Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Antywirus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 pretorianie

pretorianie
  • 67 postów

Napisano 21 lutego 2007 - 15:58

poszukuję jakiegoś dobrego programu antywirusowego dla Mac Os X Tiger. Czy ktoś wie skąd mógłbym taki program zdobyć?

#2 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 21 lutego 2007 - 16:26

A do czego Ci to? ;)

#3 kitano

kitano
  • 10 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 lutego 2007 - 16:28

człowieniu. Odpal firewalla w system preferences i wrzuć na luz. prędzej zlapiesz wirusa malarii niż coś paskudnego na maca.

#4 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 21 lutego 2007 - 16:50

poszukuję jakiegoś dobrego programu antywirusowego dla Mac Os X Tiger. Czy ktoś wie skąd mógłbym taki program zdobyć?


Generalnie szansa złapania wirusa pod OS X jest chyba niższa niż szansa że zginiesz w wypadku samochodowym. Mi się w każdym razie ta sztuka nie udała (a Maków używam od prawie 10 lat, w tym 5 lat na OS X)

Jeśli jednak szukasz softu antywirusowego to polecam Intego VirusBarrier, do ściągnięcia ze strony producenta (30to dniowy Trial).
Można kupić osobno lub w pakiecie z innymi programami tej firmy (wtedy będzie taniej), np. bardzo dobrym programem typu firewall/monitorowanie sieci (NetBarrier), softem do backupu, itp.
Aczkolwiek IMO kupowanie takiego softu tylko jako antyvira nie ma zwyczajnie sensu.
Osobiście gdyby nie to że dostałem VirusBarriera w pakiecie z NetBarrierem i Antyspamem, nawet bym o nim nie myślał.

#5 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 lutego 2007 - 20:30

OT: @kwieto: kiepskie porównanie ;) A na temat mówiąc to zgadzam się z przedmówcami - antywirus jest kompletnie nieprzydatny :)

#6 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 21 lutego 2007 - 20:33

antywirus jest kompletnie nieprzydatny :)


no chyba ze ktos chce uniknac wysylania zarazonych plikow do znajomych co na windzie pracuja:)

#7 psajcho

psajcho
  • 1 212 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 lutego 2007 - 20:40

no chyba ze ktos chce uniknac wysylania zarazonych plikow do znajomych co na windzie pracuja:)


zaraz zaraz... co to ten windows? ;)

#8 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 21 lutego 2007 - 23:18

Ja tez twierdze, że antywirus sie nie przyda.
Ale jak ktoś ma czas to proszę: ClamXav

Na maca jest bardzo mało antywirusów, a dlaczego?
Bo firmom się nie opłaca tworzyć, a nie opłaca się im bo ??
bo nie ma zapotrzebowania na rynku,
a dlaczego nie ma zapotrzebowania na rynku ?:)
Bo nie ma wirusów :)

#9 pretorianie

pretorianie
  • 67 postów

Napisano 21 lutego 2007 - 23:26

mam nadzieję, źe wszystko będzie grało. odpaliłem firewall i zainstalowałem antywirusa ClamXav. tak mówicie, że jest niemożliwością załapanie wirusa itp. w takim razie po co były ostatnie uaktualnienia tygrysa? nie dziwcie mi się, ja dopiero raczkuję na Macu (mam go dopiero od miesiąca). więc przesiadka z windy na maca jest dla mnie bardzo dużym krokiem do przodu.

#10 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 21 lutego 2007 - 23:28

wiec pora dokonac kolejngo kroku: Zapomniec o antywirusie. :)

#11 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 21 lutego 2007 - 23:30

Chyba lepiej niech dają łaty do systemu niż masz latać z odkurzaczem antywirusowym i zbierać ten syf z systemu, którego tak naprawdę nie ma w Mac OS X. Często łatane są dziury przez, które potencjalny włamywacz mógłbym przejąć kontrolę nad systemem. A to jest bardzo trudne w systemach Unixowo podobnych. Na początku też mi było trudno uwierzyć w nieistnienie wirusów na Macu, ale to jest prawda i weź lepiej zainwestuj czas w dobry backup, bo prędzej dysk Tobie się uszkodzi od starości niż złapiesz syfa na Mac'u :)

#12 pretorianie

pretorianie
  • 67 postów

Napisano 21 lutego 2007 - 23:34

spróbuję, ale trochę to musi potrwać.

---- Dodano 21-02-2007 o godzinie 23:36 ----
a propos backup'u możesz mi coś doradzić w tym zakresie, jakieś narzędzie do backup? o wirusach już zapomniałem

#13 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 21 lutego 2007 - 23:40

Na potrzeby domowe iBackup wystarczy

Jeśli masz wolny jakiś dysk nie używany to możesz zawsze mieć obraz systemu na nim :)
a zrobisz to:
SuperDuper
lub
CarbonCopyCloner
Polecam ten drugi :)

#14 pretorianie

pretorianie
  • 67 postów

Napisano 21 lutego 2007 - 23:45

a czy robiac obraz carboncopycloner moge ten obraz zapisac na plycie?

#15 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 21 lutego 2007 - 23:47

Nie
Tym mozesz ale płatny-> http://www.emcinsign...mb/retroformac/

#16 pretorianie

pretorianie
  • 67 postów

Napisano 21 lutego 2007 - 23:54

ostatnie pytanie jeśli można, iBackup nie wymaga osobnego dysku?

---- Dodano 22-02-2007 o godzinie 00:02 ----
dobra przepraszam za to pytanie, właśnie robię backup narzędziem iBackup i widzę, że moje pytanie było nie na miejscu. dzięki za cierpliwość.

#17 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 lutego 2007 - 05:16

Pretorianie : backup to dobry nawyk, szczerze mowiac rozsadek kaze mi ten nawyk jeszcze praktykowac bo dzieki os x prawie bym, o tym elemencie higieny pracy z komputerem, zapomnial. O wirusach, co Koledzy juz napisali, zapomniec mozesz w zupelnosci i kompletnie z jednym drobnym wyjatkiem: o ile Ty nie zostaniesz zainfekowany to zarazic mozesz kogos, kto uzywa Windows. Oczywiscie jesli bakterie bedziesz mial w poczcie e-mail. Nie bedzie ona dla Twojego komputera widoczna, uaktywni sie dopiero u tego, komu przekazesz wiadomosc. Pozostaja jeszcze wirusy pakietu Microsoft Office. Jesli masz i uzywasz to oprogramowanie musisz byc ostrozny: sa skrypty atakujace stricte ten pakiet.

#18 pretorianie

pretorianie
  • 67 postów

Napisano 23 lutego 2007 - 17:47

właśnie ze względu na te skrypty chcę wyrzucić zupełnie Microsoft Office. (a może nie tylko z tego względu?). Ale czy w systemie Mac OS X Tiger istnieje program, który będzie mi zastępował Power Point? Jak jak NeoOffice zastępuje Worda?

#19 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 23 lutego 2007 - 17:53

SAV CE 10.1 (w zestawie plytek jest wersja mac'owa 9.0) mam zainstalowalem updeaty robi ale poco mam to nie wiem :)

#20 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 23 lutego 2007 - 17:53

W NeoOffice jak dobrze pamiętam jest niby PowerPoint.

Apple Keynote

A skrypty te o których mówiłeś to Makra

#21 pretorianie

pretorianie
  • 67 postów

Napisano 23 lutego 2007 - 21:02

rzeczywiście jest coś takiego jak Keynote. i mówisz, że on ma załatwić sprawę power pointa, to super. w takim razie wywalam już dzisiaj microsoft office. dziękuję za podpowiedź

---- Dodano 24-02-2007 o godzinie 08:22 ----
no i kicha. dzisiaj sprawdziłem ten program KeyNote i jest on płatny. Na kompie mam zainstalowaną wersję testową, ważną przez 30 dni. czy nie ma darmowego programu o tych właściwościach? byłbym wdzięczny za informację.

#22 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lutego 2007 - 09:58

rzeczywiście jest coś takiego jak Keynote. i mówisz, że on ma załatwić sprawę power pointa, to super. w takim razie wywalam już dzisiaj microsoft office. dziękuję za podpowiedź

---- Dodano 24-02-2007 o godzinie 08:22 ----
no i kicha. dzisiaj sprawdziłem ten program KeyNote i jest on płatny. Na kompie mam zainstalowaną wersję testową, ważną przez 30 dni. czy nie ma darmowego programu o tych właściwościach? byłbym wdzięczny za informację.


W NeoOffice jest odpowiednik PowerPointa.
Polecam Keynote - poćwicz go - jest wart swojej ceny.

#23 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 24 lutego 2007 - 10:59

antywirus yyy..... a co to takiego?

#24 pretorianie

pretorianie
  • 67 postów

Napisano 28 lutego 2007 - 21:21

a to taki program, który odpowiada za twoje bezpieczeństwo. a przynajmniej ma takie zadanie.

#25 brzoza

brzoza
  • 207 postów
  • Skądokolice Bydgoszczy

Napisano 01 marca 2007 - 22:57

A Mac Scan jest dobry. Jak nie to proszę podajcie mi lepsze.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych