oprogramowania. Dlatego bierzemy pod uwagę możliwość upgrade-u do OS X 10.6 Snow Leopard.
Mam pytanie czy na ten sprzęt można kupić zgodnie z licencją OS X 10.6 i czy pójdzie przy takiej ilości pamięci ram? Jeśli się trzymać sztywno specyfikacji to wymagane jest minimum 1 GB ramu. [url=http://store.apple.com/pl/product/MC573]Mac OS X 10.6 Snow Leopard - Apple Store (Polska)[/url] na Apple Store można coś takiego kupić za 69 zł. Do tego oferują kości pamięci za 239 zł.
Czy można jakoś wymienić te kości pamięci we własnym zakresie, mam na myśli czy to jest jakoś bardziej skomplikowane niż w zwykłym PC?

Jeśli ktoś używa takiej pracowni to z chęcią nawiążemy kontakt w celu wymiany doświadczeń
Pzdr. Łukasz

#32 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 06 listopada 2013 - 01:13

Najprościej dokupić na allegro.pl. Wymiana nie jest skomplikowana.

#33 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 listopada 2013 - 07:55

Witaj

Tutaj masz opisany cały proces dodania/wymiany pamięci RAM - wymiana pamięci

Maksymalna ilość pamięci to 2GB (2x1GB SODIMM DDR2 PC5300) i taką ilość należy zainstalować przed uaktualnieniem systemu.
Używane kości z gwarancją i fakturą można kupić od 29 zł za kostkę 1GB.
System najlepiej kupić w Apple Store w wersji pudełkowej.

#34 Łukasz321

Łukasz321
  • 3 postów

Napisano 06 listopada 2013 - 13:31

Znalazłem jeszcze tutaj [url=http://www.komputronik.pl/product/26172/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Kingston_SO_DIMM_1GB_DDR2_667_MHz_CL5.html]Kingston SO-DIMM 1GB DDR2 667 MHz CL5 - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika[/url]
lub [url=http://www.komputronik.pl/product/31165/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GoodRam_SO_DIMM_1_GB_DDR2_667_MHz.html]GoodRam SO-DIMM 1 GB DDR2 667 MHz - Sprzęt komputerowy - Komputronik notebooki, komputery i elektronika[/url]
Czy takie kostki by się nadawały? Duży plus że nówki i firmowe.

Nie wiecie może czy Apple Store wystawia normalnie polską fakturę z możliwością płatności przelewem? Ewentualnie gdzie można by jeszcze kupić ten system na fakturę? Na Allegro nie ma za dużo ofert z OS X jak patrzyłem.

#35 mateuszmjm

mateuszmjm
  • 69 postów
  • SkądTychy

Napisano 06 listopada 2013 - 18:51

Proponuję tak jak moi przedmówcy, zakupić RAM na allegro, sam użytkuję iMac Late 2006 C2D z 2,5 GB RAM na Mac OSX Lion 10.7.5 i komputer daje radę, naprawdę. Jedyny minus mojego to to, że wypadało by wymienić matryce bo ma chyba z 40 pionów pasków, ale mi to nie przeszkadza. Lekcja informatyki na Maku, super :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych