Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Simlock na softach 4.1 - 11.x wszystkie modele iPhone - PRZECZYTAJ!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11474 odpowiedzi w tym temacie

#26 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 listopada 2010 - 23:08

Teraz to jestes upupiona, mozesz aktywowac iPhone oryginalna karta, ale zostalas z iPodem, bo nie ma mozliwosci odblokowania go teraz. Prawdopodobnie przez miesiac dwa albo dluzej nie bedzie, chyba, ze sie cud stanie. Jedyna mozliwosc dla Ciebie to skorzystanie z ofert serwisow typu simlock.pl

#27 fartek

fartek
  • 53 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 listopada 2010 - 23:44

Świetny pomysł na umieszczenie wszystkich informacji o unlocku w jednym temacie! Zawsze mnie wnerwiało to, że trzeba było całe forum przeszukać żeby jakiekolwiek informacje znaleźć (blog dev-teamu też regularnie przeglądam). Czekam cierpliwie na ultrasn0w. Jak to dokładnie będzie wyglądało? Po pojawieniu się ultrasn0w, wgrywam 4.2 za pomocą redsn0w i przez Cydię traktuję go ultrasn0wem? Mam 3.12 BB05.11.07

#28 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 listopada 2010 - 23:54

Chciales chyba powiedziec 4.1 a nie 4.2. 4.2 ma jeszcze nowszy BB i nie wiadomo czy ultrasn0w bedzie go w ogole obslugiwal.

#29 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 25 listopada 2010 - 00:01

Proszę ograniczać się z wpisami niewiele wnoszącymi do tematu bo dla osób, które będą czytały od początku będzie trudno przebrnąć przez cały temat. Natomiast ostrzegam po raz ostatni - następna osoba, która zapyta kiedy będzie unlock/Ultrasn0w, itp dostanie bana z miejsca. Nie mam czasu i ochoty na ciągłe usuwanie takich głupich pytań bo niektórzy są na tyle niedorozwinięci, że nie potrafią nawet pierwszego postu przeczytać ze zrozumiem.

#30 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 25 listopada 2010 - 15:36

ta pierwsza to odnośnie iphone 4 ? :D musze przetlumaczyc bo kiepsko z angielskim...

Longer oznacza, że poczekać dłużej niż właściciele 3G i 3GS. Tak jak napisano w pierwszym poście nie wiadomo ile.

---------- Wpis dodano o 15:36 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:31 ----------

 
-mylisz się!

Mylisz się ty i po raz kolejny drzesz się do tego nie wiadomo po co
iOS 4.2.1 Has Baseband Requirement | iPhone News, Help and Guides

Don't update to 4.2.1. TU cannot kick you out of the ensuing recovery mode. Apple was cute and put a BB ver requirement on the firmware.



#31 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 25 listopada 2010 - 23:05

Jeżeli Orange PL to było o tym co najmniej dwa razy w tym wątku.

---------- Wpis dodano o 23:05 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:54 ----------

Jeszcze jedna rzecz, co jakiś czas będę usuwał nieaktualne pytania z nieaktualnymi już odpowiedziami. Będę się starał, aby wątek był jak najkrótszy i najbardziej czytelny. Dlatego proszę nie być zdziwionym jeżeli jakieś Wasze posty "zaginą" ;)

#32 jackb6

jackb6
  • 5 postów
  • SkądKalisz,PL

Napisano 26 listopada 2010 - 10:17

wybaczcie za pytanie, ale jestem trochę starszej daty i nie tak obcykanym w temacie...:cry: moj drugi iP 3gs był spontanicznie upgradowany do 4.1 bb05.14.02 i teraz czekam jak wielu z nas na nowe narzędzie. Jest po JB i jest ultrasn0w 1.1-1 jaka będzie procedura do unlocka po wydaniu nowego narzędzia.Czy ultrasn0w się zaktualizuje automatycznie ???:?

#33 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 26 listopada 2010 - 10:44

Ciężko powiedzieć. Pewnie będzie aktualizacja w Cydii i będzie trzeba tylko potwierdzić. Jeżeli nie będzie trzeba ręcznie starszą odinstalować i zainstalować nową. Ale stawiam na pierwszą opcję.

#34 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 listopada 2010 - 12:12

Chyba jestem sklonny sprzedac mojego IP 3gs z powodu tego glupawego simlocka. Wytlumaczcie mi jedno. Jesli firma Apple robi co chwile nowe softy to nie maja sposobow na simlocki ? Nie jestem zabardzo w temacie. Nie rozumiem tego iz apple tworzy nowe oprogramowanie na ktorych nie moga sciagnac blokad. Jak dla mnie powinno byc tak, apple robi nowy soft, ktos ma locka i poprostu idzie sie do serwisu Apple i placi im sie za simlocka lub za free. Dla mnie bez sensu ....


Za simlocki jest odpowiedzialny OPERATOR a nie producent. Zaden producent na swiecie nie sciaga simlockow. Lezy to tylko i wylacznie w gestii OPERATORA, a Apple opracowalo po prostu skutecznego simlocka, ktorego nie da sie zdjac kodem czy czyms innym jak to w przypadku innych telefonow. Jedyna skuteczna metoda na simlocka to jest zdjecie przez operatora, wtedy sie nie ma problemow.

A to, ze ludzie sa tak pazerni, ze zeby zaoszczedzic 200-300zl kupuja z simlockiem, to jest wylacznie kwestia glupoty i wyboru kupujacego a nie producenta, ktory zaklada simlocki tyko i wyłącznie na żądanie operatora.

#35 MMAniak

MMAniak
  • 344 postów
  • Skądz domu

Napisano 27 listopada 2010 - 16:56

Jeżeli dobrze rozumiem nad unlockiem dla iPhone'a 4 z BB 01.59.00 będą pracować dalej od poniedziałku. W tym przypadku mogę się mylić bo straszny syf na Twitterze się zrobił.


najnowszy soft 4.2.1 wgrany na iP4 ma BB 01.59.00 ? czy to 4.1 ?

#36 carbon1

carbon1
  • 463 postów
  • SkądCalgary,CA

Napisano 27 listopada 2010 - 17:07

najnowszy soft 4.2.1 wgrany na iP4 ma BB 01.59.00 ? czy to 4.1 ?



03.10.01 to jest BB na iP4 z 4.2.1

#37 iBlazej

iBlazej
  • 36 postów

Napisano 28 listopada 2010 - 11:31

Jestem mało obeznany w temacie, tak więc proszę o wyrozumiałość w stosunku do moich - być może - banalnych pytań. Przejrzałem większość wątków dot. tego tematu ale dalej nie mam pewności:

Mam iP 3G; baseband 5.13.04; simlock Orange PL; karta Play

Chciałbym zrobić restore, żeby pozbyć się z telefonu syfu po poprzednim właścicielu, po czym zainstalować 4.2.1, który podobno jest dużo szybszy, zrobić JB i ściągnąć simlocka.

Czy mogę zrobić restore i JB za pomocą najnowszego redsn0w, po czym ściągnąć nowe ultrasn0w (w niedzielę) i ściągnąć simlocka? Czy też muszę robić JB innym programem aby nie podnosić BB?

Będę wdzięczny za wskazówki/linki.

Edycja: Doczytałem się, że redsn0w nie ma możliwości nie podnoszenia basebandu - czy w takim razie muszę zrobić JB innym programem (sn0wbreeze lub pwngtool), czy też niedzielny ultrasn0w poradzi sobie z podniesionym przez redsn0w basebandem?


Czyli w moim przypadku:
1. Robię restore przez iTunes do 4.2.1;
2. Odpalam nowego redsn0wa i robie jb;
3. Ściągam ultrasn0w jak tylko wyjdzie i nie mam simlocka.

Dobrze myślę, czy też nie jest tak różowo i muszę bardziej kombinować?

#38 adamch

adamch
  • 497 postów

Napisano 28 listopada 2010 - 22:34

To nie jest zwykły update ultrasn0w. Trzeba podnieść baseband z 05.14 lub 05.15 do iPadowego 06.15. Utrata gwarancji na zawsze. Utrata możliwości normalnego robienia Restore.

#39 lvqe

lvqe
  • 2 postów

Napisano 28 listopada 2010 - 22:45

czy mógł by ktoś przetłumaczyć co trzeba dokładnie zrobić ?? np z iphonem 3GS z 5.14.02 ?:))

#40 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 28 listopada 2010 - 22:45

Przeczytać co najmniej 3 razy Dev-Team Blog - Ultra-recycle
Musicie wgrać BB od iPada. Generalnie unlock jest możliwy, ale sprawa wygląda nieciekawie.

#41 adamch

adamch
  • 497 postów

Napisano 28 listopada 2010 - 22:53

unlock jest możliwy, ale sprawa wygląda nieciekawie.


Powiedziałbym wręcz, że bardzo nieciekawie. Pal licho iPhone'y 3G, ale jeśli takie rozwiązanie wprowadzą też do iPhone'a 4, to wiele osób może sobie ostro namieszać w tych urządzeniach.
Każdy, kto teraz wgra sobie 06.15 i w przyszłości nieświadomy sytuacji wgra sobie aktualizacje, zablokuje sobie telefon (bo iTunes wgra samo oprogramowanie, ale oprogramowanie sprzętowe już nie i telefon zostanie na recovery mode). Podobnie będzie problem przy sprzedaży telefonu.
Apple już teraz na pewno specjalnie będzie wypuszczać basebandy z numerkiem poniżej 06.15, aby złamany dzisiejszą metodą iPhone już nigdy nie mógł wrócić czysty.

I tak oto devteam stowrzył coś, co tak długo próbowało zrobic Apple - jailbreak staje się w pewnym sensie dożywtonio nieodwracalny!

Chyba, że geohot wymyśli coś cudownego (limesn0w) ?

#42 adamch

adamch
  • 497 postów

Napisano 28 listopada 2010 - 22:57

Dla mnie jest to bez sensu ;/ wgrasz coś , błąd trzeba będzie robić restore i co ;? wtedy ?


No właśnie. Restore-downgrade(z użyciem SHSH) w jednym. Bardzo nieciekawa sytuacja się zrobiła.

#43 martin87

martin87
  • 32 postów
  • SkądProchowice, PL

Napisano 28 listopada 2010 - 23:00

dalej będzie ultrasn0w w cydii tylko, że nie będzie on ściągał simlocka z 05.13.04, 05.14.2 i 05.15.04

#44 majkel.design

majkel.design
  • 24 postów
  • SkądDolnyśląsk.

Napisano 28 listopada 2010 - 23:11

Może być, i tak nie jest to to na co wszyscy czekali, no ale jest. Teraz naradza się pytanie co lepiej: 170zł (simlock z orange) czy utrata owych rarytasów ? Sam nie wiem...

#45 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 28 listopada 2010 - 23:15

Może być, i tak nie jest to to na co wszyscy czekali, no ale jest. Teraz naradza się pytanie co lepiej: 170zł (simlock z orange) czy utrata owych rarytasów ? Sam nie wiem...

Ja bym wydał te 170zł i miał święty spokój.

#46 Kamix

Kamix
  • 95 postów
  • SkądO-ka

Napisano 28 listopada 2010 - 23:25

I tak oto devteam stowrzył coś, co tak długo próbowało zrobic Apple - jailbreak staje się w pewnym sensie dożywtonio nieodwracalny!

Nie jailbreak, z którym wszystko jest tak samo jak było, tylko ominięcie simlock'a.
Ja bym w życiu na coś takiego nie poszedł.
Nie dość, że nie odwracalne to nie mamy żadnej gwarancji, że będziemy mogli w ogóle wgrać przyszłe softy. Stajemy się w 100% zależni od Dev-Team, równie dobrze mogą kazać sobie płacić za update'y(w co wątpię, ale jest to możliwe).
Normalne restore odchodzi w zapomnienie. Już wolę mieć drogiego i grubego iPoda z kamerą.

#47 esteper@mac.com

esteper@mac.com
  • 366 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 28 listopada 2010 - 23:29

krakers - orientujesz się czy orange też zdejmie sim-locka, za te 170zł z telefonu nie kupionego u nich? dokładniej w T-Mobile (niemcy)

#48 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 28 listopada 2010 - 23:29

Z tego co czytałem za jakiś czas sami będą ściągać za opłatą, więc ja bym na twoim miejscu poczekał. Aktualnie nie ściągają, bo iPhone 4 jest za nowy, z iPhone 3GS już spokojnie ściągniesz simlocka. @esteper Nie ściągnie. Wejdź na simlock.pl, znajdź swojego operatora i zobacz cenę.

#49 tHome

tHome
  • 169 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 listopada 2010 - 23:31

To ja mam takie pytanie czy jak zdejme simlocka przez simlock.pl będe musiał wgrywać na nowo jailbreak i wszystkie aplikacje jakie posiadam czy to tylko aktualizacja będzie jakaś telefonu że nie ma simlocka ?

#50 Mariolka

Mariolka
  • 4 postów

Napisano 28 listopada 2010 - 23:35

Witam Mam iphone 3G. Rozumiem, że muszę zassać ten soft od Ipada, przerobić go RedSn0w, który wyjdzie za jakieś 3-4 godzinki, i wgrać do iphone, a następnie w Cydi zassać ten blacksn0w (czy jakoś tak)? Czy stracę przez to wszystkie pliki, które do tej pory zainstalowałem na poprzednim sofcie 4.1? I następne iOS będę musiał nagrywać z wersji Ipada czy Iphone? Z góry dzięki za odpowiedź.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych