Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak internetu na Windows7 kiedy jest uruchomiony przez Parallels!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 100procentDIZAJN

100procentDIZAJN
  • 47 postów

Napisano 29 października 2010 - 07:44

witam, Bardzo prosze o pomoc w tym, temacie. Mam MacBook Pro17" od prawie roku. Pracuje na 3ds Max i potrzebowalam zainstalowac Winde na Macu.. pracowalam przez ten czas(do teraz) na Boot Campie i juz sie do tego przyzwyczailam, ale docelowo mialam pracowac na Parallels bo generalnie wole reszte czynnosci wykonywac pod SnowLeopardem.. Kiedy uruchamiam tylko przez bootcampa Leoparda internet dziala, tak samo na windzie.. natomiast pod parallelsem internet na windzie nie dziala, ale juz na macu tak.. bardzo prosze o pomoc!! Probuje sie przyzwyczaic do parallelsa ale jak nie mam internetu(a na windzie mam skrzynke pocztowa do ktorej bardzo sie przywiazalam;p) to mam powod zeby go nie uzywac;/ Bardzo prosilabym o jakies ludzkie wyjasnienie jak to naprawic.. potrafie wg instrukcji zrobic wiele na kompie ale na terminologii fachowej sie nie znam;p :-)

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 października 2010 - 08:46

A jak masz skonfigurowane połączenie sieciowe w opcjach maszyny wirtualnej w Parallels? Karta sieciowa jest przez Windows widoczna?

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2010 - 09:15

ogólnie mniemam że wszystkie sterowniki od parallels są zainstalowane?

#4 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2010 - 09:55

Parallels wymaga instalacji "narzędzi parallels" zaraz po zainstalowaniu systemu

#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 października 2010 - 09:57

Ale to chyba akurat na sieciówkę nie wpływa?

#6 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2010 - 10:32

jak nie ma sterowników do karty sieciowej to domyślne windowsowskie mogą nie współpracować z tą wirtualną, która tam jest. normalna sprawa ;) też się kiedyś głowiłem czemu netu nie mam na jakimś kompie i się oczywiście okazało, że nie zainstalowałem sterowników do karty ;] karta w systemie była, niby wszystko ok z domyślnymi sterami, ale działać nie działało.

#7 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2010 - 13:17

Ale to chyba akurat na sieciówkę nie wpływa?

ano właśnie może
A powiedz jakie masz karty sieciowe w preferencjach systemu->sieci

#8 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 29 października 2010 - 13:19

Tak czy siak to ten pararells tools warto zainstalować jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, chociażby dlatego ze powinno przyspieszyć troszkę wirtualny system, a i może ten problem z sieciówką naprawi. Spróbuj i daj znać.

#9 tgr2007

tgr2007
  • 199 postów
  • SkądPolska

Napisano 29 października 2010 - 17:49

Wejdź do przystawki Menedżer urządzeń (Komputer/Wlaściwości) i sprawdź, czy urządzenie karta sieciowa jest poprawnie rozpoznane. Jesli nie, to będzie przy jej symbolu taki żółty pytajnik o ile pamiętam. Usuń ją i system automatycznie przeskanuje sprzęt i wgra raz jeszcze sterownik. Po reboocie sieć powinna dzialać, zarowno w trybie bootcamp jak i z okna Parallels. Czasami pomaga reinstalacja Parallels Tools z menu Parallels.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych