Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

"Przekazywanie połączeń aktywne" wyświetla się przy każdej rozmowie i sms


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 02 listopada 2010 - 14:21

Witam, Niedawno firma zmieniła operatora z Orange na Plusa. Numery się nie zmieniły, natomiast już po zmianie kart zaczęły mi wyskakiwać takie komunikaty: "Przekazywanie połączeń aktywne" - podczas wybierania i odbierania rozmowy i przy otrzymywaniu sms. W ustawieniach nie mam włączonego przekazywania. Jak się tego pozbyć?

#2 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2010 - 14:37

Jailbreak, modyfikacja CommCenter i carrier.plist. Nie warto.

#3 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 listopada 2010 - 14:39

Powinno pomóc:
[2.0] Przekazywanie połączeń - jak wyłączyć komunikat

#4 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2010 - 14:40

Powinno, ale niestety w iOS 4 wymagana jest modyfikacja CommCenter.

#5 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 02 listopada 2010 - 14:41

Jailbreak, modyfikacja CommCenter i carrier.plist. Nie warto.

Co nie warto? Można jaśniej?
Ja nie mam jb i mieć nie zamierzam.
Skąd się biorą te powiadomienia? Dlaczego w Orange ich nie było?

#6 Empiryczny

Empiryczny
  • 525 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 listopada 2010 - 14:42

eeeeee a forwardmsgfix z cydii? Tak najprościej przecież.

#7 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2010 - 14:57

Nie warto jailbreakować i modyfikować tych plików dla samego komunikatu. Zresztą sam napisałeś, że "nie zamierzasz mieć jb"... i prawidłowo.

---------- Wpis dodano o 14:57 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:55 ----------

Powiadomienia biorą się stąd, że brakuje ustawień dla operatorów takich jak Plus. Orange i Era mogą sobie to wyłączyć za sprawą paczki, którą instalujemy przez iTunes (aktualizacja ustawień operatora - o ile mnie pamięć nie myli).

#8 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 02 listopada 2010 - 15:03

Czyli w Plusie nie ma takiej opcji? Czy zwracać się do operatora. Wkurzające to jest niesamowicie, szczególnie jak np w aucie zadzwoni i najpierw trzeba ten p.ony komunikat tapnąć.

#9 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 listopada 2010 - 15:15

Mam telefon w Plusie i bez jb. nie da się tego obejść. Mam wyłączone przekazywanie połączeń przez Operatora tj. Plusa, niestety komunikat wyświetla się ciągle i nauczyłam się z tym żyć, nie mam potrzeby wykonywania jb.

#10 pietrzkiewicz

pietrzkiewicz
  • 67 postów
  • SkądWarszawa / Kraków

Napisano 02 listopada 2010 - 15:35

Da się obejść. Komunikat dotyczy przekierowania na jakiś tam nr, co pozwala na wysyłanie sms, kto próbował się do nas dodzwonić w trakcie jak mieliśmy zajęty nr (przy braku połączenia oczekującego) lub wyłączony tel. W Plusie ta usługa nazywa się "Kto dzwonił" czy jakoś tak. Można ją wyłączyć, lecz nie poprzez edycję przekierowań z poziomu telefonu, bo tam tego przekierowania nie widać.

Opis wyłączenia tu:
Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił, gdy byłeś poza zasięgiem

#11 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 02 listopada 2010 - 16:12

Czy faktycznie to ta usługa odpowiada za pojawianie si tego komunikatu? Za każdym razem jak dzwonię się to pojawia, nawet jak nikt nie próbuje się ze mną połączyć.

#12 pietrzkiewicz

pietrzkiewicz
  • 67 postów
  • SkądWarszawa / Kraków

Napisano 02 listopada 2010 - 16:22

Zależy czy używasz przekierowania na pocztę głosową. Jeśli tak, to komunikatu się nie pozbędziesz. Jeśli nie masz przekierowania na pocztę, a komunikat się pojawia to jest to właśnie usługa kto dzwonił. Po jej wyłączeniu będzie ok.

#13 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2010 - 16:23

Czy faktycznie to ta usługa odpowiada za pojawianie si tego komunikatu?
Za każdym razem jak dzwonię się to pojawia, nawet jak nikt nie próbuje się ze mną połączyć.


A nie masz poczty glosowej wlaczonej, bo to tez jest przekierowanie...

#14 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 listopada 2010 - 16:23

Da się obejść. Komunikat dotyczy przekierowania na jakiś tam nr, co pozwala na wysyłanie sms, kto próbował się do nas dodzwonić w trakcie jak mieliśmy zajęty nr (przy braku połączenia oczekującego) lub wyłączony tel. W Plusie ta usługa nazywa się "Kto dzwonił" czy jakoś tak. Można ją wyłączyć, lecz nie poprzez edycję przekierowań z poziomu telefonu, bo tam tego przekierowania nie widać.

Opis wyłączenia tu:
Sprawdź, kto do Ciebie dzwonił, gdy byłeś poza zasięgiem


To nie ta usługa odpowiada za pojawianie się tego komunikatu, jej wyłączenie nie rozwiązuje problemu. Bowiem informuje nas ona tylko o tym kto do nas dzwonił kiedy numer był zajęty lub poza zasięgiem. Przesyłając sms ze taki to a taki numer próbował się z nami połączyć. Komunikat o przekazywaniu połączeń pokazuje się zawsze jak ktoś do nas dzwoni lub my dzwonimy mnie nigdy nie pojawia się przy wysyłaniu czy otrzymywaniu wiadomości sms.

#15 pietrzkiewicz

pietrzkiewicz
  • 67 postów
  • SkądWarszawa / Kraków

Napisano 02 listopada 2010 - 16:28

To nie ta usługa odpowiada za pojawianie się tego komunikatu, jej wyłączenie nie rozwiązuje problemu. Bowiem informuje nas ona tylko o tym kto do nas dzwonił kiedy numer był zajęty lub poza zasięgiem. Przesyłając sms ze taki to a taki numer próbował się z nami połączyć. Komunikat o przekazywaniu połączeń pokazuje się zawsze jak ktoś do nas dzwoni lub my dzwonimy mnie nigdy nie pojawia się przy wysyłaniu czy otrzymywaniu wiadomości sms.


Powtarzam. W przypadku gdy nie korzystamy z poczty głosowej, innymi słowy przekierowania na pocztę są nieaktywne, to właśnie usługa kto dzwonił odpowiada za ten komunikat. Informowanie smsem kto dzwonił polega właśnie na przekierowaniu pod konkretny nr, który nie jest widoczny w przekierowaniach z poziomu telefonu.

Jeśli nie mamy przekierowania na pocztę głosową i wyłączymy usługę kto dzwonił, problem komunikatów znika.

http://bok.plusgsm.p...j0mcF9wYWdlPTE*

Używałem prepaida plusa i po napisaniku do BOK wyłączono mi to przekierowanie.

#16 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 listopada 2010 - 16:30

Powtarzam. W przypadku gdy nie korzystamy z poczty głosowej, innymi słowy przekierowania na pocztę są nieaktywne, to właśnie usługa kto dzwonił odpowiada za ten komunikat. Informowanie smsem kto dzwonił polega właśnie na przekierowaniu pod konkretny nr, który nie jest widoczny w przekierowaniach z poziomu telefonu.

Jeśli nie mamy przekierowania na pocztę głosową i wyłączymy usługę kto dzwonił, problem komunikatów znika.


Nie mam przekierowania na pocztę głosową bowiem pocztę głosową mam kompletnie wyłączoną, usługe kto dzwonił też mam wyłączoną a ciągle mam ten komunikat, zatem wyłącznie usługi kto dzwonił nie rozwiązuje problemu pojawiania się komunikatu o przekazywaniu połączeń.

#17 pietrzkiewicz

pietrzkiewicz
  • 67 postów
  • SkądWarszawa / Kraków

Napisano 02 listopada 2010 - 16:34

Nie mam przekierowania na pocztę głosową bowiem pocztę głosową mam kompletnie wyłączoną, usługe kto dzwonił też mam wyłączoną a ciągle mam ten komunikat, zatem wyłącznie usługi kto dzwonił nie rozwiązuje problemu pojawiania się komunikatu o przekazywaniu połączeń.


jak w moim wy edytowanym poście powyżej... wyłączenie usługi sms blokuje przychodzące smsy, ale nie wyłącza przekierowania. Ja napisałem maila do BOK plusa i mnie te przekierowania wyłączyli. :) Może to cud ale komunikatów się pozbyłem. Choć potem na szczęście pozbyłem się i Plusa :)

#18 jojjoj

jojjoj
  • 26 postów

Napisano 03 listopada 2010 - 10:04

Potwierdzam - wyłączenie usługi kto dzwonił (przy wyłączonej poczcie głosowej) definitywnie wyłącza ten komunikat. Trzeba jednak zadzwonić lub napisać do BOK'u i podkreślić, że nie chodzi o smsy tylko wyłączenie całej usługi (konsultant z którym ja rozmawiałem nie wiedział że można i dopiero po pewnym czasie mi oddzwonił sprawdziwszy, że jednak jest to możliwe).

#19 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 03 listopada 2010 - 10:23

Dzięki wielkie za info. Napisałem do BOK. Zobaczymy jaki mają czas reakcji. Pozdrawiam

#20 zirk

zirk
  • 598 postów

Napisano 04 listopada 2010 - 08:14

Uprzejmie informuję Pana, iż nie ma możliwości wyłączenia tego komunikatu.


I co Wy na to?

#21 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 listopada 2010 - 08:53

Dostałam dokładnie taką samą odpowiedź oraz informację że usługa kto dzwonił nie ma z tym nic wspólnego, może być włączona lub wyłączona a i tak komunikat o przekazywaniu połączeń pojawiać się będzie. Poczta głosowa wyłączona.

#22 jojjoj

jojjoj
  • 26 postów

Napisano 22 listopada 2010 - 13:20

Cokolwiek mówią, ja to sprawdziłem na 3 numerach w plusie - 2x 3GS i 1x 4G. Za każdym razem chodziło o usługę kto dzwonił. I aktualnie nie mam tego komunikatu na żadnym z nich :) Na pewno jednak nie wystarczy wyłączenie tej usługi tak po prostu (tak jak można zrobić to za pomocą sms). Ktoś z kim rozmawiałem, najpierw powiedział, że się nie da, później gdzieś to sprawdził i jednak wyłączył.

#23 maniekkrk-f893c60020

maniekkrk-f893c60020
  • 132 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 13:47

Potwierdzam, w Plus GSM wystarczy wyłączyć usługę "Kto dzownił"

#24 rafal.m

rafal.m
  • 2 postów

Napisano 28 stycznia 2011 - 12:55

Ostateczne rozwiązanie! Ucinając następne komentarze kwestionujące zasadność tego rozwiązania, spędziłem 8 godzin, żeby wyjaśnić skąd się bierze ten komunikat na telefonach iPhone, ale nie tylko na nich. I nie są to żadne domysły, tylko sprawdzone doświadczalnie porady. Ale do rzeczy... DA SIĘ WYŁĄCZYĆ KOMUNIKAT "PRZEKAZYWANIE POŁĄCZEŃ AKTYWNE"! 1. To jest wyłącznie kwestia USTAWIEŃ SIECIOWYCH, nie ma sensu grzebać w ustawieniach telefonu, czy nawet w plikach. 2. Za ten komunikat odpowiadają dwie usługi: PRZEKAZYWANIE POŁĄCZEŃ (np. do poczty głosowej) oraz KTO DZWONIŁ? 3. POŁĄCZENIA OCZEKUJĄCE oraz inne usługi nie mają tutaj nic do rzeczy! ROZWIĄZANIE 1. Nie musisz wyłączać poczty głosowej, wystarczy, że zlikwidujesz przekazywanie połączeń do niej. Uniwersalny kod ##002#. Zaletą pozostawienia włączonej poczty jest to, że zawsze będziesz mógł szybko kodem ustawić sobie przekierowanie w razie potrzeby. Możesz oczywiście wyłączyć pocztę, jeśli nie masz zamiaru z niej nigdy korzystać. 2. KTO DZWONIŁ? również jest oparte o przekazywanie połączeń, jak już wcześniej ktoś zauważył. Jednak użytkownik może sam jedynie wyłączyć jedynie powiadomienia SMSowe. Potrzebne jest trwałe wyłączenie tej usługi przez konsultanta. Najgorsze jednak jest w tym wszystkim to, że w Plusie żaden konsultant tego nie wie! I jedynie Twoje uparte i stanowcze stanowisko może zmusić go do wytężonego wysiłku i zaglądnięcie w głąb ustawień, gdzie nagle się okazuję, że może to zrobić. W moim przypadku nic nie dało pytanie się o to, jak usunąć ten komunikat. Przełączany byłem z działu do działu. Dzwoniłem 6 razy, bez skutku! Wszyscy twierdzili, że się nie da, i co gorsza, że usługa Kto dzwonił? nie ma z tym nic wspólnego. A to jest bzdura! Ma! I to kolosalne znaczenie! Tak więc, o ile przekazywanie połączeń możesz wyłączyć sam kodem ##002#, to wyłączenie usługi Kto dzwonił? musisz WYMUSIĆ w BOK'u! I pamiętaj, nie poddawaj się konsultantowi! Niech wyłączy Ci ją trwale!

#25 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 stycznia 2011 - 13:19

Ucinając następne komentarze kwestionujące zasadność tego rozwiązania, spędziłem 8 godzin, żeby wyjaśnić skąd się bierze ten komunikat na telefonach iPhone, ale nie tylko na nich. I nie są to żadne domysły, tylko sprawdzone doświadczalnie porady. Ale do rzeczy...

DA SIĘ WYŁĄCZYĆ KOMUNIKAT "PRZEKAZYWANIE POŁĄCZEŃ AKTYWNE"!

1. To jest wyłącznie kwestia USTAWIEŃ SIECIOWYCH, nie ma sensu grzebać w ustawieniach telefonu, czy nawet w plikach.

2. Za ten komunikat odpowiadają dwie usługi: PRZEKAZYWANIE POŁĄCZEŃ (np. do poczty głosowej) oraz KTO DZWONIŁ?

3. POŁĄCZENIA OCZEKUJĄCE oraz inne usługi nie mają tutaj nic do rzeczy!

ROZWIĄZANIE

1. Nie musisz wyłączać poczty głosowej, wystarczy, że zlikwidujesz przekazywanie połączeń do niej. Uniwersalny kod ##002#. Zaletą pozostawienia włączonej poczty jest to, że zawsze będziesz mógł szybko kodem ustawić sobie przekierowanie w razie potrzeby. Możesz oczywiście wyłączyć pocztę, jeśli nie masz zamiaru z niej nigdy korzystać.

2. KTO DZWONIŁ? również jest oparte o przekazywanie połączeń, jak już wcześniej ktoś zauważył. Jednak użytkownik może sam jedynie wyłączyć jedynie powiadomienia SMSowe. Potrzebne jest trwałe wyłączenie tej usługi przez konsultanta.

Najgorsze jednak jest w tym wszystkim to, że w Plusie żaden konsultant tego nie wie! I jedynie Twoje uparte i stanowcze stanowisko może zmusić go do wytężonego wysiłku i zaglądnięcie w głąb ustawień, gdzie nagle się okazuję, że może to zrobić.

W moim przypadku nic nie dało pytanie się o to, jak usunąć ten komunikat. Przełączany byłem z działu do działu. Dzwoniłem 6 razy, bez skutku! Wszyscy twierdzili, że się nie da, i co gorsza, że usługa Kto dzwonił? nie ma z tym nic wspólnego. A to jest bzdura! Ma! I to kolosalne znaczenie!

Tak więc, o ile przekazywanie połączeń możesz wyłączyć sam kodem ##002#, to wyłączenie usługi Kto dzwonił? musisz WYMUSIĆ w BOK'u! I pamiętaj, nie poddawaj się konsultantowi! Niech wyłączy Ci ją trwale!


Nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłeś. Zadzwoniłam do Plusa poprosiłam Panią o wyłączenie usługi Kto dzwonił, powiedziałam że samodzielnie mogę wyłączyć jedynie powiadomienia sms o tej usłudze. Pani konsultant w Plusie o dziwo wiedziała o czym mówię, pogrzebała kilka minut wyłączyła w systemie. Wyłączyłam i włączyłam ponownie telefon i wszystko działa tj. ten irytujący komunikat się nie pokazuje.

Jeszcze raz bardzo dziękuje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych