Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przejściówki PS2>USB...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 shikachu

shikachu
  • 79 postów
  • Skądśliczne woj. katowickie

Napisano 26 września 2005 - 18:51

Jako, że na dniach spodziewam się dostawy nowego maczka, zrodziły się w mej głowie lęki. Mianowicie - komputer nie będzie wyposażony w myszkę i klawiaturę (taka umowa ze sprzedającym). Na chwilę obecną nie będzie mnie raczej stać na zakup Apple Pro K :( , więc pozostaje mi używanie przez jakiś czas klawierki i myszki z PC (oba urządzonka na PS2). Tu wchodzą me pytania: - znalazłem kilkanaście ofert przejściówek PS2>USB na allegro, jak będzie ze współpracą z makiem i osx'em? - czy wersje 2xPS2>USB (równocześnie myszka i klawiatura na jedno USB) będą działać? czy lepiej szukać osobnych przejściówek na klawiaturę i myszkę? - co stracę korzystając z piecowej klawiatury (niedziałające skróty, brak kompatybilności z oprogramowaniem, problemy z polskimi znakami)? A jeśli ktoś wie, to jaki macowy klawisz, będzie odpowiadał klawiszowi z pieca? Pozdrawki :D :D

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 26 września 2005 - 19:09

lepiej zamiast przejściówki kupic pecetowa klawiature i mysz na usb, bo ja mialem pare tych tzn"przejściówek" i kompletnie żadna nie działała! co do klawiatury pc, stracisz pare skrótów a znaki polskie będą :)

#3 shikachu

shikachu
  • 79 postów
  • Skądśliczne woj. katowickie

Napisano 26 września 2005 - 19:22

Nie urządza mnie kupowanie nowej klawierki, bo chcąc kupić w miarę dobrą na usb, trzeba wydać ponad połowę tego, co zapłaciłbym kupując Apple Pro (mowa o imporcie :D ) Stracę skróty? W sensie za command, nie będzie (przynajmniej jak na moją logikę) np. odpowiadał eee.. "okienek"? :wink: Bedę musiał wieczorem położyć klawiaturę apple obok pc i porównać (dla dociekliwych - klawiatura ta jest na adb, a co więcej rozstaję się z nią razem z całą g3'ką). Ot... :D

#4 Gość_brodek_*

Gość_brodek_*

Napisano 26 września 2005 - 20:53

kup zwykla klawiature USB. za 20zl zaden wydatek. A mysz albo ta nowa z apple albo jakiegos logitecha od 33zl do ponad 200zl tak naprawde ja mysz z apple mam w szuflandzie a uzywam Logitech BT-58 choc polecam BD-58 bo ta ma oszczedzanie energii. :)

#5 Samp

Samp
  • 228 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2005 - 21:24

A ile kosztuje taka przejściówka PS2/USB? Bo na giełdzie komputerowej mieli za 25 PLN. A w stoisku obok kupiłem myszkę na USB (co prawda kulkową i słabszą w działaniu - ale to tymczasowo) za jedyne 15PLN! IMO lepiej zainwestować w myszkę (kiedyś zawsze się przyda) niż w przejściówkę.

#6 shikachu

shikachu
  • 79 postów
  • Skądśliczne woj. katowickie

Napisano 26 września 2005 - 22:14

A ile kosztuje taka przejściówka PS2/USB?

Na allegro wołają od 4 (1<>1), do okołoo 25 (mysz i klawiatura > usb). W sobote przejadę się chyba do Katowic na giełdę i może coś wynajdę.
Ktoś ma coś do dodania nt różnic w obsłudze maka klawiaturami od pieca?
:D

#7 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 27 września 2005 - 18:06

A w stoisku obok kupiłem myszkę na USB (co prawda kulkową i słabszą w działaniu - ale to tymczasowo) za jedyne 15PLN!


za 15zł można kupić przeciętnego optyka na allegro :) ja za 16.99zł kupiłem Art-a USB, gratis dostałem przelotkę USB=>PS2 i działa do dziś :) obok czarnej pro :P

#8 Kniaz

Kniaz
  • 10 postów

Napisano 22 października 2005 - 15:19

Generalnie przetestowałem sprawę, żadna przejściówka nie współpracuje z klawiaturą. Z myszką ps2 jeszcze da radę. Najlepiej kupić klawiaturę USB. Jak ten wpis Cię nie przekonuje to mam do sprzedania 4 przejściówki w różne strony. Troszkę się tym pobawiłem. Dodatkowo jeśli planujesz podłączyć maczka i PC do jednego monitora to w gre wchodzi tylko przełącznik USB w dwie strony, koszt ok 160 zł. Powodzenia.

#9 shikachu

shikachu
  • 79 postów
  • Skądśliczne woj. katowickie

Napisano 24 października 2005 - 15:53

No to o jakieś pół miesiąca za poźno - trafiłem na okazję i kupiłem klawiaturę ApplePro. Jakkolwiek, dzieki :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych