Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nadal chore ceny w Polsce i brak online Apple Store (może jakaś forumowa akcja?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#101 belrum

belrum
  • 336 postów
  • SkądŁodzia

Napisano 19 listopada 2010 - 08:19

Zmien forum na mlodych demokratow czy cos tam, a nie tu agitujesz ;)


raczej na forum młodych ludofcuff ;)

#102 MxK

MxK
  • 335 postów
  • SkądBaltic Coast

Napisano 19 listopada 2010 - 11:43

Nowy? To niezły łoś musiał go sprzedawać w takiej cenie

APPLE MACBOOK PRO 15'' i5 4GB 320GB GT 330M MC371 (1310865449) - Aukcje internetowe Allegro
;)

#103 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 19 listopada 2010 - 12:10

@up dość dziwna cena bo w Stanach kosztuje 1.799$ co daje na nasze (po kursie 2.8zł) 5.037zł.

#104 soil

soil
  • 100 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 19 listopada 2010 - 12:52

Jeżeli zostanie przygotowany wzór, którego treścią będzie prośba o otwarcie internetowego Apple Store lub wyjaśnienie braku owego onlajnowego sklepu to z chęcią go wyślę. Przekażę również znajomym, żeby także wysłali. W sumie nic nas to nie kosztuje, a możemy coś zyskać. Szkoda chyba nerwów na dyskusję o cenach - i tak do niczego nie prowadzi. Proponuję, abyśmy wspólnie ustalili treść takiego listu - ta z pierwszej wiadomości IMHO jest zbyt personalna.

#105 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 19 listopada 2010 - 13:20

Proponuję, abyśmy wspólnie ustalili treść takiego listu - ta z pierwszej wiadomości IMHO jest zbyt personalna.


Może i masz rację.
Choć ja wysłałem taką jak autor zaproponował - lepszej i tak nie potrafię napisać.
Oczywiście jak coś zostanie wspólnie opracowane (wątpię) to się dołączę.

Mamy olbrzymi potencjał twórczy w tym wątku:
darwiniści, językoznawcy, przedsiębiorcy, matematycy, psychologowie, ekonomiści... ba nawet poszukiwacze trolli - nie może się nie udać.

Pozdrawiam,
Tomek

#106 Serafin__

Serafin__
  • 196 postów
  • SkądScunthorpe, UK

Napisano 19 listopada 2010 - 14:05


Mamy olbrzymi potencjał twórczy w tym wątku:
darwiniści, językoznawcy, przedsiębiorcy, matematycy, psychologowie, ekonomiści... ba nawet poszukiwacze trolli - nie może się nie udać.

Pozdrawiam,
Tomek


i tu masz świętą racje... Ja naprzykład również się dołączę...

#107 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 listopada 2010 - 15:17

Polecam Nie ma szans, by w Polsce powstały Google albo Facebook - Finanse - WP.PL

Jesteśmy skazani na socjalizm?
Jak ma być socjalizm, to niech on będzie tani! Dwie główne partie i dwie mniejsze są partami socjalistycznymi. Spór polityczny toczy się wokół spraw światopoglądowych. PO i PiS gospodarką się nie interesują.


#108 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 20 listopada 2010 - 15:35

Ten temat byl juz milion razy poruszony a ceny nadal jakiesa...kazdy widzi. Ale jedna kwestia , jak trzeba byc nawinym, by porównywac ceny do cen w US Store??? Tomkierz, a od kiedy iSource sprowadza sprzet zakupujac go w Apple Store po cenach detalu??? I jak to sobie wyobrazasz? Wysyłaja koesia statkiem/samolotem i ten biega po sklepach i kupuje sprzet wysyłając do kraju znad Wisły, a wtedy dolicza sie nieszczesne 600? Powagi! iSource jakie ceny ma , takie ma. Mozna pisac, zalic sie a to nic nie da.Juz dawno otwarli granice, smialo jechac i kupowac.

#109 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 20 listopada 2010 - 19:49

Zgadzam się, w Polsce ignorancja do spółki z biernością są na porządku dziennym. Pozostaje mieć nadzieję, że jednak znajdzie się spora grupa konsumentów, którym polityka iSource nie jest obojętna. Zasadniczo do Apple w Cupertino powinny dotrzeć 3 informacje:
- ceny w Polsce odbiegają cenom europejskim, często są to różnice bardzo duże i niczym nieuzasadnione (np. wspomniany przykład iPhone'a), co wywołuje kontrowersje i w konsekwencji cierpi na tym wizerunek marki
- znaczna część ze sprzedaży sprzętu Apple w USA to import m.in do Polski, tak więc całościowo sprzedaż w stanach jest mylnie łączona jako zakupy Amerykanów


-Zasadniczo do polaków powinna dotrzeć informacja, że najpierw należy wziąć kalkulator do ręki a dopiero potem wypowiadać się o cenach. Po raz kolejny zresztą Panie goodboy... Żeby nie być gołosłownym ceny z Apple.com/de:
Podstawowy model MBP 13" - ((1150/1,19)*1,22) eur to pln = 4 642,64zł - nie da się za tyle w Polsce kupić?
Podstawowy model MBP 15" - ((1750/1,19)*1,22) eur to pln = 7 064,89 - chciałeś jakieś różnice wykazać?
iPod Touch - ((229/1,19)*1,22) eur to pln = 924,49 zł.

Poza tym nie trzeba jeździć nigdzie, jak już wspomniano zagraniczne sklepy wysyłają do Polski. Amazon sprzedaje o ponad 100 funtów taniej od Apple Store. Tyle lat było płaczu, że nie wysyłają do Polski, ale teraz jak wysyłają to też jest źle. Ale przecież nie jest tajemnicą, że dla nas polaków znalezienie dziury w całym to żaden kłopot. Szczególnie dla tych którzy nie są zainteresowani kupnem prawda Panie goodboy? Czas się obudzić, Apple w Polsce to nie tylko iSpot. Ale jak się ma klapki na oczach to czego tu oczekiwać...

- znaczna część ze sprzedaży sprzętu Apple w USA to import m.in do Polski, tak więc całościowo sprzedaż w stanach jest mylnie łączona jako zakupy Amerykanów

Ty przyszedłeś tutaj sobie kabaret uprawiać? Nie wiem czy Ci się poprzestawiał szyk słów w zdaniu czy po prostu nie wiesz co to znaczy znaczna część sprzedaży.



Niczego nie manipuluję i tym bardziej nie chcę cen US (tzn. kto by nie chciał, ale wiem, że to nierealne), tylko UE. Brak Apple Store nie jest dla mnie wytłumaczeniem na cenę iPhone4 u nas 3399zł (a niedawno 4499zł) w iSpot vs 2500zł w innych krajach UE. Poza tym u nas wolnej amerykanki też nie ma, bo jest iSource, który co by nie było ma pewne namaszczenie ze strony Apple, będąc oficjalnym i jedynym dystrybutorem sprzętu na Polskę.


W zasadzie to napisałem już wyżej nie wiesz czego chcesz, ale pianę bijesz dla zwykłej zasady. Ceny EU są tylko trzeba chcieć je zauważyć.

Koszty pracy w Polsce to kolejny problem, ZUS, NFZ, ubezpieczenie rentowe, fundusz pracowniczy itd, itp. Ilość haraczy wymuszanych przez Państwo jest ogromna i składa się na 40% wynagrodzenia pracownika.
Powoduje to, że przy niskiej sprzedaży narzut na cenę jednostkową siłą rzeczy musi być spory, to są niestety koszty kupowania towaru elitarnego :)


Tutaj się nie do końca zgodzę :) Akurat jestem świeżo po lekturze podatków w Niemczech i jakiejś wielkiej różnicy się nie dopatrzyłem.

#110 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2010 - 20:00

Tutaj się nie do końca zgodzę :) Akurat jestem świeżo po lekturze podatków w Niemczech i jakiejś wielkiej różnicy się nie dopatrzyłem.


Różnica jest znacząca:
"Na wysokie koszty pracy składają się również obciążenia z tytułu podatku dochodowego. W naszym kraju wielkość dochodu, który nie podlega opodatkowaniu, wynosi zaledwie 3019 złotych w skali roku. Stanowi to ok. 780 euro. Kontrastuje to z wielkością dochodu, który jest zwolniony z obowiązku odprowadzenia podatku dochodowego w Niemczech, wynoszącym nieco powyżej 8 tys. euro, lub Austrii, gdzie wynosi aż 11 tys. euro."

#111 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2010 - 20:26

Różnica jest znacząca:
"Na wysokie koszty pracy składają się również obciążenia z tytułu podatku dochodowego. W naszym kraju wielkość dochodu, który nie podlega opodatkowaniu, wynosi zaledwie 3019 złotych w skali roku. Stanowi to ok. 780 euro. Kontrastuje to z wielkością dochodu, który jest zwolniony z obowiązku odprowadzenia podatku dochodowego w Niemczech, wynoszącym nieco powyżej 8 tys. euro, lub Austrii, gdzie wynosi aż 11 tys. euro."


Porownanie napisane albo przez analfabete albo celowo przeklamane porownanie.

Grafik: Arbeitskosten in Europa | tagesschau.de

#112 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 20 listopada 2010 - 20:27

Właśnie miałem o tym dopisać :) Ale w DE jest poniżej 8k jak dobrze pamiętam.

#113 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2010 - 20:31

Porownanie napisane albo przez analfabete albo celowo przeklamane porownanie.

Grafik: Arbeitskosten in Europa | tagesschau.de


Czytasz ze zrozumieniem?

ps. to jest cytat Dr Michał Myck, dyrektor Fundacji Centrum Analiz Ekonomicznych.

#114 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 20 listopada 2010 - 20:35

Jeżeli dobrze mi translator przetłumaczył to też nie widzę związku z tematem... Cytując pewną reklamę "przeciętny Kowalski nie istnieje".

#115 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2010 - 20:37

Czytasz ze zrozumieniem?

ps. to jest cytat Piotr Lonczak bankier.pl


edit: pomyliłem się z cytatem :)

Źródła: Bankier.pl, Raport Komisji Europejskiej „Taxation trends in the European Union”

#116 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2010 - 20:49

Jeżeli dobrze mi translator przetłumaczył to też nie widzę związku z tematem... Cytując pewną reklamę "przeciętny Kowalski nie istnieje".


Zwiazek jest. I polega na tym, ze koszty pracy w PL relatywnie (w porownaniu do sily nabywczej) nie odbiegaja od wiekszosci krajow Europy Zachodniej. W wartosciach absolutnych sa oczywiscie 4-5 razy nizsze. Najnizszy prog opodatkowania ma sie do tego w bardzo niewielkim stopniu, bo wazne jest ile sie place, a nie, od ilu sie zaczyna.

#117 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 listopada 2010 - 20:50

APPLE MACBOOK PRO 15'' i5 4GB 320GB GT 330M MC371 (1310865449) - Aukcje internetowe Allegro
;)


Cena zalatuje mi ostro przekręcikiem.
Sprawa możliwe, że skończy się tak jak bodajże 2 lata temu z "tanim" sprzętem Apple czyli wjazdem policji i konfiskatą sprzętu pochodzącego z przestępstwa (wtedy zakupy na kradzione karty płatnicze w Italii i potem upłynnianie towaru w PL).

#118 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2010 - 20:51

Zwiazek jest. I polega na tym, ze koszty pracy w PL relatywnie (w porownaniu do sily nabywczej) nie odbiegaja od wiekszosci krajow Europy Zachodniej. W wartosciach absolutnych sa oczywiscie 4-5 razy nizsze. Najnizszy prog opodatkowania ma sie do tego w bardzo niewielkim stopniu, bo wazne jest ile sie place, a nie, od ilu sie zaczyna.


Troszkę źle to interpretujesz, fakt w Niemczech są duże obciążenia.

#119 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2010 - 21:16

Troszkę źle to interpretujesz, fakt w Niemczech są duże obciążenia.


Te wliczaja sie w koszty pracy. I w Niemczech wcale nie sa az tak wysokie, jak wielu wierzy. D jest pod tym wzgledem gdzies za Francja i Belgia. W czesci przemyslu koszty pracy rzeczywiscie sa horrendalne, ale dotyczy to przede wszystkim galezi, ktore moga i musza sobie na to pozwolic, bo zatrudniaja wysoko wykwalifikowanych robotnikow. Przecietnie sprawa wyglada zupelnie inaczej. W handlu i czesci uslug z kolei koszty pracy sa smieszne niskie.

#120 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 20 listopada 2010 - 21:41

-Zasadniczo do polaków powinna dotrzeć informacja, że najpierw należy wziąć kalkulator do ręki a dopiero potem wypowiadać się o cenach. Po raz kolejny zresztą Panie goodboy... Żeby nie być gołosłownym ceny z Apple.com/de:
Podstawowy model MBP 13" - ((1150/1,19)*1,22) eur to pln = 4 642,64zł - nie da się za tyle w Polsce kupić?
Podstawowy model MBP 15" - ((1750/1,19)*1,22) eur to pln = 7 064,89 - chciałeś jakieś różnice wykazać?
iPod Touch - ((229/1,19)*1,22) eur to pln = 924,49 zł.

Śliczne przykłady, szkoda tylko, że bardzo wybiórcze, a w dodatku nie zdecydowałeś się podać różnic... Nie wiem tylko, czy Ty takiego naiwnego udajesz, czy to jest autentyk? Jasne, jak ktoś chce znajdzie kilka produktów o zbliżonych cenach do naszych, ale nadal i tak tańszych. Szkoda, że twój kalkulator nie był w stanie policzyć różnic w cenach innych produktów, więc Cię w tym wyręczę

Ceny teraz dla odmiany z Apple Store UK, wg piątkowego kursu GBP 4,62zł
1. MBP 13'' 2,4Ghz - 4615zł w UK, w iSpot 4999zł na promocji z niedawnych 5299zł. Prawie 400zł drożej u nas i to przy cenie już promocyjnej...
2. Mac Mini 2,4Ghz 320gb - 2767zł w UK, w iSpot 3399zł. Kochany iSourcik chce zarobić drobne 632zł więcej...
3. iPod touch 4G 64GB - 1520zł w UK, w iSpot 1699zł.
4. iPhone 4 16GB - 2305zł w UK, w iSpot 3399zł. Drobna różnica 1100zł
5. iMac 21,5'' 3.06Ghz - 4615zł w UK, w iSpot 5399zł
6. MBA 13'' 128GB - 5077zł w UK, w iSpot 5599zł. Różnica ponad 500zł
7. MAc Pro 8-core - 12931zł w UK, w iSpot 14999zł. Różnica ponad 2000zł


Teraz tak, jak zauważyłeś można znaleźć u naszych zachodnich sąsiadów kilka przykładów na ceny bardzo zbliżone do naszych, relatywnie niewiele niższe od iSpota, jednak ZAWSZE niższe. Można też znaleźć (i tych niestety jest więcej) przykłady cen, gdzie różnice sięgają kilkuset zł, a czasami nawet jeszcze więcej.

Dodatkowy niesmak budzi polityka iSpot polegająca na kosmicznym wręcz windowaniu cen produktów w momencie pojawiania się ich na rynku - widziałeś co działo się na początku z ceną iPhone'a? Widziałeś co działo się z ceną MacaMini? Teraz ceny toucha (mowa wyłącznie o modelach 8GB i 32GB) wyglądają już w miarę znośnie, jednak na początku przez kilka tygodni iSpot krzyczał sobie za nie o 150zł więcej niż teraz. Tak jest zawsze ze wszystkim i bynajmniej nie wzbudza to pozytywnych odczuć. Jakoś zachodni dystrybutorzy potrafią ustalić cenę początkową i się jej trzymać, zamiast robić żonglerkę i cykać się z klientami niczym przekupka na bazarze jak wiele są w stanie dać za oferowany towar. I to ma być firma poważna, godna zaufania?

Do samych różnic w cenach i dziwnych praktyk ich częstych fluktuacji w czasie premier produktowych, dochodzi jeszcze jakość obsługi klienta i jakość usług serwisowych, które nie mają nic wspólnego z jakością tych usług, z jakieś słynie Apple na zachodzie. Przykład? Wyskoczył Ci pixel na monitorze, albo iPhonie - normalnie w Apple Store idziesz i bez gadania dostajesz wymianę od ręki na nówkę, u nas jak nie masz przysłowiowego pierdyliarda bad pixeli nie masz co liczyć na wymianę. O takich kwiatuszkach jak stwierdzenie zalania co drugiego iPoda i iPhone'a, albo polityce oddawania do serwisu na zasadzie "może pan nam dać sprzęt do naprawy, jednak jeśli nie stwierdzimy jej konieczności , poniesie pan koszta manipulacyjne", nawet szkoda wspominać, bo na zachodzie za takie coś ludzie by Jobsowi głowę ucięli, zaś u nas wszystko jest w porządku...

Zatem krakers, jesteś dla mnie bardzo naiwny, lub na tyle krótkowzroczny, aby nie dostrzegać oczywistych patologii w polityce jaką prowadzi nasz rodzimy dystrybutor. Polityce, która jest dziwna nie tylko jeśli chodzi o same ceny, ale też inne sprawy, o których wspomniałem wyżej. Zatem ciesz się swoimi kilkoma przykładami na względnie niewielkie różnice w cenach i bądź ślepy na całą resztę, skoro Ci tak wyogdnie. Nie dziw się tylko, że inni dostrzegają jednak "drobne" mankamenty w działalności iSource.

Poza tym nie trzeba jeździć nigdzie, jak już wspomniano zagraniczne sklepy wysyłają do Polski. Amazon sprzedaje o ponad 100 funtów taniej od Apple Store. Tyle lat było płaczu, że nie wysyłają do Polski, ale teraz jak wysyłają to też jest źle. Ale przecież nie jest tajemnicą, że dla nas polaków znalezienie dziury w całym to żaden kłopot. Szczególnie dla tych którzy nie są zainteresowani kupnem prawda Panie goodboy? Czas się obudzić, Apple w Polsce to nie tylko iSpot. Ale jak się ma klapki na oczach to czego tu oczekiwać...

Ja chrzanię... Stary no dzięki oświeciłeś nas... Dziękujemy za rady, to wszyscy już dawno wiemy co gdzie i po ile możemy sobie kupić. Jednak żyjemy w Polsce i nie wiem jak Ty, ale inni chcieliby doczekać dnia, w którym bez kombinowania, bez specjalnych wycieczek, pójść normalnie do polskiego sklepu za rogiem i kupić to co mu się podoba po normalnych cenach. Jeśli tego nie rozumiesz to ja nie widzę sensu dyskusji z tobą, ani twojego udziału w tym temacie.

Ty przyszedłeś tutaj sobie kabaret uprawiać? Nie wiem czy Ci się poprzestawiał szyk słów w zdaniu czy po prostu nie wiesz co to znaczy znaczna część sprzedaży.

W zasadzie to napisałem już wyżej nie wiesz czego chcesz, ale pianę bijesz dla zwykłej zasady. Ceny EU są tylko trzeba chcieć je zauważyć.

Zwykłe lanie wody i argumenty ad personam. Poproszę o konrkrety, a nie, że Ci się nie podoba to co myślę.

---------- Wpis dodano o 21:41 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:25 ----------

Różnica jest znacząca:
"Na wysokie koszty pracy składają się również obciążenia z tytułu podatku dochodowego. W naszym kraju wielkość dochodu, który nie podlega opodatkowaniu, wynosi zaledwie 3019 złotych w skali roku. Stanowi to ok. 780 euro. Kontrastuje to z wielkością dochodu, który jest zwolniony z obowiązku odprowadzenia podatku dochodowego w Niemczech, wynoszącym nieco powyżej 8 tys. euro, lub Austrii, gdzie wynosi aż 11 tys. euro."

Jakie ma to znaczenie, jeśli płace w handlu są u nas w Polsce śmiesznie niskie? Gdyby to była chociaż co najmniej ta średnia krajowa. Nawet mimo wysokich podatków, utrzymanie pracowników w sklepie jest bardzo tanie, właśnie dzięki ich niskim pensjom.

#121 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2010 - 21:46

@goodboy25: Czemu nie potrafisz rozmawiać faktami bez odnoszenia się do adwersarzy?
Czemu przeliczasz po średnim NBP?
Uwzględniłeś w długim terminie wahania kursów?
Koszt uzyskania pieniądza?
Sposób zakupy sprzętu/rozliczeń? (iSpot musi zapłacić z góry lub uzyskuje kredyt kupiecki (podejrzewam, że miło wszystko musi mieć gwarancję bankową - uwzględniłeś jej koszt)
I najważniejszy wskaźnik mający ogromny wpływ na zarządzanie każda spółką, wskaźnik c/i, znasz je da iSpot i dla Apple Store UK?

---------- Wpis dodano o 21:44 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:42 ----------

Jakie ma to znaczenie, jeśli płace w handlu są u nas w Polsce śmiesznie niskie? Gdyby to była chociaż co najmniej ta średnia krajowa. Nawet mimo wysokich podatków, utrzymanie pracowników w sklepie jest bardzo tanie, właśnie dzięki ich niskim pensjom.


Ekonomii nie zamierzam Ciebie uczyć, wielokrotnie w swoich postach nawiązywałeś do jej podstaw, więc wróć do nich.

---------- Wpis dodano o 21:46 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:44 ----------

Najważniejsze!!!!
Tak, chcę mniejszych cen za sprzęt Apple w Polsce ale daleko mi od nazywania iSpotu, wyzyskiwaczami itp.

#122 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 20 listopada 2010 - 21:56

Czemu przeliczasz po średnim NBP?

Bo taki jest na chwilę obecną. Był to kurs nawet nieco mniejszy przez dłuższy czas wcześniej, ale ogromnych zmian w kursie GBP ostatnio nie stwierdziłem. Oczywiście na osobną dyskusję zasługują kolejne niecne praktyki iSource natychmiastowego podnoszenia cen sprzętu w momencie jakiegoś większego wahania kursu dolara i to kompletnie nieadekwatnie do zmian kursowych i nie robienia tego samego w momencie większego spadku kursu tej waluty. Jest to czynione o wiele rzadziej, a ponadto z ogromnym opóźnieniem, zaś same spadki są mniejsze niż zakładałby to sam kurs.

Uwzględniłeś w długim terminie wahania kursów?
Koszt uzyskania pieniądza?
Sposób zakupy sprzętu/rozliczeń? (iSpot musi zapłacić z góry lub uzyskuje kredyt kupiecki (podejrzewam, że miło wszystko musi mieć gwarancję bankową - uwzględniłeś jej koszt)
I najważniejszy wskaźnik mający ogromny wpływ na zarządzanie każda spółką, wskaźnik c/i, znasz je da iSpot i dla Apple Store UK?

Kurczę, zaczynam się zastanawiać czemu traktujesz iSource jak jakąś świętą krowę. To jest taki sam gracz na rynku jak każdy inny, ze wszystkimi tymi samymi prawami i obowiązkami. Naprawdę inni też muszą płacić i się utrzymać.

---------- Wpis dodano o 21:56 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:48 ----------

@goodboy25: Czemu nie potrafisz rozmawiać faktami bez odnoszenia się do adwersarzy?

Sądzę, że podałem aż nadto faktów w swoim długim poście na poprzedniej stronie. Spróbuj się odnieść choćby do jednego z nich w sposób merytoryczny i konkretny. Ad personam to raczej kolega krakers, czego zresztą nie omieszkałem zacytować.

#123 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2010 - 22:00

Nie traktuje jak swietej krowy ale nie nazywam jej tak jak Ty to kilkakrotnie zrobiles. Odnies sie do moich pytan prosze. Co do kursow, aby zrozumiec a nie tylko krytykowac, dlaczego tak jest (podnoszenie cen), musielibysmy znac szczefolowo warunki platnosci za towar.

#124 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 20 listopada 2010 - 22:18

Nie traktuje jak swietej krowy ale nie nazywam jej tak jak Ty to kilkakrotnie zrobiles.

Zabrzmiało co najmniej jakbym wypowiadał jakieś niedozwolone myśli. Tak, nie mam dobrego zdania o iSource i nie zamierzam się z tym kryć, a mam ku temu bardzo solidne podstawy, poparte argumentami, które przytaczam.

Co do kursow, aby zrozumiec a nie tylko krytykowac, dlaczego tak jest (podnoszenie cen), musielibysmy znac szczefolowo warunki platnosci za towar.

Haha, wielka tajemnica dlaczego ceny rosną :)
a) kolesie mają monopol i są bardzo zachłanni na kase, nie znając umiaru
B) fluktuacje kursu waluty rozliczeniowej

Co do punktu A nie wiem jak Ty, ale jestem tego pewien. Punkt B również, tyle że iSource nigdy nie robił i nie robi tego w sposób uczciwy. Zresztą nieraz ten wątek był poruszany na MyApple i jest przy każdej takiej okazji zmiany cen, zwykle niestety na gorsze dla klientów.

I jeszcze jedno - ktoś wcześniej dywagował o cenach po jakich kupuje towar iSource od Apple. Daję rękę obciąć, że są to ceny dużo atrakcyjniejsze w hurcie dla iSource niż detal dla konsumenta w Stanach. Innym kuriozum jest np. fakt, że taki Saturn, biorąc towar od iSource'a (a iSource raczej nie robi tego za darmo i swoją marżę narzuca), potrafi dla klientów stworzyć atrakcyjniejszą ofertę niż iSource, który sprowadza bezpośrednio od Apple :)

#125 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 listopada 2010 - 22:22

Bardzo upraszczasz. Przeanalizuj dokładnie specyfikę importu i płatności a zmianami kursowymi. Wielu kwestiach myślimy podobnie, tylko mi się bardzo nie podoba Twoja retoryka i jednostronne argumenty. Jestem ekonomista z wykształcenia i pracuje w zawodzie, a Ty przytaczasz ekonomie tak jak Tobie jest wygodnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych