Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

WhatsApp Messenger - Używa ktoś komunikatora WhatsApp?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

#1 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 listopada 2010 - 11:48

Mam takie szybkie pytanie.

Czy używa ktoś komunikatora WhatsApp? Jeżeli ktoś nie używa, a widział albo próbował tej aplikacji na iPhone to czy mógłby napisać dlaczego jej nie używa? Tak krótko, dosłownie w jednym zdaniu.

Komunikator dostępny jest w AppStore ($0.99):
http://itunes.apple....d310633997?mt=8

Oczywiście nie mam nic wspólnego z autorami tego komunikatora i pytam z czystej ciekawości. Zastanawiam się dlaczego ten komunikator nie chce się przyjąć w Polsce i chciałbym usłyszeć Wasze opinie.

#2 stig

stig
  • 135 postów

Napisano 03 listopada 2010 - 12:05

Jeżeli ktoś nie używa, a widział albo próbował tej aplikacji na iPhone to czy mógłby napisać dlaczego jej nie używa?

A co w tym dziwnego? Malo to istnieje komunikatorow, ktore pracuja tylko w swoim protokole (nie obsluguja GG i innych w Polsce popularnych) i nie sa w Polsce powszechnie uzywane? Nie rozumiem Twojego pytania/zdziwienia...

#3 -jaro-

-jaro-
  • 95 postów

Napisano 03 listopada 2010 - 12:08

Tak super szybko..Ja uzywam.. Jest rewelacyjny sms, mms, video share i message board w jednym. I to wszystko za free :) problem z powszechnoscia moim zdaniem po stronie marketingu. W tak duzej ilosci roznych rozwiazan tego typu trzeba troche popracowac aby zbudowac zasieg. Jaro

#4 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 listopada 2010 - 12:25

Tak super szybko..Ja uzywam.. Jest rewelacyjny sms, mms, video share i message board w jednym. I to wszystko za free :) problem z powszechnoscia moim zdaniem po stronie marketingu. W tak duzej ilosci roznych rozwiazan tego typu trzeba troche popracowac aby zbudowac zasieg.
Jaro


W sumie się zgadza. Jednak jeżeli na przykład używam na iPhone Skype albo GG (przez Palringo) to nie zastanawiam się nad tym czy ktoś po drugiej stronie siedzi w domu na Windows, MacOSX, używa przez stronę www (WebGG), ma mobilną wersję na J2ME, BlackBerry, Androidzie, Symbianie, iPhone/iPod/iPad. Jak siadam w domu do komputera to mam tę samą listę użytkowników co w GG (Palringo) czy Skype na iPhone. Jest ich ponad 100. W przypadku WhatsApp moja lista kontaktów ogranicza się do 2. :) Druga strona musi mieć smartfon z iOS albo BlackBerry. Wobec tego możliwości skontaktowania się z kimkolwiek są setki razy mniejsze.

---------- Wpis dodano o 12:25 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:23 ----------

A co w tym dziwnego? Malo to istnieje komunikatorow, ktore pracuja tylko w swoim protokole (nie obsluguja GG i innych w Polsce popularnych) i nie sa w Polsce powszechnie uzywane? Nie rozumiem Twojego pytania/zdziwienia...


Chodziło mi raczej o to czy filozofia komunikatora bez loginu/hasła (tylko przez numer telefonu) Wam odpowiada. Jakby nie patrzeć to rozmówca musi znać mój numer telefonu, a to nie każdemu odpowiada.

#5 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 listopada 2010 - 12:35

Ja używam Textie - to chyba coś podobnego.

#6 -jaro-

-jaro-
  • 95 postów

Napisano 03 listopada 2010 - 13:28

Ta aplikacja to "prywatny" komunikator dla wybranego grona osób i to mi odpowiada :) jarek

#7 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 03 listopada 2010 - 13:32

Mam, nie używam - szukałem zamienione na smsy i najbardziej pasowało beejive, chociaż przyznał, ze niektóre rozwiązania są fajne, w każdym komunikatorze jest coś innego fajnego. Zostałem przy smsach generalnie a czasem używam beejive własnie i palringo. Za mało moich znajomych ma iPhone niestety tez, żeby moc kogoś przekonać do innych form - zwyczajnie szkoda zachodu.

#8 Strusio

Strusio
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2010 - 10:41

Bardzo przydatny program szczególnie jeśli przebywa się za granicą i ma się dostęp do wifi. Komunikacja wtedy nic nie kosztuje a można wysyłać zdjęcia, filmy , audio no i oczywiście tekst a dzięki powiadomieniom "push" od razu wiem kiedy dostaję wiadomość. Faktycznie jednak mam tylko jeden kontakt z którym koresponduje ale za to często i bez opłat. Osobiście polecam.

#9 speedave

speedave
  • 352 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 04 listopada 2010 - 10:54

Ja używam codzinnie, swietny program, bardzo dużo moich znajomych ma iPhone'y wiec aplikacja zdaje egzamin, polecam

#10 onyx96

onyx96
  • 19 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 stycznia 2011 - 12:25

Bardzo fajny program. Mam 3 znajomych, z którymi koresponduję. Zauważyłem, że działa idealnie tylko z osobami, które mają iPhone. Jeden z kolegów ma BlackBerry i wiadomości docierają do niego zawsze ze sporym opóźnieniem. Może to kwestia ustawień w jego telefonie? Świetne jest to, że wiadomości wyskakują w postaci plakietek na ekran jak SMS.

#11 guest

guest
  • 268 postów

Napisano 07 lutego 2011 - 22:40

ktos wie jak wyslac wiadomosc na apple wireless keyboard uzywajac skrotu?

---------- Wpis dodano o 21:40 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:13 ----------

ok, wygooglalem: nie ma takiej opcji :/

#12 speedave

speedave
  • 352 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 07 lutego 2011 - 22:47

A szkoda, bo czasem by się przydała.

#13 kev2k1

kev2k1
  • 156 postów

Napisano 07 lutego 2011 - 22:58

mam dwoch braci w niemczech i rowniez maja whatsapp, i korzystam z tego co dziennie aplikacja swietna ! (Do rozmow za free polecam Viber ; ) ) pozdrawiam

#14 guest

guest
  • 268 postów

Napisano 07 lutego 2011 - 23:11

A szkoda, bo czasem by się przydała.


wyslalem feature request

#15 ach999

ach999
  • 7 postów

Napisano 08 lutego 2011 - 22:19

aplikacja faktycznie świetna ale odkąd jestem w play nie mogę jej używać bo nie dochodzi 3 cyfrowy kod aktywacyjny, może ktoś miał taki problem

#16 menshealth82

menshealth82
  • 73 postów

Napisano 13 lutego 2011 - 15:08

Jest rewelacyjny.

#17 marshand

marshand
  • 33 postów
  • SkądWawa

Napisano 06 grudnia 2011 - 17:53

Witam was. Proszę wybaczcie za moją śmiałość/tupet. Jestem zainteresowany wymianą kontaktów do whatsapp. Chciałbym zaprosić chętnych iphonowców do utrzymywania ze mną kontaktu na whatsapp (rozmawiania o produktach Apple - iphone i nie tylko). Przyznam, ze raczkuję jeszcze w produktach apple'a. Chciałbym poszerzyć swoje horyzonty o nowinki o apple i o nowych forumowiczów tego forum na moim whatsapp. Zapraszam chętnych na pw. Pozdrówka.

#18 Jarson

Jarson
  • 139 postów

Napisano 06 grudnia 2011 - 19:15

Mam i korzystam codziennie. Świetny, o ile nie najlepszy komuniktor mobilny. Najlepsze w tym jest to, że jest wiele modeli, na których działa Whatsapp (Symbian, Blackberry, Android, iOS). Polecam osobiście opcję audionote - nie trzeba pisać a można szybko przesłać informację. Fajna sprawa z dzieleniem się zdjęciami i aktualną lokacją. Jak ktoś chce potestować albo poprostu pogadać przez whatsappa, niech się odezwie na pm. :)

#19 f0x

f0x
  • 9 postów

Napisano 06 grudnia 2011 - 19:15

Polecam jak najbardziej. W moim odczuciu jest to bardziej "darmowa usługa sms/mms" aniżeli komunikator jako taki. Żeby porozmawiać przez komunikator nie musisz znać nr telefonu drugiej osoby a jedynie nick/id etc., w wypadku WhatsAppa nr tel. znać trzeba; nie ma żadnego nicka ani user id. Poprzez komunikator nie porozmawiasz, jeśli rozmówca po drugiej stronie nie będzie miał go "fizycznie" włączonego/pracującego w tle. WhatsApp natomiast działa zawsze - bardziej jako usługa, niż aplikacja bo próżno szukać tej app w tle; po prostu jej nie znajdziemy. Ma to miejsce zarówno na iPhone jak i na BlackBerry. Użytkuję tę aplikację od ładnych paru lat. Wcześniej na BlackBerry, teraz na iPhonie i muszę powiedzieć, że ani razu nie miałem z nią problemów. Czy to komunikacja BlackBerry <-> BlackBerry; iPhone <-> iPhone; BlackBerry <-> iP, czy iP <-> BlackBerry żadnych różnic nie stwierdziłem. No może poza tym, że na BlackBerry była - o ile dobrze pamiętam - bezpłatna i już zawierała emotikony, a na iP kosztuje jakieś grosze i emotki trzeba zainstalować dodatkowo. Myślę, że WhatsApp jest super alternatywą dla smsów/mmsów w obrębie naszych znajomych, których mamy w "książce telefonicznej". Natomiast w przypadku mniej lub bardziej obcych nam osób, zwyczajowy komunikator będzie po prostu lepszy z racji swojej - bądź co bądź - anonimowości. :roll:

#20 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 08 grudnia 2011 - 12:24

Mam takie szybkie pytanie.

Czy używa ktoś komunikatora WhatsApp? Jeżeli ktoś nie używa, a widział albo próbował tej aplikacji na iPhone to czy mógłby napisać dlaczego jej nie używa? Tak krótko, dosłownie w jednym zdaniu.

Komunikator dostępny jest w AppStore ($0.99):
WhatsApp Messenger for iPhone on the iTunes App Store

Oczywiście nie mam nic wspólnego z autorami tego komunikatora i pytam z czystej ciekawości. Zastanawiam się dlaczego ten komunikator nie chce się przyjąć w Polsce i chciałbym usłyszeć Wasze opinie.


Ja z komunikatorow uzywam tylko Skype (głównie w pracy). Większość znajomych ma iPhony (iMessage), całą resztą piszę SMSy, które mam darmowe w abonamencie.

#21 L:eodogg

L:eodogg
  • 99 postów

Napisano 16 grudnia 2011 - 12:39

Używam codziennie, aPlikacha dla mnie idealna. Poza ios i BB jest tez na Androida i Symbiana.

#22 magdi

magdi
  • 74 postów

Napisano 16 grudnia 2011 - 23:10

Ja praktycznie juz nie pisze smsow, uzywam tylko Whatsappa. Nie przyjal sie w Polsce, bo nie ma dobrych nielimitowanych planow taryfowych na internet.

#23 mattkally

mattkally
  • 563 postów
  • SkądZambrów

Napisano 25 lutego 2012 - 21:11

WhatsApp problem z komunikacją pomiędzy drugim telefonem Witam, mam problem taki jak w tytule. Nie mogę się komunikować przez WhatsApp z drugim użytkownikiem. Ja posiadam iPhone'a 4S a po drugiej stronie znajduje się Nokia C3. Przy instalacji wszystko poszło bezproblemowo. Zaprosiłem użytkownika, jesteśmy już ''sparowani''. Gdy pisze przez chat wiadomosc do tej osoby widnieje ona jako wyslana, ale no nie dochodzi tam gdzie trzeba. Z Nokii na iPhone'a to samo. Miał ktoś może podobny problem ? Pozdrawiam

#24 rejestr29

rejestr29
  • 31 postów

Napisano 08 marca 2012 - 12:19

Zawsze możecie spróbować jakiegoś innego komunikatora i w ten sposób stwierdzić, czy problem tkwi po stronie WhatsAppa, czy może któryś z telefonów ma problem z komunikatorami.

#25 Domi731

Domi731
  • 119 postów
  • Płeć:

Napisano 14 marca 2012 - 23:05

Witam a ja mam problem z tą aplikacją , zawsze jak druga osoba majaca samsunga galaxy s2 piszac do mnie widzialem ze jest aktywny i nawet pisalo ze pisze do mnie a teraz ciegle mam na gorze napisane ze ostatnio widziany np o 21.00 a ten ktos jest ciagle online i pisze ze mna a mimo tego pisze ze byl widziany ostatnio np dzien temu . Dziwne niewiem jak to naprawic aby bylo jak pare dni temu hm...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych