Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

kupowanie czesci na ebay.com


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 28 września 2005 - 00:38

Czesc Czy ktos z was odwazyl sie kupic cos do swojego maka na amerykanskim ebayu ? sprzetu makowego jest tam od holery i swietnych cenach :] np taki X800ktos sprzdaje za 300$ :]

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2005 - 06:44

Owszem, tak. Trzeba wcześniej ustalić warunki płatności i wysyłki, a poza tym po prostu uważać. Sprowadzałem z Ebaya części i całe komputery i jedynym problemem była odmowa wysłania sprzętu do kraju, który leży Bóg wie gdzie :wink:

#3 ekonom

ekonom
  • 76 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 28 września 2005 - 09:49

A jak juz sie ktos zgadza na wysylke do Polski to jak wyglada sprawa cla i `vatu? Poza tym czy np. takiemu iMacowi G5 nic sie nie moze stac w oryginalnym udle podczas podrozy? I ostatnie pytanie - Jak przebiega platnosc? Western union"?

#4 equinoxe

equinoxe
  • 4 721 postów
  • Płeć:

Napisano 28 września 2005 - 10:07

ja placilam via PayPal... ale przesylka nigdy do mnie nie dotarla, o czym juz pewnie wspominalam przy innej okazji...

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2005 - 19:43

To zależy od tego, co kupujesz. Na części komputerowe i programy cła nie ma, ale trzeba się liczyć z odprawą celną i koniecznością zapłacenia VATu. Płatność zgodnie z umową ze sprzedającym.

#6 shikachu

shikachu
  • 79 postów
  • Skądśliczne woj. katowickie

Napisano 29 września 2005 - 19:22

ja placilam via PayPal...
ale przesylka nigdy do mnie nie dotarla, o czym juz pewnie wspominalam przy innej okazji...


Skorzystalas oczywiscie z ubezpieczenia PayPal'a? Jesli sprzedajacy nie udowodni, ze przesylka nie dotarla nie z jego winy lub, ze wogole zostala wyslana, PayPal zwraca dana kwote.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych