Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Wideo] Pliki mkv


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 26 lutego 2007 - 18:36

Pliki mkv - czyli filmy w high definition - czym to odtworzyć? Przerobiłem na mp4 w iSquint ale otrzymany plik ma bardzo słabą jakość - VLC odtwarza plik mkv ale nie ma obrazu - jest sam dźwięk.

#2 max.milion

max.milion
  • 186 postów
  • SkądWWA <gównie>

Napisano 26 lutego 2007 - 20:02

mi VLC odpala - kodeków mam tylko tyle co 3miesiace temu wyczytalem z forum :-) z tego co sie orientuje mkv to nie jest kodek video tylko format tzw. "container" ze mozna tam wrzucic duzo info ale ja tam sie nie znam ;-)

#3 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 26 lutego 2007 - 20:13

Hm, może to wina, że mam wersje VLC - 0.7.2 - ściągnę najnowszą i zobaczymy czy będzie odtwarzać ;)

#4 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 26 lutego 2007 - 20:55

mkv to nie jest format, tylko container. Coś jak .avi - rozszerzenie swoje, a film swoje, może być skompresowany dowolnym kodekiem. Matroska Kontainer for Video pozwala wplatać do jednego pliku napisy, dźwięk AC3, różne wersje językowe, video itdp...

#5 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 26 lutego 2007 - 21:04

Tak, to było to ale i tak jest dupa blada bo teraz fakt, jakość jest nieziemska ale zamiast dobrze odtwarzać to mam po kilku sekundach taki komunikat:

Dołączona grafika

Kuffa, jaki za wolny, iMac G5 2.1 z 1.5 gb ram do cholery, wyłączyłem wszystkie aplikacje oprócz vlc, więc nie kumam, o co biega.

#6 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lutego 2007 - 21:23

Nie wiem, czy VLC sam podmienia binarki, ale może masz starą wersję ffmpeg? Sprawdź jeszcze w Preferencjach VLS / Input/Codecs / Other codecs / FFmpeg ustawienia z zaznaczoną opcją Advanced - czy włączone Direct rendering. Albo zrób Reset All i zobacz co będzie... :)

A sorki, znalazłem jeszcze to w Readme do VLC :)

If you experience problems playing DivX/Xvid then you can try the following:
- Open the preferences.
- Now go to the Modules part of the preferences.
- Select decoder and then 'ffmpeg'
- Enable 'hurry up' -> click 'Save'



#7 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 26 lutego 2007 - 21:34

Polecam stronę:

http://filext.com/

#8 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 26 lutego 2007 - 21:43

@Andrzej - hm, no nic nie pomogło a te ffmpeg to o to ci chodzi? http://ffmpegx.com/download.html

@Avalon - a co to?

#9 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lutego 2007 - 21:49

No właśnie się zastanawiam, czy ffmpeg z VLC i ffmpegX mają ze sobą coś wspólnego... A to drugie co dopisałem później sprawdziłeś? A Avalonowi to chyba chodziło jeszcze o twoje pierwsze pytanie...

#10 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 27 lutego 2007 - 02:03

ja z kolei wolę do matroski od VLC Mplayera.
O stąd go weźmiesz
http://www.mplayerhq...ign7/dload.html
Mplayer 1.0 rc1

Przydałby się też ffmpeg. (nie, nie ffmpegx, choć on też wymaga binarek ffmpeg do działania ;) )

#11 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 27 lutego 2007 - 06:54

dotyczy mkv

@Andrzej - hm, no nic nie pomogło a te ffmpeg to o to ci chodzi? http://ffmpegx.com/download.html

@Avalon - a co to?


otóż jest to strona na której wpisujesz rozszerzenie pliku którego wyjaśnienia szukasz i dostajesz odpowiedź co to za plik i co go otwiera - in English of course.

#12 szamot

szamot
  • 58 postów
  • SkądW-wa

Napisano 04 marca 2007 - 13:53

http://www.macupdate...fo.php/id/18580

Port wspanialego playera z Linuksa :)
Jeszcze nie spotkalem formatu, ktorego mplayer nie umialby odtworzyc :)
  • Psychopulse lubi to

#13 Psychopulse

Psychopulse
  • 788 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 04 marca 2007 - 16:48

Tak, zainstalowanie nowszej wersji mplayer'a zdcydowanie pomogło - odtwarza idealnie ;) Dzięki ;)

#14 rdk

rdk
  • 5 postów

Napisano 14 września 2007 - 15:11

zainstalowalem mplayera, sciagnalem sterowniki - wszystko jest zajebiscie odtwarza mi i obraz i dzwiek, ale mam nastepujacy problem: na pc znajomy moze wybierac sobie wersje jezykowa filmu - jak moge to zrobic na maku?

#15 rdk

rdk
  • 5 postów

Napisano 16 września 2007 - 14:50

odswiezam watek bo mi zalezy na szybkiej odpowiedzi ;]

#16 oloko

oloko
  • 164 postów
  • SkądLwówek Śl.

Napisano 16 września 2007 - 15:21

zainstalowalem mplayera, sciagnalem sterowniki - wszystko jest zajebiscie odtwarza mi i obraz i dzwiek, ale mam nastepujacy problem:

na pc znajomy moze wybierac sobie wersje jezykowa filmu - jak moge to zrobic na maku?


Zainstaluj VLC tam jest mozliwosc wybrania innej wersji jezykowej i napisow.

#17 rdk

rdk
  • 5 postów

Napisano 17 września 2007 - 01:25

na vlc mi nie chodzilo. dlatego zainstalowalem mplayera. wyskakuje nastepujacy blad: mkv: unknow codec id=`V_REAL/RV40' main: no suitable decoder module for fourcc `undf'. VLC probably does not support this sound or video format. dziala mi i dzwiek i moge wybierac juz wersje jezykowe, ale nie widzi mi obrazu (a w mplayerze widzi??)

#18 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 17 września 2007 - 03:10

Mplayer i VLC korzystają dokładnie z tego samego silnika kodeków (ffmpeg). Różnica wynika tylko z jakimi kodekami została skompilowana dana binarka. Jak już wcześniej zostało powiedziane matrioszka to tylko kontener multimedialny (zresztą stąd nazwa). A czym został film zakodowany w środku to już inna bajka. RV40 to jest RealVideo 9 - trzeba sobie z takim skompilować. Wybieranie wersji językowej - pewnie parametr "-alang pl", zresztą wystarczy poszukać w pomocy.

#19 xchomik

xchomik
  • 129 postów
  • SkądSuwałki

Napisano 30 marca 2008 - 09:32

Witam, dopisuję się do tego wątku bo widzę, że temat leży blisko mojego problemu. U mnie wszystko pięknie śmiga, więc nie będę pytał co zrobić żeby chciało chodzić, natomiast chciałbym się dowiedzieć czy jest pod maczkiem możliwość zajżenia do wnętrza kontenera i podmiany/dodania/przeedytowania ścieżki napisów która się tam znajduje? Mam film, świetny film, 10 ścieżek językowych w środku ale żadna nie jest polska, a potrzebowałbym takiej żeby pokazać go rodzicom do obejżenia, jakieś pomysły?? ;)

#20 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 marca 2008 - 12:10

@xchomik
mkvtoolnix -- Matroska tools for Linux/Unix and Windows
tylko jest maly problem - nie wiem czy w paczce jest jakies gui.

#21 xchomik

xchomik
  • 129 postów
  • SkądSuwałki

Napisano 30 marca 2008 - 12:59

W paczcie jest GUI ale tylko dla MKVMerge. Tam w ogóle jest tylko Merge. W helpie się doszkałem że to tylko kawałek pakietu MKVTools więc czegoś tam brakuje. A poza tym jak próbuję załadować plik to wszystkie przyciski i pola w okienku stają się nieaktywne i kompletnie nic się nie dzieje, kursor zamienia się w zegarek i cały program stoi. Nie wiem czy się po prostu przestaje odzywać czy może tak długo mu zajmuje wciągnięcie 1 minutowego filmu :/

#22 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 marca 2008 - 13:26

nie uzywalem wersji na osx z oczywistych powodow wiec srednio moge pomoc. :) mkvmerge jest w zupelnosci wystarczajacy takze do wywalania dodatkowych strumieni i dodawania ich z innego pliku. wyciagniecie sciezki z pliku to po prostu odznaczenie wszystkich pozostalych sciezek i zapisanie tego do nowego pliku. wyciecie sciezek z pliku to tylko ich odznaczenie. mozna oczywiscie jednoczesnie dodawac sciezki i je usuwac. tylko, ze to tak dziala na windowsie - przeciagasz plik na obszar "input files" i po chwili masz nizej liste strumieni. nie mam pojecia co moze byc przyczyna tak dlugiego "mielenia" pliku na macu. ostatecznie mozesz sprobowac uzywac samgo cli...

#23 xchomik

xchomik
  • 129 postów
  • SkądSuwałki

Napisano 30 marca 2008 - 13:39

Ok, właśnie sprawdziłem stopień wykorzystania procesora i wygląda na to że ten program się nie odzywa bo tak mozolnie wczytuje te pliki. Być może to po prostu tak ma działać tylko zastanawiam się czy na odczytanie zawartości kontenera potrzeba aż tyle czasu? Jak długo wczytuje się plik u Ciebie? Mam na myśli np hd dvd rip do xvida ze ścieżkami napisów o wielkoście 6,63GB. Masz możliwość sprawdzić?

#24 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 marca 2008 - 17:33

<<1s oczywiscie pod warunkiem, ze plik nie jest uszkodzony. to co jest w srodku wlasciwie nie ma wplywy na predkosc wczytywania bo wszystkie informacje o pliku sa w zapisane w jego naglowku (czy jak to sie tam zwie).

#25 xchomik

xchomik
  • 129 postów
  • SkądSuwałki

Napisano 31 marca 2008 - 20:00

No to w takim razie u mnie program po prostu przestaje się odzywać :(. Ostatnio mielił dosyć długo, po czym go wyłączyłem (a przynajmniej tak myślałem) po czym zabiłem proces (a przynajmniej tak myślałem), a jak wrócilem z zajęć po kilku godzinach i sprawdziłem obciążenie procesora to się mocno zdziwiłem widząc, że proces nadal jest aktywny i nadal zjada cały czas jednego rdzenia. Makabra po prostu. Przestałem lubić ten program, chcę inny :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych