Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z Mail


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 zylu

zylu
  • 24 postów

Napisano 02 listopada 2010 - 20:53

Dzisiaj pojawił mi się dziwny problem. Nie mogę usunąć żadnej wiadomości (przenieść do kosza). Dostaję "Nie można było przenieść wiadomości „temat maila” do skrzynki pocztowej „Kosz — xxx@xxx.xx). Mam skonfigurowanych 8 skrzynek. Na każdej to samo. Dodatkowo po uruchomieniu poczty mam info (pasek postępu), że są cztery nowe wiadomości i Mail je pobiera ale się nie pobierają. W odbiorczych nie ma żadnych nowych wiadomości, po ponownym "Pobierz pocztę" sytuacja się powtarza. Może ktoś pomoże. MaxOS 10.6.4 (SL), Mail 4.3 (1081).

#2 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 02 listopada 2010 - 21:36

Może skrzynka pocztowa >>> przebuduj?
Nie zaszkodzi też akurat w tym wypadku sprawdzić uprawnienia na dysku a konkretnie folderu Mail w Bibliotece użytkownika
Troubleshooting permissions issues in Mac OS X

#3 zylu

zylu
  • 24 postów

Napisano 02 listopada 2010 - 21:43

Serdeczne dzięki. Przebudowa pomogła.

#4 aganor

aganor
  • 57 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 18:47

A co zrobić jeżeli przebudowałem uprawnienia są ok ... i nadal problem istnieje? Właśnie tak jest u minie.
Mam dwa konta na Onecie.
Jedno - nazwa@op.pl i tu jest bezproblemowo,
drugie - nazwa@poczta.onet.pl i tu dzieją się jajka od momentu aktualizacji do 10.6.5.
Konta nie mogę w ogóle usunąć a wiadomości, które chce skasować nie dają się wywalić i tu pokazuje się komunikat: Docelowa skrzynka „Kosz — NAZWA@poczta.onet.pl” nie zezwala na przenoszenie do niej wiadomości.
Jakieś pomysły są..?

#5 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 30 listopada 2010 - 20:51

Skoro problem pojawił się po aktualizacji może zainstaluj combo update do 10.6.5

#6 aganor

aganor
  • 57 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 18:55

Combo wrzucone i problem nadal aktualny. Dodam jeszcze, że na drugim Maku to konto - nazwa@poczta.onet.pl działa bezproblemowo. Wiadomości się kasują, konto mogę usunąć i je ponownie dodać. Gdzie tkwi problem? Dodatkowo na obydwuch Makach i na iPku pojawia się komunikat: "Podaj hasło użytkownika „nazwa” na serwerze SMTP „smtp.poczta.onet.pl”. Wpisuję hasło użytkownika i po chwili ponownie ten sam komunikat.!?

#7 wombatspecial

wombatspecial
  • 24 postów

Napisano 09 grudnia 2010 - 20:13

A ja kompletnie wywaliłem skrzynkę mail :-( Pomożecie?

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudnia 2010 - 22:43

W czym? Wywaliłeś... i co z tego?

#9 gitarzysta

gitarzysta
  • 516 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 10 grudnia 2010 - 08:28

Skoro combo nie dało rady może uszkodzony jest plik preferencji. Strzelam na ślepo. Może zrób kopie katalogu z wiadomościami Where Mac OS X Mail Stores Mail - About Email, potem usun plik preferencji, stworz konta od zera, i chyba można wtedy zaimportowac do tych nowych kont stare maile. Nie jestem przy komputerze i nie mam jak się upewnić.

#10 wombatspecial

wombatspecial
  • 24 postów

Napisano 10 grudnia 2010 - 09:36

W czym? Wywaliłeś... i co z tego?


Od początku więc, bo wczoraj na szybko napisałem i niezrozumiale. Przepraszam.

Zauwazyłem wczoraj, że w folderze KOSZ w programie MAIL istnieją jeszcze dwa podfoldery z ikona kosza. Pomyślałem, że to jakiś błąd więc po prostu usunąłem te podfoldery. Wtedy pojawił się problem - nie można usunąć wiadomości, gdyż skrzynka "blablabla" nie pozwala na to czy jakoś tak. Wszedłem w time machine, odzyskałem kosz i podfoldery (nie wiem nawet dokładnie jak :-)) i myślałem, że teraz wszystko wróci do normy. Niestety, dalej jest błąd. Nie pomaga odznaczanie kosza i przywracanie go w preferencjach. "Przebuduj" działa tylko na dwóch folderach, a na tym domyślam się właściwym, koszu, nie jest aktywne :-((((

#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 grudnia 2010 - 16:57

Wywal skrzynkę i dodaj od nowa. Najprościej.

#12 maxijazz

maxijazz
  • 303 postów

Napisano 11 grudnia 2010 - 04:30

Napraw uprawnienia dysku?

#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 grudnia 2010 - 19:31

Re: up. Po co?

#14 wombatspecial

wombatspecial
  • 24 postów

Napisano 14 grudnia 2010 - 19:32

Panowie, nie pytajcie mnie jak to zrobiłem (bo po prostu nie wiem), ale jakoś wszystko naprawiłem. Powiedzmy, że naprawiłem... Znowu w koszu są dwa "podkosze" ale teraz daje się kasować wiadomości. Niestety nie dało się po wywaleniu skrzynki Kosz utworzyć nowej o atrybutach Kosza, od razu tego też próbowałem. Co do uprawnień dysku - czytałem gdzieś o tym na anglojęzycznych forach, ale nie potrafiłem tego zrobić. Tak czy siak bardzo proszę o jakąś podpowiedź na przyszłość, żebym wiedział, jak się ratować w takiej sytuacji. BTW mógłbym może wtedy wywalić te podkosze i zostawić ten jeden - normalny. Pozdr.

#15 abbad0n

abbad0n
  • 18 postów

Napisano 21 kwietnia 2012 - 08:40

U mnie pomogło usuniecie poszczególnych koszy wszystkich kont pocztowych z folderu kosz. Po tym zabiegu, kiedy usunąłem wiadomość, kosze pojawiały się na nowo i wszystko wróciło do normy. Pozdro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych