Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stylus/rysik - czy używacie? Który wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#1 fifififi

fifififi
  • 42 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 16:29

Jest wiele naprawde ciekawych aplikacji do notowania, mi natomiast palcem pisze sie dziwnie, stad pomysl na dokupienie pojemnosciowego rysika. Wg mnie jednak najlepszy bylby ten ktory najbardziej przypomina dlugopis. niestety nie znalazlem takiego, sa same ze stopka, majaca przypominac palec, jest to jak najbardziej odpowiednie do klikania, ale do pisania?

#2 biblo

biblo
  • 432 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 20:36

Tutaj poczytaj o rysikach http://myapple.pl/ip...dzie-kupic.html

I ja tradycyjnie polecam ten z pędzelkiem :-)

#3 nseries

nseries
  • 41 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 25 maja 2011 - 22:19

Jeśli ktoś na prawdę chce kupić dobry rysik do iPad'a to powinien kupić ten dodatkowo dobry notatnik z możliwością wyboru pola wyłączonego z pisania/rysowania i wówczas możesz nawet opierać rękę o ekran takie pisanie jest zarazem wygodne no i dokładne bo jest główka przezroczysta. Na stronie są różne wymiary i kolory rysika. Kilka fotek :D

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#4 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 25 maja 2011 - 22:52

Uzywalem Dagi, niestety jest jeden podstawowy problem z tym stylusem - trzeba go zawsze trzymac pod odpowiednim katem aby dzialal co powoduje u mnie bol reki po kwadransie, nie polecam. Polecam natomiast SGP Kuele H10, jest co prawda troche lekki, ale po wyciagnieciu na pelna dlugosc dobrze lezy w dloni, jego zalety to cena i gumowa koncowka ktora rozmiarem odpowiada Bamboo Wacom Stylus (swoja droga genialnie wywazony stylus, precyzyjny, niestety za drogi)

#5 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 25 maja 2011 - 23:17

Wacom Bamboo Stylus for iPad

W poniedziałek odebrałem mojego Bamboo Stylus firmy Wacom. Przedtem używałem Griffina, który uważałem za świetny. Niestety okazało się, że z czasem stracił swoją "czułość" i wymaga większego nacisku. "Gładkość poślizgu" również jakby straciła na wartości. Natomiast Wacom po raz kolejny pokazał klasę. Jestem zachwycony precyzją, wygodą i wykonaniem. Rewelacja! Pomimo ceny polecam gorąco i z czystym sumieniem.

#6 haro

haro
  • 428 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 26 maja 2011 - 22:30

Też się przymierzam do rysika. Gdzie zamówiłeś Bamboo i ile Cię to wyniosło?

#7 Dave.Gee!

Dave.Gee!
  • 39 postów

Napisano 28 maja 2011 - 00:19

Ja używam Griffina i zdecydowanie mogę polecić. Ponadto do tego UPAD w 90% (10% NoteTaker HD ze względu na różne shapes'y) i wychodzą świetne notatki.

#8 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maja 2011 - 20:42

Też się przymierzam do rysika. Gdzie zamówiłeś Bamboo i ile Cię to wyniosło?


29,90 euro - Wacom eStore > Bamboo > Bamboo Stylus

#9 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 31 maja 2011 - 12:30

Za 30 euro to jest rozboj w bialy dzien, poza tym ze jest naprawde dobrze wywazony nie ma w tym rysiku zadnej rewolucji. Rozmiar koncowki to to co sie najbardziej w tej chwili najbardziej liczy i SGP H10 ma ta sama srednice za 1/3 ceny.

#10 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maja 2011 - 12:57

IMO używanie rysika w iUrządzeniach to kalectwo

#11 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 31 maja 2011 - 13:10

nie no jasne masz prawo do wlasnej opinii, a teraz powiedz mi co ona wniosla do tej dyskusji?
Ponadto zrob to palcem:
http://www.softwareg...ochem-notes.pdf
Software Garden Products: Dan Bricklin's Note Taker HD App

#12 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 31 maja 2011 - 13:51

dokładnie palcem nie da się tak notować i malować, czy to na uczelni itp. Fajnie da się uzupełnić notatki o odręczne rysunki ja np tak robię.

ja używam tych Macally PenPal Stylus Set — The Gadgeteer

kupiłem normalnie w Cortlandzie.

pzdr. Łukasz

#13 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 31 maja 2011 - 16:15

Za 30 euro to jest rozboj w bialy dzien, poza tym ze jest naprawde dobrze wywazony nie ma w tym rysiku zadnej rewolucji.
Rozmiar koncowki to to co sie najbardziej w tej chwili najbardziej liczy i SGP H10 ma ta sama srednice za 1/3 ceny.


Jeśli Twoja opinia oparta jest jedynie na doniesieniach w sieci to w jakimś stopniu jest trafna.

Fakty są natomiast takie, że pomimo, iż nie znam modelu H10, to różnica między Griffinem a Bamboo jest kolosalna. Wymiary i waga to jedno. Najbardziej jednak zauważalna jest różnica we właściwościach samej końcówki. Jest dużo bardziej czuła i znacznie lepiej ślizga się po ekranie. Można to docenić jedynie przy bezpośrednim porównaniu. Wrażenia z używania Bamboo są bardzo bliskie używaniu pisaka na papierze. Wracając do rozmiarów i wagi to zaczynają one mieć znaczenie przy pisaniu. Sporadycznie "pomazać" sobie po ekranie to można i palcem. Nie trzeba do tego stylusa za takie pieniądze. Co innego długie notatki.

W kwestii kosztów, to wydając na iPada określoną sumę oszczędzanie na akcesoriach mija się z celem. Równie dobrze można przecież używać kartki papieru i ołówka. Pomimo wysokiej ceny, jestem w pełni zadowolony z wydanych pieniędzy.

#14 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 maja 2011 - 16:17

Zamówiony Bamboo, wysyłka w drodze.

#15 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 31 maja 2011 - 16:28

Jeśli Twoja opinia oparta jest jedynie na doniesieniach w sieci to w jakimś stopniu jest trafna. ...
W kwestii kosztów, to wydając na iPada określoną sumę oszczędzanie na akcesoriach mija się z celem. Równie dobrze można przecież używać kartki papieru i ołówka. Pomimo wysokiej ceny, jestem w pełni zadowolony z wydanych pieniędzy.


Zle mnie zrozumiales, nie napisalem ze powinienes zalowac wydanych pieniedzy, wrecz przeciwnie, uwazam ze Bamboo to najlepszy rysik w tej chwili na rynku, kropka.
Co w niczym nie umniejsza problemu, ze 30 euro to cena rysik+marka, rysik kosztuje 10 euro, a logotyp 20. Gdybym tak jak ty byl gotowy wydac 30 euro, to kupilbym go bez wahania, ale fakt jest taki ze waham sie i to bardzo powaznie.

PS. Bamboo mialem w dloni, niestety nie mialem ze soba iPada aby go przetestowac, wiec wiem jak sie czuje w dloni (genialnie, co zreszta powtarzalem), nie wiem jak sie zachowuje na ekranie.

PS2. gumowy "dziobek" jest takiego samego rozmiaru jak w moim H10, w dotyku tez wydawal sie taki sam.

#16 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 31 maja 2011 - 19:01

Zamówiony Bamboo, wysyłka w drodze.


Mam nadzieję,że jak do Ciebie dojdzie to napiszesz coś więcej,ponieważ coraz bardziej się nad nim zastanawiam.

#17 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 maja 2011 - 19:23

Napiszę, potrzebuje coś do szybkich notatek ze spotkań, do tej pory robiłem w moleskine, tradycyjnie piórem ale po roku ciężko coś odszukać.

#18 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maja 2011 - 19:42

[QUOTE=Teq;1601467]Ponadto zrob to palcem:
http://www.softwareg...ochem-notes.pdf/QUOTE]

No chyba nie powiesz mi, że to zostało zrobione na iPadzie.

#19 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 31 maja 2011 - 21:09

[QUOTE=Fifty-50;1601842][QUOTE=Teq;1601467]Ponadto zrob to palcem:
http://www.softwareg...ochem-notes.pdf/QUOTE]

No chyba nie powiesz mi, że to zostało zrobione na iPadzie.[/QUOTE]

A Ty myślisz, że na czym?

#20 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 01 czerwca 2011 - 10:53

[QUOTE=Fifty-50;1601842][QUOTE=Teq;1601467]Ponadto zrob to palcem:
http://www.softwareg...ochem-notes.pdf/QUOTE]

No chyba nie powiesz mi, że to zostało zrobione na iPadzie.[/QUOTE]

Nie tylko ci to powiem, ale wrecz nalegam abys uwierzyl ;) Naprawde mozna jesli sie chce.

#21 Mercz

Mercz
  • 2 783 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 01 czerwca 2011 - 12:00

Dziś jadę kupić coś takiego.
Kupiłem działa super:)

#22 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 czerwca 2011 - 13:21

[QUOTE=Teq;1602195][QUOTE=Fifty-50;1601842]

Nie tylko ci to powiem, ale wrecz nalegam abys uwierzyl ;) Naprawde mozna jesli sie chce.[/QUOTE]

Okej, w takim razie zmieniam moje zdanie nt. rysików. Mogą się przydać, ale tylko do robienia "odręcznych" notatek/rysunków ;)

#23 AdiGITAL

AdiGITAL
  • 400 postów

Napisano 02 czerwca 2011 - 22:55

[QUOTE=Fifty-50;1602271][QUOTE=Teq;1602195]

Okej, w takim razie zmieniam moje zdanie nt. rysików. Mogą się przydać, ale tylko do robienia "odręcznych" notatek/rysunków ;)[/QUOTE]
Nie żebym się czepiał, ale tak się zastanawiam, jakież to inne zastosowania wykluczyłeś? :)

#24 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 04 czerwca 2011 - 15:49

@AdiGITAL
Powiem tylko jedno: Miałeś rację. :)
Bamboo jest rzeczywiście lepszy, co prawda średnica końcówki jest praktycznie taka sama jak w SGP Kuel H10 to jednak lepiej się nim pisze bo mniej się ugina i sama guma wydaje sie nieco sztywniejsza... chociaz to moze byc tylko wrazenie wynikajace z tego ze w SGP wiecej koncowki wystaje z rysika.


Zmieniam moją rekomendację z H10 na Bamboo :)
Jak ktos chce sobie zobaczyc jak rysik wyglada na zdjeciach innych niz reklamowe Wacoma wrzucilem troche fotek na flickr.
Dla porównania pstryknąłem zwykłego parkera obok stylusa, różnica nie wydaje sie dramatyczna, przypomina po prostu tłusty mazak ;)


http://flic.kr/p/9QaguK

#25 kociak199

kociak199
  • 86 postów
  • SkądBiałystok/Islandia

Napisano 05 czerwca 2011 - 12:43

A mógłby ktoś wrzucić zdjęcia tekstu pisanego tym stylusem? Np. w Notes Plus lub innym programie notatkowym. Chciałabym zobaczyć jak faktycznie pisze, bo te linki z góry , które podaliście wyglądają naprawdę jak nie pisane stylusem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych